veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 4305 dotazů...
Hledat
vyhledáno 4305 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Ivana Vondrušková 6.12. 2017 12:44

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem ohledně skotu. Ve stádě máme 3 roky starou polomasnou krávu, C50 x T50. Po prvním teleti se ji netvořilo mlezivo ani mléko, tele následně zemřelo. Nyní je po druhé březí, očekáváme narození telete každým dnem, ale kráva opět nenalévá. Již máme v záloze připravené sušené kolostrum. Prosím Vás o informaci, zda je možné, že bude kráva stále bez mléka nebo že se její stav v budoucnu může zlepšit. Zatím jsme se s ničím podobným nesetkali. Neradi bychom tuto situaci řešili radikálně..
Děkuji za odpověď
Ivana Vondrušková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:11

Dobrý den,

pokud kráva nenasadí ani tentokrát doporučuji na ni již nechovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Radim Koval 4.12. 2017 21:34

Dobrý den, chovám doma hady a bohužel se mi u užovek objevily v oblasti jater boule občas jsou měkké a někdy zas tvrdé. Byl jsem u veterináře u nás ve městě ale ten mi nepomohl vlastně mi nic neřekl jen že to vidí poprvé a udělal jen sono a rentgen jelikož se to objevilo pouze u jedné užovky čekal jsem že asi umře jelikož to je asi nádor ale teď se to objevilo i u druhé užovky a po diskuzi s chovateli užovek napovídají všechny příznaky na Kryptosporidii. Takže mě zajímá co dál jestli je opravdu potřeba je utratit nebo jestli se to dá vyšetřit celkově mam doma deset hadů jednoho varana a dva pagekony.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:10

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, ideálně se telefonicky objedntejte přímo k primáři dr. Hynarovi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana Mášková 4.12. 2017 21:24

Dobrý den, mám prosbičku. Minulý týden nám náš 10letý voříšek Samík přestal ze dne na den chodit :( hned jsme jeli k veterináři který nám řekl že to vypadá na nějaký neurologický problém . Dělali mu všechny možné testy brali krev vše má v pořádku dostal kortikosteroidy ale vubec to nepomohlo. Tak jsme ho zkusili vzít k dalšímu vetrináři ten ho poslechl a řekl že prodělal infarkt. Má i studený packy prý to s tim souvisi :( dostal prášky a jestli se to do týdne nebo 14 dnů nezlepsi tak to už dal nemá smysl. Samík žere jen uvareny maso s rýží nebo těstoviny granule vubec pritom je vzdycky jedl a pít nechce vubec takze vodu dostává jen z jídla. Prosím je nějaka sance že se z toho dostane ? Jinak normálně reaguje vrtí ocáskem když nás vidí bohužel na ty nohy se nepostaví :( moc děkuji za odpověď.
Mašková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:09

Dobrý den,

doporučuji vyšetření na specializovaném pracovišti, ideálně CT vyšetření pro možné poranění míchy, případně jiných možných příčin.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Saška 4.12. 2017 10:34

Dobrý deň.Prosím o radu.Mám 2 šteniatka čivavy,5 týždňov staré,ktoré totálne odmietajú dokrmovanie.Fenka stráca mlieko a šteniatka posledné dni prestali priberať na váhe.Chuť do žrádla majú,fenku neustále prenasledujú,ale mlieka je málo.Skúšame prikrmovať rozmočenými granulami(RC starter),mas.konzervou(RC puppy),štenacie mlieko s piškotou...Poradte prosím,začína to byť vážne.Veľmi pekne ďakujem.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:07

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada, od neodčervení, špatné stravy, až po vrozené vady atp.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jitka Štaberňáková 3.12. 2017 18:31

Dobrý den, mám andulku je jí rok a půl . Předevčírem celý den spala a vůbec nevydávala žádné zvuky. Dnes normálně lítá po kleci , žere a pije ale pořád hodně spí a sedí na bydle a je předkloněná dopředu a má zavřená očička zároveň se trochu pohupuje ( nejspíš obtížné dýchání) , když na ní promluvíme tak reaguje ale pořád nevydává žádné zvuky.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:06

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

David Volkmer 3.12. 2017 14:31

Dobry den chci se zeptat na Leguána zeleného. Už odmita jist a pít, jeho tělo se zdá nečiné a barvu má dožluta oči přivřený pouze dýchá nevím jak dál

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:06

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivana 1.12. 2017 19:53

Dobrý den, kočička se bouchla do oka a udělala se jí tam krevní sraženina, ale viděla a netrápilo jí to. Nyní po čase se jí ta sraženina rozlila po celém oku, má ho celé tmavé a je i zvětšené. Už jsem s tím byla u zvěrolékaře, dal mi kapky do očí, to nezabralo, poté antibiotika a také se to nezlepšilo. Kdybyste mohl dát radu, co s tím, mnohokrát děkuji ...

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:05

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, trauma nemusí být jedinou příčinou výlevu krve do oční komory.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ondřej 1.12. 2017 12:47

Dobrý den. Měli jsme dvě myšky samičky, v úterý byly obě v pořádku běhali na kolotči, krmení i pití v pořádku... ve středu odpoledne jsem si všiml že jedna myška zvláštne chodí, byla pořád shrbená i při chůzi a většinu času jen seděla v koutě a zrychleně dýchala... Na druhý den ráno už byla myšička mrtvá. Chci se zeptat zda-li se dá něčemu takovému předejít a nebo jak nejlépe rozpoznat je-li myška nemocná a jestli se dá něco dělat ještě v tomhle stádiu jako v tu středu kdy už byla viditelně špatná? ... popřípadě jestli máme zajít k veterináři i s tou druhou myškou pokud by to bylo něco infekčního. .. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:03

Dobrý den,

jedinnou objektivní metodou stanovení úhynu zvířete je provedení pitvy na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Gabriela 1.12. 2017 11:56

Dobrý den,
Chtela bych se informovat o očkovacích vakcinach pro psy. Přítel si koupil v Africe 2 měsíčního Rotvajlera a požádal me zda bych mu mohla dovést pro nej potřebné očkovací vakcíny a tablety na odvrácení. Je mozne toto u vas zakoupit?
Moc dekuji za odpoved.
Ticha

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 11:02

Dobrý den,

dle platných zákonů nelze vydat injekční léky odborně nezpůsobilým osobám. Vakcinace bez patřičných náležitostí jako je razítko by stejně nebylo platné, navíc by jste se dopustila pašování léků. Nechť vyhledá veterinárního lékaře v místě pobytu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Denisa 30.11. 2017 15:33

Dobrý den, můj 5 měsíční labrador má na pravé straně dlouhé obočí, tak dlouhé až mu začíná zasahovat do oka. Můžeme mu obočí lehce zastříhnout? Jedná se pouze o jeden vlásek.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.12. 2017 10:59

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, pokud se jedná o trichiázu bude nutné řasu chirurgicky ošetřit, aby se zabránilo budoucímu poraňování oka.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Sedláčková 29.11. 2017 18:28

Dobrý den, od října mám britského dlouhosrstého kocourka, je mu 6 měsíců. V říjnu měl problémy s krmivem, měl ve výkalech krev - dostal dietu a postupně jsem mu přisypávala jiné krmivo, které mu nyní vyhovuje.
Teď v listopadu ze dne na den začal být bolavý na dotek a byl apatický. Tak jsem ho vzala na veterinární pohotovost a tam mi doktorka řekla, že má eroze na jazyku a že to bude nespíš calicivirus. Dala mu Betamox a Acticam. Po dvou dnech jsem byla na kontrole na přepich ATB. Řekla jsem ji i ze se občas drbe za ušima a tam mu našla krev, takže dostal ATB a Acticam na doma a za krk mu dala Stronghold.
Antibiotika dobral včera večer a dnes jsem byla na kontrole. Tam mi řekla, že to vypadá dobře a poslala mě domů s něčím co mu mám dávat za uši a s kapkami na imunitu. Hned po příjezdu domů jsem ale zjistila, že má na žebrech bolestivou bouli. Tak si už nevím rady co mám dělat.

Předem děkuji za odpověd

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:30

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

zdenek 28.11. 2017 18:59

Dobrý den. Mám problém z ročním kotětem. Už od utlého věku po jakém koli jídle stále zvrací.Zkoušely jsme ruzna krmení i menší dávky,přesto se to stále opakuje.Byly jsme i u veterináře který nám pro ní dal jakousi pastu.Bohužel ani to nepomohlo.Prosím poradte nám co by jsme ještě mohli pro naší kočičku udělat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:29

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marianna 28.11. 2017 16:58

Dobrý deň. mám už 9 ročnú kočku kartouzku. pred časom som si všimla, že jedno očko prižmuruje a je trošku vlhké. na druhý deň však už to bolo lepšie. minulý víkend však začala zvracať a trvalo to 3 dni. nemala chuť k jednu, nepila. potom sa to znormalizovalo. avšak vracia zas náhodne. neviem, či tieto dve veci spolu súvia. a pár dní si všímam, že nie je schopná vyskočiť na stôl či parapet. inak chodí normálne. mám ešte jednu kočku kocúra, ktorý má to samé s očičkom. žmúri ho a je trochu vlhké. už to má podruhé. tiež na druhý deň už bolo v poriadku. mohli od seba niečo chytiť? ďakujem za odpoveď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:29

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdraem MVDr. Ondřej Cáder

Jindřiška 28.11. 2017 13:58

Dobrý den,
vsobotu nám náhle zemřela naše 10ti letá fena RTW. Zdravá, čilá, ještě ráno si hrající.Večer kolem 17hod začala špatně dýchat, tak jakoby při přehřátí, ležela nejedla, nejevila o nic zájem. Dechů měla 32 za minutu. Kolem 22 vstala pozvracela se, počůrala a znovu ulehla.Stále těžce dýchala, občas takový dlouhý nádech jakoby vzdychnutí. Volala jsem veterinu, ale bohužel jsem se dovolala jen jednomu, který byl mimo město. Kolem 23hod jsem si všimla, že je opět počůraná, vstala šla těžce ven vyčůrala se vykálela a padla na zem a nemohla vstát. Naložila jsem jí do auta, kde mi po 15minutách zemřela. Než jsme jí pohřbili, všimli jsme si krve u nosu možná z pusy.U našeho veterináře jsme odpověď na možnou příčinu nedostali. Prosím tedy o Váš názor. I když to nic nezmění, přeci jen rádi bychom znali odpověď na otázku co se mohlo stát.
Ještě dodám, že před měsícem se v noci počůrala a tak jí vet bral moč a krev, kde byli zvýšené jaterní testy. Od té doby jsme krmili granulemi pro hepatiky a dávali ostropestřec. Moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:28

Dobrý den,

spekulovat nemonu a tak jedinou objektivní metodou stanovení příčiny úhynu je provedení pitvy na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jarmila 27.11. 2017 12:15

Dobrý den, mám potkanici, které je skoro rok a půl. Původně byla koupena ve zverimexu a měla být krmením, ale zachránila jsem jí. Celou dobu kromě úniku moči při běhání (což jsem se dočetla, že pouze značkuje území nebo má jenom radost stejně jako to dělají někteří psi při vítání) jí nic nebylo. Asi po roce občas vypískla když jsem jí pohladila po zádech a v podpaždí. Minulý týden se začala chovat divně a když jsem jí chtěla pohladit vyváděla a skákala. O pár dní později jsem jí našla jak sebou "cuká" v rohu klece (pravděpodobně měla epi záchvat). Záchvat cukání trval asi 20 vteřin. Potom co záchvat přešel ležela vystrašená a když jsem se jí dotkala začala opět vyvádět, jako by se mě lekla. Dnes se situace opakovala, akorát to vypadalo jako by chtěla kýchnout a když jsem se jí dotkla, tak mi skočila do obličeje, ale nevypadalo to jako agresivní chování spíš jako by se mě opět lekla. Podestýlku jsem dávala klasické noviny, v domnění že má alergii na klih v nich jsem změnila na piliny. Prosím o radu jestli se jedná o něco vážného, nebo pouze plaším. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:24

Dobrý den,

příčin může být celá řada, ale může se například jednat o jeden z prvních příznaků nádoru na hypofýze. Zastavte se u nás na vyšetření

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivana 26.11. 2017 17:43

Dobrý den, máme doma holandského zakrslého kozlíka, po kastraci mi bylo řečeno, že kozlík měl jenom jedno varle, druhé nejspíš nosí v sobě, zkrátka, po kastraci se nic nezměnilo, pořád smrdí, snaží se vyskočit na kozu, když je oddělíme od sebe strašně vyvádí. Chci se zeptat je-li operativní cesta, jak odstranit i druhé varle. Bereme jej jako domácího mazlíčka, nemáme v úmyslu jej v budoucnu utratit za účelem konzumace. Děkuji za pochopení i odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:19

Dobrý den,

ano chirurgický zákrok je určitě možný, nicméně při břišní operaci určitě doporučuji provést zákrok na operačním sále. Zastavte se u nás na konzultaci a probereme s Vámi všechny podrobnosti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka 26.11. 2017 00:32

Vážený MVDr. Cádere,
prosím o názor. Jsem si vědoma toho, že pokud k dvěma nekastrovaným psům, pořídím do smečky nekastrovanou fenu, scela jistě časem vznikne mezi dvěma psy problém, který nemusí zůstat pouze v období hárání. Zajímalo by mě, jestli tomu tak je i v případě, že smečku tvoří jeden kastrovaný a jeden nekastrovaný pes. Je možné, že mezi takovými psy problém s nekastrovanou fenou nevznikne? Že mezi sebou nebudou chtít "bojovat" o fenu?
Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek víkendu.
Lenka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:16

Dobrý den,

záleží na povaze psů, spíše bych problémy očekával, ale je zde i možnost, že si to mezi sebou vyjasní a problémy nebudou.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Helena Šemberková 25.11. 2017 19:00

Dobrý den,
kopíruji svůj dotaz, na který nemám odpověď - nevím, zda to tak dlouho trvá nebo jsem udělala nějakou chybu?
O pejska si dělám starost, takže vkládám ještě jednou:
Dobrý den,

patrně jste vložili otázku do poradny na stránkách www.veterinarninemocnice.cz
-----------------------------
Dobrý den,
náš pes si líže do masa údajně tukovou bulku asi 3cm na stehně blíž k ocasu.
Dávám mu na to kycol a už to měl skoro zahojené a do rána to měl zas do krve a masa a v lízání stále pokračuje.
Radila jsem se s paní doktorkou a doporučila mi mazat framykoinem nebo bepantenem - namazali jsme bepantenem, ale pořád si to líže...
Stejnou bulku měl na druhé straně blíže hřbetu, ta se mu zmenšila a skoro neni vidět a utvořila se mu tato nová - zdá se, že roste a už je skoro 3cm vysoká a do krve vylízaná lysina asi 1,5cm v průměru - nejdříve byla kůže zarudlá, pak do krve a nyní už na uzlinky masa...
Děkuji za radu.
Helena Šemberková
-----------------------------
o zodpovězení otázky Vás budeme informovat na Vaší emailové adrese .


Děkujeme za vyplnění formuláře

tým veterinarninemocnice.cz

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:13

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, bez toho těžko rozhodnout zda bude stačit pouze vaše mazaní nebo bude nutné přípéadné chirurgické řešení.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

andy 25.11. 2017 11:33

dobry den chci se zeptat na kolik by nas u vas vysla kastrace samce kralicka kdyz k vam nechodime a jak dlouho se ceka na objednani

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:11

Dobrý den,

cenová kalkulace na kastraci samce králíka je 1700,- termín jsme Vám schopni dát v průběhu týdne.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika 24.11. 2017 12:51

Dobrý den, chci se zeptat na radu ohledně kočičky, která v posledních třech týdnech trpí zácpou. Stolice je tmavá a velmi tvrdá, což se zácpou pravděpodobně souvisí. Krev jsme nezaznamenali. Krmili jsme ji dlouhodobě granulemi Hills sensitive stomach a Hills hairball control, občas kapsičkou Scheba a pastami Gimpet multivitamin a Gimpet proti chlupům v bříšku. Máme i další dvě kočky, které jsou bez problému. Kočička má 5 let, žádný úraz neprodělala, dříve měla problémy se zvracením a díky úpravě stravy se jí to zlpešilo. Nyní se zácpou dáváme jen kapsičky Sheba a pasty Gimpet, zkoušeli jsme olej, sardinky v oleji, mleko i smetanu, ale se zacpou jí to nepomohlo. U vet delali hematologii a dalsi krevni testy, ultrazvuk vse v poradku, dali ji antibiotika kvuli zvysene teplote a projimadlo, bez ucinku. Pri dalsi navsteve vet dostala kocicka infuzi a klistyr, situace se zacpou se vsak nezlepsila. Pri navsteve jine vet opet ultrazvuk, krevni testy na viry take v poradku. Opet antibiotika kvuli zvysene teplotea do zadecku ji vstrikli olej. Kocicka se od te doby (2 dny) vyprazdnila dvakrat, ale mnohokrat se snazi bez vysledku, trapi se na toalete a ma v tele tres. Je zeslabla, zhubla, ji mene, ale mazli si a hraje si. Dela ji prijemne masaz briska a snazim se, aby mela pohyb, i kdyz zijeme v byte. Prosim vas o radu, jak dale postupovat, jak nejlepe kocicce pomoci zbavit se zacpy a predchazet ji? Dekuji za odpoved.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:10

Dobrý den,

záleží na vyvolávající příčině zácpy, pokud k ní dochází i s Vámi popisovanou terapií, zkusil bych se zaměřit i na jiné příčiny než obstipace chlupy.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Radka 23.11. 2017 18:07

Dobrý den, máme agamu vousatou které bude v lednu rok. Před 5ti týdny přestala přijímat potravu a zalezla na celý den do úkrytu kde spala. Dali jsme jí tedy zimovat na 5 týdnů. Terárium jsme vypnuli a nechali jí odpočívat. Vždy jsem jen na ní koukla a vždy spala, nebo odpočívala. Včera jsme jí vytáhli a zjistili jsme, že chuděra nechodí. Nohama hýbe, má je ale jakoby zatuhlé a neudrží tělo ve vzduchu..takže se jakoby plazí. Když jí nadzvednu za boky, tak chodí normálně. Sežrala pár malých švábů, ale jinak nic nechce. Na pozadí se vyškrábe, ale i tak mi to dělá starosti. Myslela jsem, že po zimování bude hladová a ona se jen kouká. Teď večer zase zalezla. Ráda bych se informovala, zda existují nějaký preparát na nastartování po zimování, popř. doplnění vitamínů po těch 5ti týdnech? Může to být nedostatkem vápníku třeba? Nemáte zkušenosti, čím to může být? Děkuji Radka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:08

Dobrý den,

dle mé zkušenosti jsou švábi pro plazi obtížně stravitelní a proto raději doporučuji krmit cvrčky. Nicméně příčin nechutenství může být celá řada a proto se u nás raději zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

eva.mayova 23.11. 2017 13:18

mam 11 letou dobrmanku nikdy nemnela stenata ted je mesic po harani ma dva ceciky u zadnich noh tvrde ve tvaru valecku dost velke tece ji z ceciku po zmacknuti tmava cervenohneda tekutina vyrazne ji to boli poradte co s tim dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:07

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčinou může být zánět případně i neoplazie.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika 23.11. 2017 08:28

Dobrý den, máme necelé tři týdny zakrslého králíčka. Cca po pěti dnech doma se objevilo hnisavé očičko,na doporučení jsme mazali opthalmo-septonexem a od té doby je očko v pořádku. (Vyřadili jsme také piliny a používáme pouze dubové štěpky) V tu samou dobu jsme si všimli, jakoby králíčkovi padalo ouško a po pár dnech byl cítit za ouškem něco jako výrůstek. Králíček baští, chová se normálně (když měl nemocné oko, tak byl spíše schovaný v domečku). A dnes ráno jsem našla v kleci kus tvrdého strupu s chloupky. Nikde žádná krev a králíček je kolem ouška bez chloupků. Je třeba prosím zajet na veterinu nebo mu to mohu něčím mazat, desinfikovat, aby se mu do toho třeba něco nedostalo, prosím? Říká se, že jsou králíčci choulostiví na průvan a zimu, tak se bojím, abychom mu třeba ještě více neublížili. Moc děkuji za odpověď, s pozdravem a přáním příjemného dne Monika

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:33

Dobrý den,

raději se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta 22.11. 2017 23:27

Dobý den, chtěla jsem se zeptat, má fenka středně velký kříženec (asi 9 let) nejevila žádné známky stáří. Zhruba před měsícem a půl ji byla diagnostikován zánět mléčné žlázy a také hodně zvýšené hodnoty krevního obrazu, špatná funkce jater a ledvin. 3 dny dostávala infuze a 14 dnů užívala antibiotika. Mléčná žláza se po 10 ti dnech krásně zahojila a její stav se zlepšil, byla opět čiperná, normálně jedla, opět chodila na procházky. Poté po 14-ti dnech nastala náhlá ztráta zraku, měla zarudlé oči a těžce se jí dýchalo. Opět proveden krevní obraz, hodnoty v pořádku, léčeno jako zánět (bílé krvinky však v normě). Fenka dostávala injekce ani nevím jaké(po injekci stav lepší, bez ní se zhoršoval)a do 10-ti dnů bohužel uhynula údajně selhání orgánů z důvodu stáří psa. Chtěla jsem se jen zeptat, jak je možné, že orgány začaly opět fungovat, hodnoty se stabilizovaly na zhruba 14 dnů a poté opět došlo ke zhoršení.Je toto běžné? Nemoho se jednat o neléčennou infekci, virové onemocnění? Dá se toto zjistit ze základního krevního obrazu? Potřebovala bych si pro klid duše toto ujasnit. Ptám se hlavně z toho důvodu, že bych ráda do budoucna pro své další 2 pejsky zajistila co nejkvalitnější zdravotní péči. Už v minulosti se mi stalo,že jsem o pejska přišla z důvodu určení špatné diagnózy. S vaší nemocnicí jsem však měla dobrou zkušenost, bohužel jsme se ale přestěhovali do jiného kraje. Zvažuji dojíždění k vám. Předem děkuji za odpověď! Mějte hezký den!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:32

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který znal celkovzý zdravotní stav zvířete. Hodnotit práci kolegů a vyjadřovat se k jejich případům mi nepřísluší a dle stanov komory veterinárncíh lékařů ani nesmím. Jedinou objektivní metodou stanovení příčiny úhynu je pitva na akreditovaném pracovišti. Pokud se rozhodnete využívat naše služby budeme potěšeni.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Helena Šemberková 22.11. 2017 18:13

Dobrý den,
náš pes si líže do masa údajně tukovou bulku asi 3cm na stehně blíž k ocasu.
Dávám mu na to kycol a už to měl skoro zahojené a do rána to měl zas do krve a masa a v lízání stále pokračuje.
Radila jsem se s paní doktorkou a doporučila mi mazat framykoinem nebo bepantenem - namazali jsme bepantenem, ale pořád si to líže...
Stejnou bulku měl na druhé straně blíže hřbetu, ta se mu zmenšila a skoro neni vidět a utvořila se mu tato nová - zdá se, že roste a už je skoro 3cm vysoká a do krve vylízaná lysina asi 1,5cm v průměru - nejdříve byla kůže zarudlá, pak do krve a nyní už na uzlinky masa...
Děkuji za radu.
Helena Šemberková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.11. 2017 08:13

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, bez toho těžko rozhodnout zda bude stačit pouze vaše mazaní nebo bude nutné přípéadné chirurgické řešení.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 20.11. 2017 20:07

Dobrý den, mám doma jěžka bělobřichého a chtěla bych se zeptat jak je to s odčervením jak často se musí odčervovat? a čím? děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:29

Dobrý den,

doporučuji provést koprologické vyšetření a odčervení provést teprve na jeho základě.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavlína 20.11. 2017 19:17

Dobrý den, doma chovám cca roční čipované mládě želvy zelenavé. Želvičku jsem nezimovala, ale už delší dobu jí hledám veterináře kvůli zákalu na obou očičkách (dodatečně mohu poslet e-mailem fotku) stav se občas zhoršuje. Kdybych se stavila u vás na klinice, byli by jste schopni nám poradit? A kolik by stála návštěva?
Děkuji moc za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:28

Dobrý den,

zastavte se u nás na ošetření i s želvou. Cena je závislá na provedených vyšetřeních a použitých léčivech.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jakub Elias 19.11. 2017 23:32

Dobry den, prosim o radu. Fena kavalira 5 let 9.5kg. Cca 3 tydny po harani. Odpoledne davka krmiva (orijen), velmi male mnozstvi chrupavky z kurete, mala kosticka z buvoli kuze. Druhy den zvracela a ridka stolice. Vecer na veterine dostala Betamox 1ml, Cerenie 0.8ml, Buscopan 0.4ml. Sono vseho ok. Bez teploty. Zaludek na pohmat bolestivy. Druhy den bez zlepseni. Dalsi den to same. Celou dobu neji ani nepije. Nechce ani dobroty. Opet navsteva vet. Pichnul dalsi antibiotika + neco na zaludek. Vecer tj. treti den zacne fena napadat na zadni nohy a podlamuji se ji i prepdni. Zadni vyrazne vic, ale vzapeti se konecne naji a zacne pit. Pak ji jiz chut k jidlu a piti zustava, ale je slaba na nohy. Muze tato slabost pochazet z 3 deniho pustu a muze prijit tak najednou? Je to obvykle? Cele ty tri dny je pes mrzuty, proste nemocny, ale chodi normalne. Dekuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:27

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem, nebo se u nás zastavit na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kitty 19.11. 2017 18:13

Dobry den!
Mam kocku, se kterou chci vycestovat v ramci EU a musim ji naockovat proti vztekline. Kocka nebude chodit ven, chtela bych ji tedy oockovat co nejmene a nejsetrneji. Moje veterinarka pouziva znacku Nobivac; je cista vakcina proti vztekline setrnejsi nez viceslozkova?
Dekuji :)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:27

Dobrý den,

ano rozdělené vakcinační schéma je lepší.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana 19.11. 2017 08:24

Dobrý den, v pátek jsem si přivezla z utulku pejska .. jak jsme ho přivezli tak si dal par granulek .. ale od té doby moc nepije a granule vůbec nechce .. piskot atd si dá ale granule odmítá .. co mám dělat

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:26

Dobrý den,

může to být způsobeno steskem a stresem ze změny prostředí, ale také se může jednat o projev nemoci, proto Vám doporučuji veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiří 18.11. 2017 20:44

Dobrý večer, myslite ze muže pes trpet bulimii, když je v neustálem stresu v rodině a většinoou po konzumaci žrádla zvrací ihned. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:24

Dobrý den,

pátral bych po jiných pravděpodobnějších příčinnách.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bartová 18.11. 2017 07:19

Dobrý den, potřebuji se ujistit co máme dělat. Máme doma tři psi. Stará fenka, pes a jejich štěně, jenže štěně už má 2 roky, je to fenka a starý pes (její otec) po ní začíná skákat, protože hárá. Existují nějaké prášky nebo co by jste poradil dělat v tomto případě.. Oddělit od sebe je prakticky nemůžu, jsou spolu pořád. Jestli se taková věc vůbec může stát a jestli ano jestli mi štěně neumře.. Ještě vím o háracích kalhotkách ale to jí vůbec nedrží.. Díky za odpověď, přeji krásný den

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:23

Dobrý den,

při blízkém inbreedingu je velká pravděpodobnost vzniku zrůd a neživotaschopných štěňat. Doporučuji okamžitě oddělení zvířat a zvážit kastraci jednoho nebo druhého zvířete.

S pozdravem MVDR. Ondřej Cáder

Rebeka 17.11. 2017 14:08

Dobrý den,
kočka byla v dubnu na operaci se zuby. Bylo jí několik vytrženo a očištěn kámen. Nebyli jsme ale příliš spokojeni. Kočka se dostávala z narkózy několik dní a také nám bylo navrženo, abychom kočce nechali vyčistit uši a od té doby s nimi měla velké problémy (před tím nebyly žádné). Nakonec jsme šli na jinou veterinu, kde byl zjištěn velký zánět. Po několika týdnech léčby se uši uzdravily. Za nedlouho však kočka začala mňoukat v noci. A mňoukání se pořád zhoršuje, už mnňouká většinou i ve dne. Je hyperaktivní a většinou si při mnoukání hraje a vydrží to hodinu i snad déle. Začala také hubnout i přes zvýšený apetit. Stolici má normální. Mysleli jsme, že je to štítná žláza, ale tento týden nám to z testů bohužel vyloučili. Kočce je 14, ale do doby než šjsme začali řešit ty zuby (protože mlaskala, slintala a páchlo jí z pusy), byla ve skvělém stavu. Může to být náhoda? Děkuji moc za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:20

Dobrý den,

souviset to spolu může i nemusí, bez dalších paraklinickýc vyšetření těžko dělat nějaký diagnostický závěr.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ondráčková 17.11. 2017 09:48

Dobrý den,
máme kohouta asi 5 měsíců starého, ze dne na den začal kulhat, teď už 4. den. Na noze není viditelné poranění, ale pravou nohu pozvedává, opatrně našlapuje. Žere normálně, tak nevím, jestli ho mám nějak léčit nebo jeho trápení ukončit.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:19

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka 16.11. 2017 14:31

Dobrý den,

u naší kočky se objevila třetí víčka v obou očí. Sice ty třetí víčka nemá přetažená do půlky očí,ale jsou viditelná a předtím to vůbec neměla. Kočka se pohybuje venku. Tak nevím zda je to normální nebo trpí nějakou nemocí. Děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:19

Dobrý den,

může to být jeden z prvích příznaků že kočce není dobře.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Karla Hejralová 16.11. 2017 08:56

Dobrý den,
osmiměsíční kříženec čivava je měsíc léčen na bakteriální zánět močového měch. V nemoci začal močit všude (i do postele). V tuto chvíli bakterie v moči nemá, ale močí zhruba každé dvě hodiny a jedno kam. Veterinář doporučuje odběr moči sterilně pod ultrazvukem. Je to nutné, když při posledním odběru bakterie nebyly nalezeny?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.11. 2017 10:18

Dobrý den,

ano sterilní odběr cystocentézou je na místě.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pospíšilová 15.11. 2017 13:30

na RTG u kočky zjištěno,že se jedná o distorzi 2.prstu levé zadní končetiny,jaké jsou možnosti léčby?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:30

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav kočky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Stáňa 15.11. 2017 12:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.. Mám doma agamu vousatou je jí asi 8 měsíců celou dobu není žádný problém, ale teď asi tak 3x když měla kálet, tak něco málo z ní jde, ale má s tím problémy a dříve kálela více.Je nějaká možnost jak ji pomoc?Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:29

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza Weiszová 13.11. 2017 16:06

Dobrý den. Před par dny jsem si pořídila ježečka. Všimla jsem si, že se porad drbe a padají z něj malinké lupy. Má kolem 4 měsíců. Je to spíše výměna bodlin nebo už by ji měl mit zasebou? Může to být i parazitarní onemocnění? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:28

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anna 12.11. 2017 23:44

Dobrý den. Na internetu jsem se dočetla o fibrosarkomu u psů. Zajímalo by mě jestli ohrožuje i zdraví lidí, kteří jsou s takovým psem v kontaktu. Poradíté? Přědem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:28

Dobrý den,

nádorová onemocnění nakažlivá nejsou.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Vávrovä 12.11. 2017 14:29

Hezký den,
prosím o radu.Máme doma 9 týdenní štěně trpasličího špice bez PP.Ještě jsme s ním nezačli chodit ani ven,protože byl minulý týden na ATB(počínající zánět průdušek)Včera nám začal hodně a často pšikat(bez hlenů),a dnes začal být abnormálně spavý(spal i celou noc).Jen se nažere granulí a spí dále.Může se stát z předtím velmi aktivního šteněte najednou takový spáč?A jít s pšikáním na veterinu?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:27

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr Soukup 11.11. 2017 20:28

Dobrý den, dostali jsme pro kočku na zánět močového měchýře lék hotemin a dočetli jsme se, že lék není vhodný pro kočky. Máme jí hi podávat?
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:27

Dobrý den,

volil bych raději protizánětlivé léčiva určená pro kočky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 11.11. 2017 18:18

Dobrý den, náš koucour (16 let), kastrát už poslední 3r po probuzení jakoby se mu podlamovaly zadní nohy, pak to rozejde a je to dobré. Žere normálně, hubený není, vyprazdňování pravidelné. Letos převážně spíše pospává, a zdržuje se jen kolem obydlí. Apatický není, honí např. provázek. Mám ty nohy jít někam řešit? Poukazuje to na nějaké onemocnění? Krmíme Acana.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:23

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada, artróza, onemocnění srdce, hormonální poruchy, atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

David 11.11. 2017 14:34

Dobrý den, máme doma různě barevnou kočičku. Máme ji rok, packy a břicho má bílé, ale poslední dobou pozorujeme, ze ji srst dole žloutne, převážně na tlapkach a trochu na břiše. Jediné co nás napadá, je ze to má ze zachodku, ale ten ji čistíme denně.. dřív jsme nic takového nezpozorovali, granule i písek má stále stejný :) kočka si normálně hraje, jí i kaká. Díky za každou radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:22

Dobrý den,

můžete zkusit změnit značku kočkolitu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana 11.11. 2017 10:13

Dobrý den, máme 5-měsíční štěně (kříženec středního plemene). Asi měsíc má nepravidelně záchvat dušení,někdy při běhání venku,ale i doma,v klidu. Vypadá,jakoby něco vdechla,vtahuje žebra,zaujme jakoby výstavní postoj zadních nohou a u toho kašle. Mimo záchvaty je úplně v pořádku,hravá,žere.Poslední dobou jí zapáchá z tlamy,ale to spojujeme s probíhajíci výměnou mléčného chrupu. Očkovaná je pravidelně, u veterináře ze zdá být vždy vše v pořádku. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.11. 2017 08:21

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 10.11. 2017 22:10

Dobrý den. Mám 10letého zlatého retrívra a na temeni hlavy má bouličku o velikosti cca 5 mm, je měkká a vypadá jako vypouklá tenká blánovitá boule. Měla ji tam od mala, ale začíná se teď zvětšovat. Pes žádné zdravotní problémy nemá a boulička mu zdá se nijak nevadí, neškrábe ji. Poradíte mi prosím co by to mohlo být? Předem děkuji. Pěkný den

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2017 08:45

Dobrý den,

pokud se léza zvětšuje, doporučuji její odstranění a patohistologické vyšetření.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Rudolf 10.11. 2017 11:45

Dobry den, vsem.
Chtel bych asi slyset nazor ci nejake mozne reseni ci se s tim nekdo setkal.
Mam kocku kastrovanou jsou ji asi 4 roky mame ji od malinka, po roce a neco jsem ji nechal kastrovat mela asi dvakrat kotatka a pak jsem usoudil ze sve uz splnila a tak jsem se rozhodl k tomuto kroku. Po roce a pul jejiho zivota jsem ji poridily kamarada kocourka :-( Kocorek byl vitalni a kocka tez, bydlime ve spodnim patre bytoveho domu a z okna to maji hned na zahradku tak obcas si vysli ven kocka ta dokazala byt venku i par hodin, nekdy i pres noc, kocourek ten do hodiny byl na zpet. Kocky dostavaly k jidlu konzervy a suchary z penny obcas na prilepsenou nejakej whiskas ci freskees nebo jak se to pise :-)
Utekl ro a pul a kocourek z peti kilo najednou zacal hubnout tak jsem zasel na veterinu a tam mi rekl ze rozbor krve ukaze co by to mohlo byt ale nic se nenaslo jen mel vice bilych krvinek a cervenych mene. Kocourek byl tez kastrovany a meli jsme ho tez od mala.No ale vse vzalo spad za posledni mesic kocourek byl na injekcich obden jsme dochazely k veterinarovi a uz jsem vedel ze to je spatne :-( jak na nej myslim porad mam v ocich slzy . No asi pred smrti tri dny zacal hodne dychat ale byl patek tak jsem nic nemohl delat a doktor uz taky nevedel a o tri dny pozdeji zemrel . Behem nemoci skoro vubec nejedl jen voda a neco malo co jsem koupil ryby jogurty ale vse jen olizl a hlad mel ale nemohl nic snist.ted po smrti kocourka mi to zacala delat kocka uplne stejny ale u ni to ma rychlejsi spad, vcera jsem byl u doktora ten ji napichal a nevim co dal, kocka pada na zadni cast tela nemuze poradne chodit, neji jen pije,. Doktor rikal ze by to mohlo byt ze nkdo v okoli travi kocky ale nevim,co umrel muj kocourek tak jsem dostal vcera britskeho kocourka a mam velkej strach aby to nebylo nakazlive a netrpel ani on :-( Tak prosim zda li by nekdo mohl vedet cim toto muze byt tak mi prosim dejte vedet. Vsem kdo cetl me radky tak dekuji a preji vsem krasny den a zdrave Milacci

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2017 08:44

Dobrý den,

jedinou objektivní metodou jak stanovit příčinu úhynu je pitva na akreditovaném pracovišti, už jen proto, že máte další kočky bylo jistě vhodné pitvu provést. Příčin může být celá řada, ale otravu bych viděl jako jednu z méně pravděpodobných a dle popisu bych se klonil nějaké infekci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana 9.11. 2017 18:37

Dobry den,mam andulku vlnkovanou,ma rok a pul a pred nedavnem se preperovala.Je to par dni zpatky,kdy prestala "povidat"nehraje si,parkrat ze zobaku vyvrhla par senimek prosa a trus mela az do cerna a nyni ma prujem a v trusu je pouze bila hmota plus tekutina.V potrave ma primichane uhli,zatim zere,ale piti moc neda.Prosim o radu,nechci o ni prijit,je to nas domaci mazlicek.Moc dekuji za informaci.Hana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.11. 2017 08:45

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, ideálně i se vzorkem čerstvého trusu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna 8.11. 2017 19:09

Vážený pane doktore,
Začali jsme asi před týdnem léčit epilepsii naši fenky. Váží 8,5 kg a bere kazdy vecer 2 tablety Phenaemalettenu. Je ji 9 let, cely den je z tablet slaba, ma problem vyjit i schody, nekdy ztraci rovnovahu. K tomu neustale knuci o jidlo, nonstop krom spanku.
Melo by dojit k uprave leciv?
Dekuji za odpoved.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.11. 2017 08:41

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který medikaci nasadil a zná celkový zdravotní stav zvířete. Často mají na začátku medikace psi problém s rovnováhou, apatií a příjmem krvima, to se však zpravidla po několika týdnech napraví.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Svačina Václav 7.11. 2017 16:04

Dobrý den,máme slepice a poslední dobou se stává že některá slepice snáší vajíčko které ikdyž je čerstvé tak po vyklepnutí silně zapáchá,vypadá ale uplně normálně je čiré,pouhým okem stejné jako ostatní,čím to může být a dá se ta slepice vyléčit? Děkuji Svačina

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.11. 2017 08:42

Dobrý den,

doporučuji kultivaci takovýchto vajec pro vyloučení patogenních původců.¨

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 4305 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy