veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 5481 dotazů...
Hledat
vyhledáno 5481 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Jana 5.8. 2020 17:45

Dobrý den, máme jorkšíra, kterému v 11letech byl zjištěn edém na plících. Chci se zeptat zda je ještě nějaká možnost léčby? Či jen udržovat na UpGardu, Cardalisu a Cardisure? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:52

Dobrý den,

doporučuji konzultovat s lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete. Onemocnění srdce se vyléčit nedá, vždy jde o zpomalení jeho průběhu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vendula 4.8. 2020 18:36

Dobrý den, dnes večer (3 ráno) fena (3,5 roku) začala kňučet. Při zjišťování co se děje nebylo zjištěno žádné místo, které by způsobovalo bolest. Packy má také v pořádku. Při pohybu do schodů či skoku na gauč však začne kňučet. Fena jí, pije a při pohybu ze schodů či z gauče nekňučí. Na žádnou nohu nekulhá. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji Vám za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:50

Dobrý den,

doporučuji vyšetření zvířete ortopedem a neurologem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Bičanová 4.8. 2020 14:15

Dobrý den, našemu psovi (labradorský retrívr, 12 let) byl před měsícem zjištěn nádor na slezině (ve zprávě z ultrazvuku toto: slezina - kraniálně echogenní útvar vel. 3,35 x 3,18 cm; ventrálně se mění v heterogenní útvar vel. 5,42 x 8,51 cm levé varle – heterogenní struktura - kavity + hyperech.ložiska tkáně). Pejsek nám ležel, nejedl, nepil, v krvi mu byly zjištěny abnormálně zvýšené leukocyty. Byl přeléčen antibiotiky a nyní běhá, žere, pije (i když méně než předtím), ... Chtěla bych se zeptat, zda by mu nepomohl nějaký přípravek na posílení imunity. Na internetu jsem našla K9 - viz zde: https://dogcancer.net/. Lidé to chválí, ale protože se přípravek prodává v Americe, raději bych znala názor odborníka, než ho pejskovi objednám, mám strach, aby mu to třeba nějak neublížilo. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:50

Dobrý den,

na místě je především odstranění sleziny. S uvedeným přípravkem nemám zkušenost.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

klemparova 2.8. 2020 19:58

dobrý den mám doma fenku pejska má na hlavě bouly už dlouho a dneska ji stoho tekla krev bojím se jestli tam nemá třisku

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:49

Dobrý den,

navštivte veterinárního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Miroslav Horák 2.8. 2020 13:48

Dobrý den, máme 7-letého kokra. Na bříšku jsme zjistili ztmavnutí kůže jako od sazí nebo od prachu. Jedná se o nějakou pigmentovou změnu?
Děkuji Horák

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:43

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nina 1.8. 2020 20:55

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by nebylo možné zveřejňovat rozpis služeb na aktuální týden. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:48

Dobrý den,

to by pro nás bylo technicky obtížné, ke konkrétnímu lékaři se můžete objednat telefonicky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Katerina 1.8. 2020 17:35

Dobrý den, prosím o radu, názor. Pejsek 9let zl. retrivr. Vyoperován mastocytom na pravé zadní noze. Bohužel po 3 měsících to začalo růst znovu na více místech. Už má další na břiše a u kořene penisu. Přes nic si bulku na noze olizál do krve. Teď má problém s močením. Dlouho a je to spíše ukapávání. Nejspíš ho něco bolí, nevydrží v klidu ležet a i doma teď párkrát mu ukápávala moč. Hodně pije a žere normálně. Nevím jestli už nastal čas ho nechat uspat ať může ještě důstojně odejít. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:47

Dobrý den,

to musíte zhodnotit vy, pokud se pes trápí a nemá radost ze života je určitě namístě nad eutanazií uvažovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 31.7. 2020 22:08

Dobrý den, děkuji za odpověď, nicméně není třeba teď řešit HCM, neboť srdíčko se mu o dost zlepšilo. Mám problém s kulháním u kocourka. Občas kulhá na zadní nohy, teď nemůže došlápnout na přední.Byla jsem u neurologa a ten neví co to může být.RTG v pořádu, biochemie taky, fip, felv, fiv nemá. Pravděpodobně to není trombóza.Dostal podpůrnou léčbu (vitamíny, léky na bolest, nesmí kortikoidy) a nelepší se to. Jsou vyloučené vyšetření Magnetická rezonance a odběr mozkomíšní moku.Co mám dělat? Bbíhat další veterináře? Kocourem má HCM a stres s návštěvy veterináře mi jistě nepřidá.Nevím jak dále.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:52

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Mirka 30.7. 2020 10:21

Dobrý den,
chtěla jsem nechat králíčka vykastrovat a veterinář mi řekl, že se jedná o kryptorchida, že mu nesestoupila varlata. Jak se prosím v takové situaci jedná? Pan veterinář neměl moc zkušenosti s Kryptorchidy králíky, ale spíše se psi, tak nevěděl. Bude králíček stále plodný? Bude v kleci se samičkou. A bude to stejné, jako kdyby byl vykastrovaný nebo bude samičku stále obskakovat? A není možné, že se mu budou tvořit nádory, když má varlata uvnitř? Předem Vám děkuji za odpověď. Mirka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.8. 2020 07:40

Dobrý den,

ano bude se chovat jako nekastrovaný a přenášet tuto vadu na potomky. Z etického i zdravotního hledika je lepší takového králíka vykastrovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel 30.7. 2020 08:16

Dobrý den, objednal jsem našeho kocoura (7 let) za týden na kastraci a čištění zubů. Chodí ven a bohužel se občas se pere s jinými kocoury. Vrací se pak s rýmou a pomlácený, což často vyžaduje léčbu antibiotiky. Nechal jsem udělat rozbor krve: SDMA 0,76 (má být do 0,75), ALT 2,05 (má být do 2,00). Ostatní parametry jsou v pořádku (kreatinin 100, UREA 5,47), krevní obraz je taky ok. Je možné s ohledem na hraniční hodnotu SDMA zákrok podstoupit příp. jaká další vyšetření provést? Nerad bych zbytečně riskoval. Moc děkuji za Váš názor.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.7. 2020 08:29

Dobrý den,

stav doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem a výsledky vždy vztahovat k celkovému zdravotnímu stavu zvířete. Pro měření SDMA doporučuji využít laboratoř Idexx nebo její laboratorní sety, které jsou u zvířat přesnější než modifikované lidské, které používají jiné laboratoře a mívají výraznou odchylku a falešně vysoké hodnoty.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka 27.7. 2020 10:17

Dobrý den, máme 10 týdnů starého zakrslého králíka, chceme ho nechat naočkovat. Od chovatelky je odčervený. Je potřeba se k Vám předem objednat? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.7. 2020 08:24

Dobrý den,

pro Váš i náš komfort se můžete objednat 553 662 467, nicméně podmínkou to není, jen je vyšší riziko že si chvíli počkáte v čekárně.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 26.7. 2020 19:13

Zdravím mám fenku (kříženec střední kolie , 7 měsíců). Přibližně před měsícem a půl hárala ale dnes se u ní znovu objevilo krvácení. Poslední dobou byl podrážděná a méně jedla. Může fena hárat po tak krátke době?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.7. 2020 08:22

Dobrý den,

takto brzký nástup dalšího hárání není obvyklý, doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 26.7. 2020 19:00

Dobrý den, mám cca ročního nalezeného kocourka, kde před půl rokem po kastraci mu selhávalo srdce a poté mu bylo zjištěno onemocnění HCM. Po propuštění z nemocnice jsem byla na vyšetření na Echokardii, kde mu byla upravena medikace (vetmendin, přidán cardalis, zvýšení diutetik), s tím, že mu zbývá 14 dní či maximálně 2 měsíce života. Již ani nebyla stanovená kontrola, že se už neuvidíme... Stav kocourka byl 2 měsíce stále stejný, nicméně při návštěvě běžného veterináře s jiným zvířetem mi bylo doporučeno významně zvýšit na 3 dny diuretika a teprve po tomto zvýšení se stav výrazně upravil (o možnosti zvýšení diuretik jsem nevěděla), zřejmě se konečně vstřebal přetrvávají edém. Kocourek před 7 dny začal kulhat,měla jsem strach z trombózy a opět jsem byla na vyšetření na echokardii, kde konstatovali zázrak. 50% zlepšení. Jenže nezjistili důvod kulhání. Biochemii má v pořádku, je očkovaný řádně. Kulhání nejdříve bylo na zadní noze, nejednalo se o zranění, určitou bolestivost měl v páteři. Zřejmě prává noha byla slabší, občas jako spadnul na pravou nohu. Kocouřek jedl, pil, ale nezdál se mi psychicky zcela v pořádku.Jinak žádné jiné neurologické potíže nemá (oči, hlava apod.) Toto se zcela upravilo, teď zase kulhá na přední nohu.Kocourek má HCM a cestování k vetovi je stresující (může stresem zemřít), včetně absolvování různých vyšetření a nechce se mi jenom tak zkoušet různé veterináře co poradí, protože jak vidím, veterináři také kolikrát nevědí.Co byste mi poradil? Jak mám postupovat? Existuje nějaká léčba, kterou můžu získat bez vyšetření a neublížila by mu, třeba b12, tedy zkusit konzervativní léčbu?.Nebo za každou cenu začít objíždět veterináře a zkoušet, který na to přijde co to vlastně je a zda to vůbec jde léčit.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.7. 2020 08:23

Dobrý den,

obecně je bohužel prognóza při rozvoji HCM u takto mladých zvířat zpravidla špatná. Nechat si udělat tzv. second opinion u jiného speciality na kardiologii je určitě vhodné.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna 25.7. 2020 17:30

Dobrý den, prosím, mám takový dotaz. Mám fenku maltézského psíka, je jí 12 let, dnes bohužel musela cestovat autem, sice klimatizovanym, ale bylo velké vedro. Při zastávce žrala trávu, následně zvracela bílé hleny s trávou a potom s sebou sekla a měla nějaký šok, mlatila sebou na zemi a už je to dobré. Může to být z tepla? Mám o ní strašný strach, v pondělí jedu k veterináři. Předem děkuji za Vaši laskavou odpověď, s pozdravem Kristýna

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.7. 2020 08:20

Dobrý den,

doporučuji vyšetřením veterinárním lékařem, zaměřil bych se především na vyloučení onemocnění srdce.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lukáš 25.7. 2020 09:01

Dobrý den mám fenu Cane Corso je jí 6let.
Už druhý den všechno co sežere tak vyvrací. Krmíme pouze granulemi a včera jsme zkoušeli uvařenou rýži a nepomohlo to. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.7. 2020 08:19

Dobrý den,

doporučuji vyšetření psa veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

krasna 22.7. 2020 21:20

Dobrý den,poprosím o radu,pejsek má na pacce mezi prsty bouličku,je měkká,nelíže si packu,mažu jodisolem,nicméně jí má cca týden...udělala se mu po dni stráveném na zahradě,může to být štípnutí? Osina tam není,nehnisá.Děkuji moc.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 09:05

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anezka 21.7. 2020 09:41

Dobrý den, máme doma tříletou samičku zakrslého králíka. Ráda bych se zeptala, jak dlouhou cestu snesou králíci..? A to z důvodu, že plánujeme cestu do zahraničí, trvající 9 hodin... myslíte, že by to králíček zvládl? Nechceme jí stresovat, pokud to bude možné, proto jsem Vás chtěla poprosit o radu. Zároveň jsem se chtěla zeptat, jak by naše králičice reagovala, když by v autě sedělo také štěně labradora, se kterým zatím neměla tu možnost se seznámit... Byla by cesta možná..? Předem Vám děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 09:05

Dobrý den,

při zajištění vhodných podmínek v tom nevidím problém.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

zuzana mrovcova 20.7. 2020 20:08

Dobrý den,máme doma pejska maleho vzrustu do 2kg. dnes skočil z gauče na plovoucí podlahu a asi špatně dopadl a knucel a ted ma predni packu ve vzuchu a polehava s packou celkem hýbe ale kdyz se ho dotknu nahore u kloubu tak vyceni zuby. může to byt jen naražene,nebo máme raději dojet?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 09:04

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kamila Slavíková 20.7. 2020 10:04

Dobrý den, mám 7letou jezevčici dva roky po kastraci. Důvodem kastrace byla silná falešná březost. Letos v červnu po očkování, se objevil hustý zapáchající výtok, který byl přeléčen antibiotiky. Dle vyšetření (krev,sono) bylo podezření na zánět v oblasti děložního pahýlu, v návrhu byla reoperace a zjištění příčiny. Fena však po léčbě antibiotiky byla v pořádku, tak jsme odložili. Nyní se však objevil opět slabý výtok, bílý lepkavý zatím bez výrazného zápachu. Fena se chová normálně. Je možné rozborem výtoku jednoznačně určit příčinu, řešit případný zánět pahýlu homeopatiky nebo je nutná operace? Děkuji za Váš názor

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 09:04

Dobrý den,

pokud se opravdu jedná o pahýlovou pyometru, musel bohužel v břiše zůstat kus vaječníku a bez řádné revize břicha a jeho odstranění se stav nevyřeší a bude se stále opakovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Robert Hronec 19.7. 2020 14:28

Dobrý den,potřeboval bych poradit,jak se zbavit muších larev a vajíček u velmi malého koťátka-cca 14 dní.Je bez mámy.Zatím sem z kožíšku vystříhal největší ložiska,umyl vlažnou vodou,ale pořád jich jěště dost drží,jakoby přilepený.Pár se jich zažralo do konečníku a pupíku.Děkuji za radu ! Hronec

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:59

Dobrý den,

zastavte se u nás na ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 16.7. 2020 07:36

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně (zřejmě autem sraženého) kotěte. Našla jsem ho opuštěné s tím, že se nemohlo zvednout, mělo povrchové rány, které postupně přestaly krvácet, otok na dutině břišní a zároveň nebylo schopné udržet moč a stolici. Kotě jsem zavezla na veterinu s tím, že poté poputuje do útulku. Zároveň se zjistilo, že má zlomený ocas, který zřejmě bude nutné amputovat. Nakonec jsem se rozhodla si ho nechat. Veterinářka, která ho léčí, mi doporučila kotě umístit prozatímně do útulku s tím, že bude "na marodce" a zároveň pod jejím dohledem. Dostává analgetika, vitamín B apod., otok splaskl, nožičky fungují, kotě pije i jí, ale je dosud problém s vyměšováním. Je naděje, že se tento problém odstraní sám nebo bude takto doživotně "postiženo"? Je to teprve týden, neočekávám, že se vše spraví ihned.

Děkuji, Lucie

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:58

Dobrý den,

bez vyšetření nemohu stanovit diagnózu a prognózu. Upřednostnil bych umístění jinam než do útulku z důvodu zvýšeného infekčního tlaku v takovémto provozu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiří Švéd 15.7. 2020 08:52

Mám doma Veverku Kanadskou (Čikari červenou) celou dobu pořád akcí ale již od včerejška jen poléhavá a lehce píská na dotek je jen lehce pohne jinak nic víc .....děkuji za odpověď Jiří Švéd

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:56

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Antonín Prokš 14.7. 2020 14:29

Dobrý den,
Včera jsem si koupil tři agamy vousaté a u jedné jsem dnes nahmatal v břiše tvrdý oválný předmět.
Chtěl bych se zeptat jestli je to obyčejná zácpa, nebo je nutné předmět vyoperoval.
Předem děkuji za odpověď.
Antonín Prokš

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:53

Dobrý den,

bez vyšetření nelze určit diagnózu a vhodnou terapii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 14.7. 2020 07:24

Dobrý den, mám cca dvou měsíční kočičku - dle veterináře. Je to nalezenec a mám jí cca 3 týdny. První týdny byla vcelku klidná, jen trochu hravější. Poslední týden je to s ní opravdu děs. Jsme já s partnerem celý seškrábaný a pokousaný. Snažím se jí vždycky zabavit alespoň hračkou, ale kolikrát to taky nepomůže. Jinak má hraček na hraní dost bych řekla. Když jí pozoruji, tak mi přijde, že má takové nasrané stavy a to v tu chvilku musíme jít od ní všichni pryč, protože je dost agresivní. Je celá naježená a má útočný postoj, běhá jako splašená. Občas tenhle stav začne i z hraní. Přijde mi, jestli si třeba nepřijde v ohrožení. Pak se totiž uklidní a začne se mazlit. Chtěla bych se zeptat, zda mi dokážete poradit co s ní. Partner už je naštvaní, že je nezvladatelná. Sám totiž vychoval kocoura a ten takový vůbec nebyl. Nechci se jí zase zbavovat jen kvůli tomu, že je problémovější. Předem děkuji za radu Martina

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:53

Dobrý den,

bez trpělivosti věnování náležité pozornosti zvířeti to bohužel nepůjde.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vlasta saxova 13.7. 2020 14:33

dobry den mam 2 roky kočku kastrovana je doma ven nechodí všude kde se pohybuje mam spousty chlupu aj chumače češu ji srst ji nenormálne pada.prosim nejake vitamíny nebo neco poradte mi.dekuji saxova

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:52

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka 13.7. 2020 12:41

Dobrý den,

veterinář, ke kterému pravidelně docházíme s naší fenkou, detekoval alergii v souvislosti s dermatitidou. Ovšem do dnešního dne nebyl schopen fence provést alespoň krevní testy, abychom zjistili na co je vlastně naše fena alergická. Tzn. zmírnění dermatitidy léčíme "pokus-omyl".

Je možné si u Vás nechat provést tyto krevní testy, případně jaká je jejich cena?

Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:51

Dobrý den,

kompletní alergodiagnostika z krve výjde přibližně na 10tisíc Kč, nicméně bych určitě začal vyšetřením zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 12.7. 2020 20:44

Dobrý den, cca pred 3 měsíci jsem si bohužel spletla cecik psa s klistetem a trosku jsem ho zmackla pinzetou. Nic se nedelo, nebylo to natekle...ale ted v posledních týdnech se cecik začal zvětšovat a dnes upadl. Je to prosím nebezpečne a mame navstivit veterinare? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:50

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

TOMÁŠ 12.7. 2020 14:31

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat zda provádíte ct hlavy.Pejsek má epileptické záchvaty.S podravem Tomáš.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:49

Dobrý den,

ano CT vyšetření provádíme, objednejte se na čísle 553 662 467 k dr. Hynarovi a dr. Přibylovi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vítězslav Mazur 12.7. 2020 10:45

Dobrý den, prosím Vás potřeboval bych poradit. Dnes jsme si dovezli dvě jalovice plemene Charolais, narozené 7.5. a 13.5. a ihned po vyložení se u jedné z nich objevila krev ve stolici. U předchozích majitelů nebyla zpozorována. Napadlo mě, že to může být ze stresu z té přepravy a potřeboval bych poradit s následujícím postupem jestli stačí uvaření černého čaje a případně nějaké diety.

Děkuji předem za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:49

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jitka Pazderová 11.7. 2020 16:35

Dobrý den, před třemi dny měl náš pes u penisu jakoby kapku moči, která vypadala spíše jako nažloutlé mléko. Kontrolovala jsem ho a vše se zdálo být v pořádku, ale dnes to tam měl zase...
Jedná se o 11timěsíčního čuvače. Mohlo by to souviset s pubertou, nebo spíše s nějakou nemocí?
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:48

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o fyziologický stav, při diskomfortu, zánětu a dalších příznacích doporučuji vyhledat veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena P. 9.7. 2020 21:35

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli může mít morče kýlu a pokud ano tak čím se může ta kýla udělat.
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:47

Dobrý den,

ano kýlu mít může. Patologie je různá.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena Šerksová 9.7. 2020 14:39

Dobrý den,
mám obavu, že mi kocour sežral 1 kapsli léku artrodar 50 mg ale nejsem si jistá. Bohužel se mi nepodařilo ho přinutit zvracet. Hrozí nějaké riziko? Dívala jsem se na informace a toxicita u hlodavců byla při požití více než 2000 mg na kg. V nižších dávkách působí spíše projímavě. Jen kocour je již starší (14 let) a má problémy s ledvinami a játry.
Moc děkuji za informace
Alena

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.7. 2020 08:47

Dobrý den,

s uvedeným lékem nemám zkušenot, doporučuji symtomatologickou terapii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Netopilíková 8.7. 2020 11:11

Dobrý den, dnes jsem byla se svým psem venku a ňufal v trávě, tak se mu do nosní dírky dostalo suché stéblo trávy..šipka.. stále kýchá.. děkuji za odpověď Lucie

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.7. 2020 08:16

Dobrý den,

doporučuji endoskopické odstranění osiny.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Radka 6.7. 2020 14:26

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu jak postupovat dál.
Před necelými 3 měsíci byl naší fence (7 let) extrahován dolní špičák, postupně z rány vyšly 3 kousky zubu co nejspíše zůstaly roztříštěné v dásni (ač nám bylo řečeno, že nic z dásně "nevycestuje")!
Nedávno v dásni vznikla "díra" okolo je to červené, uvnitř tmavé, fenka začíná být na místo citlivá. Snažím se vyplachovat Peroxidem a dezinfekcí (výrazně nepomáhá), snažím se otvor čistit alespoň kartáčkem od zbytků potravy (což mírně zapáchá).
Prosím o radu co s tím bude možné udělat... lze konzervativní postup nebo znovu celý proces ATB, anestezie, vyčištění, zakrvení a znovu zašití?
Popravdě je to druhá negativní zkušenost s panem doktorem a tak nevím, zda jít s komplikací k němu, k jinému lékaři na stejnou kliniku nebo na úplně jinou veterinární kliniku?
Mám o pejska strach, obávám se zánětu čelisti, anestezii nenese dobře,...!
Moc děkuji za radu a pomoc.
Hezký den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.7. 2020 08:16

Dobrý den,

doporučuji důkladné vyšetření včetně RTG snímků postižené oblasti pro vyloučení onkologického procesu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Adriana Müllerová 5.7. 2020 22:10

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na radu. Naše agama už 5. den vůbec nic nežere, má cca 9 měsíců a jen leží a spi .. ...na veterině jsme byli včera ráno a dostala injekci s vitaminama a pokud se nezlepší, tak přijít v úterý na krev...ale mám strach jestli to vydrží ještě. Nevím jak bych ji mohla pomoct. A mate zítra otevřeno ve svátek? Moc děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.7. 2020 08:15

Dobrý den,

ano na našem pracovišti je i ve svátek otevřeno 9-12 a poté neustálá pohotovost.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Šmahlíková 4.7. 2020 21:57

Dobrý den, mám labradora 6 let asi 40kg a hodně líná až příliš nikdy tolik nelínal. Krmivo má kvalitní takže tím to nebude a i kvalita srsi je stejná. Museli jsme ho vykastrovat, protože mu hrozil v budoucnu nádor tak se bojím jestli to nebude tím, že je nemocný.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.7. 2020 08:14

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Maria 4.7. 2020 14:17

Dobrý den,
Muj pes kříženec civavy ma sex s naší kočkou.
Pokaždé když kocka prijde z venku pes hned za ni běží a snaží se o to. Někdy se kočce podaří utéct a někdy se mu to povede. Zajímalo by mě jestli je možné ze by měly mláďata ?
Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.7. 2020 08:13

Dobrý den,

ne, doporučuji kastraci psa.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Mičíková 3.7. 2020 06:43

Hezký den, již delší dobu mě trápí můj pes - Bady. Nyní je mu 13 let... Problém nastal přibližně dva roky zpět, co začal mít problémy s prostatou a musí brát opakovaně lék YPOZANE. Tedy, myslím, že je to tím. Možná to s tím spojitost nemá.
Začal být ještě žravější než kdy předtím. Ovšem požírá i vše venku, od výkalů, po nedopalky cigaret a podobné věci. Chodí venku a neustále se rozhlíží, co by snědl. Krev má v pořádku, podle veterináře a nic mu nechybí. Přijde mi venku i celkem nervózní. Nedávno se mi skoro udusil hlínou, začal jí nekontrolovatelně hltat. Musíme být neustále v pozoru. Věnujeme se mu, jak doma, tak venku. Už jsem zoufalá, procházky s ním jsou hrozné. Pomůžete?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.7. 2020 08:13

Dobrý den,

pokud se jedná o důsledek stáří a zhoršování kognitivních funkcí je terapie v podstatě nemožná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Adela Kubelkova 2.7. 2020 19:17

Dobry den, nas osmacek ma posledni dny vypadavani chlupu na zadech.
Ma lyse predni nozicky, ale to uz je par let. Toto vypadavani jeste nemel.

Je aktivni, beha v kolecku, rekla bych ze potravu i tekutiny prijima v norme.
Pri detailnejsim pohledu jsem na zadech nasla par lysinek ,kde ma mene chlupu a take na kuzi takove bile supinky, neco jako kdyz ma clovek lupy.

Koupila jsem mu vitaminy a mineralni kamen.

Muzete mi prosim poradit o co se jedna? Parazit ci houba a jak ji lecit ? Je neco volne dostupne ???
Ci mam jit ihned k veterinari ?
Dekuji
Adela

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.7. 2020 08:11

Dobrý den,

doporučuji navštívit veterinárního lékaře, parazitární nebo plísňové onemocnění je velmi pravděpodobné.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucka 1.7. 2020 21:39

Dobrý den. Máme zakrslé králíčky a mají takové šupinky za krkem . Veterinář říkal ze se jim masti kůže a tím se jim to dělá. Chtěla bych se zeptat z čeho se to dělá a jak je toho mohu zbavit . Zda změnu granuli či Podestýlka ? Moc děkuji za odpověď :)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:48

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Milan 1.7. 2020 16:19

Osmiletá fena dlouhosrstého něm.ovčáka s rodokmenem v noci uhynula bez jakýchkoliv příznaku nebo bolesti. Mohla být příčinou otrava nebo infarkt ?
Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:48

Dobrý den,

doporučuji pitvu na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lukáš Daneček 1.7. 2020 08:58

Dobrý den, chci nechat kastrovat kočku v ordinaci v Bruntále. Operační dny jsou v Pondělí jak jsem se dozvěděl. Chci se zeptat v kolik hodin kočku donést. Děkuji odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:47

Dobrý den,

kontaktujte telefonicky kolegu Pálinkáse a domluvte se přímo s ním.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Aneta Perníková 28.6. 2020 18:42

Dobrý den. Všimla sem si, že se mému králíkovi objevili na očních víčkách malé bradavičky. Králíka mívám přes den ve stínu na zahradě. 14 dní zpět jsme ho přeočkovávali. Stále jí, neslzí jí oči a bradavice nikde jinde nemá. O co by mohlo jít? Předem děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:47

Dobrý den,

mohlo by se jednat i o reakci na vakcínu proti myxomatóze, ale doporučuji vyšetření u veterináního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Foltová 27.6. 2020 21:41

Dobrý den, mám 12letou nekastrovanou fenu kernteriéra. od února začala mít potíže, kdy při snaze ležet a spát se najednou vymrštila a namohla pak najít vhodnou polohu ke spaní, mlaskala, často hodně prděla, přičemž ji to lekalo. Na klinice jeden lékař řekl, že jde o bolest zad, protože má spondylatritidu (proveden rtg skeletu) a doporučil na bolest suché teplo a dětský ibuprofen (podala jsem ho cca 3x než jsem zjistila, že je pro psy toxický). Druhý lékař nahmatal v břiše bouli s doporučil operaci tříselné kýly. Operace kýly proběhla v dubnu, byl vyjmut i nezhoubný lipom. Potíže přetrvávaly, následně poté, co se objevily tak silné bolesti břicha, že pes vypadal na uhynutí, vet stanovil diagnozu chronického zánětu slinivky, potvrdily to krevní testy. Na nasazenou dietu Hils low fat fena reagovala průjmem, po několika dnech se průjem upravil, stolice světlejší, ale formovaná a potíže s boletí břicha dál pokračují. Pes se snaží usínat vsedě, když ji položím, zrychleně dýchá a mlaská, takže tuším bolest. V srsti jsem po trimování objevila lysiny, jí s velkou chutí 2x denně, poté, co nejprve na dietě zhubla, zase nyní pomalu přibírá, ale ty bolesti břicha nechápu. Je např. den dva v klidu, pak tři čtyři dny v kuse s bolestma. Těší se ven, ale pak venku moc nechce chodit. Nasadil se Entizol, který ztlumil bublavé prdění, ale bolesti jsou dál. Nevím, co si počít. prosím, uměli byste mě nasměrovat, jak dál? Děkuji, HF

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:46

Dobrý den,

doporučuji zvíře komplexně vyšetřit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Květa Poskočilová 26.6. 2020 20:17

Dobrý den, máme 19 let starou kočičku. Je vykastrovaná a jednou měla koťata. Je ve velmi dobré kondici, ale asi 4 týdny se jí zvětšuje bříško. Má ho na pohmat měkké a nebolestivé a masáž se jí dost líbí. Myslím, měřeno lidskou medicínou, že problém s močovým měchýřem bych poznala. Nádor asi ne a určitě by se v jejím věku neřešil. Zeptat se chci na možnost řešení případného ascitu. Jestli by měla smysl evakuace tekutiny, jestli by byla nutná narkóza a hlavně, co se stane, když nic řešit nebudeme.
Děkuji za odpověď
Poskočilová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:44

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lukáš 26.6. 2020 15:39

Dobrý den,
Měl bych na vás dotaz... Máme doma Jorkšírského teriéra, 5let.
Bohužel za poslední 2-3 měsíce jsme vypozorovaly podivné chování.
Vždy to byl živel, rád běhal po zahradě, jídlo hned snědl a chvilku neposeděl
Momentálně tomu tak není... Neustále leží a odpočívá, jídlo někdy sní, někdy ne...
Zašly jsme na veterinu, a podle odběru krve má problém s bílými krvinkami, což odpovídá té "lenosti". Po jakékoli aktivitě lehne a spí...
Nasadily jsme mu antibiotika...ty nezabírali. Tak jsme nasadily jiné, na boreliozu. Stav se trošku zlepšil, ale tedko jsme dělaly odběr přímo na boreliozu a tu nemá. Ale bílé krvinky se zlepšily.
Ale i tak je pejsek pořád unavený a už nevíme co s ním je :(
Ps. Antibiotika na boreliozu jsme mu nasadily dříve než byli výsledky zda jí vůbec má.
Děkuji, hezký zbytek dne. :)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:41

Dobrý den,

doporučuji provést další paraklinická vyšetření jako například sonografické a RTG vyšetření, další vyšetření krve atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vít Šňupík 24.6. 2020 09:39

Dobrý den,chci se zeptat. Chovám králíky a zjistil jsem,že velcí králíci mají flekaté játra(žluté skvrny). Proč to mají a jak tomu zabránit. Dostávají granule s léčivem a přesto to mají. Děkuji.

S pozdravem
Šňupík Vít

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:39

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem, který vám medikované krmivo předepisuje. Vhodné by bylo provést pitvu postiženého zvířete, jednou z těch pravděpodobnějších příčin bude kokcidioza.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Tůmová 24.6. 2020 09:31

Dobrý den chtěla jsem se zeptat,mám yokšírka 11 měs.už 3. Den v noci zvrací . Není tam jídlo jen taková voda.
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:37

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla Tribusová 23.6. 2020 09:43

Dobrý den, moje kočička má pravděpodobně anémii. Píšu pravděpodobně.... protože má údajně všechny příznaky, ale krevní testy se nepodařilo udělat. V ordinaci v Krnově odebrali jen malé množství krve, více neteklo, a i to málo se srazilo... Už týden skoro nic nesnědla, dostává antibiotika, ale vůbec se nelepší. Naopak je čím dál slabší. V Krnově mi řekli, že by mohla pomoct transfuze. Je to u Vás možné? Co všechno to obnáší?

Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Tribusová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:37

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření i s výsledky dosavadních vyšetření a probereme s Vámi možnosti další terapie.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana Patkova 20.6. 2020 10:53

Dobrý den babička má 13 let starého vlčáka trpi na zadni nohy. Ale problém je že jsme začali nacházet červy malé bílé červy ve zvratkach a na zemi kde ležel. Pomůže klasické odčerveni?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:35

Dobrý den,

pokud se jedná o myázu tak klasické odčervení nestačí a je nutné zvíře co nejdříve vzít na veterinu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 5481 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy