veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 4949 dotazů...
Hledat
vyhledáno 4949 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Natálie Nyklová 13.3. 2019 14:41

Dobrý den, prosím o radu. Mám agamu vousatou, samec, 4 roky. Na ocase se mu mezi šupinami objevily bílé fleky a nechce dobrovolně jíst.
Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.3. 2019 09:32

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, ideálně se objednejte přímo k dr. Hynarovi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Helena 11.3. 2019 11:14

Dobrý den,podala jsem tříleté fence tablety na odčervení a po 3 hodinách 5x zvracela.Je nutné odčervení opakovat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.3. 2019 09:32

Dobrý den,

ano doporučuji odčervit znovu, nejlépe přípravkem s jinou účinnou látkou nebo podat léky proti zvracení a dát tablety se žrádlem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Č. 5.3. 2019 22:12

Dobrý den, dne 25.1.2019 jsem si na žádost spolužáka k sobě do pěče vzala dvě mini yorkshirky (nemohli je u sebe mít protože má lovecké psy). Fenečky byly prý zachráněné od množitelky čemuž by odpovídal jejich stav - podvyživené,zablešené a vyděšené atp. Papíry mi slíbil dodat takže na návštěvu veterináře jsem čekala až je dodá. Vzhledem k tomu že holky rychle nabraly váhu a působily velmi šťastně.
Uplynulo pár týdnů a papíry nikde což bych přežila vzhledem k tomu že se zdály v pořádku ALE! V sobotu starší slečna měla něco jako epileptický záchvat a dnes ve 21:47 měla mladší slečna silný epileptický záchvat (vypadalo to jako grand-mal, tak jsem epileptik tak vím jak to probíhá). Něco jako výkřik/zavrčení, následný pád z gauče, tonicko-klonické křeče(prohnula se do podoby luku a třásla se), pěna od úst, rozšířené zorničky. Po odeznění záchvatu dezorientace - plazila se mi tu po zemi, pokálení, pomočení a pozvracení.
Moc prosím o pomoc. Nechci potopit spolužáka ale nechci ubližovat těm pejsánkům. Asi vypadám jako sketa že to řeším takhle ale nechci nikomu ublížit. Prosím co mám udělat jsem opravdu zoufalá. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:54

Dobrý den,

doporučuji vyšetření u veterinárního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zita 5.3. 2019 10:52

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, náš kocour v poslední době vykoná potřebu do WC a pár bobků nechá i na zemi kolem. Příjde mi, že mu prostě pozdějí odpadnou při chůzi. Napadlo mě, jestli to nemůže být nějaký problém se střevama.
Nebo problém bude se stelivem a obecně mu něco vadí s jeho WC ?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:53

Dobrý den,

počet toalet by měl být o jednu víc než je koček v domácnosti. Pokud se stav neupraví dostavte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Natálie 4.3. 2019 20:15

Dobrý den,
vlastním křečka zlatého a dnes, ikdyž včera se zdál být v pořádku a bez jakýkoliv problémů, se začal chovat zvláštně, začal hýkat, má lehce zalepené oči a jakoby začal 'kašlat', pod tlamičkou to má vlhké a čumáček má na okrajích opravdu lehce červený,většinu času ted spíš sedí v domečku a má zavřené oči a oddychuje, vůbec nevím, co by mu mohlo být, nikdy předtým se mu tohle nestalo,
předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:52

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 4.3. 2019 15:17

Dobrý den, můj 9letý boxer má bolestivé otevírání tlamy, dle naší paní doktorky pravděpodobně zánět zvýkacích svalů. Po kortikoidech se mu na chíli ulevilo, ale počůrával se a zase se to vrátilo. Prý na toto léky nejsou a časem dojde k tomu, že neotevře tlamu vůbec a museli bychom ho uspat. S naší paní doktorkou jsem spokojená, ale tentokrát bych ráda věděla názor i jiného veterináře, zda je možno nějak léčit či ulevit na pořád u toho onemocnění. Nechci věřit, že budu čekat až neotevře tlamu vůbec. Předem děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:52

Dobrý den,

pro potvrzení takovéto diagnózy je nutná biopsie postižených svalů a na základě výsledků nasadit léky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora 4.3. 2019 10:51

Dobrý den,
mám syrského křečka bílé barvy. 30.4. mu bude rok. Všimla jsem si u něj asi před měsícem, že má červenou kůži a má méně hustou srst. Na zádech je trošku vidět místo, kde má kolečko méně chlupů. Často se nedrbe. Nevím jestli měl kůži červenou i před tím. Na fotkách cca z října je vidět jen bílá srst. Může to být i věkem? Předem děkuji za opověď.
Přeji hezký zbytek dne.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:51

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dominika 3.3. 2019 16:46

Dobrý den,
prosím Vás o radu.
Máme labradora 2,5 roku.
Od mala byl povahově přítulný, milý, mazlivý, je to celkově rodinný typ. Má rád lidi, děti i všechna malá zvířata, celkově je takový, dalo by se říct spíše jako malé dítě, než jako pes. Taky máme starší fenku se kterou je od malička zvyklý být. Od mala spatně snáší samotu, nejdříve štěkal na celý panelák a my zkusili všechno, učení po malých intervalech odchodu, pamlsky, hračky, nechat puštěnou televizi, olejíček na zklidnění...Nakonec i protištěkací obojek. Zhruba po roce a půl se nám konečně podařilo docílit toho, že byl schopen sám doma vydržet něž jsme se vrátili z práce, nainstalovali jsme mu domů dokonce psí chůvičku a z práce ho neustále sleduji kamerou, a pokud vyje můžu na něj přes zařízení mluvit a on se uklidní. Každopádně po té, co příjdeme z práce se od nás nehne.
Každopádně problém vznikl v momentě, kdy se fenka začala hárat a on tedy zůstal doma uplně sám i bez ní(vždy ji po dobu hárání dávám hlídat k mamce), pokud jsme doma, je náš pes v klidu, nevypadá, že by po fence nějak zvlášť smutnil. Sleduji ho kamerou, takže přesně vím, co dělá, když doma nejsme. Vyje, nelehne si, třeba i 3 hodiny zírá na dveře, smutní, je neklidný.
Už nevíme, jak si poradit, zkusili jsme opravdu vše. Myslíte, že by to mohlo být tou jeho labradoří povahou a už se to nezmění? Nebo že by trpěl nějakou psychyckou poruchou? Čím to může být a co se dá v tomto případě dělat?

Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:50

Dobrý den,

doporučuji obrátit se na odborníka na poruchy chování psů.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vendula 3.3. 2019 16:28

Dobry den,mam Leguana zeleneho asi rok a pul.....problem je ten,ze me prestal uplne zrat...asi mesic a je uplne vyhublej.Uvb tam ma a tepelnou zarovku take.Jen lezi pod zarovkou a spi a proste nechce nezere...co mam prosim delat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:47

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza 3.3. 2019 13:49

Dobrý den, naši fence budou 2 roky a má nejspíš falešnou březost, hračky a pelech jsem ji už schovala, snažíme se jí stále něčím zabavit ale dnes jsem si všimla že už ji teče i mléko, máme zajít k veterináři nebo se stále snažit ji zabavovat atd... Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:47

Dobrý den,

ano je možné laktaci potlačit léky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Radka 1.3. 2019 08:06

Dobrý den, ráda bych se poradila o mém psovi.Je mu 10let je to jorkšír cca 3kg. Trpí již několik měsíců na občasné kašovité trusy sem tam, pak zase delší dobu ok a zase se to vrací, někdy co 14dní. Mívá k tomu i bolení bříška, takže se stává,že i ho to trápí x hodin, nebo ani nemá chuť na jídlo jak ho to asi bolí a až třeba po několika hodinách se to zklidní. Diadog docela zabírá,ale jen vždy dočasně a pak už třeba vůbec. Nicméně měl dělán velký rozbor trusu komplet a bylo zjištěno více bakterií např. E-coli a další, Giardie ne. A nasazeny na to atb na asi 3týdny, pak rozbor ok čistý, tak sme to nechali, ale časem se to zase vrátilo a znova drahý rozbor trusu, kde se opět pomnožili tyto bakterie a opět nasazeny atb na 10dní a pak snižována dávka na čtvrtku denně, pak obden, když jsem přešla na obden,tak po nějaké době se to opět vrátilo. Je možné to přeléčit nějak jinak, aby nemusel stále brát atb, nebo jak dlouho je lepší je brát, dá se to vůbec vyléčit? Prý moc ne. A nebo co jiného poradíte máte nějakou zkušenost s bakteriálním přerůstáním. Podotýkám, že probiotika má stále denně a poměrně kvalitní Probiovet, předtím Enteromicro a také stravu si myslím kvalitní, jen jehněčí konzervy a granule míchám, čili je to nízkotučné holistické bez obilnin, jelikož na ně měl alergii. Jinak je vykastrován před rokem a něco a má chronický nebakteriální zánět močáku, neléčí se, jelikož potíže s ním zatím výrazné nemá. Nevím zda také nevadí časté podávání Diadogu ač někdy zabírá, třeba co 14dní a to 3dny.
Předem moc děkuji za případnou radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:46

Dobrý den,

příčin takovéhoto průjmu může být celá řada, zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena 28.2. 2019 14:06

Dobrý den. Mám britského kocourka, jsou mu cca dva roky. Když jsem si ho koupila byly mu čtyři měsíce a už měl nemocné oko. Paní prodávající říkala že mu to udělal jinej kocour když ho sejmul do oka (moc se mi to ale nezdá). Má přes oko jakoby blánu a vůbec není vidět panenka. Dost často mu z toho oka teče lehounce krev. Jedna paní veterinářka mi řekla že by to možná šlo odoperovat aby měl normální zdravé oko ale zase jiná paní veterinářka povídala že se s tím nic dělat nedá jedině nechat očíčko odstranit. Chtěla bych se zeptat na váš názor co bych s tím měla dělat. Mockrát děkuji za jakékoliv informace.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.3. 2019 08:44

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, bez toho se nelze k diagnóze a prognóze vyjádřit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza 27.2. 2019 17:33

Dobrý den,
mám asi desetileté morče. Špatně se mu chodí - chodí na špičkách. Dýchá velmi zhluboka a pomalu.
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.2. 2019 11:31

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, nicméně vzhledem k obdivuhodnému věku se obávám, že diagnóza může být nepříznivá.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eliška Kubicová 27.2. 2019 15:06

Dobrý den, jak se u feny pozná, že začíná porod? Naše fena vylučuje nazelenalou tekutinu, březí je asi 58 dní. Štěňata nelze nahmatat, břicho se nezdá příliš zvětšené, pouze cecíky. Nemůže jít o falešnou březost? Co bychom v takovém případě měli dělat? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.2. 2019 11:30

Dobrý den,

doporučuji sonografické vyšetření zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dagmar Dolejšová 26.2. 2019 11:37

Dobrý den koupila jsem antiparazitní obojek značky foresto pro psa po odstřižení mi zbývá ještě dlouhý kus mohu ho dát kočce? Neobsahuje nějaké látky, které by mohly kočce uškodit?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.2. 2019 11:28

Dobrý den,

oproti malému forestu má ten velký při dvojnásobné délce čtyřnásobný obsah účinných látek, a zrovna u deltametrinu by to mohl být problém.p Dále bych viděl riziko v možné absenci bezpečnostní pojistky a hrozbě, že se kočka na takovémto obojku může oběsit.
Doopručuji pro kočku koupit samostatný originální malý obojek, který je schválen pro kočky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 22.2. 2019 12:14

Dobrý den, včera jsme byli na očkování zakrslého králíka vakcínou Pestorin-Mormyx. Králíkovi je 15 týdnů a bylo to jeho první očkování. Lékař po nás chce další přeočkování po 3 týdnech. Je to skutečně nutné? Jiný veterinář mi sdělil, že přeočkování je nutné pouze tehdy, pokud je králík touto vakcínou očkován dříve než v 10 týdnech. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.2. 2019 11:24

Dobrý den,

dle spc platí názor druhého doktora. Nicméně pokud ho i tak budete revakcinovat bude mít lepší a silnější imunitu. Dle mé zkušenosti je nejlépe očkovat mor i myxomatózu zvlášť než v kombinované vakcíně.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáeder

Skromna E. 20.2. 2019 16:16

Dobrý den,prosím vas o radu,kotě asi rok stare z niceho nic hodne zhublo a prestalo uplnejist a pit,z očí mu vytikal hnis a pusu ma neustale zavrenou,jen trochu jsou videt zoubky jako by je cenilo,neudrzi se poradne uz ani na nohou,je stale na stejnem miste.Nevite co by mu mohlo byt? Moc děkuji. Skromna

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:57

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza 19.2. 2019 18:30

Dobrý den,
na zadečku mého morčete se vytvořit jakýsi ,,strup". Na pohmat je to tvrdé a suché, jen část vlevo je taková měkčí. Morče nijak neomezuje, běhá, jí a dělá všechno jako předtím. Včera mu z toho trochu tekla krev (z té levé části), tak jsem se rozhodla radši napsat.
Děkuji moc za odpověď.
S pozdravem,
Martiníková.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:57

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva 19.2. 2019 06:08

Dobrý den,

prosím o radu ohledně morčete. Má 9-ti měsíční samice včera potratila 5 miminek. Samice je žrava, ale méně aktivní a má od včerejška takový modry flek na vrchní části oka. Mám strach jí tahat na veterinu, ať ji ještě víc nerozhodím. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:57

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika 18.2. 2019 22:21

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, chceme pořídit do domácnosti ultrazvukový odpuzovač hlodavců, máme doma suchozemskou želvu bude jí to vadit?
Děkuji Monika

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:57

Dobrý den,

pravděpodobně ano.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

David Fruhauf 17.2. 2019 21:47

dotaz : Moje fenka si vytrhává srst a žere ji protože do ní měla zamotané babky může se jí něco stát?
předem děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:56

Dobrý den,

v krajním případě zažívací obtíže, obstipace. Doporučuji důkladné vyčesání a ostříhání.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Antonín Vinklar 16.2. 2019 23:19

10ti letý šarpej při pití vody kňučí, nikdy se takto nechoval. To kňučení mi připadá jako bolestivé. Jinak se chová normálně, žere, bez průjmu a bez teploty, čumák vlhký studený.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:56

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Arnoštka 16.2. 2019 16:52

Dobrý den,mám sedmiletého pejska maltézáka a na zadních nožkách se mu zvětšily klouby,prosím o radu co to může znamenat.
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:55

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michal Fuňák 16.2. 2019 11:24

Dobrý den máme malého králíka a přibližně před měsícem jsme nahmatali na zádech bulku,která se přibližně do týdne stratila a dnes jsme ji nahmatali znovu,je vystouplá a vyditelná na povrchu.Jelikož je víkend tak by mě zajímalo jak vážné to může být,nez se dostaneme do ordinace v pondělí.Děkuji předem za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:55

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, na našem pracovišti je nonstop provoz.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza 14.2. 2019 16:23

Dobrý den,
Mám doma křečka džungarského a na očním víčku se mu udělala bílá kulička. Nemá zatuhnutí ani otok oka. Je možné že kulička zmizí sama nebo budu muset na veterinu? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.2. 2019 07:55

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna 13.2. 2019 16:56

Dobrý den, mám tří lezou králičí slečnu s kterou teď máme problémy. Z ničeho nic na nás začla vrčet, kousat nás, brání si klec, nenechá si dát ani zrní ebz toho aby na nás nezaútočila. Nevíme co s ní, už nás pokousala tolikrát, že jsme to s ní vzdaly.
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:28

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, pravděpodobně bude vhodné zvíře vykastrovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

RADKA 12.2. 2019 19:07

dobry večer mam dotaz mame skoro třileteho kocourka od ponděli bere antibiotika noroslav40 nechce jist ani pit pořad spi poradi te mi prosim co s nim mam dělat antibiotika bere po 12 hod děkuji za odpověd

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:28

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vera 12.2. 2019 18:19

Dobrý den. Měla bych dotaz. Pořídila jsem si druhé morčátko (samičku) a zjistilo se, že má všenky. Na veterinární klinice jí i druhému morčeti vetřeli lék na krk za uši a prý by to mělo být dobré. Problém je, ze jsem jí našla holé místo s podivně vypadající kůži. Suchá, možná poškrábaná. Myslíte, že by to mohlo byt kvůli těm všenkám nebo se jich to netýká? Místo je kulaté, celkem velké, jen schované srstí, a nachází se na pravé straně zad.
Děkuji Vera

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:28

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

jan uher 8.2. 2019 16:20

Při rozříznutí čersvých kuřecích prs i skostí se na obou stranách od páteře ve svalovině
objevili cca 8cm dlouhá a cca 1cm v průměru,nezápáchájící zelená svalová vlákna či spíše svalový snop připomínající něco jako zeleninu.....co to je?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:27

Dobrý den,

pokud máte pochyby o kvalitě potraviny doporučuji obrátit se na prodejce nebo na státní veterinární správu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 8.2. 2019 08:16

Dobrý den, prosím Vás, jak poznám, že pes 2 roky začíná ztrácet zrak? Jsme objednaní na veterinu, ale nějak mám strach, tak zkouším i toto. Poslední dobou nám začal narážet do pouličních lamp, odměnu vezme až spadne na zem, ale zase když mu hodím míček, uzel tak normálně reaguje. Je to běžné, nebo mám se něčeho obávat? Z jeho rodinné anamnézy nic nezjistíme, zachránili jsme ho, takže vůbec nevíme odkud pochází. Je i hodně lekavý poslední dobou. Vůbec nevíme čím to je. Děkuji za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:26

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr 7.2. 2019 23:25

Dobrý den, kočka pár dní škube uchem. Převážně jedním, ale občas i druhým. Někdy dva, jindy i vice záškubů za sebou. Po více záškubech zatřepe hlavou. Občas má také tendenci se uchem třít třeba o deku. Ucho nezapáchá, vypadá v pořádku, kočka žije v bytě, nepřichází do kontaktu s jinými kočkami, ucho si neškrábe, nechá si na něj sáhnout. Nemůže jít o projev alergie?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:26

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Simona Ozsvaldová 7.2. 2019 21:34

Dobrý večer, můžete mi poradit? Mám fenku labradora, Arina Šupčíková, možná je u vás vedena už na Ozsvaldovou. Nedávno oslavila 13 let. Dnes po příchodu z práce odpoledne měla třes, špatně vstává na zadní nohy, rychle dýchá a před chvílí se mi pozvracela. Taky ji tikají oči, jakoby byla na kolotoči a sledovala to. Granule nesnědla, jen piškoty. Může se jednat o otravu? Co mám dělat? Jsem z Bruntálu a nemám možnost se dostavit. U nás je veterinář až od 14 hod. Poraďte mi prosím, co ji mám dát? Nebo jak? Momentálně je klidnější...
Děkuji moc, Simona Ozsvaldová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:26

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, na našem pracovišti je služba 24h denně.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Wenda 7.2. 2019 18:38

Dobri den, mám doma 7-8 měsíční kočku, včera jeté bely v dobré náladě i jedla... Dneska se chová neobvyklé leží u okna a mnaučí ani jest nechce nevíte čím by to mohlo bejt??

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:25

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Adéla 7.2. 2019 08:25

Dobrý den, dostal se nám do péče pejsek, který špatně používá jednu zadní nožku. Je to malý yorkšír necelé 2roky. Mám informaci, že měl dlouhou dobu neléčenou hnisavou ránu na pacce a nožku proto nepoužíval. Nyní je rána zahojená a pejsek občas na nožku došlápne. Chtěla bych ho u Vás nechat vyšetřit a zajímalo by mě, jak bude vyšetření probíhat a kolik nás bude přibližně stát. Moc děkuji za odpověď. Adéla S.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:25

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, cena se odvíjí od provedených vyšetření, zda bude stačit pouze klinické vyšetření, RTG nebo i CT atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Aleš 6.2. 2019 08:49

Moji mamku 80 let bez varování chytil za ruku jejich vlčák cca 7 let. Nepředpokládám, že se jednalo o klasické napadení, vznesl jsem dotaz ke kynologům, čekám na odpověď. Rodiče jsou pečliví, vlčáka až moc rozmazlují, věřím, že je řádně očkovaný po nikom nikdy nevyjel z příbuzných. Může se ale nějak i přesto měnit jeho zdravotní stav a psychika? Děkuji za odpověď. Brunner

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:24

Dobrý den,

stejně jako u lidí dochází i u psů s postupem věku ke změnám.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vlaďka 4.2. 2019 16:58

Dobrý den,
šestiletá fena JRT, půl roku po kastraci. Má naběhlou vulvu, v podstatě jako při hárání, ale jen jednu polovinu. Není zraněná, žádný zanícený pupínek, není odřená od sněhu. Nelíže se, zjevně jí nic neschází. Necítím žádné nateklé žlázy v okolí. Jen prostě zvětšená a nateklá pravá část vulvy. Může to být hormonální změna - termín by odpovídal loňskému hárání - nebo je to příznak problému? Má to cca 4-5 dní. Děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:23

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavit na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Fajkusová 4.2. 2019 13:36

Dobrý den,
můj pes má diagnostikovánu rakovinu prostaty( ale pouze na základě sono vyšetření, na biopsii nebyl). V posledním týdnu má problém s močením, čůrá po kapkách i deset minut, pije normálně, chutná mu a je poměrně veselý. Možná má bolesti pouze při močení. Chtěla jsem se zeptat, jestli se tato situace dá ještě řešit jinak než operativně a popř. jestli se dá nějakým způsobem pročistit močová trubice.
Moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:23

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření. Tumor je samozřejmě možný ale daleko častěji psi trpí na nezhoubnou hypertrofii prostaty a zde je řešením kastrace.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Irena 4.2. 2019 10:54

Dobrý den,
kupuji si 3 měsíční kočičku která nebude očkovaná a kastrovaná. Chci se zeptat, kdy s kočičkou na kastraci a očkování a jestli je možné kastrovat laparoskopicky a jaká je cena kastrace.
Děkuji Jelenová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:21

Dobrý den,

od tří měsíců se dá kočka naočkovat, kastrace ideálně po půl roce věku. Kalkulace laparoskopické kastrace je u nás 3000,-

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Sylva Bambasová 4.2. 2019 08:13

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda ve Vaší ordinaci provádíte plastiku konečníku u morčat. Máme 3 letého skinny samce, má problém s vylučováním bobků-hromadí se mu ve vaku u konečníku a musíme mu je mechanicky vymačkávat. Názory na úspěch plastiky se různí-někteří lékaři jsou pro a někteří proti. Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:20

Dobrý den,

na zákrok se můžete objednat na čísle 553 662 467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika 3.2. 2019 21:39

Dobrý den, ráda bych se poradila o zdravotním stavu mého křečka. Znepokojuje mě jeho nafouklé bříško. Je souměrné, nafouklé nejvíce u zadních noh. Strava se nezměnila a bobky má také v normě. Je aktivní, nevypadá že by měl bolesti. Bohužel jsem nikde nenašla co by to mohlo být, budu ráda, když mi poradíte. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:19

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora 3.2. 2019 17:17

Dobrý den,
Mám 5,5letou kočku. Zhruba před rokem a půl se jí stal úraz (nevíme co, přišla domu jakoby “přeražená v pase”). Žádný RTG nedělali, měla velký zánět močáku, nějakou dobu jsme pasivně vyprazdňovali močák. Cca po 3týdnech se vše začalo vracet do normálu. Ocas se nehýbe, sem tam doma učůrala, ale jinak vše dobré. Cca po roce se opět vše zhoršilo, nemohla se vyprázdnit (ani stoli, ani moč). Dostala klistír, opět jsme vyprázdňovali močák. Nasazena ATB. Po pár dnech začla sama močit, ovšem stolice se nám stále nedařila dostat ven. Začali jsme dávat laktulózu, nicméně se nám stále opakuje stejný problém dokola. Vše se zabetonuje a není schopná sama vytvořit cokoliv, přestože se snaží tlačit. Teď jí dávám kapačky (NaCl), laktulózu, zkusila jsem glycerinové čípky, dostala kortikoidovou injekci, po které byla dva dny úplně v pořádku, nicméně po dvou dnech, kdy jedla, se opět ucpala a nemůžu to z ní dostat. Má smysl trápit nás všechny okolo a čekat na zlepšení, popřípadě máte nějakou myšlenku, jak jí pomoci? Nechci jí nechat trápit, veterinářka mě chce poslat na finančně nákladné sono, které ale nevím, zda bude mít nějaký smysl. Řekla mi, že pokud se rozhodneme kočku uspat, že to udělá, protože je to velmi těžký případ. Udělat to nechci, ale nevím, jak jinak jí mám ještě pomoci. Poradíte?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:19

Dobrý den,

bez řádné diagnostiky Vám nemohu pomoci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina Šilberská 3.2. 2019 11:23

Dobrý den,2-letý pes(ruská bolonka), který byl jednu noc v hotelu pro psy, přišel domů a i po vyvenceni se vycural na polštář syna,nikdy nic podobného neudělal. Co to může znamenat. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:18

Dobrý den,

doporučuji vyšetření zda nemůže mít nějaký zánět močových cest nebo jiné onemocnění. Pokud bude jinak klinický zdravý bude na zvážení vyhledat odborníka na poruchy chování zvířat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Michálková 1.2. 2019 22:48

Dobrý den, naší činčile je 16 let, pořád je čilá a celý život zdravá. Teď má zanícené oko, to vypadá větší než to druhé, má šedou barvu a trošičku hnisá. Nevypadá to, že by to bolelo. Činčilka je trošku unavenější a míň se zajímá o jídlo, ale občas si něco dá. Vypláchli jsme oko ophtalmoseptonexem. Co by to mohlo být za problém? Moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:17

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Helena 1.2. 2019 21:01

Váž. p. doktore, mám problém se svou kočkou, 6. prosince byla na kastraci, pak ještě 4. ledna na reoperaci - měla atb i injekce a nyní mám ten problém, že jsem jí našla v srsti (po injekcích zřejmě)nehojící se boláky, ve kterých má snad infekci, nebo nevím co je s tím... Boláky se nadaří zahojit - vlastně kočka je nahrbená a v bolestech již přes měsíc, kdy se jí udělaly pravděpodobně. Chci se zeptat na radu, jak postupovat. P. veterinář radí - vyplachovat a nechat zatáhnout. Boláky se sice pomalu zmenšují, ale ten zánět snad někde zůstává? Vidím na ní, že má bolesti dál, je na místo choulostivá na dotek - možná o to víc, že bude mít kůži zahojenou - zůstalo něco pod tím? Chci jen radu - jestli mám správný postup, už pomalu dochází síly nám oběma.. Děkuji za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:17

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavit na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Elena 1.2. 2019 10:19

Dobry den, nesemu kralickovy slzi oci. Chlupy ma okolo oci slepene. Kdyz odpociva tezce dycha. Jakoby chrci. Momentalne moc nezere jecmen ale seno a zeleninu hned zbasti. Muzu poslat foto oka kralicka, kde to jde moc hezky videt. Dekuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.2. 2019 08:16

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva 30.1. 2019 18:22

Dobrý den pane doktore,mám půl roční slepičky a kohoutky.Sedm kohoutků má zarudlé nohy zezadu a mezi prsty do živého.Slepičky mají nohy v pořádku.Na podestýlku jsem jim přes zimu dala slámu.Co se žrádla týče dávám pšenici,směs pro nosnice,občas oves s kukuřicí a hrachem,seno a když něco zbyde s kuchyně taky dostanou.Nevím zda je to nebolí.Peří si nedrbou.Děkuji Brabcová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 31.1. 2019 08:04

Dobrý den,

nemůžou se mezi sebou jen bít?

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Daneš Fr. 29.1. 2019 23:53

řídká srst na břichu u krátkosrstého jezevčíka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 31.1. 2019 08:03

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 29.1. 2019 09:04

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně otravy zvířat jelikož mám podezření, že mi bylo otráveno morčátko. Morčátko bylo cca rok staré, nevykazovalo žádné známky onemocnění, chuť k jídlu mělo jako vždy velikou a v mé přítomnosti často skákalo do vzduchu jakoby radostí, takže nebylo vůbec podezření, že by mělo nějaké bolesti, nebo částečnou paralýzu. Jednoho pátku bylo všechno OK a druhý den, v sobotu, jsem na víkend odjela pryč. V tu sobotu mi bylo telefonicky oznámeno, že morčátko náhle ochrnulo na zadní nohu a během pár hodin umřelo. Zkoušela jsem vyhledávat informace o paralýze končetin díky nedostatku vitaminu E, C atd.. avšak veškeré články poukazovaly na léčbu, případné vyléčení, ale nikde jsem se nedočetla, že by postižené zvířátko během pár hodin mělo umřít. Z tohoto důvodu bych se chtěla informovat, jestli např. otrava lidskými léky, jedem na zvířata, nebo nějakou chemikálií může způsobit např. takovýto postup napadení pohybové soustavy zvířátka následované rychlou smrtí, nebo jestli se otrava čímkoliv projeví pouze nečekanou smrtí. Moc moc děkuji za jakékoliv informace.
S pozdravem,
Petra

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 31.1. 2019 08:03

Dobrý den,

jedinou objektivní metodou stanovení příčiny úhynu zvířete je pitva na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana 28.1. 2019 19:35

dobrý den! Máme psa No stáří 8 měsíců a ten v neděli močil krev. Byly jsme na pohotovosti v Bruntále a tam ho cévkovali a moč už byla normálně zabarvená ale v moči byly stopy krve ale zánět žádný. Pes je vitální je vidět že ho nic nebolí močí dlouze nepřerušovaně už normální zabarvení moči. Byly jsme odkázání do Brna ale nechceme psa trápit dlouhou jízdou autem nesnese to :( . Lze vyšetření provést u vás? Děkuji za info.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 31.1. 2019 08:02

Dobrý den,

jaké vyšetření máte na mysli? Zastavte se u nás i s lékařskou zprávou z dosavadního ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza Najdekrová 28.1. 2019 12:57

Dobrý den,

chceme si vzít domů zatoulaného kocourka, kterého nikdo nechce, je teď v péči veterinářky. Byla jsem se na něj podívat, je očkovaný, testovaný ale má momentálně léčený ušní svrab. Nebude to déle jak tři dny. Má otázka zní, zda ušním svrabem ve stádiu léčení může nakazit kocoura, kterého máme doma? Je potřeba mrňouska nejdříve úplně vyléčit než přijde do kontaktu s tím naším? Děkuji T.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 31.1. 2019 08:00

Dobrý den,

ano může, lépe preventivně ošetřit i domácího kocoura.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 4949 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy