Veterinární alternativní medicína pro všechna zvířata

Veterinární alternativní medicína používá nekonvenční metody, které jsou pro spoustu lidí záhadou. Avšak tato neklasická medicína je účinná! Duševní propojení a emoční propojení zvířete s majitelem není pouhý fám, ale fakt. Přebírání nemoci je tudíž možné jak ze strany zvířete na majitele, tak naopak. Zajímá-li vás více o alternativní medicíně, zavolejte nám nebo napište pomocí online poradny. Můžete se za námi také stavit v Opavě. Rádi přivítáme také zájemce z Ostravy a jejího okolí. My vám rádi zodpovíme všechny otázky!

alternativni metody nekonvencni
Nekonvenční metody

alternativni medicina lecebne rehabilitace
Léčebné rehabilitace

alternativni medicina individualni pristup

Individuální
přístup

 


 

VOLEJTE
553 662 467

PIŠTE
PORADNA

 


Proč veterinární alternativní medicína?

Protože to jde i jinak. Psychosomatické symptomy lze vyléčit neklasickou medicínou jako je homeopatie, léčení bylinami, ředění látek nebo léčebná rehabilitace. Tyto druhy alternativní medicíny máme odzkoušené. Ať už se jedná o fyzické obtíže, psychické trauma nebo psychosomatické symptomy, pravidelné konzultace a tzv. terapie mazlíčků to může vyřešit. Tím však rozhodně není myšleno, abyste zanedbávali veterinární vyšetření, ale i duševní a emoční stav zvířete je důležitý. Vnímání energie je stejně důležitá jako pravidelné návštěvy lékaře a očkování. Péče o kočky, psy a jiné domácí mazlíčky je naší prioritou. Zdravotní veterinární poradna je součástí naší nemocnice. Proto náš hlavní terapeut zvířat, sám MVDr. Radomír Hynar, podnikl studium na svých cestách po Amazonii, kde poznal novou kulturu i veterinární alternativní medicínu.

alternativní medicína ve veterinární praxi„Postupem času se člověk vyvíjí a přehodnocuje dosavadní postupy i zkušenosti v životě. Tento proces se dotkl i mne a začal jsem se intenzivně zabývat myšlenkou - co je nemoc, jak vlastně vzniká. Na svých cestách po Amazonii jsem se setkal s takzvaným šamanismem a tato zkušenost mě nasměrovala na myšlenku alternativní medicíny a na změnu v mém chápání života, chorob i jedince. Začal jsem se více zabývat přírodním léčením, homeopatií a celostním pohledem a přístupem k pacientovi i klientovi. Při práci veterinárního lékaře totiž velmi často neřešíme jen zvířecího pacienta, ale i jeho pána, a je obdivuhodné, kolik nemocí mají mnohdy pán i jeho zvíře společných. Je zřejmé, že za nimi stojí společné vyvolávající příčiny a že dochází i ke vzájemnému ovlivňování zdravotního stavu zvířete majitelem, ale i naopak. Toto zjištění otevírá úplně nové možnosti léčení chorob u zvířecích pacientů a vyžaduje individuální přístupy, pochopení a mnohdy mnoho stráveného času s klientem."


HOMEOPATIE

Homeopatickou terapii lze chápat jako terapii regulační, Homeopatický lék působí v jistém smyslu jako katalyzátor – zprostředkovatel, mobilizátor přirozených, tělu vlastních obranných mechanizmů...

více zde

Léčení bylinami

Léčení bylinami je staré jako lidstvo samo. Léčení rostlinami a jinými přírodninami nalezneme i u zvířat, která si instinktivně léčí své zranění konzumací rostlin, které mají hojivý a protizánětlivý účinek....

více zde

Léčebná rehabilitace

Liečebná rehabilitácia je základný špecializačný medicínsky odbor, ktorý vlastnými postupmi komplexne využíva prostriedky na prevenciu, diagnostiku, liečbu porúch zdravia, ich následkov...

více zde


Co je celostní medicína?

Termín celostní medicíny je u nás málo známý. Pochází od berlínského psychoanalitika Friedricha Perise, který měl během 2. světové války praxi v USA a získal s tímto způsobem léčení velké zkušenosti. Vychází z názoru, že představy, pocity  a činy souvisejí s celou osobností (z německého die Gestap - celistvá bytost).

Vidíme přicházejícího pacienta s problémy v několika základních úrovních:

První úroveň - základní, se kterou se každý den setkáváme, úroveň "fyzického těla". Zde se projevují všechny příznaky, bolesti, známky nemoci. Na tomto poli pracuje klasická ortodoxní medicína se všemi svými přístupy.

Druhá úroveň - energetická, regulační. Zde pracují byliny, homeopatika, léčitelé.

Třetí úroveň - je úroveň psychická, která nás informuje o stavu mysli, vědomí a vlastně také podvědomí. Zde se uplatňují zákony psychosomatiky. Jestliže se na této úrovni vyskytuje nějaký blok a v důsledku tohoto bloku se na jeho fyzické úrovni vyskytuje nějaký příznak, je logické, že tento příznak nemůže být vyléčen žádným lékem, dokud se neodstraní blok na této úrovni.

Čtvrtá úroveň - je duchovní, těžko definovatelná, každý si ji může pojmenovat, jak chceme. Víra tvá, Bůh, vesmír, podle Dr. Foučkové nebo Lazareva karma, z homeopatického pohledu miasma, dědičná dispozice.

Takže klademe filozofickou otázku: Kde je příčina nemoci, na které úrovni ji musíme hledat? Můžeme ji vůbec najít nebo dokonce jsme schopni ji odstranit? Podle celostní medicíny jde o vnitřní konflikt mezi tělem a duší.
(Citace www.celostnimedicina.cz)

Moderní biologická medicína vychází z předpokladu, že každá zdravotní porucha má nějakou objektivní příčinu, kterou dokážeme pomocí RTG, CTC aj. odhalit a zásahem zvenčí (operace, fyzikální terapie) odstranit. Je známo, že u 40% pacientů s typickými tělesnými obtížemi objektivní nález chybí. Pro biologicky vzdělaného lékaře je to neřešitelný problém. Pacienta považuje za simulanta, on ale není. Jeho obtíže jsou somatické (neboli ztělesněním složité neřešené životní situace). Pacient je ve stresu a to co není schopen řešit na vědomé rovině, začne postupem času tělo "řešit" za něj nemocí.

Jsem atestovaný veterinář I. stupně a 23 let pracuji jako veterinární lékař v malé i velké praxi coby internista, chirurg a gynekolog. Ve své praxi využívám moderní diagnostiku i léky. Nejdůležitější je ale pochopit jakou informaci nemoc pacientovi přináší! Poradit mu, jak změnit jeho život tak, aby se uzdravil. Podpořit jeho vlastní samouzdravovací schopnosti. teprve když už na to pacient (klient) vlastními silami nestačí, ordinuji léky. Pokud možno jen přechodně, aby mu pomohly k potřebné životní změně.

Ve své praxi léčím obrovské množství onemocnění (např. kardiologické onemocnění, klouby, zažívací potíže, stres, deprese, úzkost, ...). Každá nemoc je informace o tom, jaký pacient je, jak žije, v jakých podmínkách, je to informace, že dělá nějakou chybu. (ve veterinární medicíně je to i o tom, jak žije jeho pán). Lékař je vlastně v roli tlumočníka, který pacientovi (klientovi) překládá informaci, kterou mu tělo nemocí sděluje. Pro velkou obsáhlost oborů provádím speciální vyšetření   a využívám svým kolegů specialistů na našem pracovišti k potvrzení diagnozy. Všichni naši pracovníci uznávají i alternativní terapii, i když se jí nevěnují a dávají našim klientům možnost volby v rámci zvoleného způsobu léčby.

Celostní - psychosomatická medicína zkoumá vztahy mezi fyzickou a psychickou stránkou (člověka, zvířete) vysvětluje především vliv psychických funkcí na chod organismu. Zkoumá tak tělo z komplexního pohledu a odhaluje příčinu bolesti a zdravotních problémů způsobených psychickými problémy jedince.

(MUDr. Hnízdil)

listdole