veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 5701 dotazů...
Hledat
vyhledáno 5701 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Adam Gräf 24.2. 2021 18:26

Dobrý den mám chameleona jemenského jsou mu tři měsíce a nechce mi jíst.Normálně když jí mu dávám mikro červy a obaluju mu je ve vápníku. Na hoře půl terária má 27 stupňů uprostřed 24 a dole má 20 stupňů.
Poradíte mi prosím co mám dělat aby mi jedl.
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.2. 2021 13:19

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika Polanská 24.2. 2021 13:11

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně moji 3lete kočky. Čas od času se stane, že při vynaseni exrementu vidím čerstvou krev. Nepozoruji na ni žádné známky, že by ji něco bolelo, nechutenství nebo jiné příznaky. Je kastrovana a pouze v bytě. Odcervuji jednou za rok. Můžete mi poradit něco na střevní mikroflóru nebo na zklidneji trávicího traktu, než definitivně vyrazím na veterinu. Děkuji moc.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.2. 2021 13:18

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem, včetně vyšetření vzorku moči.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika Šteflová 23.2. 2021 13:43

Dobrý den,
prosím o konzultaci ohledně diagnózy - třetí víčko.
Mám fenku Yorkshira, věk 6 let a objevilo se jí třetí víčko, které bylo chirurgickým zákrokem vráceno zpět. Po třech týdnech po zákroku se znovu objevilo. Ošetřující lékař
doporučuje žlázu odstranit. Samozřejmě nechci snižovat odbornost našeho lékaře, nicméně bych ráda znala i váš názor.

Moc děkuji

Monika Šteflová
tel.: 725 162 337

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.2. 2021 13:18

Dobrý den,

odstranění slzné žlázy bych považoval za poslední možnost, protože pak může do budoucna nastat syndrom suchého oka. Při správně provedené plastice je selhání velmi vzácné.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla 22.2. 2021 10:10

Dobrý den,
máme pejska 14,5 let. Objevil se u něj po 5 měsících opět Vestibulární syndrom. Léčba: Karsivan, Prednison, Famosan. Chtěla bych se zeptat, jak u pejska docílit zklidnění nervozity,případně čeho si všímat - změny atd., které by mohly být fatální, jak a čím ho případně krmit, neboť zvrací a trpí nechutenstvím. Děkuji za pomoc.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.2. 2021 13:16

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav psa a nasazenou medikaci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Malá 20.2. 2021 20:54

Zdravím, ve stáji máme valacha
Nedávno začal po ježdění kulhat, přestalo to po pár dnech a on se zdál být v pořádku. Teď Po 13 dnech od začátku kulhání se mu ale na vnitřní straně kolene udělala tvrdá boule, která lehce hřeje. Na dotyk ho to bolí, při pohybu známky bolesti nejeví. Nevím, zda to vůbec má souvislost s předešlým kulháním. Zajímalo by mě, co to asi může být?
Předem díky za odpověď. Jana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.2. 2021 13:14

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.


S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martin Vodák 20.2. 2021 11:25

Dobrý den, prosil bych o radu - naše fenka Zlatého retrívra stáří 1 rok má již delší dobu ve výkalech takové 2-3mm bílé váčky. Trčí to z výkalů jak nějaké bílé houbičky, ale je to spíše takový váček. Rád bych vložil foto, ale není zde možnost. děkuji předem za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.2. 2021 13:14

Dobrý den,

doporučuji koprologické vyšetření trusu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Robin T 20.2. 2021 05:43

Dobrý den,se ženou jsme našli štěně(odhad 10-12tydnu) v bídném stavu, očividně dehydratované, nejí,nepije, zvracení, průjem . Není možnost veterináře, protože jsme v Indii a tady je to trochu těžší.prosim poraďte

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.2. 2021 13:14

Dobrý den,

nechat zvíře vyšetřit veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 19.2. 2021 13:11

Dobrý den, máme skoro 4 měsíčního samečka morčete s váhou 500g?Je možno ho již u Vás vykastrovat v inhalační narkóze? nebo máme počkat až ještě doroste do určitého věku či váhy? děkuji za odpověď a přeji pěkný den..

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.2. 2021 13:13

Dobrý den,

doporučuji kastraci od půlroku věku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta Burešová 18.2. 2021 12:44

Dobrý den, mám doma kocourka starého 12 let. Každý rok ho nechávám očkovat ale je pouze doma a tak se chci zeptat jestli je nutné ho nechat očkovat i nadále a nebo jestli nemusím. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. Burešová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:20

Dobrý den,

držet kocoura v imunitě je vhodné i pokud je jen doma. Riziko nákazy je sice malé ale nikdy nelze zcela vyloučit že to domů zavlečete i na obuvi, předmětech atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ondřej Vala 18.2. 2021 09:17

Dobrý den,

máme asi rok a půl starou agamu vousatou.

V posledním asi půl roce jsme si u agamy všimli, že občas vydává takové zvuky (zní to lehce jako kvákání či takové tiché štěkání), a při tom lehce cuká hlavičkou. Nevěnovali jsme tomu moc pozornost, protože většinou to dělala když se nám zdála lehce rozčílená nebo když se snažila otočit (obrátit se na místě) nebo občas se to stalo při jídle, když kousala např. listy polníčku nebo nastrouhanou mrkev. Jinak byla čilá a živá. Hmyz (cvrčky, červy, sarančata) vždy jedla s chuti. Teda kromě jednoho období (to už je asi čtvrt roku zpět), kdy měla zacpaná střeva pískem, ale veterináři se podařilo ji vyléčit několikerým vstřiknutím nějaké tekutiny do kloaky a kapáním kapiček do tlamičky.

Také pan veterinář rozborem trusu před tím čtvrt rokem přišel na parazity v trusu (roupy). Dostali jsme prášek na odčervení. Na dalším rozboru jsme již nebyli.

V několika posledních týdnech se agama začala méně hýbat, většinou leží na jednom místě, jen pozoruje okolí očíčkama, takže na dění v okolí reaguje. Občas se stane, že začne vydávat ty zvuky, příp. si všimneme, že dýchá s otevřenou tlamičko. Hlavičkou také občas cuká, a jinak je jakoby úplně přitlačená na podlaze nebo poličce, kde leží (ani hlavičku moc nezvedne, jen sleduje očima).

To jsem popsal ty horší dny, ale střídá se to občas s lepšími dny, kdy má jakoby zvednutou hlavičku a jeví se víc jakoby přítomná. V tento den i sama sleze z poličky dolů. Občas se ale stane, že se jakoby ze shora sesune, a třeba i zůstane viset za nožičky dolů, a musíme ji pomoci.

Co se týká jídla, tak hmyz jí stále ráda. Zelenou stravu (polníček, rukola a mrkev) momentálně moc nejí - dělá jakože ji nevidí. Hmyz (cvrčky) jí obalujeme ve vápníku a vitamínech. UV-B zářivku, UV-A kompaktní žárovku i tepelnou žárovku má v teráriu nainstalpvanou. UV-B jsme nedávno měnili.

Poslední vyprazdňování u agamy proběhlo asi před 2 týdny.

Mám podezření, zda to nemůže být nějaká porucha nervového systému. Myslíte si to samé. Dá se to nějak léčit? Nebo máte nějaké jiné podezření?

Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:19

Dobrý dne,

objednejte se k nám na vyšetření přímo k dr. Hynarovi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Bažoutová 17.2. 2021 20:05

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat co máme dělat.Naše 4měsíční kočka ma už týden průjem s trochu krve.V pátek 12.2. jsme s ní byli u veterináře.Doktorka nám dala smectu na 2 dny,probiotikaproplan-fortifloraa granule Digestive care.Nemáme ji dávat už žádne konzervy ani kapsičky.Tak od soboty už jí jenomty granule,ale furt má průjem.Jinak je čilá,kdyby nebyl ten průjem tak je úplně v pořádku.Má chut do jídla,a je mi ji i líto,že je nemůžu nic jiného dát.Můžete mi poradit co s tím,čímji můžeme ten průjem zastavit.Moc děkuji za brzkou odpoved,děkuji Bažoutová.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:18

Dobrý den,

pokud se stav nelepší doporučuji přehodnocení terapie.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Novák 16.2. 2021 14:34

Dobrý den,
mám německého ovčáka (35kg) 10let. Při každé návštěvě u lékaře je velmi nezvladatelný. Jaké koli vyšetřování a manipulace s ním u něj vyvolává velmi silný neklid až agresi.
Bylo by možné psovi podat nějaké léky na zklidnění aby nebyl vystavován takovému stresu a neklidu? Vše jsem se snažil tuto situaci konzultovat s ošetřující lékařkou a je mi vždy řečeno, že to zvládneme bez léků.
Již nevím jak dál postupovat, neboť je v tuto chvíli velký problém v ošetřování.
Děkuji za cenné rady a eventuálně za doporučení na učiné léky.
Pes je zdravý, neužívá žádné léky a je pravidelně očkován a ošetřován.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:18

Dobrý den,

ano mírná sedace před ošetřením je určitě možná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ala 15.2. 2021 14:18

DOBRÝ DEN !JSEM INVALIDNÍ DŮCHODKYNĚ UŽ 11 LET. KOČIČCE MOJI BUDE 17 ROKŮ A KASTRACI JSME NEŘEŠILI Z DŮVODŮ NEDOSTATEK FINANCÍ .(NIKDO MĚ NEPŮJČIL)KOČIČKA VE 3 LETECH MĚLA KOŤATA A PAK SE TO ŘEŠILO HORMONÁLNÍ INJEKCÍ.MROUSKÁNI NEMĚLA ČASTO COŽ JSME BYLI V KLIDU, AŽ DO DNEŠNÍ SITUACE ,KDY JE UDĚLAT ZÁKROK PRO SILNÉ MROUSKÁNÍ ,PROTOŽE MOC TRPÍ ,TO Z JEDNÉHO DOTAZU, KDE MĚ STRAŠNĚ SPROSTĚ VYNADALI -BYLO MĚ Z TOHO MOC ZLE! PROSÍM ,PORAĎTE MI UPŘÍMĚ, JESTLI TO MOJE KOČIČKA OPERACI ZVLÁDNE ! FINANCE NĚJAK OBSTARÁM CO NEJRYCHLEJI ,JINAK SI HRAJE LÍTÁ JAK ZBĚSILÁ .NIKDY UŽ TO NENECHÁM ZAJÍT TAK DALEKO. DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚĎ.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:17

Dobrý den,

doporučuji předoperační vyšetření včetně vyšetření krve a vedení zákroku v inhalační anestezii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina Šmídlová 14.2. 2021 14:02

Dobrý den mám 4letou fenku poslední půlrok má problémy s rovnováhou ,když se oklepe spadne na zadní nohy.Pri zvednutí hlavy jako by ochrnula na celé tělo .napne přední i zadní nohy a je jako v křečí.Venku ,když běhá ,tak několikrát upadne .Jako by se jí zamotala hlava .Nemám tolik peněz ,abych jí mohla nechat odborně vyšetřit .Kord když mi každý veterinář řekne něco jiného .

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:15

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nikola 13.2. 2021 21:31

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je normální, že papouškové po novém žrádlu přiberou např. korela ze 105 g na 210 g. Krmení nám dal veterinář. Nevypadá, že by byla tlustá. Létá normálně, dokážu jí nahmatat hrudní koš, takže se mi obézní nezdá, ale raději jsem si říkala, že Vám napíši pro klid vědomí.
Prosím o radu jestli u krmení snížit dávku nebo úplně vyhodit ze stravy.
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:16

Dobrý den,

doporučuji krmit dle krmného návodu směsi. V případě podezření na zdravotní obtíže se objednat na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 13.2. 2021 13:45

Dobrý den,

včera jsem adoptovala agamu vousatou od soukromého majitele. Protože jsem alergik na psi kočky a roztoče (ale kočky tedy vedou), tak jsem myslela, že nějaká alergie nehrozí.
Od té chvíle se mi ale hůř dýchá, může to však být i onemocnění covid, které jsem už jednou prodělala.
Určitě nechci samečka dávat pryč, je mu 6 let nyní zimuje a jinak mi přijde v dobrém stavu.
Prosím poradíte? Tajně doufám, že alergii na ještěra nemám.

J.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:15

Dobrý den,

doporučuji konzultovat se svou alergoložkou. Roztoči a prach a jsou zdatní alergeni.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena 12.2. 2021 20:36

Dobrý den, mám 4,20 kluka 7,5 roků,dosud jsem ho krmila kvalitními granulemi. Nyní má vytržené dva přední řezáky a ráda bych věděla, zda po zahojení mohu pokračovat granulemi, máčené odmítá a taky si myslím, že po máčených anebo konzervách ulpívají na zubech zbytky a je zvýšená náklonnost k zubnímu kameni. Jde mi jen o to, že má zoubky velmi droboučké, zda si je granulemi nebude v tomto věku kazit. Moc děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:14

Dobrý den,

po vyhojení dásní nemají psi konzumovat granule i bez zubů.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivana Žídková 12.2. 2021 14:37

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. CCa 16.11.2020 jsme si koupily ve zverimexu dvě morčátka - samice, krátkosrsté. V lednu 29.1.2021 jsme při úklidu klece morčat (cca po týdnu) jsme objevily v kleci mládě morčete. Myslíme si, že jsme tedy koupily jednu samici březí, je to možné? Jestliže ano, tak vůbec netušíme, jak vypadal samec.

Mládě na začátku bylo více chlupaté než matka, spíše jako roseta, viz foto č. 1. Cca minulý týden morčátko začalo velice línat, nejdříve mělo takové lysejší místa, ale ne úplně holé. Nyní má srst na zádech takovou spíše vypelichanou, viz foto č. 2. Hlavu a bříško má stejně chlupaté jako dříve. Jinak morčátko je velice aktivní, je stále částečně kojeno, snaží se pít i samo, jako stravu žere Nutrin Nature Guinea pig + Extra vitamín c.

Jelikož nemáme s mláďaty žádné zkušenosti, a toto je vlastně velkým nečekáným překvapením, tudíž nevím, jestli změna srsti je přirozená, nebo je to tím, že se zkřížily různá plemena morčat nebo to může být nějaká nemoc.

Moc děkujeme za odpověď.
Ivana Žídková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:13

Dobrý den,

vzhledem k délce březosti byla pravděpodobně březí již před koupí. S odchovem a pelicháním nemám zkušenost a odkážu vás na chovatelskou literaturu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Václav Svoboda 12.2. 2021 13:41

Dobrý den, našemu dřungarákovi narost na čumáku nepěkný nádor. Jsou mu dva roky, žere, chodí lze s tím něco dělat, nebo ho s tím máme nechat dožít? Nechceme aby se zbytečně dlouho trápil. Foto kdyžtak mohu poslat na email.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:02

Dobrý den,

pokud zdravotní stav neumožňuje naplňování fyzioloigkcých potřeb a zvíře se trápí a není možné jej vyléčit, je na místě uvažovat o eutanazii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kořínková 11.2. 2021 18:05

Dobrý den. Dříve jsme měli choďandu a ta nám hárala po sedmi měsících. Nyní máme havaňačku a ta mne překvapila tím, že prvně hárala v 7,5 měsících a nyní má 10 měsíců a hárá znovu. Samotné krvavé hárání trvá asi 14 dní a je v zásadě bez problémů. Samozřejmě poprvé z toho byla vyjukaná, ale nyní už je "mazák". Je mi divné, že po 2,5 měsících hárá znovu. Předem děkuji za radu. Jindra

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 14:01

Dobrý den,

s ohledem na nástup jara bych to pokud nemá jiné klinické obtíže neřešil. Pokud by nadále takto často hárala bude na místě zvážit kastraci zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

karolína 11.2. 2021 17:50

Měla by se očkovat želva zelenavá? A je možné k vám na veterinu s želvou jenom na preventivní prohlídku popřípaně kolik by to stálo ?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 13:59

klinické vyšetření stojí 400,-

karolína 11.2. 2021 17:37

Dobrý den, mám dotaz jestli u vás na veterině děláte rozbory trusu u želv .A popřípadě kolik to stojí. Nemá žádný problém, ale jenom mě to zajímá jestli je to lepší dělat preventivně. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 13:59

ano

karolína 11.2. 2021 17:28

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je v pořádku že želva zelenavá (půl roku stará) vůbec nejí seno. Jinak se jí skvěle daří a nemá jiné problémy. A pak by mě zajímalo jestli by jste mi doporučil nějakou veterinu v okolí Brno-Tuřany nebo alespon v Brně. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 13:59

Dobrý den,

veterinu můžete vyhledat některým z vyhledávačů. Na vyšetření se želvičkou se k nám můžete objednat přímo k dr. Hynarovi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta Kršková 11.2. 2021 14:29

Dobrý den, mám v bytě dvě kočky kocour a kočka oba kastrovaní. Už je jim každému kolem 7 let. Jsou zdraví, ale nyní se oboum dvoum ve stejnou dobu udělala taková jakoby rána pod tlamkama na bradách. Já vím o kočičím akné třeba z plastových misek, ale tohle tak moc nevypadá nejsou tam žádné černé tečky nebo takový ten binec a je to ohraničené. Kocour to akné už měl kdysi a vypadalo to jinak. Kočka to nikdy neměla. Tak co by to mohlo být nejlépe čím to třeba mazat.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 13:55

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika Pavlíčková 10.2. 2021 11:45

Dobrý den, chci se zeptat zda kastrujete götigetská prasátka. Pořídila jsem si půlročního samce.
Předem děkuji za odpověď, přeji hezký den Pavlíčková.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.2. 2021 13:54

Dobrý den,

objednejte se telefonicky přímo k dr. Hynarovi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

YVETA SOLDÁNOVÁ 8.2. 2021 10:39

Dobrý den! Mám na Vás dva dotazy. První je, že máme téměř dvouletého ratlíka, se kterým se jednak chodí na vycházky a také má svoje místečko na čurání doma, přesto se sem tam vyčůrá na různá místa v bytě. Podotýkám, že nikdy není sám doma. Nevíme co s tím, jak ho to odnaučit. A druhá věc je, že se z ničeho nic dusívá a vykašlává, pak to zase přejde. Včera kašlal docela dlouho, až mě to vyděsilo (a není to po jídle, že by mu zaskočilo).Děkuji Vám předem za odpověď. Přeji hezký den. Y. Soldánová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:06

Dobrý den,

močení v domácnosti zvládnete pouze sprvánou výchovou a přístupem k psovi, pokud se jedná o projevy dominantního chování může pomoct kastrace. Dušnost a kašel může být způsobená několika příčinami a proto je nezbytné pro stanovení příčiny provést odpovídající vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ondřej Doležal 6.2. 2021 17:43

Dobrý den.
Může mít trpasličí jezevčík problémy s páteří jako standartní jezevčík , když by běhal po schodech?
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:04

Dobrý den,

bohužel jezevčíci jsou k patologiím na páteři predisponováni.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Uhrová 6.2. 2021 15:11

Dobrý den,
máme doma andulku, která již několik dní vypadá, jako kdyby byla nachlazená - nemá moc zájem o okolí, je spavá, nezpívá a slyšeli jsme ji "pčikat". Naštěstí stále jí, létá. Trus bývá někdy s příměsi tekutiny. Máme ji udržovat v teplém prostředí, popřípadě doplnit stravu o nějaké vitamíny? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:04

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:04

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Segeťová 6.2. 2021 09:10

Dobrý den,máme kočku křížence májnské mývalí-kočka,stáří 9 let a před týdnem nám přestala úplně mňoukat.Snaží se o o ,ale nejde jí to.Nově ovšem vlastníme čtyřměsíční kočičku .Může to být nějaká sociální reakce nebo máme navštívit veterináře?Jinak je v dobré kondici.Teplotu nemá a žere a pije normálně.Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:04

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Denisa 5.2. 2021 19:07

Dobrý den, zjistili jsme u našeho 12ti letého pejska (srnčí ratlík), že je alergik, atopik. Začínáme zkoušet zda to má z krmiva či roztočů. Za jak dlouho po odstranění alergenů se přestane drbat?. Děkuji Denisa

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:04

Dobrý den,

stav dopouručuji konzultovat s ošetřujícím lékařem který terapii nasadil nebo se k nám objednejte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zadražilová 4.2. 2021 22:26

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu.Asi před 14 dny jsem zjistila, že můj pes má jednu prasklinku na uších. Nevím jestli mu to způsobila kočka, nebo k tomu přišel venku jak řádí ve sněhu,třeba z nějakých posypových přípravku.Zdálo se mi, že to má dost suché. Zkoušela jsem mazat přes víkend 2x denně framykoinem,pak jsem zjistila,že kolem začínají padat chlupy, tak jsem přestala. Jedno ucho už je skoro zase jako dřív, ale to druhé mi přijde horší.Jako kdyby se kolem prasklinky dělaly malinké hromádky stroupků, ale nesvědí ho to, nevidím ho si uši debat. Nevíte co by to mohlo být? Uši má jinak čisté.Předem děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:03

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Suchá 4.2. 2021 18:02

Dobrý den, mám fenku Slovenského čuvače. Bude mít 9 měsíců a před pár dny začala kulhat na zadní nohu. Stoupne si jen na špičku tlapky a hodně noze ulevuje. Ze by někde uklouzla jsme si nevšimli. Byli jsme na veterině. Prohmatala ji, natahovala jí nohu fenka ani nezakňučela, vůbec nic. Bohužel žádný problém nenašla. Dala jí injekci Melioxidoloru a prášky na bolest Recoxa. Řekla ze má být týden v klidu. Kdyby se to nezlepsilo, musela by nás poslat na rtg. Nevíte co by to mohlo být, jsem z toho taková neklidná a ráda bych věděla co by s ní mohlo být? Předem děkuji za rady.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:02

Dobrý den,

pokud se stav po ošetření NSAID nelepší bude RTG vyšetření namístě.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr Waleczek 4.2. 2021 10:50

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám čivavu a má zahnisané obě oči. Co mám teď dělat ?? Děkuji předem za odpověd.
Waleczek Petr

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:01

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Da 3.2. 2021 17:21

Dobrý den,

Máme 8. letého zlatého retrievera (fena, nevykastrovaná). Asi tři dny zpátky začala najednou kulhat na pravou zadní nohu, přičemž se to v průběhu dalších tří dnů zhoršilo a nyní skoro není schopná chodit. Nevíme, co to způsobilo, na žádné dlouhé procházky jsme s ní v tuto dobu nechodili, pouze nás napadá, jestli se ji mohlo něco stát, když doma skáče na/z postele nebo pohovky, případně z/d auta. Apetit ji naštěstí zůstává.

Včera jsme s ní navštívili veterináře, který nám sdělil, že hmatově na její noze nic necítí, nicméně, že si myslí, že je to "Ruptured Cranial Cruciate Ligament" a že víceméně jediným řešením je operace. V jiném případě by to prý zůstalo bolestivé, vyvinula by se ji artróza a zůstala by kulhat. Ordinaci jsme opustili bez další debaty, protože operace je v tuto chvíli mimo naše finanční možnosti a jiného řešení jsme se od doktora nedočkali.

Ráda bych vás poprosila o radu a názor, zda je toto normální přístup a řešení, a co bychom podle vás měli dělat. Může se jednat i nějakou jinou diagnózu, který je řešitelný jinak než operací? A v případě, že je to skutečně diagnóza, kterou zmínil doktor, jaký je časový horizont toho, do kdy bychom měli operaci provést, nebo co jiného lze v této chvíli dělat.

Moc děkuji. JD

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:01

Dobrý den,

pokud se opravdu jedná o rupturu LCC je chirurgie jediným řešením.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jitka Horáková 2.2. 2021 15:34

Dobrý den. Potřebuji radu. Naší téměř 16leté kočičce (křížené britské s obyčejným kocourem) se udělala bulka u koutku oka (má to již delší dobu a ted je to krvavé. Před pár lety se jí udělal flíček hnědý v oku, na to pan doktor reagoval. To budeme léčit později.Teď se to dost zhoršilo.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:00

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Olga Grossmannová 1.2. 2021 23:03

Dobrý večer,
mám dva a půl ročního bretaňského ohaře. Výborný rychlý pes. Denně chodíme min. 5 km - louky, remízky. V pátek jsem měla pocit, že se mu moc nechce běhat, posedával, choval se jinak. Jako první vžda měřím teplotu - měl 39,9. Ihned jsem volala svému vet, přijel, zjistil, že má počínající zápal plic. Nasadil ABT injekční formou s tím, že v neděli bude další dávka, ať mu volám, jaká bude ráno teplota. Ráno 38,7, pes ožil. V poledne znovu 39,5, opět volám vet. Přijel, dal léky na snížení teploty, v neděli ráno opět horečka, přijel, dal 2. dávku ATB (s tím, že 3. v úterý). Pes žere, dostal slepičí vývar s masem. Večer opět 39,5, pes se postavil a ztrati vědomí. Urgentně volám vet. Psovi dávám soustavně stříkačkou heřmánkový čaj s glukózou, poslouchám srdíčko, to bije nepravidelně, vždy po dvou úhozech pauza. Volám vet, přijíždí, za hodinu (nechápu) klesla teplota na 38,7, vet potvrzuje aritmii. Pes dostává tabletu Enalapril Vitabalans 10 mg. Je 23 hod, pes se pomočil, aritmie přetrvávají. Jsem zoufalá. Nevím, co dál.
Moc děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 09:00

Dobrý den,

doporučuji hospitalizaci psa a provedení dalších paraklinicých vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Štěpánka 1.2. 2021 15:58

Dobrý den,

máme doma kočicku, 10 let ,kastrovanou. Byly jí na RTG nalezeny drobné struvitové kamínky v močovém měchýři. Dostala antibiotikum a dietu urinary care. Je nutné, aby kočička podstoupila operaci odstranění struvitů? Prý lze struvitové kameny odplavit (dlohodobou léčivou dietou urinary), narozdíl od oxalátových kamenu..Děkuji, hezký den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 08:59

Dobrý den,

pokud nemá klinické obtíže je možné dát si pár týdnů čas s rozpouštěcí dietou a na základě kontrolního RTG vyšetření se rozhodnout nad chirurgickou terapií.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel Chalupecký 1.2. 2021 15:46

Dobrý den, jsem chovatel kamerunských ovci a prodávám mladé beranky a ovečky. Mohl bych udělat chovný pár s mladych když mají jinou matku ale otec je stejný nebo raději ne. Děkuji za odpověď. Chalupecký

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 08:57

Dobrý den,

pro zdravý chov budou nepříbuzné kusy.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

petra holitscherová 31.1. 2021 11:48

máme morče staré tři roky a objevyly se jí na strukách strupy jsou bílé barvy nevíte co s tím máme vyrazit za veterinářem nebo se to dá njeak léčit

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 08:57

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 08:57

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Robert 30.1. 2021 19:28

Dobrý den mam kočičku ma 7 let, a dal jsem ji kapsičku od whiskas a asi byla zkazena,v noci blinkala a mela průjem...tedka je to dobry ze papa i pije ale porad ma eskrement řídký, přejde to,nebo mate nějakou radu?děkuji Malik

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 08:56

Dobrý den,

doporučuji dietní opatření a vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora Svátková 29.1. 2021 17:53

Dobrý den, mám 3,5 let starého králíka. Před 3 dny mu diagnostikovali encefalitozoonózu. Má nakloněnou hlavičku, ochrnutou levou stranu, zhoršenou koordinaci a někdy dostane záchvat, kdy se nekontrolovaně pohybuje a cuká. Pravidelně každý den dostává léky, jí i pije, ale jeho stav se nelepší, spíše naopak. Jelikož chci pro něj jen to nejlepší a nechci aby se trápil nebo měl bolesti. Navíc pokud není jisté, jestli se vyléčí. Proto vás žádám o radu, co s ním. Zda si myslíte, jestli mám ještě počkat.
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.2. 2021 08:55

Dobrý den,

pokud není na odpovídající terapii odezva je prognoza infaustní.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

L. 27.1. 2021 23:21

Dobrý den,
Máme 6ti měsíční štěně amstaffa.
Asi posledních 14 dní každý večer po večerní procházce zrychleně dýchá s jazykem ven, jakoby mu bylo vedro, potom třeba i hodinu v kuse se snaží “soulozit” s polštářem než se dostatečně unaví a je schopný se trosku uklidnit a lehnout si.. několikrát změní polohu, poťapkává kolem než konečně usne .. přes den je úplně v pohodě, děje se to jen večer
Mám strach jestli by nemohl mít moc nějakých hormonu nebo jestli nemá nějaký problém ...

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:21

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 27.1. 2021 22:58

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám doma králíčka, kterého učíme na záchůdek, který je normálně vedle našeho. Už to zvládala celkem dobře, ale poslední tři dny dělá malý loužičky skoro po celé místnosti. Přijde mi, že to ale nedělá úmyslně. Bojím se, jestli nemá něco s močovým měchýřem. Myslíte, že by pomohlo, kdyby byla ve větším teple?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:18

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana 26.1. 2021 20:40

Dobrý den, moje roční fena AST má po bocích drobné lysinky, dostala jsem dezinfekční šampon, nicméně se stav nezlepší, naopak lysinek přibývá. Neskrabe se, nelize si to, není to zacervebale ani s lupy... Jen malinké lysinky pod srst.je krmena jen granule i, prospívá, jiné potize nemá. Poradíte prosím jak řešit?
Dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:18

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Stanislav Trčka 26.1. 2021 16:52

Dobrý den.
Už podruhé po týdenní pauze nám mrouská naše kočka.
Chci se zeptat kdy jí můžeme nechat kastrovat (laparoskopicky).
Jestli se musíme objednat a jaký je další postup.
Dále se chci zeptat jestli jí můžeme zároveň nechat očkovat.
Kočka má 10 měsíců.
Děkuji za odpověď s pozdravem Trčka.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:17

Dobrý den,

termín si domluvte na čísle 553662467. S ohledem na to že zákrok je pro organismus stres může dojít k nižší imunitní odpovědi a proto bych vakcinaci a kastraci v jeden den nedoporučil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza Antosová 26.1. 2021 10:00

Dobrý den,
Chtěla bych si pořídit pejska do bytu a povahově se mi nejvíce líbí francouzský buldoček. Když jsem ale četla podrobné informace zjistila jsem, že je to pes velmi nemocný. Chtěla bych se proto zeptat, zda je to opravdu tak nemocné plemeno a je lepší si pořídit jiného psíka a popřípadě jaký je povahově podobný fr. buldočkovi a není to velké plemeno? Koukala jsem na Stafordšírského bulteriéra. Myslíte, že je to lepší volba? Nechci si neuváženě pořídit špatného pejska a proto se nejdřív ptám.
Předem Vám mockrát děkuji za odpověď a radu.
S pozdravem
Tereza Kovalová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:16

Dobrý den,

všechna brachyocefalická plemena mají dechové obtíže a s tím související další obtíže. A já osobně bych si nikdy takového psa nepořídil :-)

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

KRATOCHVíL 24.1. 2021 09:17

kočka má úplně tvrdou stolici (suchou) co mam dělat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:15

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem a změnu krmiva

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr Macek 23.1. 2021 09:40

Dobrý den, fenka anglického setra (2 roky, 21 kg) má podezření na natažený vaz nebo natržený sval v kyčli, RTG čisté. Projevuje se ulehčováním nohy a občasným kulháním. Naordinován měsíční klid a kapky Meloxoral 1.5, pak kontrola. Máme doma zbytné balení Wobenzymu. Je možné klid a kapky doplnit Wobenzymem? Pokud ano, jak dávkovat? Děkuji, Petr Macek

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:14

Dobrý den,

s tímto nemám zkušenost.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:14

Dobrý den,

s tímto nemám zkušenost.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 22.1. 2021 18:29

Dobrý den, u mé 13ti roční fenky Jorkšírka, nám dnes pan doktor diagnostikoval zánět dělohy a nález na sliznici. Chci se zeptat, jestli by bylo lepší jít do operace s tím velkým rizikem a nebo ne? .. bojím se hlavně, aby se mi po operaci probudila. Je šance, že to zvládne bez problémů a probudí se ? Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:14

Dobrý den,

pokud je zvíře jinak zdravé je riziko komplikací spojených se správně vedenou anestezií minimální i u starých zvířat. Bez zákroku vám uhyne určitě... Na našem pracovišti tyto zákroky provádíme v šetřené inhalační anestezii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michal 20.1. 2021 20:54

Máme psa 5 let a asi tři dny pozoruji když příjde občas domů tak si lehne a jak leží a spí tak si ucvrkává nemůže být nastydlí on je jinak venku jedná se o Aljašskýho malamuta. Je vykastrovaný dva roky .Máme ještě fenku ta je pořádku a je také vykastrovaná a té jsou 2 roky .Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:11

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

MVDr. Ondřej Cáder 28.1. 2021 10:11

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 5701 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy