veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 6515 dotazů...
Hledat
vyhledáno 6515 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Denis 24.11. 2021 20:21

Vím že se to zde nehodí ale mám velké rozhodnutí. Mám si vybrat mezi gymnáziem a střední školou specializovanou na veterinární medicínu a tak se chci zeptat co se vyplatí víc když se chci stát veterinární lékařem.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.11. 2021 08:18

Dobrý den,

to bude co veterinář to názor :-) na veterinární škole asi zažijete víc srandy s lidmi kteří mají společnou lásku ke zvířatům, ale příprava z gymnázia je univerzální a zpravidla lépe připraví na přijímací zkoušky. Já mám gymnázium.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

RUDOLFOVÁ 22.11. 2021 18:11

Dobrý večer, jaká je čekací lhůta na termín vyšetření psa CT(doporučení ortopedem) . děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 09:40

Dobrý den,

objednejte se přímo na recepci 553662467. Termín je většinou do týdne, záleží podle rozpisu služeb.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Artur Šípek 21.11. 2021 19:57

Dobrý večer, můj kocour byl dnes ve 2 ráno napaden větším bengálský kocourem. Hned ráno jsem s nim je k veterináři na kontrolu. Obvázaly mu obě nohy (nemůže chodit) a na rentgenu zjistili zlomený ocas hned u jeho zadku. Bylo mi řečeno, že může mít problém s močením. Kocour si sám na záchod dojít nemůže a celý den nemočil. Zítra s ním plánuju jít znovu k veterináři. Chtěl bych se ale zeptat jestli mu mám s močením pomoct a případně jak když ho každá manipulace moc bolí?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 09:40

Dobrý den,

na místě je silná analgetická terapie, v případě poškození inervace může být stav velmi špatně řešitelný.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Denisa Jakubcová 20.11. 2021 23:04

Dobrý den,
naše 7 měsíční fenka trpí neustále průjmy. Už od 4 měsíců měla tyto problémy, prošla odčervením, léčbou antibiotiky, dietou. Průjem zmizel max. na 2 měsíce a nyní už přes měsíc, má stále průjem. Je po dvou kůrách antibiotik, je na granulích Veterinary diets Calibra. Ale stále chodí často na velkou, a stolici má řídkou a zapáchající. Od mala jedla pouze hypoalergení granule s jehněčím masem. Máme pejsků více a podobný problém nemá nikdo. Nevím už jak dále postupovat. Vyšetření krve je v pořádku, fenka přibývá na váze a je vitální.
Prosím o radu, co by mohlo být za příčina neustálého průjmu a jak postupovat s léčbou. Vyzkoušeli hodně jsem Smectu, živočišné zhlí, Attapectin, probiotika a už nevíme jak dále psotupovat. Děkuji
Jakubcová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:52

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Klára 20.11. 2021 18:42

Dobrý den,chci se zeptat, můj křeček bezhybně leží a jen dýcha.Veterináři jsou všichni zavření. O co se jedná a co se dá delat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:50

Dobrý den,

na našem pracovišti máme 24h službu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

I Mrazova 19.11. 2021 17:14

Dobrý den
Mohu dát pejskovi vitamin B17.
Četla jsem, že zabíjí rakovinove buňky, děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:49

Dobrý den,

neublíží otázka jestli pomůže.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Mgr. Linda Krausová 19.11. 2021 12:37

Hezký den,chci se zeptat,co dělat, když mám Covid19 a má mi přijít domů štěně, kdy to nelze odložit do doby, kdy již nebudu infekční. Protože štěně by nemělo mít ještě pořádnou imunitu, tak se bojím, že by mohlo chytit ode mne covid a zemřít. (Bude cca dvouměsíční.)Je to tak? Vzali by mi stěně případně na týden do psího hotelu? Budu ráda za odpověď. Díky.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:49

Dobrý den,

o potvrzeném přenosu na psa nemám informace.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Katka 19.11. 2021 11:47

Dobrý den, koupily jsme si ve zverimexu křečka džungarskýho a doma jsme zjistili že krvácí při močení, křeček je starý asi dva měsíce a je to samička. Chtěla bych se zeptat jestli je nemocný a jestli je to něco vážného? děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:48

Dobrý den,

pokud se jedná o zánět močových cest je na zvážení nasazení antibiotik.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nikol 18.11. 2021 11:39

Dobrý den, máme psa, který měl rok a půl. Za poslední dva týdny začal jen přede mnou dělat, že se zastaví a začne jak Kdyby klapat s tlamou a polykat a začne kňučet. Prosím nevíte co s nim může být? Opravdu to dělá jen přede mnou a já když to vysvětluji rodině tak na me koukají jako na blázna. Už jsem z něj zoufalá. Moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:47

Dobrý den,

mohlo by se jednat o zpracovává pachů ve vomeronasálním ústrojí.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora Mildová 18.11. 2021 01:09

Dobrý den, mám 10 letou kočičku Molly. V poslední době začala hrozně chlupatít.to bych až tak neřešila, protože asi mění srst. Ale do toho se furt olizuje, škrábe a má strupy. Na hlavě, za ušima, mezi lopatkami a na boku. Cim by to tam mohlo být ?
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:45

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 16.11. 2021 08:34

Dobrý den. Můj přítel má mainskou mývalí kočku, je jí něco přes 13 let, je nevykastrovaná a nikdy nebyla připuštěna ke kocourovi. Od září bydlíme jinde a kočka od té doby mrouská 3 týdny v kuse a pak týden ne. Je to už opravdu nesnesitelné a mám strach i o její zdraví. A druhá věc je ta, že jsem v květnu 2021 otěhotněla a od té doby je jen u mě a na partnera začla prskat, škrábat ho a v noci ho budí, tím že ho kouše a škrábe, ale opravdu hodně agresivně. Přitom je s ním celých 13 let, já pouze 2,5 roku. Můžete mi prosím říct, co se to s tou kočkou děje? Přítel má navíc epilepsii a kvůli kočce se nevyspí a navíc nemáme možnost dát ji do jiné místnosti, jsme v malém bytě. Děkuji vám srdečně za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:45

Dobrý den,

při permanentní říji doporučuji zvážit kastraci kočky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta 14.11. 2021 17:42

Dobrý den, mám dvouletou fenečku kříženou rotvajlerem a poslední dny mi příjde, že má opuchlé a úplně jiné než ostatní dvě poslední bradavky, trochu i zarudlé, pořád si to líže, takže ji to asi svědí a takhle dává najevo, že není něco dobré. Ještě nerodila a těhotná není, nevíte, co by to mohlo být? Děkuji za odpověd.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:44

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dáša 12.11. 2021 11:07

Dobrý den.
Moje fenka má ráda teplo. Zbytečně venku čas netráví a ráda je pod dekou, v noci pod peřinou. Poslední dobou mívá studené packy, ale zvláštní, že zadní se jí zahřejí, přední zůstávají chladné.
Je to normální jev?
Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2021 08:43

Dobrý den,

pokud je zvíře jinak klinicky v pořádku tak mne nenapadá žádná patologická souvislost.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Katka 10.11. 2021 18:53

Dobrý den, máme doma tři kočky, dvě jsou plně ochočené, ale třetí z útulku přišla jako naprosto plachá kočka neznalá kontaktu s lidmi. Po osmi měsících usilovné péče a používání Feliway v klidné domácnosti bez dětí se kočka částečně ochočila. Je možné ji hladit pokud je na zemi a přijde si sama říct, je však nemožné ji vzít do náruče, případně ji vložit do přenosky, v ten moment se mění v divoké zvíře a je i pro dva lidi nereálné s ní manipulovat. Zkoušeli jsme ji zabalit do deky podle video návodu, ale celé to způsobilo, že kočka nám opět přestala na týdny důvěřovat a i tak nás šeredně podrápala. Z utulku přišla s několika neduhy, má přerostlé drápy a odmítá používat škrábadla ze kterých cítí pach ostatních koček, trpí na ušní svrab (po sedmi měsících si konečně nechala za krk ve stoje aplikovat spot-on StrongholdPlus který hubí i ušní roztoče) a také trpí na slzení oka, protože měla ještě v útulku herpes a pasivně ho má napořád. Doma pereme pelíšky a čistíme povrchy co to jde, ale je to únavné a zrovna tato jinak plachá kočka se snaží extrémně lísat o naše dva kocoury, kteří se tomu neumějí bránit, takže kocourům neustále čistím uši. Jak jsem již uvedla, kočky byly nedávno naráz přeléčeny StrongholdPlus, ale kočka, která má jediná viditelně na uších lysiny, má pouze tento spot-on, manuální čištění uší je u ní vyloučeno. Dokonce máme i odchytovou klec pro toulavé kočky a kuny, a zkoušeli jsme ji do ní vlákat na potravu, ale kočka si tam nevleze, zřejmě si pamatuje na odchyt před pobytem v utulku. Prosím moc o radu, jak toto zvíře dostat k veterináři na prohlídku, kromě toho, že pro nás není možné ji tam dopravit, mám i obavu, že veškerý pokrok s ní bude ztracen, jakmile s ní zkusí na veterině manipulovat, a že ošetřujícíc lékaře napadne, protože přes varování neuvěří, jak moc je nebezpečná, když jí lidově ze strachu doslova přeskočí. Existují nějaké léky, které by mohla kočka nevědomky sníst v pamlsku, které ji uspí, případně omámí natolik, aby bylo možno s ní manipulovat a odvézt ji na vyšetření? Je možné se na tyto léky ve veterinární ordinaci poptat? Co případně jiného dělat? Doma máme pro kočky různé léky na odčervení, čistění uší, kleště na drápy, s ochočenými kočkami jsme schopni v domácích podmínkách ledacos ošetřit, bohužel v případě této kočky musíme všechny tyto úkony nejen nechat na veterináři, ale hlavně přijít na způsob, jak ji odchytit a nevyplašit a netraumatizovat víc do budoucna. Opravdu se zdá, že bez pomoci nějakých sedativ to není možné. Děkuji předem za radu. S pozdravem, Katka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2021 08:06

Dobrý den,

aplikovat doma před odjezdem na veterinu gabapentin.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Chrástková 10.11. 2021 18:06

Dobrý den, máme jezevčíka křížence (14let). Dneska jsme s nim byli na procházce a zamotal se nám do křoví a když vylezl tak začal napadat na zadní nohy. Zjevně za sebou tahá pravou zadní packu, nemohl vyjít ani malý schod do domu, po příchodu na zahradu se napil a zežral pár granulí, ale normálně by stál a teď seděl. Mohl si v křoví natáhnout šlachy? Co máme dělat? S veterináři není moc velký kamarád. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2021 08:03

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 9.11. 2021 18:37

Dobrý den, máme 2 letého pejska BOC. Před pár měsíci prodělal akutní zánět střev a musel zůstat na klinice na "kapackach", již předtím jsme měli problém s váhou. Je příliš hubený, až velmi nezdravé a poté stále po troskách hubne. Dostali jsme probiotika, bez obilné granule a pangaminovy prášek, ale stále nepřibírá. Na poslední kontrole nám veterinář řekl ho nechat jíst co to jde, ale!!!.. Přijde nám velmi nafoukly a nemyslím si, že mu to "přežívání" dělá dobře.
Jinak krevní obraz a biochemie byla v pořádku.
Moc děkuji za jakoukoliv pomoc.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2021 08:03

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr Zahrádka 8.11. 2021 09:20

Dobrý den
Mám tříletého labradora, který si v poslední době vykousavá tlapky. Momentálně má vykousanou levou přední packu až do krve.Jak mám postupovat v léčbě.
Děkuji za odpověď Petr Zahrádka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2021 08:02

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem, ideálně dermatologem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hanka S. 6.11. 2021 19:55

Zdravím pane doktore,
s andulkou (6 let) jsem byla dnes na veterině, "mlaskací" zvuk (jako když kape voda) jde asi z hrdla, zrychleně dýchá do rytmu, do rytmu se celá pohybuje nadzedáním křídel. Baští i si hraje. Potíže má 14 dní. Nohy i ozobí jsou OK. Protože se mi před 14 dny udusil pejsek (srdeční vada) tak se bojím. Pan doktor mu dnes aplikoval pod křídlo k oné cévě roztok na červotoče... a čekáme.

DOTAZ: RÁDA BYCH VĚDĚLA ZA KOLIK DNÍ ASI TAK MOHU ČEKAT ZLEPŠENÍ? zapomněla jsem se zeptat, na kontrolu jdeme za 3 týdny.

Je ještě další možnost diagnózy a to by prý nebylo dobré. Chápu. Trochu má jiný hlas/zvuky, a přestala mluvit, to jí asi nejde...., hráva je. Zvuk vydává nonstop.

Děkuji a s pozdravem Hana Šárová.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2021 08:01

Dobrý den,

objednejte se na vyšetření přímo k dr. Hynarovi 553 662 467, který se u nás na exotické ptactvo specializuje.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Mrázková 6.11. 2021 17:57

Dobrý den.
Nejdříve děkuji za rychlou odpověď na můj předešlý dotaz.
Prosím, potřebuji radu co by mohl znamenat lehký rytmický třes doprovázený občasnými záškuby(tiky) Včera jsem se na to ptala veterináře, ale ten mi na to odpověděl, že příčin může být víc, nic kontrektního, ale že to může být i bolestí. Před jedenácti dny byla na operaci s první packou (čeká nás i druhá) metodou TPLO. Hojí se to dobře a už ji překvapivě víceméně zatěžuje, ale když přijdeme z venku, udělá si pohodlí a začne s tímto klepáním. Dávám přes ní deku a tak za deset minutek už je klidná. Nevím,jestli to může být zimou, protože je ráda v teple, v noci pod peřinou a nebo tím, že nohu venku zatíží a potom se třeba třese bolestí. Ale není to jen třes nohy, ale celého těla krom hlavy.
Doufám, že to není předzvěst nemoci. Fenka má osm a půl let a před operací ji odebírali krev a tam bylo vše v pořádku. Mohl by být tenhle problém vyvolaný narkózou? Narkózu měla inhalační.
Taky ji přehnaně pozoruji,ale tohle se jí stalo párkrát za život a přisuzovala jsem to zimě?
Předem moc děkuji za odpověď a snad uklidnění.
S pozdravem Mrázková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2021 08:00

Dobrý den,

pokud se stav nelepší doporučuji vyšetření neurologem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Mrázková 3.11. 2021 20:10

Dobrý den. Mám pejska s nadváhou a pracujeme na hubnutí úspěšně, ale dnes jsem našla granule Trovet pes WRD. Ale je u nich napsáno, že pouze na doporučení veterináře. To znamená že pokud uzná, že je pes obézní a tudíž doporučí, nebo třeba nedoporučí kvůli složení (když má pes nemocné klouby atd.)
Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 4.11. 2021 08:06

Dobrý den,

ano na veterinární diety by se mělo pohlížet jako na léčivo.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markovič 3.11. 2021 18:56

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem jakým směrem by jsme měli směřovat veterinárního lékaře.
Pes kdesi venku snedl kost, jenž se mu zapíchla do jazyka. Problém jsme poznali až dle rychle se zvětšujícího otoku. Veterinář psa uspal, zjistil přítomnost kosti a vytahl. Takto nas poslal domů. Druhý den jsme jeli již na pohotovost, kde psovi byly 5 dni píchány antibiotika. Otok ustoupil. Ovšem za necelý měsíc se opět otok vrátil. Původní veterinář jež léčil měl ovšem dovolenou, tudíž jsme jeli jinam. Zde nam nasadili antibiotika Dalacin, na další kontrole byla boule propichnuta, ovšem tekla jen krev. Dobrali jsme antibiotika, mazali doporučeným voltarenem a otok vyrazne ustoupil na velikost pecky třešně. Operaci nechavaji jako poslední možnost, skrz mnoho cév v teto oblasti. Nyni je to opět měsíc od léčby a velikost je odhadem jako meruňka. Na pohmat tvrdá, nebolestivá, mírně se hýbající. Prosím poraďte, začínáme být zoufalí a cpat do psa neustál antibiotika není řešení.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 4.11. 2021 08:09

Dobrý den,

pokud je to finančně pro vás možné doporučuji u psa provést MRI vyšetření pro vyloučení zda tam není není nějaký fragment cizího tělesa, a zhodnotit zda se jedná o porušení nějakého slinovodu nebo je to absces.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Romana Szemanová 2.11. 2021 12:26

Dobrý den, prosím o radu, na veterině zjistili, že má muj pejsek dvě močove trubice. Diagnoza je "za os penis se uretra rozdvojuje na 2 samostatné uretry, samostatně ústící do moč. měchýře. Uretra duplex". Jaké je možné chirurgické řešení? Náš DR se taky musí s někým poradit, řekl, že je to rartiní. Zatím má náš pejsek zánět a zpusobuje mu to potíže pri močení, mal antibiotika, no zatim to úplně nepomohlo. Ďekuji Romana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 4.11. 2021 08:04

Dobrý den,

s uvedeným nemám zkušenost, doporučuji se obrátit na některé z velkých referenčních pracovišť jako je Vetuni Brno nebo Jaggy Brno.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jarmila Ch. 30.10. 2021 11:31

Dobrý den, náš kocour (5 let, britská modrá) byl na čistění zubního kamene, byl zjištěn velký zánět dásní, 1 zub byl extrahován, dostal antibiotika Noroclav 200/50 s dávkováním 2 tablety denně na 7 dní. V příbal. letáku píšou tohle dávkování pro zvířata s váhou 19-25kg, náš kocour má 9 kg. Je to prosím v pořádku? Nemůžu mu tím ublížit? Děkuju.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 4.11. 2021 08:02

Dobrý den,

nasazenou medikaci konzultujte s ošetřujícím lékařem. V případě pochybností s poskytnutou veterinání péčí se obraťte na komoru veterinárních lékařů.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Adéla Stalmachová 29.10. 2021 20:18

Dobrý večer mám dotaz.Muj pes mi rozkousal prášky na štítnou žlázu euthyrox 50.Nevim kolik toho sežral.Ma deset měsíců.Co mám dělat

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 4.11. 2021 08:01

Dobrý den,

v případě pozření čehokoliv potenciálně nebezpečného je na místě zvíře co nejdříve vyzvracet, pokud to již není možné tak postupovat dle klinických příznaků.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucia 29.10. 2021 10:48

Dobry den, chcem sa spytat na kastraciu fenky. Mam fr.buldocku, 16 mesacna, ma po prvom harani (bolo 25.8-15.9.),zvazujem kastraciu(z preventivnych dovodov).Prinosy a benefity su mi jasne,ale mam skor obavu z moznych negativ,citala som viacere clanky a studie,kde sa pise o inkontinencii,alebo dokonca to,ze taketo fenky su potom nachylnejsie na ine druhy rakovin (napr.kosti).Chcem pre nu to najlepsie a nerada by som jej nejako uskodila. Viete mi prosim poradit,co by bolo pre nu najlepsie? Dakujem

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 4.11. 2021 07:59

Dobrý den,

ano jak uvádíte nic není černobílé a vše má své pro a proti. Za mne pokud se na zvířeti neplánuje chovat tak převažují benefity kastrace.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bara 27.10. 2021 12:59

Dobry den,
muj Husky ma na přední noze u loktu takovy zvláštní strup. Nema tam chlupy. Mel to jíž dříve ale ted se mi zda ze se ten strup Více rozrostl.Je to proleženina? Může to být něco jineho? Čim to mazat?
Děkuji Vam.za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 4.11. 2021 07:58

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka 26.10. 2021 12:15

Dobrý den

potřebuji vysvětlení, co bylo špatně. Téměř 14 letá fenka maltézského psíka. V pátek diagnostikován tumor na plících a okolo něj zánět. Dostala injekci cobactanu (snad to po veterináři dobře čtu) , v sobotu se zdálo , že se vše v dobré obrací: Fena byla čipernější, více jedla, jevila větší zájem o vše. Ob den jsme my (v domácícm. prostředí) dávali injekci téhož. ..

Jenže v pondělí fena ochrnula na zadní nohy,byl to hrouný pohled,ale dál jedla, dolezla- došoupala se na WC a vyprázdnila se. Volai jsme veterináři, ten řekl , že ochrnutí může být dočasné ,abych si toho zkusili nevšímat. Tak jsme ji po každém WC museli očistit nohy,ale jinak to šlo.
Od čtvrtka fena přestala ovládat vypraďnování a prakticky se nepohybovala. Bylo to hrozné. Doma jsme měli plenky po vnučce, dali jsme fence ty. Dál jedla , ztěžka sice dýchala , nevěděla jak si lehnout, na bříško jí to vadilo v dýchání, na zádech se bála spát. Celé noci stála na předních tlapkách vysílená... Dávala jsem jí pod hruď polštáře, tak s podepřenou bradičkou chvilkami zdřímla...
Stále jsme ob den dávali injekce.
Od neděle ráno fena začala krvácet, možá hárala.My nevíme.Ale krvácení bylo silné, nezvykle silné na malého psa. A přestala jíst.
V pondělí jsme byli na plánované kontrole u veterináře. Fenku jsme přivezli apatickou, v našem náručí strávila celé poslední hodiny. Jen ztěžka vnímala okolí, pak už ani to ne.
Veterinář rozhodl uspat.
Já bych chtěla vědět, co bylo špatně. Proč byla v sobotu po první injekci taková vzpruha, a pak šlo všechno do pryč.

Ještě dodám, že jsme z vesnice. K veterináři jezdíme do jiného města, a musíme se tam objednávat. Už při první návštěvě nám veterinář řekl, že je to 50:50 , zda to dá, či ne. I přesto si souhlas s jejím uspáním teď vyčítám a chtěla bych vědět, co jsme měli udělat jinak, zda byla šance ten konec zvrátit.

Děkuji, že jste dočetl(a) až sem a prosím o odpověď. Lenka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 4.11. 2021 07:58

Dobrý den,

pokud máte pochyby o poskytnuté veterinární péči obraťte se na komoru veterinárních lékařů. Pro objektivní zhodnocení doporučuji pitvu zvířete na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Jobova 26.10. 2021 08:01

Dobry den, nase 13-ti leta kocicka mela potize se zvracenim. Pry zanet zaludku. Dokud mela antibiotika formou injekce, vse se uklidnilo.. Nyni ale opet zvraci. O co se muze jednat? Dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:22

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Terezie Repiská 25.10. 2021 19:56

Dobrý den,
Máme britského kocourka (dlouhosrstého s PP). Je mu osm měsíců, ale vypadá na pět, nepřibírá, neroste, nepřesrstil. Chuť k jídlu má, nezvrací, ani neprůjmuje. Je odčervený, krmený kvalitně. Je trošku spavější a víc pije, jinak je mazlivý a hravý. Dělali jsme mu vyšetření krve, které vyšlo v pořádku, zvýšená funkce štítné žlázy negativní. Můžete nám poradit o co by se mohlo jednat ? Jaké další vyšetření podstoupit? Děkuji, T. Repiská

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:22

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kralovi 24.10. 2021 12:01

Dobrý den, příbuzný dostal domů kocourka s chronickým selháváním ledvin na dožití,kocourek byl hospitalizován. S sebou dostal ATB sirup, užívá kidney care krmivo.Jaký je váš názor na lidské léčivo Rowatinex? Stane se něco,když ho v tomto krajním případě v přiměřené dávce zkusí?Sama mám nemocné ledviny a jediný Rowatinex mi pomáhá. Je to jen směs solí.Děkuji moc.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:21

Dobrý den,

s uvedeným přípravkem nemám zkušenost. Stav konzultujte s ošetřujícím lékařem který zná celkový zdravotní stav zvířete.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Mika Věra 22.10. 2021 20:28

Dobrý den, Náš 14lety pejsek Trpasličí pinč v noci prakticky vůbec nespí, cca 4x-5x za noc vyžaduje pozornost a nenechá nás spát.Je.mozno mu dát něco na spaní? Už jsme z toho nočního vstávání docela vyčerpání..

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:21

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marek Koňařík 22.10. 2021 12:38

Dobrý den,
můj britský kocour Monty stáří 16 let ( 9 kg kastrát ) - bez zjevných problémů a disfunkcí a změn chování - na zádech mezi předníma packama se mu začala tvořit podkožní hrudka cca 3 x 1 cm, na omak kocourovi nevadí a nijak na dotek a prohmataní bulky nereaguje.
Vzhledem k jeho věku, mám věnovat této změně pozornost a navštívit Vás v ordinaci? Nerad bych ho na stáří trápil a stresoval :-) , je to domácí mazel a změny chování neregistrujeme, žere, pije, mladší kočku, kterou jsme mu pořídili prohání jako štramák .
Co to může mít, máme se obávat něčeho vážného ?

Děkuji za odpověď.
Marek Koňařík, Velké Heraltice

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:20

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza Šefčíková 21.10. 2021 12:46

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na očkování u štěňat. Musí se opravdu dodržet doporučená doba mezi jednotlivým očkováním (3-4 týdny) nebo může být větší rozestup? Naše štěně má první očkování za sebou, mělo by dostat stejnou vakcínu i jako druhou a třetí dávku? Případně jaké přírodní doplňky podat před a po, aby se rychleji detoxikovalo po očkování? Děkuji a přeji pěkný zbytek dne.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:20

Dobrý den,

dopouručuji se držet vakcinačním schématem výrobce. S ohledem na alternativní a přírodní medicínu si objednejte konzultaci k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel Vojáček 20.10. 2021 18:07

Dobrý den, venkovní kočka, která k nám chodí na jídlo, má z ničeho nic problémy s motorikou, hlavu má na jednu stranu a padá. Jak jí můžeme pomoci? Nedávno jsme řešili mozkovou příhodu naší kočky a vypadá to celkem podobně, také se kácela k jedné straně. Veterinář ji píchnul 3x B12 a doporučil podávat Milgamu N. Mám možnost ji Milgamu píchnout, ale bojím se, když je určená pouze pro dospělé lidi. Nebo ji mohlo srazit auto. Nevím co dělat, když to není naše kočka, ale nikdo jiný s ní k veterináři nepůjde.. Moc děkuji za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:19

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kubíková 20.10. 2021 12:33

Dobrý den, prosím o radu. Kocorovi (kastrovaný,pět let) se ucpala močová trubice. Našli se krystaly a struvity. Léčili jsem antibiotiky, pastou, katetrem a po 3 týdnech se stav opět zhoršil, objevily se kameny a kocour byl operován. Poté se mu močová trubice opět ucpala. Už jsem měli 2x katetr (jednou 2 dny, po druhé týden). Máme speciální dietu, pastu, antibiotika apod. Jsou ještě nějaké možnosti jak to vyřesit? Nechci dát kocoura trápit neustálým cévkováním apod. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:19

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření, konečným řešením může být provedení uretrostomie ale předtím to chce mít jístotu že dodržujte správně veškerá chovatelská opatření k prevenci FLUTD a FIC.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Iveta 20.10. 2021 09:43

Dobrý den,
Mam fenu po kastraci necelych 14 dni. Nelibi se me jizva, mohu vam zaslat fotografii? Dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:17

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem nebo se k nám objednejte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Iveta 15.10. 2021 18:45

náš psík nem. Zwerg. špic moci tmavy moc je to zle ako sa ma liečiť?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:17

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Andrea 15.10. 2021 17:51

Dobrý den,chci se zeptat,z ničeho nic mi kotě asi umírá,jen leží a hlavička mu vysí a občas mnoukne,je mu asi 4 mesice,nevite co by mu mohlo být,moc děkuji za odpověd.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.10. 2021 09:16

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem a v případě úhynu pitvu na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela Formánková 12.10. 2021 13:42

Dobrý den,

děláte prosím DNA profil psa?

Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.10. 2021 08:25

Dobrý den,

odběr krve a zajištění odvozu do laboratoře standardně děláme.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 11.10. 2021 21:02

Dobrý den, mám prosím dotaz. Máme křečka skoro 2 roky stará. Začal mít na zádech a kolem uši lysinky a často se drbe. Jinak je vitální, žere. Koupili jsme Entro Zoo gel a Tím to potíráme. Můžete Nám poradit, zda můžeme ještě koupit nějaký přípravek? Byly jsme na veterině ale žádni roztoči se neprokazali. Odebrali ji vzorek chloupků a máme čekat 14 dní na výsledky. Nevíte co by to mohlo být? Popřípadě kdyby plíseň, můžeme ji to něčím mazat? Děkuji za odpověď.
Pěkný den Tomašovská

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.10. 2021 08:24

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření, nicméně jeho diagnózou může být i stáří.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Křivská 7.10. 2021 14:35

Dobrý den naše kočka začalo z oči tec žlutý výtok stačí když jí budeme převařenou vodou a nebo máme navštívit veterináře

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.10. 2021 08:23

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Honza 7.10. 2021 07:16

Dobrý den
Mám problém se svou dojnou krvavou. Poslední 2-3 týdny ubírá na nádoji. Otelena byla v půlce července, poté měla zánět vemene (na kultivaci disgalakcie + ještě jedna kultura u které si nemohu vzpomenout na jméno) který jsme úspěšně po měsíci vyléčili. Nyní má mléko bez pucků či nitek. Po otelení dojila 12 až 13 litrů ráno + 11 až 10 večer. Ještě před měsícem měla nadoj 11 ráno a 9,5 večer. Postupně však začala ubírat a dnes dá 7,5 ráno, 8,5 večer. Krmim ji senem, psenicnym srotem (cca 5kg na den), občas dostane drobet slámy. Stále má k dispozici liz selen extra + do šrotu přidávám 90g Mikrop S4B-1. Od otelení se ještě nehonila, dostala hormony opakovaně po 10ti dnech, výsledkem byl jen drobný šlem mezi první a druhou dávkou jinak nic. Jedná se o krávu C75H25. Stolici má vcelku tekutou, možná je acidoza ale netuším z čeho by ji mohla dostat, podle mého veterináře ji má dávka šrotu acidozu nezpůsobí a ze slámy ji nedostane. Jak postupovat / o co doplnit krmnou dávku pro zlepšení její situace? Vyplatí se mi například dát ji volně přístupnou TA sodu? Čím může být úbytek nadoje způsoben? Za odpovědi moc děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2021 08:29

Dobrý den,

v problematice hospodářských zvířat se neorientuji, dopouručuji stav konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Sušanková 6.10. 2021 23:42

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na léčbu zánětu dásní u tříletého kocoura. Navštívili jsme našeho veterináře, který nám nabídl 3 možnosti- zaléčit antibiotiky, odstranit zubní kámen a zaléčit nebo vytrhat některé zuby, které problém způsobují. Rozhodnutí je na nás, ale osobně nám doporučil zuby nechat vytrhat, protože předchozí možnosti jsou prý jen dočasné řešení (čištění zubů u kocoura není možné, nenechá si do tlamy sáhnout) a k poslední variantě by stejně dřív nebo později došlo. Našemu veterináři věřím, jen jsem chtěla poprosit o názor ještě jiného veterináře než se rozhodneme. Děkuji za případnou odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2021 08:28

Dobrý den,

ano vytržení zubů je v případě hyperplazie nejefektivnějším řešením.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 6.10. 2021 17:27

Dobrý den, máme ragdoll kocourka, má už rok a půl. Už jak byl menší, všimla jsem si, že mu jedno očíčko (zornice) neustále jakoby kmitá, přetrvává to do teď. Paní veterinářka nám k tomu nic neřekla. Každopádně jelikož to stále trvá a je to dost patrné, chtěla bych se ujistit, zda to nemůže byt nic vážného. Jinak je kocourek v pořádku, před kastrací se často celý třepal, ale to už přestal.
Dekuji Vám.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.10. 2021 08:23

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Gabriela 4.10. 2021 20:55

Dobrý deň,
máme zakrslého králika (samček 1,5r.)v poslednej dobe začal vykonávať potrebu mimo svoj záchod (v kuchyni na podlahu) ale aj farba moči začala mať výrazne žltú až oranžovú farbu s prímesou bledých škvŕn. Králik je ale inak v poriadku, žerie aj pije úplne normálne.
Vopred ďakujem za odpoveď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2021 08:27

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Slávka 4.10. 2021 16:21

Dobrý den, dotaz bude vyžadovat popsat dlouhý příběh, ale jsem zoufalá a o kocourka se bojím. Kocourek (nyní přes 5 let) byl z útulku, brzo jsme řešili jeho zdravotní stav, rýmu, na kterou nezabírali atb, až jsme zjistili, že má kocourek kromě ušního svrabu i herpesvirus a mykoplasmy. Proběhl kolotoč návštěv veteriny a léčení a dávaní léku. Kocour je velký stresař, takže jsme si to všichni dost “užili”. Jednou mě na veterine ve strachu strašně hryznul. Každopádně se vše ustálilo, byl kastrovaný a pár let se nic nedělo, kromě toho, že mi přišlo, že celý život blinká víc, jak je běžné. Někdy každý týden, někdy i pár krát za týden, někdy naopak méně. Kromě toho jsem na něm nic jiného nepozorovala. Krmila jsem ho vždy kvalitní stravou. Blinkal nenatrávené jídlo, ne chlupy. Nebo někdy jen takovou průhlednou či bílou pěnovou loužičku.
Nyní si kocour zažil dost stresu, stěhování, změna teritoria, nový spolubydlící a po nějaké krátké době nové koťátko od spolubydlícího, které bohužel bylo také z útulku. Jelikož je stresař a na zvířata není zvyklý, šli jsme na seznámení velice pomalu a opatrně. K našemu překvapení do pár dnů se spolu začali honit a hrát. Kocourek ožil, najednou se měl s kým honit. Má nyní velký byt a spoustu prostoru. Po pár dnech však vyblinkal růžovou pěnu :( Vypadalo to jak příměs s krví. Rozpitvali jsme hovínko, také bylo narůžovělé. Nejdříve mě na veterine přesvědčovali, že to ještě nemusí být nic vážného, horší by bylo, kdyby byla stolice tmavá, jako sražená krev. Dostal nějakou injekci na uklidnění trávení a proti bolesti s tím, že to může být ze stresu a bude dobrý. Vše se však rychle zhoršilo. Kocour jen spal, již nic nejedl, nepil, nechodil na záchod, byl apatický. Po pár hodinách začal vyhledávat schované místa, které každou chvíli měnil a plačtivě mňoukal. Okamžitě jsem ubrečena volala na veterinu, že je v špatném stavu, kde mě však přinutili počkat do rána (bylo dost pozdě), že to nemusí ještě nic znamenat a něco se mu nelíbí, takhle to dává najevo :(. Vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit. Volala jsem dva krát. Okamžitě ráno jsme ho utlumili, jinak je nevyšetřitelný a běželi k nim. Nechali si ho u nich a pak volali, že je v kritickém stavu :( Měl hodně vysoké bílé krvinky, myslím, že ostatní hodnoty nijak kritické nebyly a nahmatali mu hodně nafouklé břicho, dělali i sono, myslím dvanácterník, byl strašně slabý a dehydrovaný, prej výsledky vypadají, jak kdyby dlouhodobě odmítal stravu. Výsledek byl, že má buď zánět, nebo nějaké těleso v břiše (kocour nikdy nezvykl jen tak něco žrát, ani okusovat kytky, ani jíst lidské jídlo, maximálně občas snědl chumel prachu, nebo nějaký vlas), váhali jestli ho ihned neotevřou, ale báli se v rámci oslabení a kombinaci látek, co by jeho tělíčko zvládlo najednou přijmout. Vyčkali do rána, ráno mu udělali velký rentgen, ale nic nenašli :( Byl hospitalizovaný do dalšího dne, zachránili ho a najednou začal odpoledne u nich hodně baštit a byl mnohem lepší, dali mi ho domů. Chvíli se zotavoval, ale lepšil se, opět se začali s kotětem hrát. Bohužel však kocour chytnul silnou rýmu, furt kýchal, ucpaný nos. Jelikož zrovna již bral atb (amoksiklav), rýma sama do 2-3 dnů odezněla. Bohužel chytlo rýmu kotě. V té chvíli jsme je oddělili. Kotě mělo horší a delší průběh, i výtok z očí, museli jsme kromě stejných atb i dávat kapky do očí a pak jsme přešli na stejný lék, ale mastičku pro silnější účinek. Udělali mu základní test, jestli není infekční, nebylo. Proto jsme je pak opět pustili k sobě. Kotě je nyní v pořádku, ale je to již delší doba a pořád celkem často kýchá. Co je zvláštní. Několik krát jsme žádali, jestli nemáme udělat u kotěte testy na kočičí nemoci, když je z útulku, pořád nám bylo řečeno, že máme počkat, že to není potřeba a myslí si, že problém kocoura s tím nesouvisí, ani když to celý propuklo po příchodu kotěte z útulku.
Opět se kocourek lepšil, jinak je celou dobu na přísné gastro dietě, hlídáme jím stravu odděleně. Oba berou betagluken na imunitu. Jednoho dne, kocourek byl opět nějaký smutný a vyblinkal růžovou pěnu :( Běžela jsem na veterinu, jediné co udělali, byly již předtím domluvené testy na pankreatitidu, které mi nabídli až po té, co jsem trvala na tom vědět, jestli bude někdy moc jíst normální jídlo. Znovu mu píchli něco na uklidnění a proti bolesti- to samé, co prvně. Pankreatitidu nemá. Těšila jsem se. Pak již krev neblinkal, avšak x krát v ne moc dlouhé době vyblinkal granulky. Ještě se na můj popud udělalo vyšetření hovínek ze tří dnů, nic tam neměl, pouze zvýšené kvasinky. Je to sním jak na horské dráze. Je zajímavé, že v čase, když je horší má trošinku špinavé pod jedním očkem. Nebo jsem alespoň tohle pár krát pozorovala a běžně tam nic nemá. Někdy pouze spí a vypadá sklesle, někdy s kotětem běhá a dlouze vyvádí. Kotě si však jinak k tělu nepustí a nedovolí mu u sebe ležet, ani nic jiného, jenom se s ním hrát, když se zrovna cítí lépe. Opět vše vypadalo dobře, jenže kocour najednou opět jenom spal, byl strašně apatický, nechodil se maznat, v noci mě vzbudil hrozný průjem. Snažím se sním pokaždé neběhat na veterinu, strašně ho to stresuje a nechci ho pořád cpát gabapentinem. Také to celé stálo přes 11 000 :( Počkala jsem, chvíli se zdál lepší, začal sám jíst a pít. Hovínka však má pořád měkké a nesouměrné. Bohužel však další večer ztratil hlas :( Neumí mňoukat. Následující ráno se hrál s kotětem, stejně jsem ho vzala na veterinu. Pouze mu ohmatali břicho. Prej dobrý. Měla jsem dlouhou konzultaci s moc milým doktorem, vypadal však zoufale:( Jednoduše neví, co se děje. Přej tohle vše nemá žádnou jednoznační diagnózu a na nic konkrétního se nepřišlo, kromě těch bílých krvinek v té akutní fázi a pak zvýšené kvasinky. Testů je prej obrovské množství a oni ani nevědí, kterým směrem se vydat. Chápou taky, že je to celý příšerně drahý a že kocour je stresař a na veterině agresivní a nejde ho pořád utlumovat prášky a pořád testovat. Jediné co mi přidali jsou probiotika. Nyní mu musíme dávat stříkačkou do pusy něco 3x denně, je to trochu boj :( Zatím však bez kousnutí. Doktor vysloveně naznačil, že máme pokračovat v tomhle režimu a udržet ho dobrého, co nejdéle :( Jenže on se dobrý nezdá. Od té veteriny, i když se to ráno hrál, je smutný a pořád leží a kotěti se vyhýbá. Jí, pije, chodí na záchod, i se pomaznat, ale nic víc :( Téměř furt spí. Do toho vidím, jak chce občas mňouknout, ale nevydá hlásek :( Je to hrozný. Jsem furt ve stresu, co bude a co se děje celý den doma, když jsme v práci. Přijde mi, že ho nechávám trpět :( Doktor mi jinou možnost nenabídl:( Nechci myslet na nejhorší. Prosím nemáte nějaké doporučení, co v takovém případě lze dělat? Co mu může být? Jaký test provést? Netestovat kotě?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2021 08:26

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Sarkoziova 3.10. 2021 19:09

Dobrý den, jaké vitamíny by jste doporučil pro fenku po onkologické operaci a kastraci.Pani doktorka nám poradila Alavis,ale dávat naší sedmileté fence německého ovčáka 4 tabletky je téměř nemozne. Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2021 08:27

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem který zná celkový zdravotní stav feny.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Sona Divecka 2.10. 2021 12:11

Dobry den , mám problémy u slepic mají otoky a hlavě , po delší době jim nejsou vidět oči. Mám podezření na neštovice . Mám foto bohužel není možnost poslat.Jak dal pokracot? Už jsem zabili 2 slepé kusy. Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2021 08:25

Dobrý den,

medicíně slepic se nevěnuji, doporučuji se obrátit na některého z veterinářů kteří se drůbeži věnují.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Adriana 1.10. 2021 10:11

Dobrý den, mám doma nastydlé potkany, byla jsem u veterinářky, ale řekla mi, že nemá zkušenost. Naštěstí mi alespoň dala nějaká ATB (doxycyclin v prášku), ale nevěděla jak to má nadávkovat a sama nevím jak jim to můžu podávat. Mohou to mít "nonstop" v pitné vodě s jitrocelovým sirupem? Také jsem zkusila udělat takové těstíčko (mouka, cukr moučka, máslo a ATB), které jedí. Jen nevím, jestli dávám správné množství.
Ostatní veterináři ve městě jsou dost vytížení.
Děkuji předem za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.10. 2021 08:24

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 29.9. 2021 16:50

Dobrý den, zvažujeme kastraci feny- labutěnka 2,5roku. Chtěla bych se zeptat na ceník kastrace. Provádíte kastraci i laparoskopicky? Je to opravdu šetrnější a méně bolestivá metoda, která má stejný efekt jako klasická kastrace? Moc díky za informace. Pěkný den, Veronika

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:50

Dobrý den,

cena klasické kastrace je 6000,- laparoskopická 12000,- Výhoda laparoskopické kastrace je především u větších psů.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 6515 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy