veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 4206 dotazů...
Hledat
vyhledáno 4206 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Filip Živný 19.10. 2017 14:14

Dobrý den, náš pejsek (8 letá fenka labradora, 28 kilo), je po zánětu slinivky a má dooporučenou dietu (nesmí tuky). Můžete mi prosím doporučit nějaké konkrétní, cenově dostupné, granule bez tuku, případně i dávkování? Zatím jí dáváme kuře s rýží, občas dušenou mrkev.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.10. 2017 14:44

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo se zastavte i s lékařskou dokumentací u nás a rádi Vám nabídneme vhodnou dietu z naší nabídky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Libor Nedomanský 18.10. 2017 13:05

Dobrý den, rád bych se infomroval na následující problém. Můl skoro 12-letý maltezský psík trpí posledních 10měsíců na záněty meziprstí, které reagují jen na léčbu Clavaseptinem, po dobrání se vždy příznaky do týdne vrátí. Nechal jsem udělat pejskovi alergologický test, ve kterém mu vyšlo mnoho pozitivních potravinových alergií. Nejsem si ale jistý, jak mám dané výsledky interpretovat: např. IgE na kuře má 60 tedy negativní a IgG na kuře už přes 300, což je pozitivní. Nejsem si jistý, jaký je v tom rozdíl a zda mohu kuřetem krmit, vzhledem k těm zánětům meziprstí, který našeho pejska dlouhodobě trápí. Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem Libor

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.10. 2017 14:42

Dobrý den,

dle mého názoru a zkušenosti je nejlépe potravní alergii vyloučit nebo potvrdit striktním podáváním předepsané diety. Dermatitida meziprstí může mít spoustu příčin a bez důkladného vyšetření se nelze k diagnóze a prognóze objektivně vyjádřit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena 18.10. 2017 10:41

Dobrý den, máme doma ročního křížence jezevčíka. Měl střevní potíže, dostal léky a dietní granule. Všechno vypadalo dobře a už 4 dny ji svoje granule (Royal Canin). Dnes ráno zase začal jíst trávu (následoval průjem),zblunka v něm, nechce jíst. Je možné,že mu nesedí značka granulí i kdyz jsme je kupujeme od doby co jsme ho dostali? (ani ne ve třech měsících) Mám s ním zajít na veterinu nebo mám počkat zda to do zítra nepřejde. Dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.10. 2017 14:40

Dobrý den,

příčin může být cela řada a bez důkladnějšího vyšetření se lze těžko vyjádřit k diagnóze a prognóze, konzultujte stav s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření, jelikož zhoršení při návratu na běžnou krmnou dávku může být důležitou indicií.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta Šťastná 17.10. 2017 21:21

Dobrý den.

Prosím o radu. Chci pořídit hříbě, které bude odstaveno od matky v listopadu. Hřebeček je ze spojení APHxČT. Hned po narození u něj byla zjištěna sepse v kloubech.Majitelka říkala že bylo postiženo 5 kloubů. Infekce se projevila hned po narození.Majitelé s ním ihned jeli na kliniku do Heřmanova městce , kde byli nasazeny ATB a začla okamžitá léčba, která zabrala během pár dnů a prý se hřebeček úplně uzdravil.Chci se zeptat než hříbě koupím jestli se dá tato infekce úplně vyléčit bez trvalých následků, jestli se dá nějak poznat např. z RTG že jsou klouby vyléčené, nebo jestli se to během života může nějak projevit, jestli nějak speciálně krmit a jestli se to může vrátit. Hříbě nepořizuji s myšlenkou tréninku do vysokého sportu, jen na rekreaci. Děkuji za odpověď. Markéta Šťastná

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.10. 2017 14:38

Dobrý den,

při včasném zásahu a správné terapii, je možné zachránit koni plnohodnotné využití. Vyšetření a provedení RTG snímků při koupi je však určitě na místě.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 16.10. 2017 20:35

Dobrý večer. Mám doma petimesicniho kocoura a od pátku nechce nic pořádně žrát a hodně spí. Na záchod chodí jen na malou. Jinak když je vzhůru, tak si semnou chvíli hraje, mazlí se a vrni. Napadlo mě zda by nemohl mít období páření. Mohli by jste mi prosím poradit co s ním dal zda nemám radši jet na veterinu? DĚKUJI.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:23

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina Kudlová 16.10. 2017 13:31

Dobrý den, u naši ježinky (Africký trpasličí) se vytvořil nádor v tlamičce po odstranění znovu rychle dorostl a po vyšetření se zjistilo, že jde o spinocelulární karcinom. Máte prosím zkušenosti s léčbou a je vůbec možná.Malá je čiperná a po všech stránkách jinak velmi šikovná.Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:23

Dobrý den,

u takto zhoubných nádorů je nutná radikální resekce novotvaru, a posléze chemoterapie, s výhledově spíše nepříznivou prognózou. U ježků s tímto zkušenost nemáme. Alternativně je možno podávat některé byliné preparáty pro spomalení nádorového bujení.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michala Brožková 16.10. 2017 09:51

Přeji pěkný den.
Mám možnost koupit stěně anglického buldoka. Je mu 8 týdnů, ale má prý problém s refluxem. Krmen 3 x denně, vždy část vyzvrací, ale pak to sní. Je možné, že z toho vyroste? Nebo může mít následky celý život?

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Michala Brožková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:21

Dobrý den,

může se to věkem upravit, ale také uvedené může značit závažnou vrozenou vadu. Bez dalších důkladných vyšetření se nelze k prognóze vyjádřit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Valenta František 16.10. 2017 09:43

Dobrý den, mám asi pětiletého pejska z útulku a na krku má
malé hroznovité bradavičky. Prý je to imunitou a nedá se s tím nic dělat. Mám strach z rozšíření v případě, že by si to třeba poranil. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:20

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 16.10. 2017 09:01

Dobrý den,
musím se na vás obrátit s takovým dotazem.
Máme malé štěňátko jezevčíka hladkosrstého (6 týdnů)
Na hlavě, v místě okolo spánku, má olysalá kolečka a na hlavičce má pár pupínků. Nevíte, co by to mohlo být? Může to ještě samo zmizet?
Moc děkuji za odpověď!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:19

Dobrý den,

příčin může být celá řada, zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michal 15.10. 2017 09:39

Nas rhodesky ridgeback, 6 let uz cca 10 dni poradne neji. Zacalo to tim, ze co snedl, tak to vyzvracel. Zasli jsme tedy na veterinu, kde po prohlidce nebylo zjisteno nic nenormalniho (teplota v poradku, tlama bez problemu, bricho na pohmat v poradku). V tu dobu jeste mel zajem jist a byl relativne aktivni. Byl mu nasazen Mitronidazol (Flagyl) a nasledujicich 5 dni se stal velice apaticky, bez energie a vubec nejedl (vodu pije), i kdyz jsme zkouseli snad veskere mozne metody, zacal take casto a silne slinit. Zasli jsme tedy znovu na veterinu, kde mu udelali kompletni krevni testy, ktere ukazaly vse v poradku, teplota take ok. Nevime tedy vubec, kde je problem. Byl na doporuceni vysazen Flagyl a je to ted dalsi dva dny a stale odmita jist a pes je stale velice apaticky. Mate nejake doporuceni nebo zkusenosti, Kde by mohl byt problem, pripadne jak psovi pomoct? Moc dekujeme!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:18

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada a bez řádného vyšetření se nemohu k případu vyjádřit.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

Jitka 14.10. 2017 13:01

Dobrý den,mám dotaz ohledně pejska trpasličí pinč. Pejsekovi včera někdo dal vepřové kosti, v noci sípal, vůbec nechtěl spát, pořád se zvedal a ulevoval si polohou předek leže a zadní nohy stoj. K ránu se pozvracel jako sliny s kostmi. Ráno jel manžel na veterinu, kde bylo řečeno, že je to od zad a vyloučili problémy z jídla (nedělali rentgen, pouze prohmat). Píchli psovi vitamíny na záda a poslali domu. Pes od té doby 4x zvracel ostré úlomky kostí a měl jeden krvavý průjem. Nepije, nejí. Teď je pes opět na veterině, kde mu prý již mají píhnout antibiotika. Je možné, že jsou problémy od jídla, nebo se opravdu může jednat jen o záda? Děkuji za konzultaci, Šťastná

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:17

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 13.10. 2017 23:09

Dobrý Den,Dnes mi paní doktorka po odberech krve naší 5tileté fretky řekla že má už jen pár dní života ...totální selhání ledvin...léčba už prý nemá cenu...kapačky by prý mohly zabrat při hodnotě 5 ale on ji má prý 50...bylo to ze dne na den...ještě před týdnem si tu na nás vyskakoval

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:17

Dobrý den,

stav a možnosti terapie konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo se dostavne na vyšetření k nám.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bara 13.10. 2017 09:45

Dobrý den, naše 18ti leta fenka je v poslední době poněkud slabá, špatně žere. Několikrát jakoby cvakala zuby (v posledních dnech to přestalo) a jednou před pár dny zvracela. Nevypadá, že by měla nějaké bolesti - jen je velmi slabá a moc nejí. Byli jsme s ní na veterine a podle paní doktorky by to měla být psinka, proti které je cca dva měsíce zpátky očkovaná. Je to možné? Pro doplnění - nekasle, neteče ji z nosu, nemá žádné projevy podobné epileptickemu záchvatu. Paní doktorka ji nechala udělat krevní testy na záněty atd. (ne přímo na psinku) - výsledky ještě nemáme - a taky ji udělá sono. Pokud se nenajde nic jiného, trvá na psince a doporučuje utracení. Prosím o názor. Co si o tom myslíte? Předem mockrát dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:16

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřující lékařkou, která zná výsledky vyšetření. Psinka je u řádně vakcinovaného psa velmi nepravděpodobná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina Böhmová 12.10. 2017 20:16

Dobrý den,
mám 11letého kastrovaného kocoura. Je to obyčejný černý kocourek, který nechodí ven, žije jen v bytě. Asi před 3dny jsem zjistila, že má na hlavičce za ouškem tik - škubání, někdy je silnější a rychlejší, někdy mu tam škubne jen občas. Žádnou bouličku jsem nenahmatala. Chová se normálně (vyprazdňování, strava vše stejné). Bojí se od malička cizích lidí a tak ho nechci stresovat návštěvou u veterináře. Prosím o radu, co by to mohlo být, nebo zda je opravdu nutné ho vzít na vyšetření. Děkuji za odpověď. Kateřina

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:15

Dobrý den,

bez klinického vyšetření se nelze vyjádřit k diagnóze.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Magda Štulíková 12.10. 2017 12:08

Dobrý den, naší osmileté kočičce byla diagnostikována zvýšená funkce štítné žlázy. Podáváme lék thyrozol 2x denně. Chtěla bych se zeptat, jestli lze prášek rozdrtit a zamíchat do jídla, aniž by byla snížena jeho účinnost? Slyšela jsem, že některé léky se drtit nesmí. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2017 12:14

Dobrý den,

konzultujte s ošetřujícím lékařem, který lék nasadil, dle mého názoru se dělit nesmí.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla 11.10. 2017 23:09

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně morčátka. Všimla jsem si, že je pohublé má zalepené oči a kaká krev, byla jsem na veterině , dali mu injekci , která mu měla do 3 dnů pomoct a už je to týden a pořád vypadá špatně, co by mu mohlo být? Předem děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.10. 2017 10:32

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzka 11.10. 2017 20:16

Dobrý den, mám dotaz mám stěně border kolie a mám podezření že snědl ponozku ale nevím to jistě. Všude jsem ji hledala ale nenašla. Už je to třetí den a chová se normálně hraje si jí normálně venku lítá, hnedka ten den jsem volala na pohotovost aby mi poradily a řekli mi ze mám použit peroxid aby se vyzvravel ale po nějakých 8 hodinách co jsem přišla z práce už mi to přišlo divny mu to dat. Ponozka zatím nevyšla kontroluji každý bobek. Myslíte ze ji muže normálně ztravit? Dekuju za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.10. 2017 10:31

Dobrý den,

strávit ji určitě nestráví, buď ji vyzvrací, vykálí nebo ji budeme muset vyoperovat. Pokud bude na psu pozorovat jakékoliv varovné příznaky vyhledejte veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna 11.10. 2017 11:11

Dobrý den, náš pejsek(Havanský psík 16 let) má na zadečku otevřený nádorek a ten strašně zapáchá. Neexistuje něco alespoň proti tomu zápachu?Každodení koupání nepomáhá a operaci už uskutečňovat nechceme, asi by to v jeho věku ani nemělo smysl a dokud ho to nějak nebolí, tak ho necháváme jak je. Také bych se chtěla zeptat, zda když ho koupeme ve stejné vaně a i když ju následně ihned umyjeme zda bychom z toho nemohli mít nějaké problémy či následky také. Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.10. 2017 10:31

Dobrý den,

bez řádného klinického vyšetření, nelze stanovit diagnózu a prognózu, pravděpodobně však nejlepším řešením bude řešení chirurgické.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Katerina 9.10. 2017 23:55

Dobry den
Kočka dostala tabletu proti blechám. Na čtyři kousky ji spolkla, za hodinu i s jidlem vyzvracela. Ted se drbe a vypadly z nej tri polomrtve blechy... Mame dat zitra novou nebo pockat do zitra? Mame ho predtim krmit?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 10.10. 2017 12:22

Dobrý den,

záleží na druhu tablety, Comfortis by se měl vstřebávat už po půlhodině. Doporučuji týden vyčkat a pokud bude protibleší terapie bez efektu tak opakovat aplikaci společně s podáním antiemetik, nebo zvolit jinou formu aplikace.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Terka 9.10. 2017 20:50

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, můj králík má na zádech za ušima puntík který vypadá jako modřina. Je malý asi 5mm. Má tam stroupek a nemá tam skoro žádné chloupky. Pořád se na tom drbe zadní packou a dříve si hodně vytrhávala chloupky. Je jí jeden a půl roku. Prosím poraďte mi co nejdříve. Popřípadě mi napište na email o fotku. Děkuji vám.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 10.10. 2017 12:20

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, bude nutné v prvé řadě vyloučit parazitární nebo plísňové onemocnění.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

alena 9.10. 2017 10:29

Dobrý den, prosila bych poradit. Mám fenu Sheltie, které bude v prosinci 6 let. Byla 5x nakrytá, ale 4 x nezabřezla a naposledy ano, ale později zárodky vstřebala. Teď váhám zda zkusit naposledy krytí nebo již neriskovat a nechat ji vykastrovat. Při krytí jsme byli i na progesteron. Jinak nám nikdo žádné vyšetření nedělal. Fena nemá žádné jiné zdravotní problémy. Předem děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 10.10. 2017 12:19

Dobrý den,

zastavte se u nás na konzultaci a vyšetření. Vhodné by bylo provést na začátku hárání kultivaci na stanovení případných patologických bakterií a jejich cílené přeléčení, v průběhu březosti převakcinovat herpes a monitorovat hladinu progeteronu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Sophia 9.10. 2017 09:14

Dobrý den,
mám vodní želvu chci se zeptat kolik má mít v aquariu stupňu? Bohužel nemám teploměr a příjde mi , že voda je spíše ledová.
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 10.10. 2017 12:16

Dobrý den,

záleží na druhu želvy, doporučuji hodnoty pro daný druh vyhledat v odborné literatuře. Bez teploměru budete těžko objektivně měřit teplotu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 8.10. 2017 19:11

Dobrý den, asi před rokem začalo u našeho psa (4 roky) vleklé onemocnění. Zpočátku se začal neustále drbat za ušima, což veterináři vyhodnotili jako alergii na kuřecí maso. To bylo z jeho jídelníčku vynecháno, ale stav s ušima zůstal stejný. Dostal i speciální antialergické granule. Několikrát dostal předepsané kapky a mastičky do uší, ale opět s negativním výsledkem. Nyní se po RTG vyšetření zjistilo, že zřejmě špatnou léčbou má pes proražené bubínky kvůli velkému množství kvasinek. Veterinář nás neustále posílá na další a další vyšetření, z nichž ale nikdy nepřijde na to, co by mu mohlo být. Uvažovalo se i o operaci. Nynější diagnóza je, že mu špatně funguje štítná žláza a z toho důvodu má v uších kvasinky, kterých se nejde zbavit. Příští týden náš čekají další vyšetření. Chtěla bych se zeptat, zda netušíte, z čeho by jeho problémy mohly pramenit. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 10.10. 2017 12:14

Dobrý den,

doporučuji CT vyšetření pro stanovení poškození nebo nepoškození vnitřního ucha a na základě nálezu se rozhodnout pro další postup.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Filip 6.10. 2017 22:37

Dobrý den, mé kočce je něco málo přes půl roku a za docela krátkou dobu se jí zvětšilo břicho. Ještě před 3 dny byla poměrně hubená a fit ale ted pribrala a to hlavně v oblasti střev. Předtím než se tak stalo tak měla pár dní průjem. To bylo asi před týdnem, potom již mela normální výkaly ale na par vykalech se oběvila troška krve. Ven nechodí. Chtěl bych se zeptat čim by to mohlo být způsobeno a jaký by jste mi doporučil další postup. Jinak kočka normálně jí i pije a je aktivní a hravá, což doufám vylučuje chorobu fip.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2017 08:27

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, ano FIP může být jednou z diferenciálních diagnóz ale bez provedení příslušných vyšetření to nelze vyloučit ani potvrdit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

romana 6.10. 2017 14:51

Dobry den . Mam tydenni stenata,( je jich 8; 2leta fena je prvorodicka), ktere chytly prujem . Bolelo je hodne brisko , tak jsem s nima vcera byla na veterine. Tam jim i fene pichly antibiotika (shothapen., ranital, degan, vetalgin) . Dnes, ale stenatka prozmenu vubec nekadi. Brisko je navic boli stejne ; kdyz se snazim jim ho masirovat , tak hrozne narikaji . Prosim Vas co s tim . Posledni penize jsem nechala tam . Dekuji za odpoved

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2017 08:26

Dobrý den,

pokud stav není lepší doporučuji kontrolu u ošetřujícího lékaře nebo vyšetření u nás.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr Čech 6.10. 2017 12:43

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat našel jsem u samice králíka FB velké boláky v uchu jako první pomoc jsem se dozvěděl stolní olej tak jsem ho použil.Co by jste na to doporučili a máme i jiné králíky,kozu i BO malinois je na ně možný přenos nemoci?Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2017 08:28

Dobrý den,

co má za nemoc? Bez klinického vyšetření se nemohu k diagnóze a prognóze vyjádřit. Zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marley 6.10. 2017 10:07

Dobrý den,

od kolikáteho měsíce je možno dát štěněti žvýkací kost? Máme 3,5 měsíční štěně labradora a potřebujeme ho v době naší nepřítomnosti něčím zabavit. Všechny hračky hned zničí, jediný provázkový suk nerozkouše, ale ten ho tolik nebaví, proto nám kouše nábytek, zdi, lišty a vše možné. Chceme to tedy vyřešit žvýkací kostí, ale nevíme, jestli na to není ještě příliš malý, nebo spíš jestli to jeho zoubky zvládnou.

Děkuji, hezký den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2017 08:28

Dobrý den,

dle mého názoru v tom nevidím problém, než bůvolí kosti volil bych však raději například vepřové ucho, šlachy atp.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Doleželová 5.10. 2017 19:26

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o pomoc s výběrem kvalitního krmiva pro kočky. Mám vyhlídnuté 4 značky granulí:
http://www.annamaet.eu/cs/krmivo-pro-kocky/annamaet-grain-free-feline
http://yoggies.cz/granule-pro-kocky/
https://www.carnilove.cz/cs/cats
http://www.krmivo-tasteofthewild.cz/produkty/krmiva-pro-kocky.html
Můžete mi, prosím, poradit, které zvolit?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem, Doleželová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2017 08:24

Dobrý den,

zastavte se u nás rádi Vám nabídneme vhodné kvalitní krmivo z naší nabídky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

John Cena 4.10. 2017 22:38

Dobrý den, máme osmáky po třech, dvou a jednom.Ten co je sám začal zdánlivě bez důvodu skákat vystrašeně do vzduchu a po otevření se urputně snaží dostat z terárka.Po vyměnění podestýlky a asi hodině je pořád neklidný a občas pípne, ale skákat začala samička ve vedlejším terárku úplně stejně, ostatní nejeví známky neklidu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.10. 2017 16:02

Dobrý den,

nemohli být se změnou podestýlky zataženy do chovu nějací roztoči? Zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anet 4.10. 2017 11:59

Ještě jeden dotaz. Kolik u vás stojí kastrace laparoskopicky. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.10. 2017 15:52

Dobrý den,

okolo 9000,-

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anet 4.10. 2017 11:40

Dobrý den,
mám fenku border kolie (3 roky). Chtěla bych se zeptat zda by jste mi nedoporučili kvalitní obojek nebo kapky proti klíšťatům. Koupila jsem ji dražší(cca 700 Kč)obojek, značku si nevzpomenu, ale nepomáhá. Objevila jsem ji při vytahování červené až krvavé skrvny okolo přisátí. Původně jsem myslela, že je to krev. Když jsem klíště vyndala další den skrvny mizely a večer už žádné neměla. Někdy se ji dělají i bulky, ale to bych ani tak neřešila. Mám se obávat? Díky za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.10. 2017 15:51

Dobrý den,

nejčastější chybou je, že obojek je příliš volný. Zastavte se u nás rádi Vám nabídneme kvalitní a účinné přípravky pro boj s klištětem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Radek 3.10. 2017 16:18

Pan veterinar si mysli ze sezral moudrost celeho sveta. K takovemu nafoukanci bych nesel ani zadarmo!
Taky lidicky ani nediskutujte a nezadejte rady, je to zbytecne, me pan na mou prosbu odpovedel ze se dopoustim trestneho cinnu, namisto rady... no co dodat, nebudu sprosty. Obratil jsem se na jinou poradnu, kde byla odezva suprova, rada jak kocicce pomoct taky vyborna a cicina uz se ma k svetu... poradili jak do ni dostat vodu a jidlo... kdezto tento vychytralek jen tlacha nesmyslu mimo miisu... ubozak...

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.10. 2017 16:00

Člověk, který druhého obviňuje a uráží, že je nafoukanec a ubožák. Takový člověk by se měl nejdříve zamyslete sám nad sebou. Nad člověkem, který neposkytne svému trpícímu zvířeti veterinární péči, ač je toho ze zákona povinen a obhajuje se tím, že na veterináře nemá peníze. Takový člověk by si zvíře raději pořizovat neměl.

MVDr. Ondřej Cáder

Dana 3.10. 2017 14:53

Dobrý den obracím se na Vás s dotazem ohledně svého zakrslého králíka. Je to Teddy beránek, samice (vykastrovaná a po operaci, kdy ji vytahovali mrtvá mláďata). Stáří 1,5 let, je od chovatele, kterému se nehodila do chovu díky tomu, že nemůže rodit. Mám ji 14 dní. Problém: u vstupní prohlídky na veterině byly bobky vyšetřeny na kokcidie (pozitivní dva křížky), nasazena léčka antibiotiky 3 dny léčba, 3 dny pauza a teď máme druhý den zase léčba, která zítra skončí. Další problém je nadměrné pití králíka. Vážil 1,7 kilo a vypije i 450 ml vody denně (chovatel tvrdí, že tak pil vždy a že doma pije více protože na rozdíl od králíkárny kde žil je doma větší teplo). Vyšetřena moč na vet. žádný nález. Včera jsme byli na odběru krve pro další testy a zjistili jsme, že přestože králík žere jak nezavřenej tak za 14 dní zhubnul z 1,7 kg na 1,4 kg. Krev poslána na testy do Německa. Nikde jsem bohužel nenašla tolik příznaků najednou a vůbec nevím co by to mohlo být. Mám strach jestli se zjistí z krevních testů co se děje a aby krevni testy netrvaly dlouho když tak rychle hubne. Nesetkali jste se s tí m někdy prosím nebo nenapadá Vás co by to mohlo být? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.10. 2017 15:32

Dobrý den,

zvýšené pití může být způsobeno například onemocněním ledvin, nádorem na děloze atd. Bez důkladného klinického vyšetření se nemohu k případu objektivně vyjádřit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Simona 2.10. 2017 22:09

Hezký den,máme 5-letou fenku JRT koupila jsem jí v květnu antiparazitní obojek Scalibor.Po čase se začala drbat a na krku se jí objevila lysinka.Tak jsem jí před týdnem obojek sundala.Fenka je z útulku a druhému pejskovi kterého máme tento obojek už třetím rokem vyhovuje..Jak jí mám jinak chránit teď proti blechám a na jaře proti klíšťatům?Fenka váží 6 kg.Dále fenka se občas vymočí v bytě.Je půl roku po kastraci z útulku kde jsme si jí vzali a venčená je každých 4-5 hodin.Čím to může být?Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 10:00

Dobrý den,

zastavte se u nás rádi s Vámi danou problematiku probereme a nabídneme vhodné řešení.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Radek 2.10. 2017 19:29

Dobry den.
Pred chvili jsem nasel nasi ztracenou kocicku. Mame ji 3 roky... lezela mezi domem a garazi, pravdepodobne 2 dny a 2 noci. Rekl bych ze je srazena autem. Vnima, pri doteku pri preneseni je agresivni, cela pokadena. Nohy zadni citlive me. Nechce vubec jist ani pit... vubec se nehlasila na zavolani jak je u ni zvykem... co s ni? Na veterinare nemame...

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 10:00

Dobrý den,

neposkytnutím ošetření se dopouštíte trestného činu týrání zvířat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika 2.10. 2017 10:10

Dobrý den,

Mam 8 týdnu staré štěňátko pitbula. Když jí,tak strašně hltá ( je z 10ti stenatek, tak jestli třeba proto, ze se bojí,že ji to někdo sní) a hned vše vyzvrací. Zkoušeli jsme i dávat častěji, po menších porcich a furt stejné, granule prostě nekouše, ani ty nejmenší. Takže dáváme jist z ruky pomalu a to je v pohodě. Máme ji dávat dal z ruky a třeba granule rozmocit s čekat, jestli se naučí jist pomaleji nebo raději nějaké vyšetření ?

Děkuji
Monika Růžičková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 09:59

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, zvracení jídla může značit i vážnou vrozenou vadu a bylo by dobré to vyloučit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Emília Bošková 30.9. 2017 16:37

Dobrý den, mám dva křečky džungaráky a samička se poslední dobou více drbe za ouškem, spíš zátylek už tam má vydrbanú srst a trošku až do krvi, kde se jí udělá strup, který si pokaždé rozškrábe a dnes koukám přibil další. Nevím si rady co s tím, jestli má nějakého parazita, nebo to můžou být vnitřní potíže popřípadě jak jí pomoc, nevím zda se daj třeba ostříhat drápky a taky jestli jě něco, třeba nějaká mastička na tú ranku aby se jí to nezanítilo. A u samička mě od včera trápí zase že se mu asi začal dělat zánět na očku, má ho problém občas otevřít. Prosím pomozte. Za jakoukoliv radu bude vděčná.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 09:58

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Daniela Kokošková 29.9. 2017 20:50

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně mého morčátka. Mám ji ze zverimexu, kde byla ve výběhu s 5 morčaty a králíkem. Kiki (morče), má viditelné bříško (připomíná mi hruštičku) a naběhlé cecíky. Jinak se chová úplně normálně. Běhá, žere i pije normálně. Ale hodně spí v domečku. Je možné že je těhotná, nebo je jen vykrmená? A když by byla těhotná, mám ji oddělit od Ellis (králíkem se kterým byla ve zverimexu). Chtěla bych ji oddělit aby Ellis morčátkům nic neudělala... Děkuji za odpověd a za radu. Kokošková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 09:57

Dobrý den,

ano raději bych samici s mláďaty od ostatních morčat oddělil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie.B 29.9. 2017 18:59

dobrý den mám štěnatko které se narodilo 16.srpna a to štěně mi dnes 29.9.2017 spadlo na hlavičku prosím poradte co mám dělat bojím se o něho :( hned po narazu usl :( co s tím ?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 09:57

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bín 28.9. 2017 08:21

Dobrý den, náš pes Maxík (10 let ) už má nějakou dobu zarudlé tlapičky jde vidět že má zarudlé polštářky a neustále si je kouše a líže, když se snažíme se mu na jeho tlapičky podívat začne být agresivní a nenechá na sebe sáhnout. Myslíme si, že je to kvůli soli, kterou se solí v zimě cesty, ale nevíme to jistě. Neznáte nějaké léky krom léčivých mastí? Už jsme to zkoušeli ale byl agresivní. Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 09:56

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Natálie 27.9. 2017 22:10

Dobrý večer, mám 15ti týdenní fenečku čivavi, je hravá, hodná, má ráda lidi. Během noci když spinká tak "bafe" napůl knučí napůl štěká, sní, to je v pořádku, ale včera v noci nás asi třikrát vzbudilo vyloženě kňučení jakoby naříkání, přišlo mi že ji určitě něco bolí, pak během dne asi tak dvakrát při manipulaci s ní, zkoušela jsem ji prohmatat bříško, nožičky,hlavičku, ouška ale nekňučela takže jsem nemohla přijít na to co ji boí, další noc vše v pořádku a dnes během dne také nic, až ted večer jak ležíme v posteli bolestně dvakrát kňukla jednou z toho při kontaktu (doteku), opět jsem prohmatávala, opět nevím...prosím o radu co to může být. Napadly mě zoubky, ale když jsem sahala nekňučela a taky nevím zda je na výměnu chrupu již dost stará. Děkujeme za odpověď ...Natálka a Jackei

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 09:56

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Mikynová 26.9. 2017 13:19

Dobrý den. Prosím vás, od kolikátého měsíce můžu dát štěněti obojek proti blechám? Jsou mu 3apůl měsíce a nemůžem se blechy zbavit. Moc děkuji a přeji hezký den. Lucie Mikynová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.10. 2017 09:55

Dobrý den,

vzhledem k růstu štěněte doporučuji jinou aplikační formu. jelikož obojek musí být nasazen přiléhavě a pes Vám z něj rychle vyroste, ideálně tablety.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Vrbová 25.9. 2017 20:41

Dobrý den,
našemu koníkovi se udělaly na čumáku světlé strupy. Má je kolem nozder a až do půlky čumáku. Je to taková krusta, když to odloupnu, tak to má pod tím dost "živé" a svědí ho to. Tušíte, co by to mohlo být? Předem děkuji. Vrbová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2017 10:51

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

M. Landová 25.9. 2017 11:37

Dobrý den ,mám psa kterému bylo diagnostikováno poškození ledvin. Byla nám doporučena veterinární dieta a také možnost podávání bylinek.jelikož sem náhodně narazila na vaše stránky a vidím že se alternativní medicínou zabýváte, byla bych ráda kdyby jste mě nějaké byliny doporučil . Nemám v tom příliš zkušenost a nedokážu se orientovat a nerada bych nevhodným podáváním něčeho psovi ublížila .Budu ráda za tip na konkrétní přípravek.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2017 10:50

Dobrý den,

alternativní terapie je vždy založena na komplexním přístupu k pacientovi a nasazení terapie na míru. Objednejte se k nám na konzultaci přímo k primáři MVDr. Hynarovi.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Marter 24.9. 2017 19:37

Dobrý den, V pátek jsem byla na vyšetření se psem, protože mi nebylo dobře. Před 14 dny bral antibiotika, měl průjem a zvracel. V pátek se mu to vrátilo, ale lékař vyhodnotil situaci pouze podáním nevhodné stravy(konterva brit care). O víkendu jedl pouze vařené hovězí maso s mrkví a trochu rýže. Asi 2 hod. po podání stravy se pes začne zadýchávat. Interval bývá různý. Chvíli dýchá normálně a za minutu dýchá jako když je přehřatý. V bytě je klid, teplota 21st. Pije, jí. Nehraje si. Bude mu 12 let. Yorki

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2017 10:49

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dagmar Kučerová 24.9. 2017 19:00

Dobrý den,
mám dotaz: Chováme drůbež a zásobu pšenice nám napadl pilous černý. Obilky jsou tím částečně znehodnoceny a my jsme se rozhodli zásobu obilí dát do spalovny, po té provedeme desinsekci malého skladu, který máme mimo obydlí. Můj dotaz - dalo by se toto obilí zkrmit třeba rybám, nebo labutím a kačenám na řece ?
Děkuji vám za odpověď a srdečně zdravím D.Kučerová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2017 10:49

Dobrý den,

pro zamezení šíření je rozhodně lepší napadené zrní zlikvidovat než ho někde vysypat do přírody. Ve větším množství může i zvířatům způsobit zažívací obtíže.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jeřábková 24.9. 2017 13:13

Dobrý den mám dotaz. Máme andulku 2 roky a nyní začala plivat krev. Má zvětšené tzv. vole. Začne naříkat pak se zaklepe a stříká ze zobáku krev. Jí dobře, chvíli je čilá a záhy přivírá oči a spí. Stolici má normální. Dá se jí pomoci není to nějaká nemoc?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2017 10:44

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hanka 23.9. 2017 18:38

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je vhodné dávat 10letému pejskovi (shitzu) Benamax. Pravidelně docházíme panu doktorovi kardio na kontroly se šelestem na srdíčku. Stav je cca 2 roky neměnný. Léky nebere žádné. Je stále velmi aktivní. Před 2 týdny mu naše paní doktorka zjistila vysoký nitrooční tlak. Kromě Xalacomu mu dala právě Benamax s tím, že je to lék na vysoký tlak. Vůbec mu ho ale neměřila. Mám obavy mu ho bez vyšetření dávat. Předem moc děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne. Hanka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2017 10:43

Dobrý den,

hodnotit práci kolegů mi nepřísluší, stav konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jarka 22.9. 2017 21:41

Dobrý den,

náš zakrslý králík se nešťastnou náhodou dostal k balíku sena a snědl část igelitového obalu sena. Už ho cca 12 hodin pozorujeme a vypadá v pořádku. Jak však poznáme jestli mu to nějak vážné neublížilo? Co v tomto případě dělat?? Aktuálně nemáme finance na návštěvu místního veterináře. Děkuji předem za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2017 10:42

Dobrý den,

v případě nechutenství, apatie atd vyhledejte veterinární ošetření.

S podzravem MvDr. Ondřej Cáder

MArtin 20.9. 2017 10:16

Dobry drn mam 8 mesicni agamu vousatou jiz je to druhy den kdy je zalezla v jeskyni v terarku a nevyleza nevim jestli se mam pokusit ji vyndat jestli je v poradku nebo tak v terarku ma vse potrebne uvb zarovku výhřevnou zarovku dostatek vody jidla jak rostlinného tak dostava pravidelne zivocisou

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.9. 2017 13:47

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 4206 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy