veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 5269 dotazů...
Hledat
vyhledáno 5269 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Denis Komenda 22.1. 2020 23:35

Zdravím,chtěl bych se zeptat. Provádíte i stříhání kocourů pod narkózou ? Máme mainského x ragdoll kocoura,kterého sice vyčesáváme,nicméně na břicho si nenechá sáhnout a srst je tam hodně zacuchaná a nemáme šanci jí rozčesat. Vzhledem k tomu ,že jsme minulý rok už v jednom salonu byli a kocour na sebe nenechal pomalu sáhnout ,tak hledáme právě tuhle alternativu. Jinak kocour doma klidný všechno v pořádku,jen nedůvěřivý k cizím lidem a prostorům. Děkuji moc.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.1. 2020 08:33

Dobrý den,

ano je možné se domluvit, zavolejte si na číslo 553662467 a domluvte se přímo se sestrami kdy je možno domluvit termín.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Roman 22.1. 2020 04:35

Dobrý den,
můj zakrslý králík začal mít nějaké divné zuby. Pouze spodní, jeden je takový "okousaný" a hrbolatý, a na druhém je hnědá skvrna. Zkoušel jsem mu na to šáhnout, a vypadá že ho ani jeden nebolí. Myslíte že je to stářím, a nebo to je spíš nějaká nemoc? Je mu 12 let. A ještě teoretický dotaz, kdyby králík přišel o 2 spodní zuby, případně o všechny zuby, může žít normálně dál? Na některých poradnách jsem totiž četl větu "králíček má špatné zuby, necháme ho uspat..", tak mě to zmátlo, myslel jsem že kdyby se mu ta strava rozmixovala, tak by neměl být problém.

Děkuji za rady.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.1. 2020 08:34

Dobrý den,

Zastavte se u nás na vyšetření. Pravděpodobně bude na místě zvážit vytrhnutí řezáků, jinak budou přerůstat a poraňovat, pak je prognóza dobrá a králík bez řezáků velmi dobře prosperuje. Pokud je problém na stoličkách je situace výrazně komplikovanější.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Denisa Menšíková 21.1. 2020 16:32

Dobrý den. V pátek 17.1.2020 se u mé fenky křížence zlatého retrivra a rotvajlera objevil z ničeho nic záchvat podobný epileptickému. Po skončení záchvati se postavila na nohy a byla celkově v pořádku. I přesto jsme jeli na veterinu kde za tři hodiny dostala další silný záchvat. Abych to zkrátila záchvaty přetrvávají do dnešniho dne. Jsou slabši ale i tři čtyři za den. Celý den spí. Nechodí zadni nohy ji neslouží. Ode dneška už ani nežere a nepije. Dostala antibiotika a léky na eoilepsii. Nic nezabíra. Doktoři se přikláněji k CT mozku. Zajímalo by mě kolik to stojí. Jde o psa vážiciho 37g fena.
Děkuji Menšíková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.1. 2020 08:31

Dobrý den,

kalkulace CT vyšetření je kolem 8tisíc, přínosnějším by mohlo být v rámci diagnostiky epilepsie MRI. Na prvním místě je vyšetření krví.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Roman Hul 21.1. 2020 13:32

Dobrý den,
před chvílí nám zakrslý králíček snědl část sukulentu, který vypadá jak aloe vera akorát s bílíma ťuflíčkama. Máme s ním běžet na veterinu? Předem děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.1. 2020 08:29

Dobrý den,

doporučuji sledování zvířete a v případě jakýchkoliv zdravotních komplikací vyhledat veterinární ošetření, bohužel u králíka nelze vyvolat zvracení.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Aneta Novakova 17.1. 2020 02:35

Dobry den,
Chtela bych se zeptat, zda jste se nesetkal/a s necim podobnym u psa.
Nasemu psovi (zlaty retrivr, 4 roky) se objevilo JEN na zadech u korinku chlupu cerne "neco". Tahne se to vzdy jen par milimetru po delce chlupu, tesne u kuze a temer to nejde vybrat prsty. Na hlave se mu zase opakovane objevuji stroupky.
(Dnes vecer uz se mu i na zadech objevila vysusena mista a po vycesani zacala lehce krvacet a poustet supinky.)
Pes je jinak stastny, zere, nekouse se, neskrabe se. U veterinare jsme byli zatim jednou. Nevedela, co to je, dala mu specialni roztok proti vsemu moznemu za krk, odcervili jsme ho (pravidelne) a dostali specialni sampon. Mesic jsme cekali, ale spise se to zhorsilo.
Minule zminovala, ze priste by snad musela vzit vzorek z kuze - nechat psa uspat a kousek mu vyriznout - coz mi prijde az moc radikalni. Ziji v domneni, ze by snad stacilo vytrhnout par chlupu s korinkem a seskrabnout kuzi na povrchu. Nevime si rady. Treba pomuzete.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.1. 2020 08:29

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Doc.Mgr.Michael Frater 16.1. 2020 12:21

Prosím o Váš názor dalšího případného postupu-mám 4 měs.francouzského buldočka,ve dne žádné problémy,ale kdykoliv usne,dýchá velice mělce a rychle a více méně celým tělem.Nepodceňuji naši veterinářku,je skvělá ale rád bych měl ještě jiný názor.
S díky za laskavou odpověď
M.Frater

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.1. 2020 08:28

Dobrý den,

pokud nemá jiné klinické projevy může se jednat o fyziologický stav. S ohledem na plemennou příslušnost je na zvážení provést endoskopické vyšetření měkkého patra a další možné komplikace brachyocefalického syndromu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Klára 14.1. 2020 09:08

Dobrý den, mám rok a pů starou britku. Byli jsme na kastraci a po ní nemůže pořádně mňoukat a když na nás zasyčela tak to taky nebylo moc jako syčení a pořád jako by se oblizovala. Jinak pije a jí v pořádku.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 08:06

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem který zákrok prováděl nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana Kopečková 13.1. 2020 23:16

Dobrý den, mám fenku havanského psíka 12 let starou. Před měsícem venku při požírání trávy se začala přidušovat, později mi bylo řečeno dle videa, že se jedná o tzv.zpětné kýchání. Měla tento stav několikrát za den i v noci. Dále i kašlání. byl nasazen prednison a dělalo se rtg hrudníku a kardiologické vyšetření. Obojí bylo bez patologického nálezu. Stav se zlepšil, tak se začal prednison vysazovat a při snížení dávky se opět problémy objevily. Dělal se tedy kontrolní rtg hrudníku, kde se ukázala zužená prudušnice zruba o 70 procent oproti normálu. To mě tedy dost šokovalo. Bylo mi doporučeno pokračovat v prednisonu. Chci se zeptat, či podstoupit s fenkou endoskopii v narkoze, pokud doposud byla zcela bez jakýchkoli dechových či kašlacích problémů. Zpětné kýchání bylo zřejmě způsobeno zaskočením trávy. Nerada bych ji v tomto věku zatěžovala dalším vyšetřením v nakoze. Děkuji za radu, s pozdravem Kopečková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 08:05

Dobrý den,

definitivní řešením stenózy průdušnice je zavedení tracheáního stentu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 13.1. 2020 20:48

Dobrý den, máme 7 letého psa yorkširského teriéra, když dcera odešla na internát pes začal být agresivní úplně se změnil, býval vždycky hodný a nechal si vše líbit, na dceru byl dost fyksovaný, spával s ní v posteli a trávil veškerý čas, poslouchal ji na slovo, ale teď je s ním k nevydržení škrábe skoro na všechno a klidně by nás i kousnul, je jako výměněný, mohlo by jít o nějaký psychický problém psa? Případně jak jej řešit, děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 08:04

Dobrý den,

pes se pravděpodobně nudí a chybí mu autorita, berte ho na pořádné procházky, cvičte s ním atd. Pozitivní efekt by mohla mít i kastrace.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dominika 13.1. 2020 09:51

Dobrý den,
mám téměř 4 letou fenku border kolie. Nejvíce v zimě se stává, že se doma zničehonic počurá. Ani o tom neví, leží, spí a když vstane je pod ní loužička a je mokrá. Ze začátku se tak stávalo, když například venku snědla sníh. Teď tak registruji i když je venku pouze trochu chladněji. Veterinář provedl rozbor moči, který byl v pořádku. Další řešení nedoporučil.
Prosím o radu. Děkuji a jsem s pozdravem

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 08:01

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada, ve Vašem dotazu chybí nejpodstatnější informace zda fena je nebo není kastrovaná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla Maráková 12.1. 2020 17:33

Dobrý den,
mám 8-letého malého pejska, který musí dodržovat dietu kvůli tvorbě struvitů. Můžu ho nechat vykastrovat, aniž by se jeho problémy zhoršily - např. tvorba písku, kamenů...Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 08:00

Dobrý den,

naopak, u pacientů s urolity je kastrace indikovaná a pravděpodobně mu pomůže v prevenci s ucpáním uretry.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 9.1. 2020 13:00

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na rozdíl kastrace a sterilizace kočky. Dočetli jsme se, že po sterilizaci zůstává kočka povahou stále stejná, pořád chytá myši atd. Kdežto po kastraci chytá myši méně a může být náladová. Je to pravda? Moc děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:58

Dobrý den,

na našem pracovišti provádíme kastrace. Podvazování vaječníků není lege artis postup.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika Krejčí 9.1. 2020 08:15

Dobrý den. V pondělí dopoledne jsme zjistili, že naší fence bišonka otekl krk, jeli jsme na veterinu, dělali jí rentgen, ultrazvuk, sono, brali krev. Nakonec jí museli udělat tracheostomii, protože se dusila. Druhý den kontrola, otok stále stejný, vyšetření nic neukázalo. Včera jsme byli na jiné veterině, tam zjistili, že na levé straně otok splaskl, na pravé se vytvořil tuhý útvar velikosti cca dva cm. Dnes ji chtějí přispat a udělat biopsii. Fenka nejí a pije docela málo, dnes mi zvracela. Děsí mě, že nevíme, co se děje. Nemáte s tím zkušenost, prosím? Nemůže to být třeba z čipu (dostala ho před měsícem) a nebo ze zubu, třeba má zánět a přesunulo se to ke krku (ten útvar je blízko krkavice). Moc se o ni bojíme, prosím, poraďte. Děkuji mockrát!!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:55

Dobrý den,

stav doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla Dostálová 7.1. 2020 00:48

Dobrý den, mám prosím dotaz. Mám 11 letou fenku bostonského teriéra a poslední rok má strašně problémy s řídnutím srsti. Byla jsem s ní na několika vyšetřeních (stěry, vyříznutí kousku kůže atd) a na nic zásadního se nepřišlo. Do toho chytla nějakou plíseň a objevily se ji lysiny v pravidelných kruzích. Ty jsme vyřešili mazáním Surolanem a šamponem Nisoral. Nicméně samotné řídnutí srstí se stále zhoršuje. Bříško má úplně holé, za ušima a na stechnech je také už úplně holá a odkryl se ji i ocásek. Nejsou to lysiny, jen úbytek chloupků. je to vždy symetrické.
Vypozorovala jsem, že se to podle mě zhoršuje, když je v domácnosti s kočkou. Chci se zeptat, zda je možné, že je na kočky alergická? Existuje to u psů? Nebo je možné, že je to psychického původu, že má třeba stres? (což se mi teda nezdá).
Poradíte mi prosím, jaký by měl být další krok, abychom přišli na to, o co se jedná? Nepříjde mi vpořádku (dle rady veterináře) "to nechat být".
Moc děkuji, hezký den
Dostálová Pavla

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:54

Dobrý den,

alergie bez pruritu prakticky neexistuje. Zastavte se u nás i se záznamy z dosavadních vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Libor Bezděk 5.1. 2020 16:30

Dobrý den. Prosím o radu , která se týká fenky Boloňského psíka.
Asi 1,5 měsíce po falešné březosti jsem na bocích fenky našel
modřiny, které se pomalu ztrácí a pak se zase tvoří na jiném místě. Při odběrech krve byla nalezena nízká hladina krevních destiček ( hodnota PLT - 74/MCHC - 29,7/LYM - 0,83/MON - 0,09)
Paní doktorka mi řekla, že se asi bude jednat o nádorové onemocnění krve a že si dál neví rady. Fence je 11,5 roku a jiné příznaky nemoci nemá. Žere a pije normálně , je aktivní ,
veselá. Jako štěně prodělala juvenilní celulitidu a celý život
bere 1/4 prednisonu 5 mg denně. Děkuji za každou radu , nechceme to jen tak vzdát.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:53

Dobrý den,

příčin může být několik, nespokojil bych se pouze s hematologickým vyšetřením ale provedl i další testy jak potvrdit nebo vyloučit například autoimunitní onemocnění, parazitární onemocnění, otravu rodenticidy, vámi zmiňovanou onkologii atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela Kvakova 5.1. 2020 13:17

Dobry den,
mam dulezity dotaz prosim. Nasi Agame Vousate samici se udelala pod pusinkou primo boulicka a pouze z leve strany,na dotek na to reaguje,takze ji to mozna zrejme boli..muzete nam poradit co s tim?nebo jestli se jedna o nakou drobnost pouze?.Chovame agamy cca prez rok..takze se stale mame co ucit.
Diky moc a hezky den Michaela.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:51

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie 5.1. 2020 12:57

Dobrý den jak odpudit kočku od našich venkovních dveří u domu které počúrá děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:51

Dobrý den,

pořízením psa.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marek 4.1. 2020 18:40

Dobry den mam doma britku udlouho srstou a porad se ji zacuchava srts a delaji se ji take hnusne dredy nebo jak to nazvat nechce se cesat utika skrabe kouse tak sem ji jednou vzal holicim strojkem na vlasy a nebylo to dobre .. poskrabalo ji to kuzi .. chtel sem se zeptat jaky strojek pouzivate nebo jaky bych mel koupit abych ji krasne oholil ty drdy a nepodrazdil pokozku dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:50

Dobrý den,

výběr vhodného holícího strojku doporučuji konzultovat s odborníkem na chovatelské potřeby.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiří Bartuněk 4.1. 2020 16:38

Dobrý den , mám ročního bengálského kocourka a stále utočí na nohy , pomůže kastrace?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:49

Dobrý den,

u kocoura to může mít pozitivní požadovaný efekt, není však zaručen.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva 2.1. 2020 19:34

Dobry vecer, prosim Vas mam otazku.. doma mam na ranu laliu namocenu v alkohole...citala aom ze lalia je nebezpecna pre macky.omylom sa mi o to obtrel moj kocur a teraz mam strach ci je to nebezpecne.prosim Vas mohli by ste mi odpisat aby som zmiernila svoj strach :-/ dakujem

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:49

Dobrý den,

desinfekce na bázi alkoholu je možno použít. Ale raději bych volil nějakou jinou která neštípe.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kurt 2.1. 2020 19:09

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jestli existují nějaké preparáty pro starší fenky,které zmírní projevy "klimakteria". Naše dáma,bobtail,10let,37kg,v 5 letech operace částečné torze žaludku,místo "přišití" žaludku z neznámého důvodu resekován údajně prasklý největší jaterní lalok,vařená strava 3xdenně,hovězí,krůtí maso,obden makrela. Prodělala předminulou bouřlivou menstruaci,kterou jsme museli řešit injekcí hormonů. Před třemi týdny jí skončila současná menstruace,která trvala 14dní a podle předchozí byla naopak velmi mírná. Po skončení je ovšem naše bobtailice jako vyměněná. Nemá teplotu,žere normálně,nemá výtok,ale chodí jako mouchy sežerte mě. Také nechápu,proč se jí teď při každé kroku po linoleu rozjíždějí nohy,když ještě před měsícem lítala po bytě jak šílená. Také se mi zdá,že hodně pije,cca 1litr denně. Vody se před poslední menstruací v podstatě nedotkla vůbec a to ani v letním období. Když se napila jednou denně,tak jsme to považovali za rekord. Nevím,nějak se mi nezdá.Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.1. 2020 07:48

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada. S ohledem na nedávné hárání a zvýšený příjem tekutin je na prvním místě nutné vyloučit co nejdříve případný zánět dělohy.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Olga 1.1. 2020 16:30

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně morčete (kluka), už třetí den se z ničeho nic nakrčí, začne naříkat a pak přestane, opakuje se to takto několikrát během dne i v noci. Normálně žere a jinak vypadá zdravě. Druhé morče (kluk), který je s ním v jedné kleci je v pořádku. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 08:01

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Milan Jasník 1.1. 2020 14:29

Dobrý den, prosím o info, kdo v Opavě provádí rozbor měli na varroázu. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 08:00

Dobrý den,

předpokládám, že SVÚ Olomouc.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 31.12. 2019 22:01

Dobrý den můj roční pejsek(Akita inu)má červené a nafoukle oko dostali jsme mast a kapky ale stále to nepomáhá co mám dělat prosím má to cca pul roku

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:59

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora 29.12. 2019 15:32

Dobrý den chtěla bych poprosit o radu ohledně mého papouška senegalského. Již třetí den přivírá víčko,má ho malinko nateklé bez zarudnutí. Včera jsme navštívili veterinářku a ta předepsala oční kapky Ofloxacin. Problém je že papoušek po kapnutí do oka kapky otírá o peří. A kapání pro něj není moc příjemné.Nechci ho zbytečně stresovat. Neexistuje nějaký jiný způsob jak aplikovat léčivou látku papouškovi?
Předem moc děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:59

Dobrý den,

lokální terapií se ve spojikovém vaku dosáhne mnohem vyšší koncentrace než při celkovém podávání ATB, proto je vhodná lokální terapie. Nasazení celkových ATB doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra K. 28.12. 2019 17:39

Dobrý den, kvůli nadměrnému drbání a kousání (především paciček) u našeho Yorkshira nám veterinář doporučil zvolit granule s hydrolyzovanou bílkovinou (hypoalergenní granule). Mají podezření na potravinovou alergii, ale krevní testy ještě nebyly provedeny. Měl silnou alergickou reakci na sóju. Chtěla bych se zeptat, jaké granule/paštiku byste doporučovali (chtěli bychom velmi kvalitní granule, cena není podstatná)? A šlo by granule a paštiku případně užívat současně (v jídle je pejsek velmi vybíravý)? U našeho veterináře mají jen jednu značku granulí obsahujících sóju a jinou nejsou schopni poradit. Předem mockrát děkujeme za odpovědi, nevíme si rady. S pozdravem, Petra

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:57

Dobrý den,

zastavte se u nás rádi Vám vhodné hypoalergenní granule nabídneme a prodáme.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 28.12. 2019 13:03

Dobrý den,
jde o problém s dásněmi a zuby u kočky, které je 8 let. Poslední dobou je sice při chuti, ale je znát, že kousání stravy jí dělá problémy (bolest, zvukové projevy bolesti). Je jí také dost cítit z tlamičky. Navštívili jsme včera veterinářku, ta konstatovala, že dásně jsou ve špatném stavu, udělala odběr krve (na výsledek čekáme), též aplikovala nějaké antibiotikum a dále přípravek Meloxoral, který máme aplikovat sami.
Já jsem zastánkyně bylinek a domnívám se, že by možná bylo vhodné i toto ošetření. Uvažovala jsem o řepíku - potírání odvarem, ale mám osobně dobré zkušenosti i s levandulí (odvarem nebo olejem) na záněty nejrůznějšího typu a hojení. Nejsem si ale jistá, zda je vhodná aplikace těchto bylin i ve veterinární medicíně.
Prosím o Vaši zkušenost, případně poraďte nějakou jinou bylinu.
Děkuji
Jana Prokopová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:56

Dobrý den,

jako prevence a pro podporu hojení po zákroku ano, ale pokud je stav zubů takový, že je třeba je extrahovat atd. pak Vám léčba bylinami nebude fungovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana Táborská 28.12. 2019 07:38

Dobrý den,již měsíc máme doma štěně, kterému byly teď 3 měsíce. Od té doby, co ho máme doma odmítá se vyprazdňovat mimo prostory našeho dvora na chalupě. Když přijedeme do města, kde trvale bydlíme,při venčení se nevyprázdní. Poraďte prosím, jakým způsobem ho naučit vyprazdňovat se mimo prostory dvora.
Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:53

Dobrý den,

být trpěliví.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika Danielová 27.12. 2019 12:02

Dobrý deň,
prosím vás, potrebujem poradiť.
Pes, Border kolia, 2 roky, 18 kg

Jedol večeru, suché granule okolo 19 hodiny, ráno okolo 3 hodiny ráno sa však začal divne dusiť a grcať iba také malé peničky, rýchlo a ťažko dýchal. Nie som zverolekár ale snažila som sa mu prehmatať oblasť brucha, netváril sa, že by ho to bolelo, ďasná mal normálne (ale zase, nie som odborník, neviem posúdiť ale prišli mi normálne).

Po pár minútach to prešlo a už bol ok, ešte pol hodinu som ho kontrolovala a bol v poriadku, aj na loptu reagoval pozitívne, hral by sa.

Toto je už druhý prípad čo sa mu to stalo, v ten prvý som ho zobrala na pohotovosť ale nič mu nezistili, dali mu iba nejaké lieky proti grcaniu, tiež to prešlo, dnes v noci som ho tiež chcela zobrať na pohotovosť ale proste to prešlo samo kým som stihla.


Viete mi poradiť? Mám to riešiť alebo je to "normálne" že si pes takto rieši nejaké tráviace ťažkosti?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:53

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, ale dle Vámi popisovaného bych se obával dilatace žaludku a bylo by na místě provést psovi preventivní gastopexi aby nedošlo při příští epizodě k torzi žaludku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Daniela Janissova 27.12. 2019 11:32

Dobrý den, našla jsem Vas na internetu, ale nevím, kam napsat dotaz ohledně krmení mých kočiček.. Tak to zkusím tady..
Mám dva kocoury, obycejne, vykastrovane 5 a 4,5 roku.. Ten starší, pětiletý, trpí na struvity, mocil krev, a tak nám bylo vaterinatem doporučeno stravovat kocoura speciálním krmivem.. Kupujeme mu tedy už čtvrt roku krmivo Hills urinary stress Care, a problém vymizel.. Papa to i ten mladší, a i jemu krmivo vyhovuje.. Jenže máme nový přírůstek, tříměsíční mainskou myvaly, a pro ni tyto granulky nejsou vhodné.. Dostala tedy koteci granulky, taktéž kvalitní, ale radši chodí na ty dietní.. Kočička sbasti hromadu jídla, konzervicky (gurmet) mizí šílenou rychlosti.. Prosím, neexistuje nějaká alternativa, čím krmit všechny tři, popřípadě dávat nejstaršímu kocourovi nějaké doplňky na struvity? Nemám šanci krmit kočičky oddelene a na příděl, jakmile nemají svoji misku k dispozici 24 h denně, silene vyvadeji.. Děkuji za odpověď, janissova

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:51

Dobrý den,

podávání takovéto veterinární diety je v jejím věku nevhodné pro její celkový vývoj.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kotyza Josef 25.12. 2019 05:40

Dobrý den.
Pejsek nám již třetí den, při vstávání intenzivně kručí, záměrně píší kručí, protože nejde o úplné kňučení. Ale zní to velmi utrápeně. Jedná se o 5 měsíců staré štěně francouzského buldočka. Čenich: vlhký studený, teplota 37.7, břicho je naomak tvrdé nepropadá se, ale není citlivé. Pejsek se nechá bez problémů prohmatat. Jídlo přijímá. Bez známek apatie.
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:50

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 23.12. 2019 23:09

Dobrý den chtěla bych se zeptat z jakých důvodů želvě nádherné blednou nebo skoro až mizí červené pruhy na hlavě? Předem moc děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:49

Dobrý den,

toto nevím, doporučuji kontaktovat nějakého zkušeného chovatele nebo vyhledat v odborné literatuře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dominik 23.12. 2019 19:16

Dobrý den,
prosím Vás o radu ohledně dávkování insulinu psovi. V srpnu jsme zjistili, že má náš pes těžkou cukrovku. Začali jsme podávat Caninsulin 40IU/ml 2x denně 8 jednotek (při 16kg), který však nezabíral. Asi po měsíci jsme začali podávat Humulin N, také 8 jednotek 2x denně. Stav se výrazně zlepšil. Nyní jsme museli zakoupit inzulinové pero VetPen, neboť se pes nenechal píchnout. Nejsme si však jistí, že podáváme správnou dávku Humulinu perem, které je určeno pro Caninsulin, i když jsou náplně obou inzulinů do pera kompatibilní. Veterinář nám jiné pero nenabídl. Pochybujeme o dávce proto, že Caninsulin má aktivní složky 40IU/ml a Humulin N 100IU/ml. V obou případech jsme podávali stále stejné množství 16 jednotek za den jak nám veterinář určil. Proto nás zajímá, zda bychom neměli zakoupit jiné pero, přímo určené pro Humulin N, abychom psa nepředávkovali. Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.1. 2020 07:48

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete a dávku nasazoval. Pokud používáte nesprávné pero je pravděpodobně pes inuzlinem předávkován.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivana 23.12. 2019 06:40

Dobry den,chtela bych poradit. 5 mesicni stene mi zacalo zvracet bilou stavovitou penu. Nechce jist ani pit. Co s tim mam delat? Dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.12. 2019 18:37

Dobrý den,

doporučuji návštěvu veterinárního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 22.12. 2019 15:49

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na váš názor jak postupovat při zlomenině pažní kosti u zakrslého králíka? Zlomenina je čistá ale dle vet na pohotovosti je hodně ostrá a mohla by neustále narušovat okolní svalovinu a tím bránit samovolnému srůstu. Operaci moc postupovat nechceme, králíček má už 9 let a bojím se, že by nepřežil narkózu. Čeká nás návštěva u ortopeda, zatím máme klidový režim a na bolest Meloxoral. Králík má dobrou náladu, nechá se pomazlit, hezky baští i pije. Nožce sám odlehčuje. Děkuji za rady a postřehy. Veronika

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.12. 2019 18:36

Dobrý den,

provedení osteosyntézy je metodou volby a lege artis postupem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiří 20.12. 2019 13:21

poranění kyčelního kloubu u kocoura

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.12. 2019 18:38

Dobrý den,

může mít spoustu příčin a na základě stavu poranění několik variant řešení.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kamila 19.12. 2019 12:39

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda může být příčinou epileptických záchvatů bakterie Escherichia Coli? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 23.12. 2019 18:30

Dobrý den,

ano bakteriální infekce může být jednou z vyvolávajícíh příčin infekce. Pokud by však byla e. coli v mozkomíšním moku, mozku atd bude epilepsie ten nejmenší problém co pes má.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Andrea 18.12. 2019 21:32

Dobrý den, už tři dny mám doma nového syrského křečka. První den sem na jeho kožíšku zpozorovala tmavé tečky, tak jsem ho pro jistotu ošetřila přípravkem proti parazitům a od té doby se chová zvláštně. První noc pšikal, ale byl aktivní, druhou noc pšikání ustalo ale s tím i aktivita. Většinu času v noci prospí a když mu do klece dám jídlo, tak se probudí udělá jedno malé kolečko v kleci a zase si jde lehnout). Je to u křečka ,který je v novém prostředí normální, nebo mám vyhledat lékařskou pomoc? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.12. 2019 08:33

Dobrý den,

doporučuji křečka vykoupat a důkladně vysušit aby se minimalizovala toxicita použitého přípravku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Daniel 18.12. 2019 19:16

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o názor týkající se léčby vykastrovaného kocoura, kterému byl v 11 letech diagnostikován lymfom. Kocour začal zvracet místy i krev a ztratil na váze. Rozhodli jsme se tedy navštívit lékařku, která udělala kompletní vyšetření a zjistila, že má ve střevech lymfom 1,5-2cm, zvětšené ledviny a mízní uzliny. (krevní hodnoty byly v normálu) Přes břišní dutinu mu ještě odebrala vzorek tkáně a poslala na cytologii, která nález potvrdila. Nevím přesně o jaký typ lymfomu se jedná, ale doktorka nám sdělila, že máme zkusit chemoterapii, že mu to určitě pomůže.
Po dlouhém dilema jsme se nakonec rozhodli, že kvůli velké nespolupráci (aneztezie kocourka) a jeho věku ho více nechceme stresovat a zatěžovat. Žije v domácnosti ještě s jedním kocourem od kterého bychom ho museli v případě chemoterapie izolovat což by pro něj bylo opět stresující. Chtěl jsem vás tedy poprosit o radu, zda by jste mi doporučili případně nějakou podpůrnou léčbu (pokud existuje) která by mu mohla při této diagnóze více či méně ulevit (např. kortikoidy). Nyní kocourek přes den více odpočívá, k večeru ožívá, ale na krmení se hlásí pravidelně a občas se přijde i pomazlit. Granule odmítá, tak jsme je nahradili paštikou která mu chutná. Dokonce mi přijde, že trochu přibral. Na závěr se vás chci zeptat, zda by jste mi jako nezávislý pozorovatel doporučil vzhledem k výše zmíněným okolnostem chemoterapii či nikoliv? Děkuji za každou reakci

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.12. 2019 08:31

Dobrý den,

pokud kocour není spolupracující a neakceptuje manipulaci, kanylaci atd je dle mého názoru prognóza špatná. Doporučuji obrátit se na specializované pracoviště zaměřené na onkologii například Animed v Brně.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela Součková 17.12. 2019 19:45

Dobrý den,
máme doma půl roční štěně, fenku. Je to míšenec mezi labradorem a vesnickým voříškem. Je to venkovní pes, ale teď v zimě bychom jí občas rádi pustili dovnitř do tepla. Chci se tedy zeptat, jestli a jak by jí to mohlo případně ohrozit. Nebylo by to pro ní zdravotně nebezpečné?
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.12. 2019 08:29

Dobrý den,

dle mého názoru ne, ale pozor lepší se dobře zvyká :-D

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla 13.12. 2019 20:38

Dobrý den, náš pes si neustále olizoval konečník a kořen ocasu, tak jsme ho vzali k veterináři. Veterinář řekl, že má přeplněné anální žlázky, vymáčknul je, a prý už by měl tento problém ustat. Ovšem je to už druhý den a pes se stále olizuje jako předtím. Máme jít znovu k veterináři, nebo to může ještě pár dnů trvat, než se to zlepší? Jedná se o 1,5 roku starého psa. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.12. 2019 08:29

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

miroslav kimpl 13.12. 2019 10:52

Jak naučit nemocnou fenečku,aby močila normálně ne přes katetr? Padla na nohy , žere, pije a po podání granulí s přídavkem oleje se úspěšně vyprázdnila.Má snahu vstávat na zadní, ale zatím se ji to nedaří.je schopna posunout se 2 až 3 metry na podlaze do pelíšku nebo na místo ,kde je schopna se vyprázdnit.Mám obavu, co by se stalo pokud by si při posunování vytrhla zavedený katetr.Byla ošetřena mimo Opavu. V tu dobu tam ,kde to bylo nejbliže.Hlídám ji dá se říci cca nepřetržitě.Bylo mi řečeno ,že došlo k ochrnutí periferních nervů. Vaše klinika je nejblíže mému bydlišti,a proto přichází v úvahu spolupráce v léčbě. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.12. 2019 08:28

Dobrý den,

záleží na diagnóze a vyvolávající příčině. Stav může být nepříznivý.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolina Kopciova 10.12. 2019 14:47

Dobry den, mam velkou prosbu o radu.
Mame 7letou krizenku (labrador + staford), trpi od malicka potravni alergii, bohuzel si natrhla predni krizovy vaz na zadni nozce, ze zacatku dostala leky na tlumeni bolesti a nasazen klidovy rezim. Po lecich proti bolesti nekolik dni zvracela. Leky jsme vysadili a nechala jsem fenecce udelat radeji jeste biochemicky rozbor krve, kde se ukazaly vysoke jaterni hodnoty. Nozka musela jit stranou a zacaly jsme lecit jatra. Nejdrive infuzemi, dale prasky, jaterni hodnoty cca po trech mesicich klesaji, ale ALT se stale pohybuje okolo 4.
Moje prosba prosim zni:
Je velke riziko fenku se zasazenymi jatry (pricinu co to zpusobuje nezjistena) nechat operovat slozitou operaci TTA?
Dekuji moc za pripadnou odpoved!!

S pozdravem
Kopciova K.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.12. 2019 08:07

Dobrý den,

záleží na volbě anestetik (ideální je provést zákrok v inhalační anestezii) a celkové péči o zvíře, včetně podpory jaterních funkcí.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Julie 10.12. 2019 14:36

Dobrý den. Prosím o Váši rádu: 3 týdny po porodu (kočka porodila už potřetí za 3 roky) začala agresivně reagovat na hluk, hlasité rozhovory a náhlé pohyby. Mohla trochu kousnout nebo syčet. Před týdnem nastala blbá situace - manžel se zakopnul o roh stolu a trochu zakřičel, já jsem byla vedle a kočka mě napadla. Od této doby když kočka mě vidí - tak začíná být agresivní. Kočka a koťátka ted bydlí v ložnici, my jsme v obýváku. Ale stále už víc než týden má nestabilní chování. Nevíme co s ní dělat. Veterinář doporučil kastraci, ale nevíme jestli to vůbec pomůže...

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.12. 2019 08:05

Dobrý den,

ano zvážil bych kastraci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 8.12. 2019 07:15

Dobrý den, máme druhý den doma štěňátko Border kolie fenku 8 týdnů 4kg. Fenečka začala mít průjem, krmíme podle pokynů chovatele. Jak v tomto případě pokračovat. Mám pocit, že fenečka málo pije, zhruba misku vody denně, což je cca 0.5 litru, máme ji tedy dávat vodu případně stříkačkou, jelikož štěňátka by měla vypít hrnek za dvě hodiny. Moc Vám děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.12. 2019 08:08

Dobrý den,

pokud nedojde ke zlepšení po dietních opatřeních doporučuji vyhledat veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

jana 6.12. 2019 07:17

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně krve z penisu psa. Zhruba už třetí den psovi (5,5 let) vylítne krev z penisu, taková velká louže. V noci to samé, zhruba po 6h. Anebo když někdy skočí z postele anebo ho jdu vyvenčit, tak z něj ukápne anebo ukapává krev. Pak je třeba 2-3 h klid, pak vypadne zas krvavej pucek. Dali mu enroxil na zánět močáku a pak prášky Pamba na zastavení krvácení. V březnu tohoto roku měl to samé. Po měsíci to skončilo, pak se to na chvíli objevilo a pak byl zas klid. Až teď znovu. Sono a RTG je ok. Dělali mu testy na srážlivost, tak má trošku delší časy. Ale mně přijde, že musí mít nějakou žilku prasklou v předkožkovým vaku a jak se ta kůže tře, tak to při větším pohybu praskne. Tenkrát mu dali Kanavit, protože už nevěděli co s ním. A to zabralo, ale nevím. no. Moc děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.12. 2019 07:47

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, na prvním místě je třeba vyloučit hyperplazii prostaty.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana Hanusová 4.12. 2019 10:19

Dobrý den, máme fenku bernardýna 22měsíců asi 47kg a bojí se když střílí pyrotechniku.Vždycky běhá jako zděšená a je schopná i přeskočit plot.Když jsme ji měli minulý rok doma ,tak běhala po schodech nahoru a dolů a celá se klepala.U nás vždycky bouchají už 14dní před Silvestrem a po novém roce znovu.Prosím poraďte zda je možné nasadit Etovet od Energy kdy a jaké dávkování a jak dlouho nebo jsem četla o Serene-um.Moc děkuji za odpověď i ohledně jiného řešení.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.12. 2019 09:18

Dobrý den,

ano Etovet může mít pozitivní efekt, dávkování teď z hlavy nevím ale je uvedeno na obalu přípravku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anežka Holubová 3.12. 2019 17:34

Dobrý den,
máme doma kocourka starého zhruba pět měsíců. Je to nalezenec, ale máme ho v bytě. Všimli jsme si u něho zápachu z tlamy a paní veterinářka nám potvrdila, že má zánět dásní. Řekla nám, že nemá cenu nasazovat antibiotika ani mast a doporučila nám očkování. Předtím, než se k něčemu takovému rozhodnu, bych se ještě chtěla poradit i s Vámi, jakou byste doporučili léčbu. Ráda bych znala víc úhlů pohledu.
Předem děkuji.
S pozdravem
Anežka Holubová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.12. 2019 09:17

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, vzhledem k věku to může souviset nejpravděpodobněji s výměnou zubů, pokud není vakcinován s kalicivirózou atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiřina Ryšavá 2.12. 2019 15:44

Dobrý den, máme chalupu a často jsme ve Staré Vsi u Rýmařova, ráda bych se zeptala, jestli fungujete jako nonstop pohotovost nebo jestli mi můžeme poradit nejbližší nonstop pohotovost. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.12. 2019 09:16

Dobrý den,

ano na našem pracovišti je nonstop provoz.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta Backová 1.12. 2019 17:59

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda léčíte artrózu u psů metodou PRP, tedy aplikací krevní plazmy. V případě, že ne, pak bych vás chtěla požádat o radu, zda nevíte, která klinika nejblíž Frenštátu pod Radhoštěm tuto metodu používá.

Předem děkuji za odpověď.

Markéta B.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.12. 2019 09:15

Dobrý den,

ano, tuto terapii provádíme, objednejte se telefonicky přímo k primáři dr. Hynarovi 553 662 467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 5269 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy