veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 5434 dotazů...
Hledat
vyhledáno 5434 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Lucka 1.7. 2020 21:39

Dobrý den. Máme zakrslé králíčky a mají takové šupinky za krkem . Veterinář říkal ze se jim masti kůže a tím se jim to dělá. Chtěla bych se zeptat z čeho se to dělá a jak je toho mohu zbavit . Zda změnu granuli či Podestýlka ? Moc děkuji za odpověď :)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:48

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Milan 1.7. 2020 16:19

Osmiletá fena dlouhosrstého něm.ovčáka s rodokmenem v noci uhynula bez jakýchkoliv příznaku nebo bolesti. Mohla být příčinou otrava nebo infarkt ?
Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:48

Dobrý den,

doporučuji pitvu na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lukáš Daneček 1.7. 2020 08:58

Dobrý den, chci nechat kastrovat kočku v ordinaci v Bruntále. Operační dny jsou v Pondělí jak jsem se dozvěděl. Chci se zeptat v kolik hodin kočku donést. Děkuji odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:47

Dobrý den,

kontaktujte telefonicky kolegu Pálinkáse a domluvte se přímo s ním.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Aneta Perníková 28.6. 2020 18:42

Dobrý den. Všimla sem si, že se mému králíkovi objevili na očních víčkách malé bradavičky. Králíka mívám přes den ve stínu na zahradě. 14 dní zpět jsme ho přeočkovávali. Stále jí, neslzí jí oči a bradavice nikde jinde nemá. O co by mohlo jít? Předem děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:47

Dobrý den,

mohlo by se jednat i o reakci na vakcínu proti myxomatóze, ale doporučuji vyšetření u veterináního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Foltová 27.6. 2020 21:41

Dobrý den, mám 12letou nekastrovanou fenu kernteriéra. od února začala mít potíže, kdy při snaze ležet a spát se najednou vymrštila a namohla pak najít vhodnou polohu ke spaní, mlaskala, často hodně prděla, přičemž ji to lekalo. Na klinice jeden lékař řekl, že jde o bolest zad, protože má spondylatritidu (proveden rtg skeletu) a doporučil na bolest suché teplo a dětský ibuprofen (podala jsem ho cca 3x než jsem zjistila, že je pro psy toxický). Druhý lékař nahmatal v břiše bouli s doporučil operaci tříselné kýly. Operace kýly proběhla v dubnu, byl vyjmut i nezhoubný lipom. Potíže přetrvávaly, následně poté, co se objevily tak silné bolesti břicha, že pes vypadal na uhynutí, vet stanovil diagnozu chronického zánětu slinivky, potvrdily to krevní testy. Na nasazenou dietu Hils low fat fena reagovala průjmem, po několika dnech se průjem upravil, stolice světlejší, ale formovaná a potíže s boletí břicha dál pokračují. Pes se snaží usínat vsedě, když ji položím, zrychleně dýchá a mlaská, takže tuším bolest. V srsti jsem po trimování objevila lysiny, jí s velkou chutí 2x denně, poté, co nejprve na dietě zhubla, zase nyní pomalu přibírá, ale ty bolesti břicha nechápu. Je např. den dva v klidu, pak tři čtyři dny v kuse s bolestma. Těší se ven, ale pak venku moc nechce chodit. Nasadil se Entizol, který ztlumil bublavé prdění, ale bolesti jsou dál. Nevím, co si počít. prosím, uměli byste mě nasměrovat, jak dál? Děkuji, HF

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:46

Dobrý den,

doporučuji zvíře komplexně vyšetřit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Květa Poskočilová 26.6. 2020 20:17

Dobrý den, máme 19 let starou kočičku. Je vykastrovaná a jednou měla koťata. Je ve velmi dobré kondici, ale asi 4 týdny se jí zvětšuje bříško. Má ho na pohmat měkké a nebolestivé a masáž se jí dost líbí. Myslím, měřeno lidskou medicínou, že problém s močovým měchýřem bych poznala. Nádor asi ne a určitě by se v jejím věku neřešil. Zeptat se chci na možnost řešení případného ascitu. Jestli by měla smysl evakuace tekutiny, jestli by byla nutná narkóza a hlavně, co se stane, když nic řešit nebudeme.
Děkuji za odpověď
Poskočilová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:44

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lukáš 26.6. 2020 15:39

Dobrý den,
Měl bych na vás dotaz... Máme doma Jorkšírského teriéra, 5let.
Bohužel za poslední 2-3 měsíce jsme vypozorovaly podivné chování.
Vždy to byl živel, rád běhal po zahradě, jídlo hned snědl a chvilku neposeděl
Momentálně tomu tak není... Neustále leží a odpočívá, jídlo někdy sní, někdy ne...
Zašly jsme na veterinu, a podle odběru krve má problém s bílými krvinkami, což odpovídá té "lenosti". Po jakékoli aktivitě lehne a spí...
Nasadily jsme mu antibiotika...ty nezabírali. Tak jsme nasadily jiné, na boreliozu. Stav se trošku zlepšil, ale tedko jsme dělaly odběr přímo na boreliozu a tu nemá. Ale bílé krvinky se zlepšily.
Ale i tak je pejsek pořád unavený a už nevíme co s ním je :(
Ps. Antibiotika na boreliozu jsme mu nasadily dříve než byli výsledky zda jí vůbec má.
Děkuji, hezký zbytek dne. :)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:41

Dobrý den,

doporučuji provést další paraklinická vyšetření jako například sonografické a RTG vyšetření, další vyšetření krve atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vít Šňupík 24.6. 2020 09:39

Dobrý den,chci se zeptat. Chovám králíky a zjistil jsem,že velcí králíci mají flekaté játra(žluté skvrny). Proč to mají a jak tomu zabránit. Dostávají granule s léčivem a přesto to mají. Děkuji.

S pozdravem
Šňupík Vít

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:39

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem, který vám medikované krmivo předepisuje. Vhodné by bylo provést pitvu postiženého zvířete, jednou z těch pravděpodobnějších příčin bude kokcidioza.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Tůmová 24.6. 2020 09:31

Dobrý den chtěla jsem se zeptat,mám yokšírka 11 měs.už 3. Den v noci zvrací . Není tam jídlo jen taková voda.
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:37

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla Tribusová 23.6. 2020 09:43

Dobrý den, moje kočička má pravděpodobně anémii. Píšu pravděpodobně.... protože má údajně všechny příznaky, ale krevní testy se nepodařilo udělat. V ordinaci v Krnově odebrali jen malé množství krve, více neteklo, a i to málo se srazilo... Už týden skoro nic nesnědla, dostává antibiotika, ale vůbec se nelepší. Naopak je čím dál slabší. V Krnově mi řekli, že by mohla pomoct transfuze. Je to u Vás možné? Co všechno to obnáší?

Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Tribusová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:37

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření i s výsledky dosavadních vyšetření a probereme s Vámi možnosti další terapie.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana Patkova 20.6. 2020 10:53

Dobrý den babička má 13 let starého vlčáka trpi na zadni nohy. Ale problém je že jsme začali nacházet červy malé bílé červy ve zvratkach a na zemi kde ležel. Pomůže klasické odčerveni?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.7. 2020 08:35

Dobrý den,

pokud se jedná o myázu tak klasické odčervení nestačí a je nutné zvíře co nejdříve vzít na veterinu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nikola 19.6. 2020 16:30

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat - zamluvili jsme si u chovatelky štěně mopse (s PP). Před pořízením jsem si samozřejmě hodně četla o mopsech a možných zdravotních problémech - že se jim hůře dýchá v horkých letních dnech a že extra sportovní výkony také nepředvedou.

Teď jsem ale narazila na několik článků, které píší o tom, že se těmto krátko-nosým psíkům vlastně velmi špatně dýchá standardně (např. https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2444338-preslechteni-psi-s-kratkymi-cumaky-se-dusi-maji-az-o-80-procent-kysliku-nez-normalni?fbclid=IwAR1oF9tKTB_owBw-V4z-pgtPbXbpbPs_q3V7yzNL5_GQbifz5qgwbi-UqNU nebo třeba tady https://www.lui.cz/zdravi-krasa/15358-kdyz-pro-krasu-trpi-i-zvirata-preslechteni-psi-travi-svuj-zivot-v-bolestech-rika-veterinarka-katerina-cerna?fbclid=IwAR25IO1AnT_puJIU-DfLiZgjpkyw5zPqbmdxYdA9UEE2Bvu1fAQ-p-xan8I).


Chtěla jsem se tedy zeptat - je tomu opravdu tak? Nebo je to jen případ toho, kdy se u pejska rozvine brachycefalický syndrom, ale jiní mopsi mohou být zdraví a dýchá se jim kromě horka v pořádku? Protože z článků mám pocit, že vlastně mopsík trpí už jen tím, že žije a dusí se vlastně celý svůj život, neustále. Ráda bych se tedy zeptala, jak to vlastně doopravdy je. Nerada bych si pořídila psíka, u kterého bych věděla, že celý život trpí a je vlastně týraný. Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem Nikola

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.6. 2020 08:47

Dobrý den,

dle mého osobního názoru se jedná u takto extrémně krátkolebých plemen o týrání chovem. Pokud však pro takovéto plemeno rozhodnete doporučuji pečlivě zhodnotit exteriér hlavy rodičů a v případě extrému většího než standart plemene, rozhodně bych se takovému spojení vyvaroval.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vojtěch Mazal 18.6. 2020 17:27

Dobrý den, moc bych chtěl touto cestou poprosit o radu a zda-li by někdo nevěděl co mám dělat. Mám 12 týdenní štěně yorksira a vše bylo naprosto v pořádku. Ovšem jednou v noci pes začal silně slintat a jak kdyby špatně polykat. S pejskem jsme byli na veterine kde nedokazali stanovit diagnozu, ani na hlavni pohotovosti v Brně. Poté přišla doktorka se zavereme ze je to zánět slinne žlázy a nasadila pejskovi ATB. Dva dny se jevil pejsek v pořádku ale dnes vnoci se to opět vrátilo tak jsme byli na pohotovosti znovu a opět si nevěděli rady a nakonec prý možná prezubeni. Pry v cumaku nic nema ani zadnou boulicku nikde, ale me osobne prijde ze na leve straně ma zvetsenou uzlinu a doteku se vyhýbá. Štěně drive klasicky postekavalo a knucelo ale od te doby nevydalo ani hlasku. Stravu jii s chuti ovšem vody se ani nedotkne. A malinko se mi zdaa ze ma stale tendenci si sedat a zaklanet se malinko dozadu. Navštívili jsme již tři veteriny a nikdo nic nediagnostikoval a já již vice nevím co si počít. Za pripadnou radu mockrat dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.6. 2020 08:43

Dobrý den,

příčin může být celá řada a bez důkladného klinického vyšetření a použití paraklinických vyšetření nelze stavnovit diagnozu, ale na prvním místěch bych se snažil vyloučit hypoglykemii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Turková 18.6. 2020 07:31

Zdravím, mám dotaz na Bravecto. Chci se jen ujistit, tato tableta údajně působí tak, že po zakousnutí-přisátí klíštěte, blechy tento parazit uhyne. Ale když už se teda přisaje, je možné že psa nebo kočku infikuje než ho tablety usmrtí? Taky mě zajímá zda a jaké máte zkušenosti s tímto přípravkem. Nám vyhovuje, ale spousta lidí říká že je to svinstvo, že raději něco jiného. Máme čivavu 2 roky. Obojky ani pipety nezabíraly tak dobře jako právě Bravecto. Udajně je mírnější Nextgard. Neradi bychim psovi ublížili na játře či ledvinách. Děkuji vám.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:32

Dobrý den,

ano o negativních kampaních víme, ale za naše pracoviště můžeme konstatovat, že jsme nikdy žádný vedlejší účinek nezaznamenali.(ojediněle zvracení nebo průjem den po podání tablety, ale většinou se ukázalo že nebyly dodrženy pokyny a tableta nebyla podána s krmnou dávkoku). Nakažení je možné v případě, že klíště bude přisáté několik hodin což při dodržení správného dávkování a intervalu dalšího podávání nehrozí.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michal Pavlata 16.6. 2020 14:27

Dobrý den, mám dotaz ohledně mého psa. Knírač malý s PP 4 roky starý. Kývou se mu přední zuby a veterinář mě řekl, že má paradentózu a chce mu zuby vytrhat. Nedá se to ještě nějak zachránit? Vyčistit zubní kámen a přeléčit. Nebo je to opravdu na trhání? Děkuji Michal P.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:28

Dobrý den,

pokud tomu stav zubů odpovídá bude jejich extrakce na místě.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina Šafránková 16.6. 2020 10:40

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně mé, (snad) již brzy třináctileté fenky amstaffa, která se již půlr roku léčí se štítnou žlázou a minulý týden si k tomu zlomila stehenní kost na zadní pacce. Po operaci vůbec nežere, na nohu nedošlapuje, byli sme nuceni ji odvést na kapačky, ale pohled na kdysi tak aktivního psa je pro mě nadmíru trýznivý. Stále by někam chodila, tak ji ve slabinách podpíráme a vodíme za obojek po zahradě...Ačkoli nám tato možnost nebyla nabídnuta, při jejím pohledu se mi zdá, jestli mě o to neprosí... ano, toto trápení neprodlužovat vzhledem k věku a jejímu stavu... zda-li ji máme takto trápit, co 3 dny vozit na přepich antibiotik, která veterinář orálně kvůli nechutenství přestal použivat a jelikož stále nejí, ji tam nechávat na kapačky. Vím, že se to nedá takto určit, ale jaká je doba léčení takovéto zlomeniny a kdy je kritická doba pro to, aby již packu začala používat.? Stříkačkou dáváme vývar a pastu calopet, ale i to je pro ni utrpení, vzpouzí se a nechce nic, s pohledem tak vystrašeným, až mě to děsí.. Děkuji za odpověd

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:27

Dobrý den,

stav a prognózu konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo se u nás s psem objednejte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Iva Hrušková 14.6. 2020 10:53

Dobrý den.Prosím o radu.Naše fenka cca 14 let jjiž týden jezdí po zadku .Žlázky byly vyprázdněny koncem dubna .Odčervení vzápětí.Dnes se objevila i trocha krve v okolí konečníku -vidět na bílé srsti.Prosím o radu zda se dá pomoci nějak doma,nebo je li nutná návštěva v ordinaci.?Děkuji Hrušková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:26

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 12.6. 2020 17:46

Dobrý den,prosim o radu,přítel chová vietnamske prasátka,ted se mu
prasnicka oprasila .Měla 7 prasátek ,ted uz jsou větší ,mají 5
týdnu,pět je v naprostem porádku ,jen dvěm se začalo dít neco s
kuzí,byl tam veterinář,říkal ze se to upraví,naridil dezinfekci
chloraminem,ale já nevím ,na kuzi maji tmave fleky a místy se jakoby
loupala ,prosim co to muze být? ,maji to jen dve ,ostatni jsou v
poradku. Moc Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:25

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Ludvíková 10.6. 2020 16:59

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně zakrs.králíka (beránek 3 roky). Asi půl roku se počůrává a je mu jedno kam. V kleci (ikdyž má záchůdek) si čůrá pod sebe což před tím nedělal.Tři měsíce je kastrovaný a zatím se nic nezměnilo. Může to mít i jiný zdravotní problém? Je to docela nepříjemná záležitost.. Podle lékaře by měl být v pořádku..Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:25

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Rychtář Jaromír 10.6. 2020 08:27

Dobrý den, ručně dokrmuji papoušky kakadu růžové - 3ks. U nejmladšího (4-týdenního) došlo ke zpomalení trávení, za cca 18 hodin se vole nevyprázdnilo. Podávám pouze kmínový čaj, vole je měkké, ale pořád z poloviny plné. Krmím směsí Nutribird A21, teplota v inkubátoru je 29 stupňů C a vlhkost 50%. Jak postupovat dál? Děkuji. Rychtář

odpověď:

MVDr. Radomír Hynar 20.6. 2020 08:41

V případě že se nebude stav volete lepšit, radil bych provést výplach volete s ATB clonou k zabránění kvasných procesů.

Dominika 9.6. 2020 11:11

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně prevence před cestou do Chorvatska. Rozhodli jsme se, že 11.7 pojedeme i s naším pejskem (pomeranian, 1,5 roku) na dovolenou a dočetla jsem se, že hrozí nebezpečí srdečních červů, leishmanióza a babesióza. Na sedeční červy na internetu doporučuje každý něco jiného, četla jsem, že je možné tomu zabránit podáváním léků již měsíc před cestou nebo podáním léků či pipety před odjezdem. Osobně s pipety moc dobré zkušenosti nemám (na klíšťata), tak bych se chtěla zeptat, jaké by byly prosím možnosti a kdy začít s prevencí? Pokud existují jen pipety, jaká značka patří k těm nej? Existovala by prevence i na zmíněné další dvě nemoci? Nerada bych něco podcenila a pejska ohrozila.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:24

Dobrý den,

srdeční červivost pořešíte opakovaným ošetřením indikovaných přípravků po návratu. Jako obrana proti ostatním nemocem je nutné zabránit sání krve vektory, jsou vhodné repelentní přípravky na bázi permetrinu (pipety u svých psů při pobytu ve středomoří opakuji v týdenních intervalech) a akaricidní přípravky na bázi isoxazolinů, spát pod moskytiérou a vyhýbat se venkovním činnostem v době nejvyšší aktivity vektorů (stmívání a rozednívání).

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Jurasová 8.6. 2020 16:46

Dobrý den,

máme dvouletého pudlíka, jmenuje se Miky. První rok a půl bylo všechno v pořádku, ale poslední půl rok se jeho chování zhoršuje.
Je agresivní na malé děti, stačí když někde sedíme a kolem nás prochází malé dítko, on na něj hned vystartuje.
Je agresivní i na ostatní psi, ne úplně na všechny ale na většinu ano, i když je druhý pes úplně v klidu, tak Miky na něj začne štěkat a vrčet a to i na mnohem větší psi a bojová plemena.
Když někdo jede s kočárkem, nebo nese něco velkého, taky na jedoucí cyklisty, začne štěkat a vrčet.
Nedávno se stalo, že jeden pán nesl v ruce něco velkého, Miky k němu přiběhl vrčel a zakousl se mu do nohavice.
Mezi lidi, děti, do města, po ulici je zvyklí chodit od malička, není u nás žádná změna, že by zažíval něco jiného než dřív na co není zvyklý, všechno je stejné.

Můžete mi prosím poradit co se s tím dá dělat?

Předem děkuji za odpověď. Petra Jurasová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:18

Dobrý den,

efektivní může být kastrace, ale především změny v přístupu k výchově a výcviku psa.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Žižková 8.6. 2020 14:30

Dobrý den,v jakém věku je nejvhodnější kastrace zakrslého Teddy králíčka samce. A jaká je u vás cena ? Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:17

Dobrý den,

minimálně 3měsíce lépe po 6tém měsíci věku. Kalkulace na našem pracovišti je 2000,-

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Gottwaldová 8.6. 2020 14:30

Kočka včera porodila 2 mrtvá koťata, jak o ni pečovat, zatím je slabá, spí, nežere a nepije. Dávám jí vodu inj.stříkačkou, dál nevím, co je třeba

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:16

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jitka Vaníčková 8.6. 2020 12:28

Dobrý den, u našeho 12-ti měsíčního aktivního labradora zhruba 3 měsíce řešíme problém s přední tlapkou (nártem), na které se objevila bulka velikosti fazole. Začal občas pokulhávat a ulevovat tlapce. Naše paní doktorka ho několikrát důkladně vyšetřila včetně RTG a zjistila "pouze" výron měkkých tkání u prostředního prstu bez změny kosti a kloubu, který jsme v rámci možností řešili klidovým režimem a homeomastí. Stav se sice nezhoršuje, bulka se ale nevstřebala, je pořád stejná, měkká. Občas ale pozoruji při větší námaze (hrabání), že odpočívá a místo si olizuje. Je nutné tyto stavy řešit např. chirurgickým zákrokem? Děkuji. Vaníčková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:16

Dobrý den,

doporučuji vyšetření na CT případně MRI.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr Král 5.6. 2020 23:07

Dobrý den, mám doma cca 1 rok starou venkovní kočku, která 21.5 vrhla 5 koťat. Porod byl bez problému, pět koťat, pět placent, kočka kojí, koťata jsou zdravá a rostou. Kočka byla po porodu aktivní, jde o venkovní zvíře, co stále něco úspěšně loví. Začala být ale taková apatická, polehává, více spí, a zda se že má větší bříško. Kočka je čistá, nešpiní, žádný viditelný výtok, dostává kapsičky a kotěcí granule, a k tomu si sama skoro každý den donese nějaký úlovek, naposledy dnes ráno(5.6), přinesla hraboše. Nicméně i tak, není možné že by v ní nějaké kotě zůstalo a teprve teď se to začalo projevovat? Anebo to bude jiný problém? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:15

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiri Lys 5.6. 2020 09:54

Po prevozu beranak spatne chodi ma jakoby zatuhle zadni nohy. Pri prevozu mnel nohy stazene kozenym reminkem. Uz je to tyden a zadne viditelne zlepseni. Stravu i piti normalne prijima.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:15

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr Tauchman 5.6. 2020 09:44

Dobrý den,

máme 16 letého amerického kokra, který se léčí se srdcem (cardisure + prášky na odvodnění), při poslední kontrole se také projevil vysoký krevní tlak se sníženou funkcí ledvin. To pro nastínění situace. Můj dotaz se týká faktu, že nám paní doktorka doporučuje odstranit zubní kámen. Uznávám, že tlamu nemá v dobrém stavu a také i to, že tím způsobený zánět dásní nepomáhá jeho diagnóze, mám obavy, že i když se po narkóze probudí (rizika nám byla vysvětlena), nebude po tom "intelektuálně na nule"? Již nyní u psa pozorujeme někdy jistou zmatenost. Např. ráno po probuzení....
Doporučil byste také tento zákrok? Děkuji za názor. Petr Tauchman

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:14

Dobrý den,

samozřejmě mladý zdravý pes je pro anestezii vhodnější, ale při správně vedené anestezii je dle mého názoru benefit nad ošetřenými zuby (menší bakteriální zátěž na ledviny, srdce atd) větší než rizika s ní spojená.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Adéla 4.6. 2020 16:43

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký má průběh cushingův syndrom u staršího pejska. Náš pejsem tento syndom má, bohužel se však nemůže léčit vetorylem, jelikož má špatné i ledviny a vetoryl mu nedělal dobře. Byli jsme teď nedávno na infuzích. Nyní mu dáváme pouze přírodní kapičky Adrenal Harmony. Pejsek má však hodně slabé nožičky a trpí nechutenstvím. Teď občas i trošku naříká, tak jsem se chtěla zeptat, zda může mít nějaké bolesti. V infuzích co dostával mu veterinář dal i vitamín B12, ale i tak je slabý.. Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2020 08:11

Dobrý den,

průběh je bez odpovídající terapie bohužel v delším horizontu fatální.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bohdan Mikulka 31.5. 2020 11:59

Dobrý den
Mám cca 7 m´ěsíční štěně - pes -československého vlčáka. Zhruba před měsícem se mu na lokti pravé přední končetiny udělal váček, patrně naplněný tekutinou. Váček se občas naplní a je velký, a občas jakoby mírně splaskne.Řešili jsme to s veterinářem.Byl nasazen protizánětlivý přípravek ve formě tablet, klidový režim, ale nic. Tak byly nasazeny antibiotika a klidový režim, ale opět vcelku nic. Poté jsem zaznamenal mírné ylepšení, ale zdá se, že jakmile se trochu dostane pes do pohybu, vše se vrátí a otok je výrazný. Pes nyní chodí prakticky pouze na zahradu a domů. Také jsem se snažil mu dát měkké podložky, kamkoli si lehá, ale zřejmě se potřebuje chladit a nevyužívá je. Potřeboval bych poradit, zda nasazená léčba a klidový režim má význam, nebo je potřeba něco zásadně změnit?
Děkuji Bohdan Mikulka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.6. 2020 08:26

Dobrý den,

doporučuji vyšetření u veterináře specializujícího se na ortopedii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr 29.5. 2020 12:19

Dobrý den, u našeho pejska který je rok starý a je to samec nekastrovaný a je to kříženec německého pinče se objevili na koncích jeho uší malé stroupky. Má je tam pořád ale nezdá se, že by mu nějak vadili. Asi ho ani nesvědí protože se nedrbe. Jiné problémy nemá. Jeho sourozenec to má také. Nyní se mu na to na jednom uchu trochu víc rozbolavělo tak jsme zašli na veterinu. Prý to je nejspíš vaskulitis. Dostali jsme nějakou mast a zdá se, že se to lepší. Pokud to je opravdu ta vaskulitida můžete mi prosím vysvětlit alespoň v základu co to může pro našeho psa znamenat? Já jsem to moc od toho doktora na veterině moc nepochopil. Jde to úplně vyléčit nějakou mastí? Pokud to prý nezabere a bude se to zhoršovat tak se budou muset uši kupírovat. Bude toto potom trvalé řešení nebo se to může znovu objevit i na kupírovaných uších? Pochopil jsem správně, že se jedná o zánět drobounkých žilek? Ale jedná se pouze o žilky v uchu nebo může být pes takto postižen i na jiných místech? Zatím tedy nikde nic nepozoruji ale pokud jde o žilky nemůže to mít vliv i na prsty u nohou nebo i žilky v mozku kdy by potom mohla hrozit i mrtvice? Moc prosím o vysvětlení tohoto onemocnění. Děkuji moc Petr

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.6. 2020 08:25

Dobrý den,

pro potvrzení vaskulitidy je nutná biopsie a histologické vyšetření. Vaskulitida je autoimunitní onemocnění.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

marie 28.5. 2020 17:51

Dobry den, mam dotaz kdy lze odstavit kotaka od kocky mela jich 5 uz papaji i testovinky ale jen abychom neco nepokazily dekujem za info

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.6. 2020 08:24

Dobrý den,

koťata se dávájí do nových domovů ideálně ve 13tém týdnu věku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kamila 27.5. 2020 07:54

Dobrý den,
prosím o radu, už se mě chce při pohledu na mého čtyřnohého kamaráda brečet, vždy byl aktivní parťák. Vše začalo v neděli, když začal pajdat na přední packu, stále si jí lízal, tak jsem mu ji prohlédla, ale nic nenašla, už v minulosti měl v nějaké pacce osinku a museli to vytahovat na veterině. Tak jsem neváhala a šla, pan doktor nic nenašel a pejskovi píchl analgetikum- trochu se mu ulevilo, s tím, že pokud to nepřestane, tak mu dá ATB. Další den šel pejsek na stříhání, tak jsem poprosila kadeřnici, zda mu to pořádně prohlédla a našla 2 osinky, ale teď mě přijde, že je to ještě hroší, ráno jsem ho musela na procházku nést v ruce, má ji stále zvednutou a chodí o třech a stále si jí líže. Objednala jsem mast Ichtoxyl, tak se chci zeptat, zda by mu pomohla, nechci do něj cpát ATB. Moc děkuji za odpověď, hezký den K.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:58

Dobrý den,

doporučuji zvážit chirurgickou revizi rány.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Ludvíková 25.5. 2020 17:01

Hezký den, mám zakrslého králíka (cca 2 kg - beránek). Bylo nám doporučeny krmení peletkami. Chtěla bych se zeptat, jaké množství dávat ráno a večer. krmíme k tomu senem a zeleninou...
Děkuji, Ludvíková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:57

Dobrý den,

pro dlouhověkost králíka doporučuji pro správné obrušování zubů "spratánský odchov" na kvalitním senu a vodě. Granule, pamlsky a zelenina patří králíkům ve výkrmu, kde správné obrušování zubů nehraje vzhledem ke krátkému životnímu cyklu roli.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 24.5. 2020 08:40

Dobry den,
je mozne, ze krecikovi dzungarskemu vypadly dolni zuby? Je mu 8 mesicu, stravu mel pestrou vcetne zeleniny, klaciky na okusovani taky. Cim to prosim muze byt?
Moc dekuji za odpoved.
S pozdravem,
Martina

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:55

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 21.5. 2020 18:07

Dobrý den chci se zeptat máme psa maltezaka 6 let a má celkem velkou prostatu, veterinarka nám doporučila kastraci a teď najednou ne že to nepomůže, tak se chce zeptat zda je dobre vykastrovat psa ? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:55

Dobrý den,

pokud se jedná o hyperplazii prostaty je kastrace indikovaná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jaroslava Kovářová 21.5. 2020 12:13

Dobrý den, máme kotě 6.týdnů staré. Při porodu jsem musela zatáhnout za zadní nožky, protože měla kočka problém porodit. Kotě nemůže normálně chodit. Postaví se na nohy , kousek ujde a padá na stranu. Naučilo se běhat poskakováním. Občas se třese. Jinak je hravé a mazlivé. Na kočičí wc se naučilo hned.Nechá se to léčit nebo bude takto postižené?Předem děkuji za odpověď.S pozdravem Kovářová.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:54

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, obávám se však že prognóza nebude příznivá.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina Matalíková 21.5. 2020 07:27

Dobrý den, mám trochu neobvyklý dotaz. K naší achatině se dostal kocour a ukousl jí kus hlavy i s ústy, takže se nyní nemůže najíst. Nechci jí nechat trápit. Jak ji co nejhumánněji usmrtit? Děkuji, Matalíková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:53

Dobrý den,

zastavte se u nás na eutanazii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Klára Tesařová 20.5. 2020 10:37

Dobrý den mám doma morče, které je staré asi 6 let.
Nejspíš se mu v uchu udělal absces.Před dvěma dny mu z toho začala téct krev.Druhý den měla klec zacákanou od krve. Morčatko jí normálně a je docela čiperné. Chci se poradit zda byste i přes jeho vysoký věk doporučili návštěvu veterináře.

Děkuji předem.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:52

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 19.5. 2020 18:15

Dobrý den,

prosím o radu: je možno provést kastraci a podat anestetikum psovi (kříženec, 9 let), který má šelesty na srdci? Při posledním očkování psa veterinář zjistil, že pejsek má jedno varle tvrdší, což by mohlo znamenat začátek nádorového onemocnění. Včasnou kastrací by se prý dalo nemoci předejít, ale je zde další problém - pes má šelesty na srdci a proto je obava z podání anestetik. Pejsek je jinak v pohodě, veselý a nevypadá nijak nemocně. Kontrolu máme doporučenou až za rok (s dalším očkováním), pokud u psa nenastane zhoršení zdravotního stavu. Pejsek je z útulku, mám ho u sebe teprve poslední rok, proto jsem se nezabývala jeho kastrací dříve.
Děkuji. Jana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:51

Dobrý den,

doporučuji rozhodnout se na základě předoperačních vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla Vlčková 19.5. 2020 17:31

Dobrý den, ráda bych se zeptala na výhody a rizika při laparoskopiské kastraci feny. Zároveň prosím o sdělení aktuální ceny tohoto zákroku. Velmi děkuji a přeji pěkný den. Pavla V.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:51

Dobrý den,

hlavní výhodou je rychlejší rekonvalescence, rizikem jsou lehce vyšší oběhové komplikace spojené s insuflací břicha plynem, ale z toho důvodu je zvíře pečlivě monitorováno a umělé plicní ventilaci. Kalkulace na našem pracovišti je 12-14000,- dle velikosti feny + předoperační vyšetření krve.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Magdalena Bischofová 19.5. 2020 08:51

Dobrý den. Máme želvu čtyřprstou a chováme ji venku. Všimla jsem si, že ji zbledly šupiny kůže na chodidle zadní nohy a teď i kus kůže na noze výše. Čím to může být, může jít o nějaké plisňové onemocneni? Ztratu pigmentu? Také od probuzení ze zimního spánku v březnu téměř nic nepřibral, ale apetit má. Baští, jen hodně chodí a neustále hledá, kudy utéct.. Děkuji za odpověď. Bischofová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 28.5. 2020 08:48

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 17.5. 2020 17:07

Dobrý den,

prosím o radu. Máme cca 8 letého jorkšíra. Na 2x jsem byli u našeho veterináře s tím, že nám začal méně jíst na má nateklé uzliny. Bylo nám sděleno, že potřebuje vytrhnout špatné zoubky. Tak se i stalo. Bohužel problémy stále přetrvávají. Prý je to normální...V poslední době nám pejsek přestal žrát z misky, nají se jen když ho krmíme. Navíc jsme si všimli, že má problémy s vyprazdňováním. Na běžné vycházce (15-30 min) kaká 3x - 5x vždy jen malinko a navíc jsou někdy exkrementy černé. Hledala jsem na internetu příčiny a zjistila jsem, že by to mohlo být krvácení v trávícím traktu. S touto informací jsem zatím u vet nebyly. Chtěla bych poradit, zda vzít pejska znovu k našemu veterináři nebo hledat jiného (nepřijde mi normální aby měl pejsek nateklé uzliny a přitom to vůbec nic nebylo).

Mockrát děkuji za odpověď.
S pozdravem
Jana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:30

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martin 16.5. 2020 07:36

Dobrý den, mám chameleona - samici a je stará 4,5 let. Třetí den je na dně terária, nežere, není v dobrém stavu. Dostávala vitamíny, krmím ji cvrčky, mám UVB světlo - měním jej co půl roku. Zrovna se svléká. Nevím co s ní je. Můžete mi poradit, nebo se mám objednat v ordinaci. Děkuji Martin

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:29

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela Chmelíková 14.5. 2020 23:12

Dobrý den. Prosím, chtěla bych se zeptat, cítí vykastrovaný kocour mrouskající kočku? Máme dvouletého nekastrovaného kocoura který má zkušenosi s kočkama, už má několik potomků. Na podzim se ho chystáme ale kastrovat i vzhledem k tomu, že nám přes jaro a léto značkuje ( v zimě ne) Pevně doufám, že ho značkování přejde, i když vím, že to není 100% :-( Zvažuji ale pořídit si ještě kočičku...právě jeho letošního potomka. Ne však za cenu toho, že by se jeho značkování nemělo díky mrouskající kočičce utlumit. Proto by mě moc zajímalo, pokud na podzim kocourka vykastruji a za půl roku ucítí mrouskající kočku...bude to cítit? Podpoří to jeho značkování. Moc děkuji za odpověď!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:28

Dobrý den,

doporučuji vykastrovat i kočku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivona Pařenicová 14.5. 2020 12:59

Dobrý den, náše 7měsíční štěně anglického buldoka včera ráno sežralo plastovou hračku pro kočku. Taková ta s uvnitř stočeným drátem obaleným plastem a místo ocasu peří. Včera ani dnes v jeho výkalech nevyšla ,ale v noci vyzvracel kus peří. Máme jet raději na vyšetření nebo ještě počkat jestli si s tím poradí sám? Děkuji za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:27

Dobrý den,

při pokračující apatii, zvracení a dalších varovných příznacích bude vyhledání veterinárního ošetření nezbytné.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jenny 13.5. 2020 21:33

Dobry den,

memu psovi budou ctyri roky a jiz od stenete na jedne strane bricha ma jeden cecik, s tim ze je vetsi, nez by mel byt a zvetsuje se. Nema ho tvrdy, naopak mekky, neboli ho ale i tak se chci zeptat, zda-li je to normalni a mam to nechat byt, ci zajit s nim k veterinari a nechat ho vysetrit - popripade nechat tu ,,bulku’’ odstranit.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:25

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marcela Babyrádová 12.5. 2020 16:54

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik by stála laparoskopická kastrace feny vážící 24,7 kg? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:24

Dobrý den,

kalkulace je 14000,-

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Krejčí 10.5. 2020 11:00

Dobrý den, máme 3 letého čivaváka a pořídili jsme k němu 5ti měsíční štěně, také čivavu. Od začátku starší pes neustále očichává a olizuje štěněti přirození. Štěně máme již měsíc a situace se nelepší. Starší pes je jako v tranzu, nic jiného ho nezajímá, jen celý den běhá za štěnětem o strká mu hlavu pod břicho. Štěně se brání, my psa okřikujeme, ale vše bez výsledku. Občas se snaží na štěně i naskočit. Když si štěně hraje, pes za ním běhá a kňučí, ale do hry se nezapojí, snaží se jen dostat štěněti pod břicho. Psa máme od 8 týdnů jeho života, žije s námi v domě a se psy nemá žádné zkušenosti, neměl příležitost se s nimi potkávat. Jeho součesné chování je pro štěně obtěžující a pro nás nepříjemné. Štěně je přitom dominantní a starší pes mu ve všem ustupuje. Bohužel místo kamarádství mezi nima panuje těžké sexuální harašení za strany staršího psa :-) Je možné toto chování nějak potlačit nebo to odezní samo časem? Děkuji Krejčí

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:24

Dobrý den,

správná socializace psa od štěněcího věku je základ. Zvážil bych kastraci psa, ale základem bude především důsledná výchova.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana 10.5. 2020 09:35

Dobrý den. Děláte koprologii pro koně? Pokud ano, jak mám správně postupovat? Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:22

Dobrý den,

sesbírat malé množství vzorku tři dny po sobě a uchovat například v zavařovačce v lednici a to nám pak doručit na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 5434 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy