veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 4562 dotazů...
Hledat
vyhledáno 4562 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

niklol ševčíková 25.4. 2018 19:37

Dobrý dvečer, dnes je naše fenka boloňáčka třetí den po operaci(prohloubení kolenní jamky a náhrada křížových vazů v koleni)včera byla lepší dnes i když má léky na bolestRIMADYL,je bolestivá ,sice pije trochu jí ale od půlnoci nečůrala a teď je skoro půl osmé večer a nechce vůbec čůrat na nožku se nepostaví venku jen posedává,nemůže to být nebezpečné že ještě nečůrala?Děkuji moc za odpověď Ševčíková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 09:49

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Renata 25.4. 2018 12:59

Dobrý den, objevila jsem u mého GR na spodní straně ucha na omak něco jako bulku, ale je to měkké, vypadá to, jakoby pod kůží byla tekutina, na omak nereaguje, pravděpodně ho to nebolí

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 09:49

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, mohlo by se jednat například o hematom.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Klára 24.4. 2018 10:11

Dobrý den, jak odstranit přisáté ( mrtvé) klíště? Děkují

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 09:48

Dobrý den,

stejně jako živé.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 24.4. 2018 01:27

Dobrý den. Prosím Vás pěkně, chtěla jsem se zeptat, mám zamluvené štěňátko u paní chovatelky a moc se na něj těším.Nedávno mě však trochu znepokojila zpráva,že matka štěňátek nedopatřením snědla celé balení čokoládových bonbonů "Tofiffe". Je to už téměř týden a nic jí nebylo, ale chci se zeptat,nemůže to mít následky později? Mám obavu jako o matku, tak o štěňátka, která kojí a jsou jim 3,5 týdne. Předem moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 09:48

Dobrý den,

Tofife moc čokolády neobsahuje a případné projevy otravy by se projevili během 24h hodin.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Annabell 23.4. 2018 18:56

Dobrý den,kolik mě prosím bude stát se vším všudy kastrace kocoura?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 09:47

Dobrý den,

otázkou je co znamená se vším všudy :-) Klasická kastrace kocoura u nás výjde na 1000,-. Pokud byste chtěli předoperační vyšetření krve tak + 700,- případně lze zákrok provést v inhalační anestezii atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 22.4. 2018 18:56

Dobrý den,

už nevím, co dělat, tak snad mi Vy dokážete pomoci. Máme 5letého ridgebacka se kterým jsme se přestěhovali do nového bytu. Ze začátku bylo vše v pořádku, ale poslední tři pěny začal zadržovat vykonávání potřeby venku. I když doma kňučí, že už musí ven, je viditelné, ze chce už nutně ven, tak chodí přikrčený jako by se něčeho obával a pospíchá hned zpět domu, potom co se vyčůrá. Kolikrát už i hledá místo, kde potřebu udělá, tak to dokáže zatlačit zpět. Takto vydrží klidně tři dny.
Už jsem z něj nešťastná, vypadá jako bychom ho mlátil a on se bal, ale nemá jediný důvod, protože ho opravdu netrestáme. Může to být z důvodu, ze v minulém bydlišti nebylo tak velké množství, jako je tady, kde teď bydlíme?
Pak ještě jedna věc. Má po těle takové boláky, které mají v sobé takový mléčný hnis. Ale když si to rozdrápe nebo rozkouse přenáší dal.

Strašně moc Vám děkuji za Váš čas.

Krásný večer.


Kateřina :)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 09:44

Dobrý den,

zatavte se u nás na vyšetření, doporučuji nasadit léky zklidňující nervozitu.

S podzravem MVDR. Ondřej Cáder

Zuzana Přibylová 20.4. 2018 13:12

Dobrý den,
Máme útulkovou dlouhosrstou kočičku, cca 7 let. NEž se dostala k nám, selhávala jí játra, z toho se dostala a poté šla do naší péče. Po dvou letech u nás, jsem si všimla že má růžovější bříško než dřív - vykousává si veškeré chlupy (pravděpodobně), protože tam má jen krátký porost. Poslední dva týdny 3 krát zvracela a pokaždé jen dlouhou směť nerozkousaných granulí a chlupů a po bližším zkoumání jsem zjistila že má mírně oteklé (nejsou červnené, jsou řekla bych standartně růžové). Chování kočičky je stále stejné, neřekla bych že to na ni má vliv. Nevíte o co se může jednat, popř. je akutně nutné vyhledat veterináře?

Děkuji!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 08:34

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Josef 19.4. 2018 21:14

Dobrý den, máme doma 2 britské kočky, jedna je stará 6 let a druhá, její kotě, je stará 2 roky. Před cca půl rokem jsme si všimli že jim začínají slézat chlupy okolo zadku a ocasu. Té starší se to před měsícem srovnalo ale té mladší to pokročilo a nyní to má do půlky těla. Jedná se o nějakou nemoc?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 08:33

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie 19.4. 2018 18:08

Dobry den, mame pejska a je silny alergik na vakciny, soused chova vcely, mame strach, aby po bodnuti nedostal nejakou tezkou reakci, da se nejak otestovat jestli je pes na bodnuti vcel taky alergicky?Dekuji. S pozdravem Marie

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 08:31

Dobrý den,

zda je psa možné testovat na včelí bodnutí si nejsem jist, můžete však být doma vybavení adrenalinovým perem pro případ alergické reakce.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jarka 19.4. 2018 17:33

Dobrý den, chtěla bych nechat vykastrovat kamerunského kozla (cca 5let). Může být uspán? Způsob vykleštění mi přijde velmi bolestivý. Nebo je jiný způsob jak ho zbavit oplodňovací schopnosti? Děkuji moc za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.4. 2018 08:30

Dobrý den,

kastrace samců i kozlů patří mezi základní chirurgické úkony a tudíž se běžně provádí, samozřejmostí je narkóza zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 19.4. 2018 08:34

Dobrý den, mám pejska 16,5 let, Papillonek. Dlouhodobě užívá Sanicell, je skoro slepý a hluchý. V posledním měsíci začal vždy večer nervózně chodit sem a tam a toho kňourá a to nejhorší, začal štěkat. Takto to většinou trvá do půlnoci pak si teprve lehne a usne. Někdy zaštěká i v noci, ale není to pravidlem. Už jsem z toho naprosto vyčerpaná a jelikož bydlíme v paneláku tak to není ani příjemné vůči sousedům. Prosím vás tímto o pomoc, existují nějaké přípravky, které by ho mohly nějakým uzpůsobem sklidnit, hlavně aby neštěkal? Předem děkuji za jakoukoliv radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 09:33

Dobrý den,

přípravky na ovlivnění psychiky existují a to jak na alopetické tak i alternativní bázi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavešic Martin 18.4. 2018 12:11

Dobrý den,mám 10 letého kocourka,kterému před měsícem diagnostikovali zlyhání ledvin,podle vyšetření u veterináře je nemoc chronická.
Podstoupili jsme měsiční dietu a aplikování prášku,bohužel kocourek odmítá jakékoliv léky a přestal příjmat potravu.
Momentálne je ve stavu,kdy zhodil půlku své váhy(ted má 3,4 kg)a začíná být apatický,vůbec nepije a nejí.
Můj dotaz je možná hloupý,ale chtel bych vědet jestli ho můžu nechát dožít doma v klidu,jestli nebude mít bolesti a nebude se trápit,nebo raději volit eutanázii(do toho se mi moc nechce).
dekuji moc za odpověď pavešic.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 09:32

Dobrý den,

v terminálním stádiu působí zvýšená hladina močoviny jako nervový jed a zvířeti je velmi špatně, proto raději doporučuji, až uvidíte že se kocour trápí, jej raději nechat uspat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eliška 17.4. 2018 14:16

Dobrý den,
už měsíc se nám mrouská kočka a nemá to konce. Teď začala mít mokré orgasmy a jsme zoufalí, nikdy jme to u kočky neviděli a nevíme, co s tím máme dělat.

Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 09:31

Dobrý den,

doporučuji kastraci kočky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolina 17.4. 2018 11:43

Dobrý den. Zoufale Vás prosím.Mam devíti měsíčního zakrsleho králíčka. Ještě donedávna byl divoký a veselý. Nepelichal, nesmrdel... posledních týden téměř nepije, skoro nejí, sem tam pozvyka par granulí, neskutečně peliciha málo čůrá, bobky se mu lepí pod ocásek, je celý špinavý, jakoby se mu nechtělo čistit . Celý den jen sedí v kleci ani nevyleza. Dříve byl divoký a pak skrabal. Teď už ani neskrabe. Prosim poraďte jsem zoufala.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 09:31

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Šárka 16.4. 2018 20:34

Dobrý den, máme doma štěně Yorkshira a vůbec neštěká ani nekňučí - nevydává žádný zvuk ani při hře, otevírá tlamičku jen naprázdno.... Je nemocný??

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 09:30

Dobrý den,

doporučuji endoskopické vyšetření hrtanu a dýchacích cest, pro vyloučení nějakých vrozených vad.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Daniela 16.4. 2018 18:39

Dobrý den,
mám dotaz ohledně mého Ragdoll kocourka. Má 9 měsíců. Asi měsíc zpátky nám přestal skákat. Málo pil i jedl. Když byl na wc neseděl hezky, ale celý v tom ležel a třásl se. Neudržel se na zadních nožkách. Byli jsme na veterině udělali mu rentgen, ale nic tam nebylo. Měl jen plný močák a plné střeva stolice. Poslali nás na kliniku do Ostravy. Tam mu udělali kompletní vyšetření co se tyče krve, stolice, moče. Byla zavedena i kontrastní látka do míchy. Udělali rentgen ze všech stran. Skontrolovali všechny klouby. Vyšetřili mu celé tělo a nic nenašli. Nechali si ho tam i na pozorování na tři dny. Asi týden co jsme si ho dovezli víc papal i pil chodil i pěkně na záchod. Ale asi po týdnu zase začal špatně chodit. Zadní nožky se mu rozjíždí a má je i studenější než přední tlapky. Chodí nahrbeně a hned si lehne. Zase začal méně jist a pít a je hodně slabý. Nevíme jak mu pomoct proto prosím o radu. Moc děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 09:14

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem, nebo se dostavit k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Magda 16.4. 2018 10:18

Dobrý den,může pes užívat Alavis MMS glukosamin když má potravinovou alergii?Jsou pro něj tyhle tablety bezpečné?Jsme na eliminační hypoalergenní dietě a nevím zda tyto tablety jsou svým složením pro něj bezpečné.Děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 09:13

Dobrý den,

doporučuji stav a vhodnost terapie konzultovat s ošetřujícím lékařem, který dietu nasadil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

radek kuřátko 16.4. 2018 07:00

dobrý den, německý ovčák 5 měsíců věku, již 3 týdny kulhá(napadá) na pravou přední nohu, léčeno tabletami, dá se odhalit, pohmatem, jde-li o růstový problém vyrostl během měsíce o dost, chtějí rtg kloubu, to já nechci v jeho věku. děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 09:11

Dobrý den,

doporučuji vyšetření ortopedem a RTG.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nikol 15.4. 2018 16:46

Dobrý den,máme ročního psa Německého ovčáka X Labradorem a poslední dobou nám začal kulhat na zadní packu,po té začal ,,houpacím" pohybem dopadávat na packy a teď už jen tak ,,kluše". Prosím tady o radu co s tím...děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:54

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada a bez důkladného neurologického a ortopedického vyšetření těžko soudit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Zwesperová 14.4. 2018 14:02

Dobrý den. Moje agama mi nedávno skočila ze sedačky a spadla na hlavu. Od té doby se jí udělal na hlavě do bíla zbarvený flek který začal černat. Mám strach aby to nebylo něco vážnějšího. Můžete mi prosím poradit ?? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:53

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

V. Pražský 14.4. 2018 11:35

občas má naše 8 letá fenka bernáka prověšené spodní oční víčko
není to stále například po vyvenčení prodělala zánět ledvin

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:52

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Mejtová 14.4. 2018 10:20

Dobrý den, mám již mnoho let několik kastrovaných koček. Setkala jsem se s názorem, že kastrovaná kočka ztrácí "pud sebezáchovy" a častěji se jí tak něco stane. Prý se jedná o reálné zkušenosti mj. veterinářů. Mohli byste to, prosím, osvětlit? Moc díky

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:51

Dobrý den,

dle mé zkušenosti se kastráti více drží doma a tím pádem mají menší riziko srážky s autem atp. a tím pádem žijí déle

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika Volkmerová 14.4. 2018 09:09

Dobrý den, mám 5-ti měsíčního papouška Eklektus. Posledních par dni jsme doma malovali a v bytě bylo celkem dost prašno. Snažili jsme se jej držet v jiné mistnosti, ale prachu se stejně nevyhnul. Začal nám teď kychat a má mokro okolo nozder . Můžete mi prosím poradit, jak mu můžu pomoct? Dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:50

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Körmöczyová 13.4. 2018 17:25

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme štěně bulteriéra a byl očkovaný vakcínou Novibac Puppy DP v 6. týdnu. Pak onemocněl a bral necelé dva měsíce antibiotika kvůli krvi v moči. Další vakcinace Zoetis vanguard Plus 5 v 15. týdnech, v přívalovém letáku píší, že má být další dávka po čtrnácti dnech, ale my jsme objednání až za měsíc, není to problém? Moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:49

Dobrý den,

vakcinační schéma konzultujte s ošetřujícím lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika Kokyová 13.4. 2018 14:49

Dobrý den. Mám tří měsíčního zakrslého králíčka. Dnes jsem si všimla, že má téměř neustále zavřené pravé oko. Oko má celkem zarudlé. Otevře ho jen krátce. Mám o něj strach, proto se obracím na vás s žádostí o radu. Děkuji a hezký zbytek dne.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:43

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel 13.4. 2018 11:27

Dobry den ,man dotaz ohledne drubeze.Chovam drubez pro svou uzitkovost i pro vystavy.Ziji v Irsku a je zde problem sehnat prostredek na odcerveni slepic nakonec jsem ho sehnal az z Anglie jedna se o Flubenvent ale je to dost drahe 60gramu 40euro. Chci se zeptat co se pouziva v CR ?dekuji za odpoved

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:41

Dobrý den,

například Flimabend.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Daniela 12.4. 2018 11:51

Dobrý den, mám pětiletou fenku rasy Německý ovčák ještě nikdy neměla štěňata. Chci se tedy zeptat zdali by jí něco hrozilo kdybych jí v jejich letech připustila. Je vitální neléčili jsme žádné závazně onemocnění.
Děkuji předem za odpověď. Přeji hezký zbytek dne.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:38

Dobrý den,

ve vyšším věku je větší riziko, že porod může skončit císařským řezem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Al 12.4. 2018 08:17

Dobrý den,

mám želvu nádhernou, které je 18 let.
Poslední tři týdny je apatická, nechce se pohybovat, když jí dáme na zem tak neleze. Potravu přijímá, ale jen pokud jí to dáme přímo do tlamy, nebo to před ní držíme.
Želva žije v akváriu, v roku má velký kámen, na který vylézá a filtraci na vodu. Nezazimováváme ji, v zimě má studenější vodu a většinou spí a nepřijímá moc potravy.
Akvárium nemá vyhřívání a UV lampu, na jaře, v létě a na podzim ji dáváme občas ven na zahradu na slunce.
Její strava je převážně syrové kuřecí maso a sušené krmení pro želvy. Občas jí dáme salát, žížalu, či nějaké ovoce.
Jak to máme řešit? Už jsem objednala náké vitaminy a snažím se jí davat pestřejší stravu. Mám počkat, jestli se nezlepší, nebo zajít v veterináři?

Alena

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.4. 2018 08:36

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetřením, příčin může být celá řada, ale vzhledem k absenci UV lampy by se mohlo jednat o deficit vitamínu D

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 11.4. 2018 07:57

Dobrý den, mám 4 měsíční štěně Čau Čau. Před třemi týdny mělo horečku, krev ve stolici, kašel a výtoky z očí a nosu. Dostalo antibiotika. Horečka zmizela a stolice už je taky v pořádku. Kašel však nepřestává. Pořád si tak pomlaskává jakoby mělo žízeň, ale pít nepotřebuje. Mám mu dávat nějaký ten jiteocelový sirup? Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:49

Dobrý den,

jitrocelovým sirupem mu neublížíte. pokud se stav nebude lepšit vyhledejte ošetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Medova 9.4. 2018 21:51

Dobrý den, mám 2,5 leteho psa rasy pyrenejsky horsky pes. Tito psy mají tzv. pasparky na zadních končetinách, které se jim mysi pravidelně stříhat. Nas pes si je nenecha za nic ostříhat, vrčí, začne se ohánět a pokousal by nás. Je to obr, ktery ma velkou silu, nezvladneme ho udrzet jako treba maleho psa. Vyzkoušeli jsme již vsechno, ale vše je marne. Jediné řešení vidíme v nějakém oblbnuti psa nějakými léky, aby si lehl a byl naprosto klidný a my jsme mu mohli drápky v klidu každé 2 mesice ostříhat. Pokud nenajdeme řešení, drápky mu zarostou do břišek, coz by byl mnohem větší problém a museli by se mu stříhat operativně. Děkuji za Vaši radu. S pozdravem Lenka Medová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:48

Dobrý den,

doporučuji sedaci a ošetření u veterinárního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 9.4. 2018 20:57

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat - máme doma fenku, která si často olizuje pohlaví. Někdy se olizování velice intenzivní až agresivní. Žádný výtok jsem nezpozorovala. Nehárá. Je veselá. Jí i pije normálně. Jedná se jen o čištění (hygienu) nebo se může jednat o něco závažného (zánět)? Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:47

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Erika 9.4. 2018 16:58

Dobrý deň, pred dvoma týždňami sa u nás zistilo že pitná voda z vodovodu pitná nie je (ktovie ako dlho už pitná nie je, len sa to tajilo). Obsahuje rôzne pesticídy vo zvýšenej miere a piť sa nesmie. Prečítala som si veľa článkov, pozrela rôzne testy na vody ale každá voda obsahuje nejaké látky (napr. vápnik, fosfor, atď.) a bojím sa o zdravie svojho kocúra, nakoľko kocúri sú veľmi náchylní na rôzne kamene v močovode, zlyhávanie obličiek atď. a preto dávam veľký pozor pri minerálnych látkach. Nemám tušenie dokedy bude táto situácia trvať, preto sa Vás chcem opýtať čo by ste odporučili kocúrovi ako 'náhradu' za vodu z vodovodu? Ktorá (balená) voda je zložením najvhodnejšia pre kocúra na dlhodobé pitie? Ďakujem za odpoveď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:42

Dobrý den,

jakákoliv splňující normy pro pitnou vodu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Daniela 8.4. 2018 17:14

Dobrý den, náš pejsek nám před 3mi dny utekl během 10minut byl zpět,ale na nose měl co si jsem myslela ,že škrábanec nebo ,že se někde o něco spálil. Druhý den to bylo do růžova tak jsem si myslela,že se to hojí jenže dnes ten růžový nos má čím dál víc je to i větší. Můžete poradit co by to mohlo být a čím ošetřit? Děkuji za odpověď :)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:41

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika Slachová 8.4. 2018 17:09

Dobrý den,

mám 6-ti letou bulterierku. V roce měla spirálovou zlomeninu holení a lýtkové kosti, byla na operaci, kde kosti hřebami zafixovali, dále měla skoro dva měsíce dlahu kvůli rotaci kostí. Noha se zhojila krásně, bez jakýchkoliv potíží, po zhojení byli hřeby operativně opět vyndány a vše bylo v pořádku. Občas během roku, zdrejmě při změně počasí nebo většího zatížení bylo vidět že ji noha občas bolí, pokulhávala, ale dá se říct, že do druhého dne to přešlo. Teď od podzimu jí ale noha bolí stále, na podzim přes týden skákala po třech, na veterině nám řekli, že to chce jen klid, že je noha v pořádku, začali jsme jí dávat MSM a to jí pomohlo, noha jí prakticky úplně přestala bolet, ale teď už tak měsíc má opět problémy, každý den, msm dostává stále, noha jí stále bolí, kolikrát ani celý den nevstane z pelechu a když vstane tak hodně kulhá, ale po chvíli to zase jakoby rozchodí a venku běhá jako by nic, pak přijdeme domů, jde si lehnou a po chvíli jí zavoláme, tak nechce vstát, ani na piškot a když jí teda přemluvíme a vstane trvá jí než se rozejde, nohu má buď ve vzduchu nebo našlápnuje jen na špičku a kulhá, ale zase po nějaké době to je lepší až úplně dobrý, do kufru od auta nevyskočí, s tím dřív nikdy nebyl problém, teď nevyskočí ani na gauč, nikam. Na vet. nám stále říkaj jen klidový režim, dost nás to trápí, protože i když jí necháme par dní v klidu stejně noha bolí. Chtěla bych poprosit o Váš názor. Děkuji

Hezký den
Veronika Slachová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:41

Dobrý den,

doporučuji vyšetření ortopedem a provedení kontrolních RTG snímků.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 8.4. 2018 11:05

Dobrý den,mám jacka russella 2 roky. Má problém s ušima na koncích uší je má suché a strupovité a vypadávají mu v těch místech i chlupy. Nevím co s tím. Děkuji za odpověd.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:40

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 6.4. 2018 19:25

Dobrý den, mam doma roční sphynxu a poslednich několik měsíců se ji objevují kolem pusinky a celého ocasu černé tečky. Na internetu jsem našla, že to může být způsobeno plastovými miskami. Stačí když to budu mazat nějakou specialni mastí?
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:40

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tomáš 6.4. 2018 13:16

Dobrý den, mám doma cca 10 let kocoura, který z ničeho nic přestal jíst, jen pije a chodí na malou. Na velké už skoro týden nebyl, byl jsem s ním u veterináře, byl udělán odběr a veterinář nám sdělil že se jedná o ledviny.. Prodal mi nějaké granule s vitamíny.. ale nevím k čemu mi to je, když prostě jíst odmítá.. přijde mi že veterinář u kterého jsem byl jenom že mě vytáhl peníze a neví která bije.. podle mě trpí nm zácpou.. chtěl bych se poradit co dál, nechal jsem výsledky poslat k dalšímu veterináři ale chtěl bych vědět co nejdříve co dál.. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:39

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, nebo se u nás zastavte na ošetření. Pokud má kocour opravdu selhávání ledvin je stav vážný.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vlastimil JEŘÁBEK 5.4. 2018 20:34

Dobrý den , chtěli by jsme vykastrovat fenku Jack Russell teriér , byli jste nám doporučeni p.Doktorkou z Jeseníku , 1.dubna měla rok , chtěl bych se zeptat na postup , jestli děláte laparoskopie , nebo ji budete muset otevřít a zašít , a domluvit si předběžný termín , jestli by jsme si ji mohli v ten den i odvést domů , předem děkuji za vysvětlení zákroku a případných problémech s pozdravem V.JEŘÁBEK

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:38

Dobrý den,

ano na našem pracovišti nabízíme jak klasickou laparotomickou tak i laparoskopickou kastraci. Termín si domluvte na čísle recepce 553662467 nebo se u nás zastavte na konzultaci, rádi s Vámi všechny podrobnosti probereme.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Peterková 4.4. 2018 19:02

Dobrý den,
dnes jsme byli s 10-týdenním králíkem na očkování, dostal Pestorin Mormyx. Teď, po příchodu domů jsme zjistili, že doktor nalepil na políčko 2 nálepky tohoto přípravku, z čehož vyplývá, že králík dostal 2 dávky (obě nálepky mají stejné č.šarže). U předešlého králíka jsme dostávali vždy jen jednu dávku této vakcíny.
Chci se zeptat, zda je tento postup v pořádku, či zda udělal doktor chybu?
Mockrát děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:36

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem. Pokud máte pochyby o provedené veterinání péči obraťte se na komoru veterinárních lékařů.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza 3.4. 2018 18:41

Dobry den, chci se zeptat jaka jsou omezeni pri kastraci kocky ? Zda je to nejak omezeno vekem ? Mame kocku,( 11 let ) ktera nema zadne zdrtavotni problemy, ale kdyz se mrouska tak ma uplne sileny stavy a je mi ji lito, nebo nejaka jina pomoc ? Moc dekuju za radu Tereza

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:35

Dobrý den,

ano i kočku v tomto věku lze vykastrovat. Doporučuji provést předoperační vyšetření krve a samotný zákrok provést v inhalační anestezii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela 3.4. 2018 17:58

Dobrý den, mám po kastraci dva kocoury. Kastrovaní byli 28.3. Jeden je v pořádku. Ale s druhým jsme již byli na veterině, protože se nám stranil a málo jedl a pil. Pan doktor nám řekl, že mu máme hlídat místo řezu, aby se to neslepovalo a odtékala tekutina. Jenže je problém v tom, že to kocourkovi strašně ztvrdlo. Nevím co s tím jestli je to normální a za čas to přejde. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:34

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, nebo se k nám dostavte na ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva 3.4. 2018 16:06

Dobry den, nase fena si vykousla kliste a ma tu rano krvavou, protoze si to porad kouse, prosim o radu. Dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:34

Dobrý den,

zastavte se u nás na ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivana Prokšová 3.4. 2018 13:20

Chtěla bych se zeptat, zda k vystavení cestovního pasu pro psa je nutné psa nechat načipovat? Kdy je toto možné u štěněte, které se narodilo 16. 1. 2018?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:33

Dobrý den,

pas nelze vystavit psovi, který není čipován.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jakub Zajíček 3.4. 2018 11:41

Moje fena (amer.staford,12 let, kastrovaná) dostala zánět do levého oka...oko je zarudlé vytéká z něj světlý hnis a pes má pořád oko přivřené skoro až zavřené...

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.4. 2018 07:33

Dobrý den,

doporučuji co nejdříve vyhledat veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

kamila 2.4. 2018 15:50

kocour ma na predni noze zhnisanou ranu kterou jsme vycistili,ale presto se to nehoji stale hnisa a natika. dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.4. 2018 10:11

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Iva 1.4. 2018 15:23

Dobrý den, naše andulka asi 14 dní pelichá. Vypadly jí asi dvě letky na křídle a od včerejška má problém s létáním. Nedokáže nabrat výšku a naráží do nábytku. Žere normálně, trus má taky v pořádku. Jen si pořád "obírá" peří. Může být problém s létáním spojený s pelicháním? Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.4. 2018 10:11

Dobrý den,

ano nekvalitní a chybějící peří má na let zásadní vliv.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 1.4. 2018 11:09

Dobrý den, mám 14letého labradora a nedávno měl mozkovou mrtvici. Dostal od lékaře doživotně prášky Karsivan 100mg a Ranisan 150mg na žaludek, protože ho má překyselený. Chtěla bych se zeptat, zda lze Ranisan nahradit nějakým jiným dostupným lékem? Ranisan 150mg je velmi těžko k sehnání. Lze ho nahradit například Helicidem nebo Omeprazolem Teva Pharma 10mg? Případně v jakém dávkování? Ramisan 150 má 3/4 ráno a 3/4 večer. Předem děkuji moc za radu. Krásný den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.4. 2018 10:10

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana Škrabánková 31.3. 2018 16:11

Dobrý den, máme kocoura, bude mít v dubnu 1 rok. Před dvěma dny přišla náhlá změna, ulehnul, je apatický, hodně spí, bez nálady. sem tam si zajde ven, ale chodí shrbený a jakoby pokulhává, takový pokřivený je celý nebo jakoby ho bolely všechny kosti a svaly, jak u člověka při chřipce mi připadá, jakoby neměl sílu nic dělat, chvilku pochodí a pak se vrátí do pelechu. Misku s jídlem a vodou mu musím dávat přímo pod nos, aby se najedl, ale chuť má, jí všechno-granule, masíčko atd., pije..Když se ho snažím vzít do náruče na pomazlení (jako vždy), tak jen tiše pomňoukává. Nezvrací ani nemá průjem, močí normálně. Neslintá, z nosu ani z očí mu nic neteče. Zkoušela jsem ho prohmatat, ale neshledala jsem nic zlomeného nebo divného ani nereagoval na žádný stisk, že by ho to někde zabolelo nebo tak. Z veselého a hravého kocoura se stal smutný, slabý a bolavý kocourek :-( Prosím o radu, moc děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.4. 2018 10:05

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel Koloc 30.3. 2018 22:45

Přeji dobrého dne,
podle všech příznaků má náš králík dravčíky (místo na hřbetě bez srsti s lupy), je pro něj vhodné použít Aveflor Arpalit Neo Sprej proti parazitům 150ml?
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.4. 2018 10:02

Dobrý den,

na našem pracovišti užíváme pro toto onemocnění jiné léčiva, nicméně permethrin obsažený v tomto přípravku by měl být pro králíka bezpečný, narozdíl od přípravků obsahující fipronil, který je pro králíky toxický.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Kucharova 30.3. 2018 12:49

Dobrý Den,mám psa 7let plemene jrt,pes ma struvity mikroskopické velikosti(na rentgenu žádný písek ani kámen),atributy byli videny pouze pod mikroskopem,pes ma za sebou veškeré sono,rtg,odber krve, ještě měl benigni cysty na prostate,nechala jsem psa vykastrovat a je skrz struvity na dietě hills multicare c/d.Chtěla bych se zeptat jestli jsou i nějaké pamlsky pro psy na této dietě a jestli může jíst i nějaké ovoce a zeleninu?Dietu dodrzujeme ale občas bych chtěla psovi i prilepsit a nevím přesně co teď může.Předem děkuji za odpověď Kucharova.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 3.4. 2018 10:00

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete a může Vám tak doporučit vhodné doplňky a pamlsky pro psa s tímto onemocněním.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 4562 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy