veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 5819 dotazů...
Hledat
vyhledáno 5819 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Jiří 5.5. 2021 17:56

Dobry den,

Muj pes si kdysi urazil zub da se rici u krcku. Rad bych mu ho nechal vyndat, protoze ho zacal bolet. Kolik stoji odstraneni ? Dekuji za odpoved

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.5. 2021 08:08

Dobrý den,

kalkulace bude 3-5000,- dle zubu o který se jedná a počtu případných RTG snímků. Objednejte se k nám na vyšetření a sdělíme Vám přesnější kalkulaci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Milan Navrátil 5.5. 2021 15:57

Dobrý den dokrmuji ručně dva Alexandry velké stáří cca 28 dní. U jednoho se mi objevili dva vzduchové váčky pod kůži jeden na krku a druhý na hlavičce. Při doteku jednoho vzduch putuje do druhého. Nevíte čím to může být a nebo jak řešit? Mládě potravu přijímá stejně jak předtím je i stejně mazlivé. Děkuji za jakoukoli radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.5. 2021 08:09

Dobrý den,

objednejte se na konzultaci přímo k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Fialová 5.5. 2021 14:10

Dobrý den, fenka bude mít 12 let a už tak víc jak půl roku každý den přibližně mezi 21 hod- 22.30 hod. je taková nervozní. příjde sedne si na sedačku a dívá se na mne. pak se stočí a odpočívá ,ale za chvíli znovu si sedne, někdy mi jde na klín a lehne si na záda. U vet jsem byla na sono nic nenašel.Jinak bez horeček,je vykastrovaná, normálně jí i pije jen dost spí děkuji za odpověd Fialová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.5. 2021 08:07

Dobrý den,

může se jednat o projevy stáří, ale také třeba o onemocnění srdce a proto doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 3.5. 2021 13:32

Dobrý den!
Náš pes (kříženec, stáří 21 měsíců, hmotnost 15.5 kg) před týdnem snědl jed na krysy. Na veterinární pohotovosti mu okamžitě podali kapky vyvolávající zvracení, dostal dvě dávky detoxikačního gelu EnteroZOO a po dobu 3 týdnů máme podávat vitamín K.
Ráda bych se Vás zeptala na dvě věci:
1) Je v pořádku doporučená dávka 0.75 ml vitaminu K denně při jeho hmotnosti 15.5 kg?
2) Chci psovi podat přípravek proti klíšťatům a blechám Bravecto, ale podle příbalového letáku si nejsem jistá, jestli vitamin K není kontraindikací. Případně prosím o radu, za jak dlouho po skončení podávání vit. K můžu psovi Bravecto dát.
Předem moc děkuji za odpovědi na obě mé otázky.
Petra

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.5. 2021 08:06

Dobrý den,

hodnotit kolegy nemůžeme, pokud máte pochyby o provedené terapii obraťte se na komoru veterinárních lékařů. Bravecto je přípravek na předpis a pro jeho nasazení je třeba znát celkový zdravotní stav zvířete a proto bych vhodnost jeho nasazení konzultoval s ošetřujícím lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ondřej Ženatý 2.5. 2021 20:00

Dobrý den. Prosím Vás o radu. Je to pro kokršpaněla (15 let) Rozumíme, že je už dost starý, nicméně bychom mu, pokud jsou nějaké možnosti rádi co nejvíce pomohli. Zhoršuje se mu čumák a dásně. Neustále si je škrábe. Z jedné strany tlamičky se mu neustále tvoří celkem tuhý "slint" (hlen). Ty dásně si neustále škrábe. (Již na to měl antibiotika, která mu to trochu zlepšili, ale bojíme se mu dát další.) Snažíme se mu to otírat vatičkou namočenou v heřmánkovém čaji, ale výsledek tam moc nevidíme. Předem moc děkuji za Vaši případnou radu, jak pejskovi pomoct/ulevit. Ondra

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.5. 2021 08:04

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anna Smolnikova 1.5. 2021 20:55

Dobrý den, kocour má předepsanou mast floxal na zánět, má být aplikovaná přímo do oka. Po aplikaci má zarudnutou pokožku kolem, samotné oko zavírá.Jedna se o známý účinek nebo je to něco neobvyklého a máme aplikaci ukončit? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.5. 2021 08:03

Dobrý den,

nežádoucí účinky hlaste ošetřujícímu lékaři, který lék předepsal.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta 30.4. 2021 08:49

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co může být s mým kocourem, je mu 9 let. Nedávno nám spadl z parapetu v místnosti, když se slunil, měl úzké štěrbiny, kmitali mu oči a nemohl se postavit na zadní nohy, respektive když zkoušel chodit, tak oreoadaval na levou stranu a neudržel se na nich. Byli jsme na veterině, nabrali mu krev a vše má v pořádku, takže záchvat to prý žádný nebyl, ale možná mrtvička, játra a ledviny má podle krevních výsledků v pořádku, dostal několik injekcí a teď bereme nějaké prášky, pořádně ani nevím co to je. Každopádně dneska ráno se to stalo znovu, štěrbiny už neměl a oči mu také nekmitali, ale zase mu nefungovaly zadní nohy, prepadaval na levou stranu a ve finále se zase jen plazil.Od tě doby co se to stalo poprvé tak celé dny a noci prospí, ji a pije normálně a na váze neubírá. Už nevím co mám dělat. Děkuji předem za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.5. 2021 08:02

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem, určitě bych doporučujil USG vyšetření srdce.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vladimíra Osadníková 29.4. 2021 14:38

Dobrý den, doma mám 5ti měsíční štěně labradora, který nám celou sobotu prozvracel - nepil a ani nežral. Po konzultaci s veterinářkou jsme mu nasadili dietu a v neděli bylo štěně lepší - začalo postupně jíst i pít. V neděli rovněž měl ve stolici celý ořech. Od pondělí jsme mu postupně začali přidávat k rýži také granule. Nyní se nám stává, že v okamžiku, kdy dostane větší množství granulí (které však neodpovídá ani jeho dennímu příjmu) tak je vyzvrací - zvrací cca 1x denně a lze pozorovat, že granule ani nestrávil. Avšak chuť k jídlu má stále, je aktivní. Jeho stolice je rovněž v pořádku. Chtěla bych se zeptat, co s pejskem dělat? Granule jsme změnili již několikrát - snažíme se kupovat ty nejkvalitnější. Předem děkuji za Vaši odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 6.5. 2021 08:02

Dobrý den,

příčin může být celá řada, pokud se stav takto opakuje bude na místě uvažovat například i nad endoskopickým vyšetřením jícnu a žaludku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ondřej Novotný 28.4. 2021 20:54

Dobrý den, chovám doma králíky a jednoho mám jako mazlíka. Je to 3 letý Německý obrovitý strakáč a mám ho v králíkárně. Králík začal mít průjem, ale jinak byl v pohodě. Jednoho dne se však jeho stav výrazně zhoršil. Přestal žrát, hodně pohubnul, byl tzv. dutý a byl apatický, měl naježenou srst a začal se také třást a skřípal zubama. Podle toho si myslím že se jedná o střevní kokcidiózu a že jeho stav byl vážný. Hned jsem ho ještě ten den odvezl k veterináři, který mu dal injekcí analgetika, antibiotika, vitamíny a lék rozpustný ve vodě ESB3 Bio. Nasadil jsem tedy lék ESB3 Bio a jeho stav se za několik dní a týdnů zlepšil. Králík začal žrát a je méně apatický. Poté jsem ESB3 Bio ještě jednou opakoval. Teď je to cca měsíc a králík je na tom lépe a také přibral, avšak stále není uplně zdravý. Normálně už žere i když možná o něco méně než když byl úplně zdravý a stále má naježenou srst a při pohlazení je cítit stále vystouplá páteř a stále ještě má občas i zapáchající průjem. Chtěl jsem se tedy zeptat je šance že se dokáže úplně vyléčit a případně jak dlouho to tak potrvá? Mám podávat lék ESB3 Bio ještě znovu po třetí? Chápu že z tohoto vážného stavu se králík dostává dlouho, jen bych byl hrozně rád, aby byl už konečně uplně zdravý. Předem děkuju moc za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:57

Dobrý den,

doporučuji koprologické vyšetření trusu a vyšetření králíka.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eliska 28.4. 2021 11:23

Dobrý den mám 7mesicni fenecku daissy je řasou staford křížený s vlčákem od dnešní noci se mi zdá špatný kulhá na zadní páčky jak kdyby jí bolely , oteklou pipinu má taky a v očích ji je vidět že jí něco trápí mohly byste mi říct jestly dokážete určit jestly je to vážně nebo ne předem děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:56

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Irena Kořínková 28.4. 2021 09:56

Dobrý den,

Prosím Vás o radu. Náš tříletý kocourek již cca týden má svěšený ocas a zadek. Je to postoj jako když se bojí, ale má ho trvale. Na podnět - sáhnutí reaguje bolestivě. Nožičky nebolestivé. Vyskočí i seskočí z křesla či např. parapetu,ale je vidět, že opatrně. Žere normálně, jen se víc drží doma nebo na zahradě (má kdykoliv přístup domů i ven). Zhruba před týdnem se venku porval nebo měl nějaký incident. Můj dotaz je, zda myslíte, že je nutná návštěva lékaře nebo mám pár dní vyčkat? Má dost divokou povahu a každou manipulaci snáší špatně.

Děkuji předem za radu.

S pozdravem

IK

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:55

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 27.4. 2021 15:02

Dobrý den,
zajímal by mě Váš názor na výsledky Heamatology a Chemistry, je možné Vám výsledky někam poslat?
Předem moc děkuji za Váš čas.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:54

Dobrý den,

hodnotit výsledky bez znalosti celkového zdravotního stavu zvířete nejde.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolína 27.4. 2021 13:31

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně problému mojí fenečky. Nebo spíše prognózy. Před kastrací nevyšly dobře ledvinové testy. Udělaly se tedy další testy + test SDMA a ultrazvuk.

Kreatinin: 175 umol/l
Urea: 11.4 umol/l
Fosfor: 1.63 umol/l
SDMA: 16 ug/dl
Lipemia: index negativní
Hemolysis: index negativní
Nález na ultrazvuku: ledviny morfologicky změněné, rozšířená pánvička, úbytek funkční tkáně, nezřetelná hranice kůry a dřeně, vel. 4,5cm obě, zjištěna mírná azotémie.
Nasazena ledvinová dieta VetLife Renal + ACE inhibitory (Benamax 2,5mg).

Fenečka je kříženec jezevčíka a nějakého středního plemene (nevíme, je to útulkáč), stáří 12 měsíců, hmotnost 9kg. Máme ji od 6 měsíců, co si prožila předtím nevíme. Byla donesená do útulku na Slovensku z romské osady.
Žádné příznaky v podstatě nemá, někdy víc pije, ale to je jediné, co na ní pozorujeme. Nehubne, chuť k jídlu má, je aktivní, nezvrací ani netrpí na průjmy, má krásnou srst a je i poměrně dost svalnatá. Kastraci jsme na doporučení veterináře zrušili.
A teď k dotazu - moc jsme se s veterinářem nebavili o prognóze. Ale teď jsem nad tím začala celkem přemýšlet. Jak moc je asi v průměru možné pejskovi “prodloužit” život správnou stravou a léčbou? Vím, že u každého psa je trošku jiný průběh a nelze to říct s jistotou. Spíš chceme vědět, na čem jsme. Samozřejmě se o tom pobavíme i s veterinářem, ale asi tam teď nepoletím “jenom” s otázkou ohledně doby přežití.
Děkuji vám a přeji hezký den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:53

Dobrý den,

vyčkal bych co udělá nasazená medikace a podle kontrolních výsledků se rozhodl zda operovat nebo ne. Při správném vedení anestezie je i zde velká šance že zákrok zvládne.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla Nem 27.4. 2021 02:44

Dobrý den, mám 13ti letou fenu Jack Russel. Asi před 2 měsíci jsem objevila bulku mezi zadními nohami. Doktor diagnostikoval nádor mléčných žláz. Bohužel fena měla špatné jaterní testy kvůli kterým nemohla být opakovaná. Kdyz se jatra zlepšila bulka skoro zmizela. Ted se vedle bulky udělal během 2 dní větší rudý otok ze kterého vyteká voda s troškou krve. Fena ma opět špatná játra. Prosím Vás moc o pomoc. Bydlím na Mauriciu kde není specializovaná veterina na tento typ onemocnění. S pozdravem Pavla

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:51

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dominik 26.4. 2021 21:11

Dobrý večer,

měl bych dotaz ohledně mé 2 leté samičky zakrslého králíka jestli by se dala vykastrovat a kolik by stála kastrace

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:50

Dobrý den,

kalkulace zákroku u nás je 3200,- objednat se můžete na čísle 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela 26.4. 2021 19:28

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na amputaci paspárků. Náš pes má křivé nohy a paspárky mu o sebe zavaďují. Je z útulku. Převzali jsme si ho v 1roku a teď jsou mu 3 roky. Má problémy s mikroflórou a máme strach ,že by mu narkóza mohla uškodit.Je to pravda?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:49

Dobrý den,

takovýto zákrok lze provést pouze pokud je k tomu zdravotní indikace.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie Černická 26.4. 2021 19:02

Dobrý den. Mám rok a půl starého samce užovky červené a na pravém oku má pruhlednou, tekutinou naplňenou, tvrou bouli. Měl ji na levém ale ta po týdnu zmizela, tahle přetrvává už 4měsíce.kontrolujeme jestli oko nehnisá nebo něco podobného. Nevíte co by to mohlo být?
Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:48

Dobrý den,

objednejte se k nám přímo k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 26.4. 2021 07:34

Dobrý den,
chovám mainskou mývalí kočku (bez PP), je jí 8 měsíců. Asi před měsícem se začala mrouskat a nyní se toto období během jednoho měsíce opakovalo. Od této doby skoro nejí, nebo jen velmi málo. Pouštíme ji na zahradu, má velkou touhu chodit ven, ač od malého kotěte setrvávala v domácnosti. Nyní měla infekci, což bylo řešeno s veterinářem. Ale i přesto, že po léčbě je opět hravá a živelná, pořád jí málo. Dle veterináře je podvyživená. Koťata bychom jí umožnili mít, ale doporučuje se alespoň v jednom roce stáří i déle, nyní je moc mladá. Doktor doporučuje raději sterilizaci. Je možné pokud se její touhy měsíčně opakují připustit ji dříve, nebo je lépe ji vykastrovat? Děkuji Vám za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:48

Dobrý den,

ano březost je doporučena po prvním roce věku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dohnal Libor 25.4. 2021 16:14

Dobrý den, máme pejska 14,5 roku, má nad nohou bradavici, která se zvětšuje, poslední dobou si ji začal i lízat, zřejmě mu začíná vadit, předtím to nedělal. Jaké jsou možnosti odstranění bradavice ? Upřednostňujeme nechirurgický zákrok, četl jsem o kryoterapii nebo odstranění laserem nebo zmrazením atp. Pes je v kondici, anestezii by vydržel lokální i celkovou, ale operace či chirurgické odstranění chceme jako poslední možnost.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:47

Dobrý den,

objednejte se k nám na konzultaci přímo k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana 23.4. 2021 23:32

Dobrý den, máme doma andulku, už jí bude skoro 10 let a před pár dny se jí udělal na křídle nějaký výrůstek, postupně se zvětšuje, ráda bych se prosím zeptala, co by se s tím dalo dělat a zda-li máme vyhledat veterináře.
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:47

Dobrý den,

objednejte se k nám přímo k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anna 23.4. 2021 19:15

Dobrý den, naši 8 létě kočičce se před 15 dny narodila dvě koťátka (kočka je obyčejná mourovata). Jednomu kotatku pořád nedopadla pupeční šňůra, je to normální? Kotě prospívá dobře 325g. Narodilo se ale opačně nohama napřed, placenta vyšla až po cca 10 min. po jeho narození. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:46

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření a pupeční pahýl ošetříme.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

kája 23.4. 2021 13:16

Dobrý den, moje morče má už pět a půl roku a má na zadku bouli a veterinář mi řekl, že na další kontrole uvidíme a jinak se to ubude chirurgicky odstraňovat. Tak jsem se chtěla zeptat jestli se morče musí při tomto zákroku uspávat a jestli je to pro něho bezpečné když je už starší. A také jestli je možné abych u toho zákroku byla já ? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:45

Dobrý den,

bolestivé zákroky je nutné provádět v celkové anestezii. Doporučuji postup konzultovat s ošetřujícím lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Helena Souralová 22.4. 2021 21:03

Dobrý den, jeden kocourek k nám chodí pravidelně na návštěvy do práce. Majitelé se o něj asi tolik nestarají. Je dost zahleněný, opravdu velmi často chrchlá, pořád mu teče z očí nějaký výtok a dokonce jsem si všimla i výtoku z nozder. Jinak je ale čilý a nevypadá nemocně. Chuť k jídlu také má. Mohlo by se jednat např. o nějaký zánět? Těch příčin asi může být více že? Není to sice naše zvíře, ale docela nás to trápí a chtěli bychom mu nějak pomoci. Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:23

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Křížová 22.4. 2021 14:15

Dobrý den pes 11 let ,před 3 roky na ECHO zjištěno problém s chlopní bez léků. Včera dostal Cardalis .Lékař mu ,ale neudělal žádné vyšetření ani krve na ionty.Kontrola za měsíc Můžu mu lék dát?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:22

Dobrý den,

medikaci doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavlína 21.4. 2021 09:59

Dobrý den,
mám psa, 10 let, před měsícem se mu udělal hematom v uchu, je velký asi 2x1cm. Náš veterinář doporučil chirurgický zákrok, nasadil před tím wobenzym. Zdálo se, že se to lepší, ale nakonec je to stejné. Prosím o Vaší radu, je možné, že pes nepoodstoupí zákrok? Ucho ho nějak nebolí, je v pořádku, až na tu bouli. Nechci ho nějak stresovat, ale pokud by to nešlo jinak, samozřejmě by na zákrok šel, zajímá mě ještě jiný názor. Zdá se mi, že mu boule začíná tvrdnout. Moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:21

Dobrý den,

konzervativně je možno zkusit obsah vypunkovat a pokud bude opětovné naplnění menší je možné že se to obejde bez operace.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Zábranská 19.4. 2021 21:07

Dobrý den, máme zlatého retrívra 8, 5 let. 1,5 roku se léčí s epilepsií. Jinak je zdravý, v listopadu 2019 byl provedem krevní obraz a biochemických vyšetření, vyšetření štítné žlázy a vše bykov pořádku. Nyní asi 5 dní je pes, unavený, dušný. Biochemie v pořádku, krevní obraz hemoglobin 65 hematokrit 0.22 erytrocyty 2.2.Je možná šance na uzdravení?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Petra Zábranská

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:18

Dobrý den,

je potřeba provést další vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vojta 18.4. 2021 12:17

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám dělat když můj potkan má nateklou zadní nohu. Otok se od včera rapidně zvětšil.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:17

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Štěpán Majerek 16.4. 2021 07:51

Dobrý den, máme fenku křížence NO 12 let, je po operaci zanicené dělohy a nádoru na boku tlamy, probrala se, všechno vypadalo ok, pak došlo k zhoršení kvůli nedostatečné činnosti srdce, pes pije, vyčurá se, ale leží a odmítá jídlo, když jí nakrmíme do krku, všechno vyzvrací, dr. řekl že pokud nezačne jíst nemůže dál léčit to srdce, že jí pomůžou prášky, které ale musí jíst... pes vnímá, navazuje oční kontakt, bouchne ocáskem. Jak prosím dostat do ní jídlo a jaké, ať to nevyzvrací? Nebo má to vůbec cenu?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:16

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem nebo se k nám s fenou objednejte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr Janataa 16.4. 2021 03:39

Dobrý den, mám psa Rhodéský ridgeback, stáří necelé 2 roky a váha 41 kg. Chci mu aplikovat spot-on proti prazitům ale nevím zda dávku určenou pro 20-40 kg psy nebo 40-60 kg psy ? POkud mu aplikuji tu větší dávku, neublíží mu to ? a bude to mí větší účinnost ? Děkuji za info

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:15

Dobrý den,

držel bych se pokynů výrobce.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr 15.4. 2021 17:16

Dobrý den,
dnes večer začal můj kocour (britský, věk 1,5r, váha cca 7.5kg) kulhat na pravou přední tlapku. Zavezl jsem ho tedy k místnímu veterináři. Ten provedl RTG a byla odhalena zlomenina 2 metakarpálních kůstek (myslím, že III. a IV.). Zlomeniny byly zhruba uprostřed bez žádných dislokací. Bylo mi řečeno, že tento typ zlomenin se nedá fixovat externě a fixace za pomocí chirurgického zákroku je náročná a v podstatě zbytečná, protože tyto zlomeniny se zahojí samy bez jakéhokoliv zákroku. Kocourovi byla píchnuta injekce s roztokem proti bolesti (onsior + nějaké vitamíny) a domů mi byl dán meloxidyl proti bolesti, otoku a zánětu. V současnosti má kocour na tlapce znatelný otok a na tlapku nenašlapuje. Rád bych se Vás zeptal zda-li je tento léčebný postup běžný a jestli bez jakékoliv fixace tlapky nehrozí příliš velké riziko špatného srůstu kostí.
Děkuji Vám za Váš názor. S pozdravem Petr

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.4. 2021 09:15

Dobrý den,

doporučuji pravidelné RTG kontroly, šance že to sroste správně je docela vysoká, nicméně metodou volby je i zde osteosyntéza. Objednejte se na vyšetření přímo k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Edita 14.4. 2021 17:50

Dobrý den,

Chtěla jsem se informovat zdali jsou nějaká nebezpečná onemocnění koček které na ně mohou přenést ptáci ať už kontaktem při lovu nebo tím že se pohybují u krmítna na zahradě na místech stejně jako kočka.Kočka není očkovaná,nemá kontakt s jinými kočkami a chata je mimo "civilizaci" kde ostatní zvířata nejsou,krom ptáků,sojky,vrabci,sýkorky,hrdličky,kos,zvonek atd.Objevil se ptáček vykazující únavu,nestabilitu ,špatnou péči peří,zobe málo,jakoby obtížně polyká někdy vidím jakoby volátko a zdá se mi že má bouličku na hlavě,myslela jsem že už nepřiletí,ale už je to třetí den, dostala jsem trochu obavy .Díky za odpověd.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:51

Dobrý den,

léčba a volně žijících živočichů nespadá do kompetencí soukromých veterinárních lékařů. Doporučuji kontaktovat záchranou stanici pro volně žijící živočichy. S ohledem na výskyt ptačí chřipky zvážit kontakování státní veterinární správy.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie 13.4. 2021 18:10

Dobrý den, máme rok a půl starého křížence NO z útulku. Na zadních končetinách má pahyly-dvojité boční drápy. Při běhu o sebe vzajemne P-L končetinou naráží. Veterinář mi řekl, že u tak velkého psa se odstranění již neprovádí z důvodu, že se jedná pouze o estetickou záležitost. Zkusit jiného vet.nebo je to opravdu jen estetická záležitost, kterou žádný veterinář nechce chirurgicky řešit?
Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:48

Dobrý den,

pokud k tomu není zdravotní indikace (poranění, zánět atp.) bylo by preventivní odstranění považováno za týrání zvířete

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

David 13.4. 2021 16:02

Dobrý den, chci se zeptat jestli je normální u feny, že má ocas dolů. Máme 2letou fenku plemene mops a už tak 2 měsíce má ocas dolů ale někdy ho nahoru dá ale přijde mi jak kdyby ho tam nedokázala udržet a pak ji zase spadne.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:47

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Any 12.4. 2021 11:05

Dobrý den,pes rozkousal tabletu Wobenzymu,muze mu to nějak ublížit?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:47

Dobrý den,

ne.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 11.4. 2021 19:03

Dobrý den, mám sedmiletého labradorského retrívra, kterého bolí nohy především zadní když se zvedá. Dříve to bylo kvůli delším procházkám, ale teď už to je i kvůli malé zátěži. Napadlo mě jestli to není kvůli jeho nadváze jelikož váží 40kg.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:47

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika Balvínová 11.4. 2021 14:12

Dobrý den, včera můj pes 7let, prazsky krysarik mel jakýsi záchvat, trasl se lehce, neudrzel se na nohou , nemohl jit, trvalo to asi 1minutu, poté byl úplně normální. Dnes jsem si všimla při venčení, ze ma v moci krev. Hned zítra se chystám k veterináři. O co by se mohlo prosím jednat ?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:47

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dagmar 11.4. 2021 10:54

Dobrý den chtěla bych se zeptat ,naše fenka od včera divně pokašlává. Když je v klidu tak je to v pohodě ,ale jak mile začne běhat tak je kašel zpátky. Chci se zeptat co by to mohlo být? Taky si hrála s tenisákem a zjistili jsme ze v tenisovém míčku je jaká si vata.Mohla by to mít z toho ?? Míček jsme ji hned včera vzali a vyhodili. Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:47

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 10.4. 2021 15:13

Dobrý den, máme doma koťata stará 11 týdnů, všechny prospívají až na jednu kočičku - tedy ona taky prospívá, je jen nepatrně menší než ostatní. Normálně baští a hraje si. Jen zrychleně dýchá oproti druhým a má velké bříško. Teď byla za sebou 2x odčervena dvěma různými přípravky. U paní veterinářky se zdálo být vše ok, ale mně se to nezdá. Prosím, poraďte. Díky Jana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:46

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika 9.4. 2021 23:00

Dobrý den,
Mám obavy o svojí Andulku, jedná se o 3/4 ročního samce. Zhruba čtyři týdny zpět jsem začala pozorovat, že zobe vlastní trus a zobák si otírá o peří pod křídlem. má to místo takové olepené. Po domluvě jsem brala vzorky peří na izolepě na rozbor a Dr. Tam žádné známky parazitů nenašel. Dal nám vitamíny a minerály do vody spolu s látkou proti svědění (přepeřuje).Zhruba před 14 dny jsem našla asi ve dvou hovínkách kuličku prosa. Přisuzovala jsem to změně značky krmení, které jsem navíc nevědomky koupila hodně prošlé. Vyhodila jsem ho a dostal zpátky svoje krmení co měl před tím. Trus kontroluji denně, byl celé dva týdny v pořádku. Dneska už ho čtvrtý den sbírám na rozbor kvůli parazitům a našla jsem v jednom bobku zase kuličku prosa. Jedná se opravdu o jedno hovínko ze sta co jsem kontrolovala.Ptáček se chová úplně normálně, jí pije, lítá, povídá..chci se zeptat, je to normální? Mám z toho strach. Díky moc za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:46

Dobrý den,

doporučuji vyšetření, objednejte se u nás přímo k dr. Hynarovi 553662467

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Klára 9.4. 2021 18:28

Dobrý den. Mám 6ti letou fenku (stafordšírský bulteriér). V prosinci byla na operaci se zánětem dělohy. Po cca měsíci jsme ji na mléčných žlázách našla dvě malé boulicky o velikosti hrášku (na každé straně jedna). Před měsícem byla na operaci jedné strany, vyoperovali ji cca 3/4 jedné žlázy. Bylo zjištěno, že se jedná o karcinom středního stupne. RTG plic je čisté a krev v poradku. Na druhou půjde za měsíc. Prosím o radu..Ráda bych ji nasadila alespoň nějaké vitamíny na imunity, nebo cokoliv co by jí mohlo alespoň trochu pomoci. Cetla jsem o Alavis Sanicell, které pomáhá při nádorových onemocněních. Je to vhodné, nemůže ji uškodit? Budu ráda i za jiné typy značek. Děkuji za Vaši radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:45

Dobrý den,

ano sanicellem určitě nic nepokazíte.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena 9.4. 2021 10:05

Dobrý den. Mám agamu vousatou a ulomil se ji kousek ocasu. Mám strach aby to neměla nějak poškozené.Dekuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:45

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ema 8.4. 2021 23:59

Dobry den, v sobotu nam zomrela 17rocna macka. Chcem sa len spytat na vas nazor ci sa tomu dalo predist. Pred asi dvoma rokmi jej nasli na zaludku vyrastok avsak po case zmizol. Asi od minulej jesene zacala pravidelne vracat naco zacala brat lieky, vitaminy a stalo sa to pri nich len obcas. Doktorka predpokladala ze ma asi v hlave nador no nevie to potvrdit kedze vsetky dalsie vysetrenia mala v poriadku az na trochu nafuknute brusko v ktorom ale nic nemala. Zaciatkom januara sa raz prebudila a zacala bludit, zmatena a prisla o zrak, mala vysoky tlak v ociach. Co bolo zas odovodnene predpokladanym nadorom v hlave tlaciacim na oci. Naco zacala brat lieky na udrziavanie tlaku a vdaka nim ani potom nevracala. Takto ich brala skoro denne, medzitym brala antiobiotika raz kvoli prechladnutiu kedy kychala, mala slzave ocka. Chodili sme lekarovi velmi casto ci uz kvoli tlaku v ociach,vracaniu a podobne vacsinou tieto veci. Koncom marca jej zrejme praskla dalsia zilka v oku, mala ho zakrvavene a nato zas dostala lieky aby jej to ustupilo. 31.3. dostala epilepticky zachvat, tak som ju pre istotu vzala na kontrolu a nechali si ju tam cely den na pozorovanie, no niesom si istá ci jej robili vobec nejake vysetrenia ci jej ten zachvat nieco neposkodil alebo ju tam cely den len mali a cakali ci nebude mat dalsi zachvat co tazko povedat ci si mohli stihnut vsimnut keby aj mala ked boli zaneprazdneni. To bolo v stredu. V piatok vecer uz bola slaba a tackala sa az skoro padala,akoby bola opita, kazdu chvilu si musela lahnut a driemkat a potom si konecne po hodinach lahla a spala az do rana s obcasnym prebudenim a prelozenim sa tak som myslela ze jej je lepsie a prinajhorsom ju rano zoberem pozriet. Cely tento cas,mesiace sa normalne stravovala aj vyprazdnovala aj umyvala, dokonca pribrala asi z 2.5 kila na 4.5 a rano v sobotu okolo pol 7 sa postavila, padla a uz sa nevedela pohnut, museli sme ju aj nad miskou s vodou drzat. Potom uz len lezala, chrcala,dychcala,zdalo sa ze aj srdiecko jej rychlo bije, tak sme volali lekarovi co s tym ked o 10 otvorili no a kym sme sa do hodiny rozhodli ze ju asi musime dat uz uspat tak v tom momente vyvracala este granule, zrazu sa zacala si agresivne skrabat zadnymi labkami hlavu ako som ju drzala aby sa zvratkami nezadusila a odpadla a neprebudila sa uz. Chcela by som vediet ci sa tomu po tom zachvate dalo predist alebo uz sme to len jednoducho nestihli a bolo jej uz privela veci. Dakujem pekne za vas nazor.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:44

Dobrý den,

pokud chcete znát objektivní příčinu úhynu doporučuji pitvu na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

karolína 8.4. 2021 14:56

mému morčeti se včera objevila malá boule vzadu na zádech a nevím jestli je to něco vážného a je potřeba k veterináři

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.4. 2021 11:43

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bohdana 8.4. 2021 08:13

Dobrý den,máme 11.týdenní štěně Lousianského leopardího pejska,momentálně krmíme Ontáriem Puppy junior Large granulkami.Ze začátku bylo vše v pořádku,ale poslední 3 .dny začala dělat větší, častější a kašovité hromádky.Chci se zeptat jestli je to normální,nebo změnit krmivo...Jinak je štěndo, veselé,běhá ,myslím si,že prospívá..nyní má 11 kg. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.4. 2021 14:47

Dobrý den,

příčin může být celá řada. Začal bych řádným odčervením psa.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lea 8.4. 2021 06:29

Dobrý den, prosím o názor, kočka je sledována z důvodu zvýšených jaterních testů, doktor nikdy lékařskou zprávu nedává

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.4. 2021 14:46

Dobrý den,

pokud máte pochyby nebo jste nespokojeni s postupem ošetřujícího lékaře obraťte se na komoru veterinárních lékařů. Lékařská zpráva a archivace záznamů vyšetření je povinností lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka 7.4. 2021 18:52

Dobrý den. Pes, 11 let. Aktivní, hravý. 2 částečně uskřinuté plotny. Na rtg i zvětšené srdce, bezpříznakově. Bez dušnosti, bez únavy, bez zadýchávání.
Dostává Alavis, CBD konopné kapky. Jednou za čas bolesti zad, tahání nožiček .. po Novalginu (metamizolu) sc po 2 někdy 3 dnech odezní a je vše ok.
Doporučil by jste nějaká homeopatika k Alavisu například Kali carbonicum nebo máte zkušenost s něčím na podporu či od bolesti? Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.4. 2021 14:45

Dobrý den,

pro konzultaci alternativní medicíny se doporučuji objednat přímo k dr. Hynarovi 553662467

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Renáta Dlouhá 7.4. 2021 10:16

Dobrý den, je prosím pro psy bezpečná Smecta na průjem? Obsahuje aroma vanilky a pomeranče. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.4. 2021 14:44

Dobrý den,

ano je bezpečná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Silvie Smolová 7.4. 2021 09:03

Dobrý den,
máme 17ti letou fenku křížence, typově jezevčík. Včera jakoby začala mít stavy úzkosti, chodí od ničeho k ničemu. Ocas stáhlý, kníká, když na ni chceme šáhnout. Ale to dělala od štěněte, nese si špatné vzpomínky. Jíst jí chutná, zájem má. Pojedeme odpoledne na veterinu, prý by to mohla být demence. Dá se toto nějak zlepšit? Ten stav myslím. Občas neudrží moč. Nebo mohla to být nějaká slabá mrtvička? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.4. 2021 14:44

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavlína Fojtíková 7.4. 2021 00:56

Jsem ve skupině majitelů čuvačů, jsme příznivci alternativní a energetické medicíny u zvířat. Aktuálně se pokoušíme sehnat přírodní přípravek jako prevenci proti klíšťatům. Jeden z nás se již setkal s babeziozou ( v tomto případě vyléčenou,ale..) Jsme z okolí Prahy, je možno tedy radu na dálku případně lze doporučený přípravek objednat a poslat? Děkujeme a zdravíme.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.4. 2021 14:44

Dobrý den,

na klíšťata budou bohužel taková opatření lichá. Doporučuji použití klasických přípravků proti klíšťatům nejlépe na bázi isoxazolinů.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 6.4. 2021 19:10

Dobrý den,

Naše 3m štěnátko JRT je na dietě (rýže+maso) a užívá Enterozoo gel. V neděli jsme trávili většinu dne venku na zahradě a od včera čůrá téměř každých 10m. Je to normální? Zkusím uvařit urologický čaj, jak mu ho mám podat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.4. 2021 14:41

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 5819 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy