veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 5439 dotazů...
Hledat
novější vzkazy vyhledáno 5439 (zobrazeno 51 - 100)
starší vzkazy

Jana 8.5. 2020 18:27

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat, mám už týden nemocnou kočičku,má 4 roky, je domácí ven nechodí, kastrovaná není..týden mi pořád zvrací, nejí občas se napije vody, strašně zhubla je pořád někde schovaná a když se ukáže tak ji visí z tlamičky sliny a zvrací bílou pěnu nebo jakoby hleny..byla jsem u veterináře jen ji dal tři injekce a to bylo vše, že máme přijít v úterý na kontrolu, ale mám obavu že do té doby nevydrží a umře mi hlady a vyčerpáním..je celá zesláblá..

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:21

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

BARBORA MRÁZOVÁ 6.5. 2020 23:10

Dobry vecer chtela jsem se zeptat jestli muze osmak degu jitrocelovy sirup s vitaminem c.A kdyz muj potkanek psika kolik ml mu dene mam dat jitroceloveho sirupu cetla sem ze se mu na to psikani ma dat ale nevim davkovani dekuji za odpoved Mrazova

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:20

Dobrý den,

nikdy jsem jej u hlodavců nepoužíval, nicméně toxický nebude.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana Paymová 6.5. 2020 10:56

Dobrý den,

máme fenu AM.buldoka, věk cca 9 10let. Adoptovali jsme ji před 5 lety, takže co se s ní dělo do jejích cca 4 let přesně nevíme.
Před rok v Květnu měla první "záchvat". Šla po ulici, hrála si s vodítkem a najednou ležela na zemi, v bezvědomí nebyla, netřepala se, neměla pěnu u tlami ani jí nepovolily svěrače, nebyla agresivní. Tento stav trval 2-3 min. Tyto "záchvaty" začaly přicházet bez příznaků, z ničeho nic, takže nikdy nevíme kdy se to stane. Jediné, co jsme vypozorovali je podklesnutí nohou a poté se zhroutí, následně se odkrví sliznice, zrychleně dýchá a tluče rychle srdce. Byli jí udělány kompletní odběry krve, kde se přišlo na nefunkčnost štítné žlázy, takže má nasazen Forthyron 400. Chvilku to vypadalo, že příčina "záchvatu" byla odhlana. Nicméně probíhájí stále cca 1x měsíčně někdy se ten interval prodlouží. Začala napadat na přední nohy, podstoupila RTG, který nic neodhlalil a bylo nám sděleno, že se jedná o neurologický problém, kdy má problém i se svaly na zadních nohách, má je jako " bláto". Dostala Rimadyl vitamín B. Včera, tj. 5.5.2020, měla opět další "záchvat" a asi nejsilnější, kdy se i počůrala a mimo sebe byla dobré 3 - 4 min. Nevím jak dál, kam se obrátit, co podsoupit, vzhledem k jejímu věku. Předem děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:19

Dobrý den,

doporučuji klinické vyšetření na některé z větších referenčních klinik, například se můžete objednat k nám přímo k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

ANNA TURKOVÁ 6.5. 2020 09:00

Dobrý den, mám kootátka a nechtěějí mi přes letité zkušenosti jíst paštičky, ani jednu z kočičích, koupilla jsem psí koonzervu propesko kuřřecí a mužou se utlouct, mohu jim ji dávat?
Děkuji Anna

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:18

Dobrý den,

všeobecně mají kočky vyšší nároky na bílkovinu než psi. Bez znalosti složení Vám nejsem schopen relevantně odpovědět

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiří Dubový 5.5. 2020 09:58

Dobrý den, mohu se prosím zeptat co byste doporučili proti klíšťatům pro 11 kg psa, brali jsme od Vás vždy nějakou tabletku za cca 800 kč,ale nevíme jak se tabletka jmenuje. Máte ji prosím ve Vaší ordinaci? děkuji moc za odpověď, s pozdravem Jiří Dubový

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.5. 2020 08:13

Dobrý den,

ano i tabletové přípravky máme běžně skladem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Luděk Pechanec 4.5. 2020 21:26

Dobrý den, náš osmiměsíční trpasličí pudlík má venku pouze jedno varle. Je to normální? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 08:13

Dobrý den,

doporučuji kastraci kryptorchidního varlete, z důvodu zvýšené četnosti výskytu možných budoucích hormonálních a onkologických onemocnění.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

dobry den 4.5. 2020 14:27

dobry den proč máte vyvěšený telefon ? už se k vám snažím dovolat 3 hodiny ! time 14.27 dnes 04.05.2020 !!!
mněly by jste mít aspon dvě čísla ! a nebo více !
děkuji přeji hezky den

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 08:10

Dobrý den,

se svou stížností se obraťte na našeho poskytovatele elektrické energie, který nám neplánovaně odstavil na tři hodiny elektřinu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Linda 4.5. 2020 14:03

Dobrý den, dotaz bude asi trochu delší, pokusím se to napsat srozumitelně. Od února řešíme s naší 4letou fenkou kříženkou NO problémy s kulháním na všechny 4 nohy. Občas kulhá na jednu, další den na druhou, nějaké dny nekulhá vůbec atd atd.. Po 4 měsících řešení na jedné veterině jí konečně byla odebrána krev, kde se zjistilo, že má vyšší hodnotu Eozinofilních segmentů a zároveň nižší hodnotu nula Retikulocytů. Byly nám podány kortikoidy, bez většího vysvětlení. Šla jsem tedy s fenkou na jinou veterinu, kde jí udělali znovu odběr krve, kde tentokrát vyšla vyšší hodnota SDMA a Kreatininu a nižší hodnota Glukózy a Kalcia. Já tomu samozřejmě vůbec nerozumím.. Na druhé veterině nám tedy podle krve bylo řečeno, že má náběh na chronické selhání ledvin, že je nutné začít podávat speciální dietní granule a každé tři měsíce chodit na kontrolní odběr krve.. Ohledně kulhání se nezjistilo nic, jsme objednaní na RTG. Přijde mi ale hodně zvláštní, že obě dvě krve se dělaly během 10 dnů. Jak je tedy možné, že v prvním odběru se ukázaly prý ledviny naprosto v pořádku a v druhém tohle? Neumíte mi prosím poradit?
Předem moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 08:12

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření 553 662 467. Doporučuji důsledné ortopedické a neurologické vyšetření a odběr krve na vektorové nemoci klíšťat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 3.5. 2020 11:55

Dobrý den, potřebovala bych mému koni píchnout Bonharen, provádíte tuto službu a za za kolik peněz?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 08:08

Dobrý den,

cena za 1 dávku je 1500,- + cestovné

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana Lodnankova 1.5. 2020 14:17

Dobrý den máme zakrslého králíčka Teddyho.jsou mu 2 roky a začal být agresivní.Myslite že by bylo třeba udělat kastraci aby se uklidnil?děkuji Zuzan

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 08:08

Dobrý den,

ano u samce může mít na agresivitu kastrace zásadní vliv.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Bláhová 30.4. 2020 14:40

Dobrý den, měla bych dotaz k mému pejskovi je mu skoro 14 let. A již pár týdnu mu z nosu z jedné dírky teče žlutý hlen, který je někdy spojený s krví. Řešíme to již s naší veterinářkou bere antibiotika, ta mu ale vůbec nepomáhají. Byl uspán a byly mu vyčištěny zuby, to bohužel také nepomohlo. Chtěla jsem se zeptat jestli jsou nějáka antibiotika která by se mu dala přímo do nosu. Zajímalo by mě proč mu teče pouze z jedné dírky. Další krok je uspat pejska znovu a udělat další vyšetření. Můj hlavní dotaz je ten, jestli Vás nenapadá nějaká další možnost pokud se např. jedná o zánět a antibiotika nezabírají? Děkuji velice za odpověd, Bláhová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 08:07

Dobrý den,

doporučuji další paraklinická vyšetření jako endoskopie, CT a MRI vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza Turková 29.4. 2020 18:10

Dobrý den, potřebuji poradit, máme čtyř leteho Amerického kokršpaněla. Objevují se u něj záchvaty, najednou mu stuhne tělo za předními packami až k ocasku a je v křeči, většinou do 5 minut to odezní. Vyšetření krve pan doktor udělal a krev je v pořádku, epilepsie to také není, pro jistotu nám pan doktor předepsal léky Phenaemal 100mg,davame ráno a večer. Jako malý měl břišní kýlu a teď před měsícem mu odstranili pár zubů. Už si nevíme rady. Děkuji Turkova

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 08:06

Dobrý den,

dle Vámi popisovaného bych se epilepsie obával. Zjištění vyvolávající příčiny a nasazení správné medikace může bohužel být někdy velmi obtížné. Doporučuji důkladné vyšetření na specializovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Klára 28.4. 2020 23:41

Dobrý den,dneska je to třetí den c9 jsem si všimla že můj křeček(má 3 a půl roku)má nad očičkem takoví pupínek má asi 1mm zjistila jsem že to je pupínek-bradavicka můžete mi poradit co s tím mám dělat?
Druhý problém bylo to stejné zalepene očičko
které otiram heřmánkem a je to lepší jen když se probudí tak to má zalepene ale po pár mrknutí to je v pohodě jen ten pupínek.
Předem děkuju

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 08:02

Dobrý den,

objednat se na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Helena Knirschová 27.4. 2020 20:03

Dobrý den, mám více jak 11 let černého labrouše, již delší dobu cca 5.-6. rok mu vyplachuji pinďourka roztokem hypermangánu (pár zrníček, aby byla voda do jemně fialova), mám pipetku od nosních kapiček, aplikace ok a na pohodu. Asi jako každý pejsek, má občas žlutavý výtok, zánět? Kapičkově.. Jednou za čas mu vypláchnu, a opravdu vyjdou ošklivosti, ale pak v poho a nějaký čas je klid. Poslední dobou si stále častěji oblízává, né po proplachu, naposledy jsem mu čistila cca 3 týdny.. můžu častěji proplachovat? Hlavně dotaz jestli třeba bylinky? heřmánek bo řapík? Nebo jestli poradíte co nejlépe. Nebolí ho, ale říkám si jak mu udělat lépe a předejít event. nějakému horšímu zánětu? Je doma (v bytě), od mala, žádný přistydlík ani maroda. Prostě starší děcko no. Budu moc ráda za Vaší odpověď, event. tip. Jinak přes pelíšek má přetažené prostěradlo, každý týden má čisté. Vyvařujeme. Předem moc děkuji, Helena + Jack

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 07:56

Dobrý den,

doporučuji vyšetření u veterináře, a zaměřit se na vyšetření prostaty.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tomáš 27.4. 2020 11:33

Dobrý den, měl bych dotaz ke krmivu u králíků. Jak je to prosím s granulemi s léčivem? Narazil jsem na řadu zkušeností, které se ne úplně ztotožňují. Je vhodné králíkům po odstavu od samice podávat granule s léčivem, či nikoli? Já dávám králíkům občas vodu s octem. Chystám se odstavit mladé od matky a nevím, co bude nejvhodnější zvolit - zda granule s léčivem nebo léčivo do vody (jaké?). Krmení jsou senem, granulemi bez léčiva, ječmen a samozřejmě voda (občas smíchám s octem). Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 5.5. 2020 07:55

Dobrý den,

z vašeho dotazu není jasné jaká medikace. Léčivo se vždy nasazuje na základě vyšetření veterinárním lékařem. Pokud se jedná o kokcidiozu je preventivní medikace v rozporu se zodpovědným přístupem k antibiotikům.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Václavíková 24.4. 2020 16:48

Chtěla bych se zeptat na imunitu po prodělání panleukopenie. Pokud kočka prodělá tuto nemoc, je mozné ji prodělat znovu? Za jakych podminek by se tak mohlo stát a byl by průběh nemoci stejně vážný nebo mírnější díky nějaké paměti organismu na tento parvovirus? (Kocour ji prodělal v roce a 8 mesících bez průjmu a zvracení s teplotou 40°C,se sondou na výživu a celkovou schváceností. Je kastrovaný). Děkuji za Vaši odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.4. 2020 18:20

Dobrý den,

nejlepší prevencí je vakcinace, zda je po prodělání onemocnění dlouhodobá imunita bohužel nevím.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Šárka Hurtová 24.4. 2020 11:29

Dobrý den, máme kočku je jí 15 let.Včera se jí stalo to, že měla jednu zornici rozšířenou a druhou ne.Asi po třech hodinách se to srovnalo.Jedná se o něco závažného, máme navštívit veterináře?Kočka je jinak v pořádku,děkuji Hurtová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.4. 2020 18:18

Dobrý den,

příčin může být celá řada. Doporučuji vyšetření u veterinárního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

MVDr. Ondřej Cáder 25.4. 2020 18:18

Dobrý den,

příčin může být celá řada. Doporučuji vyšetření u veterinárního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nela Bahulíková 23.4. 2020 14:50

Dobrý den, mám roční fenku australského ovčáka a již třetím dnem nedělá skoro nic jiného, než že si vylizuje mezi prstí na obou předních tlapkách, drápky a občas tlapky ze spod na bříškách. Zádné odření, zatržený drápek ani nic vraženého. Většinou si to oliuje velmi opatrně, ale vytrvale dlouho - prakticky vždy když, zrovna nejsme na procházce, nebo nespí. Občas u toho i knučí, přijde mi, že ji to už strašně vyčerpává a štve. Jiné příznaky nemá, jen mi přijde, že na to, že je jindy velmi aktivní a vyžaduje pozornost, tak je ted podezřele v klidu a stále spí. Není apatická, normálně žere i pije, pokud začneme hru tak je i hravá jen ji ted sama nevyhledává. Co se týče vyprazdnovaní tak je také vše ok - při starém.
Nekulhá jen mi přijde, že je při chůzi opatrnější. Krmivo i pamlsky zůstaly stejné v jídelníčku nebyla žádná změna. Když se olizuje třeba už hodinu v kuse přijde miže je občas mezi prsty něco jako kapička bílého moku. Je nutné jet na veterinu nebo se s tím dá něco udělat takhle po domluvě?
Nemám problém přijet spíš mi jde o to aby jsem třeba zbytečně neplašila a zbytečně neblokovala závažné případy zvláště v této situaci. Děkuji mockrát předem za odpověď
S pozdravem krásného dne
Nela Bahulíková
Tel: 778 002 432
email: nellabahulikova@seznam.cz

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.4. 2020 18:17

Dobrý den,

objednejte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDR. Ondřej Cáder

lidka 23.4. 2020 02:47

Dobrý den prosím o radu jak zkrátit kuřatům křídla aby nelítala přes plot moc děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.4. 2020 18:18

Dobrý den,

tímto jsem se nikdy nezaobíral, doporučuji konzultovat s veterinářem který se věnuje drůbeži případně s chovatelem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Cieslarová 21.4. 2020 12:39

Dobrý den, máme 3 ročního zakrslého králíčka lvíčka, a uz asi skoro dva týdny nám moc nežere, jen trochu seno, a měl občas průjem a malinké bobky. Uz asi týden mu taky kručí v bříšku nahlas. Byli jsme s ním u doktora a řekli nám, že to bude možná zadníma zubama, že nežere, tak mu včera dělali zákrok v narkóze i přes to, že jsme jim říkali že ma průjem a kručí mu v bříšku. Naštěstí zákrok přežil ale pořád moc nechce jíst a má vodnatý průjem,tam kde si lehne je flek a bříško mu stále hodně kručí nahlas. Vzali jsme bobky z jednoho dne a bylo nam řečeno ze kokcidie nemá. Nevíme už co s ním dál. Jednou má bobky pěkné kdyz se vykadi do záchodku ale v průběhu celeho dne mu to bříško kručí a jak se postaví tak je pod nim vodnaty flek. Poradíte nám prosím? Mohli bychom případně s ním dojet? Děkuji moc za odpovědi.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.4. 2020 18:16

Dobrý den,

doporučuji provést koprologické vyšetření trusu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tomáš 20.4. 2020 19:22

Dobry den o ovce jsme nasli bulku pravděpodobně cystu ktera je naplnena tužší tekutinou asi hnisem a do 14 dnu uz to ma 5 ovci ovce spatne zerou a chodi prosim o radu děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 08:04

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena Vávrová 19.4. 2020 14:25

Dobrý den, mám 3,5 letou maltézáčku, má nepravidelné hárání asi tak jednou za devět měsíců na veterině mi řekli že je to normální teď se poslední dobou často olizuje, ale nehárá jestli by nebylo nejlepší ji nechat vykastrovat doktor nám kastraci nedoporučil , že by mohlo docházet k úniku moči bojím se aby nebyla nemocná. Děkuji za odpověď Vávrová.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 08:04

Dobrý den,

doporučuji kastraci feny.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karel Michálek 18.4. 2020 21:09

Za jak dlouho po očkování proti myxematóze a moru lze připustit samici k samci.
Děkuji za odpověď, KM

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 08:03

Dobrý den,

není tam kontraindikace.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Chlubnová 16.4. 2020 22:09

Dobrý den, můj dotaz se týká nemoci encefalitozoonózy. V nedávné době jsme museli králíčka kvůli této nemoci nechat uspat a budeme si pořizovat nového. A chtěli by jsme ho dat do stejné klece a nevíme jestli bude stačit místa pořádně vydezinfikovat a umýt a nebo bude nutné koupit věci nové (na internetu jsem se docetla ze je tato nemoc přenosná močí)
Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 08:02

Dobrý den,

po důkladné sanaci prostředí a věcí by nemělo být riziko nákazy.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anna Vašíčková 16.4. 2020 13:37

Dobrý den, máme na statku kamerunského kozla (stáří: 5 let), včera dostal "epileptický záchvat" a bohužel zemřel. Byl to první záchvat, nikdy neprojevoval žádné známky nemoci, byl kastrovaný. Strava - seno, pastva, zelenina ze zahrádky (mrkev, zelí apod.). Měl velký výběh a do party ještě jednoho kozlíka (kastrovaný rovněž, bratr z vrhu). Bojím se o druhého kozlíka, jsou nějaké známky, které laik přehlídne? Děkuji! Vašíčková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 08:01

Dobrý den,

doporučuji pitvu uhynulého kusu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Štrohalmová 16.4. 2020 11:11

Dobrý den, máme dva králíky - samce. Oba jsou přes rok staří. Chtěli bychom je nechat vykastrovat, proto bych se chtěla zeptat na cenu této služby u vás na klinice. Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 08:01

Dobrý den,

kalkulace je u nás 1700,-

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivana Vajglová 16.4. 2020 07:01

Dobrý den, může oční kapky pro psy použít i člověk?
S pozdravem Vajglová Ivana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 08:00

Dobrý den,

dle zákona ne.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lukáš 15.4. 2020 22:50

Dobrý den,
jsem majitelem 10 let starého labradora. V loňském roce nám u něj začaly problémy s dýcháním. Postupem času nedokázal ujít delší procházku, pak kratší a teď je to ve stavu, kdy neujde ani 20 metrů a začne se hned zadýchávat. Vypadá to asi takhle, že stáhne břicho úplně k hrudnímu koši a jako by nedokázal lapat dech. Takhle vydýchává třeba i 5 minut a stojí, nebo leží na zemi a není schopen kroku. Normálně jí, pije a na první pohled nevypadá, že je nějak nemocný. U veterináře jsme s ním byli minulý rok několikrát na vyšetření krve, sono plic a srdce. Nic se nenašlo, jen na srdci je dle veterináře jen něco málo, co by nemělo mít vliv na jeho stav. Můžete mi prosím poradit, co s tím? Může to být nějaká vrozená vada, nebo něco, na co labradoři trpí? Má cenu riskovat v tomto věku nějaké další vyšetření, či operaci? Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:59

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivana Ryšková 15.4. 2020 18:59

Dobrý den
Můj křeček syrský budou mi dva roky, je tu kluk.Poslední dobou blbě dýchá nevím čím to je jestli náhodou neumírá, mám o něj strach. Prosím poraĎte mi co s tím mám dělat.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:59

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Václav 13.4. 2020 10:01

Dobrý den, mám pejska který, druhý den docela intenzivně kašle na suchý dráždivý kašel.
Chtěl bych se tedy zeptat zda je možné pejskovy podat léky proti kašli abych mu trochu od kašle ulevil (Stoptussin, Mucosolvan..). Pejsek je stáří je mu 12 let a kašel ho docela vysiluje. Pozítří jdeme k veterináři. Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:59

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Václav Vodrážka 11.4. 2020 22:19

Dobrý den,
náš pes-kokršpaněl- má pod ocasem, nad řitním otvorem dvě souměrné tuhé bulky,každá asi velikosti lískového oříšku.
Lze určit na dálku o co se asi jedná? Děkuji předem za odpověď. V.V.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:59

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Katka 11.4. 2020 17:53

Dobrý den. Mám potkana ani ne rok starého a teče mu někdy krev z čenichu tak se chci zeptat zdali je to normální jako u lidí když jim praskne žilka v nose .

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:58

Dobrý den,

pravděpodobně se nejedná o krev ale o porfyrin. Pokud máte nějaké pochybnosti o zdravotní stavu zvířete objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela 11.4. 2020 07:44

Dobrý den, mám 4 měsíčního pejska a bohužel má jen jedno varle a druhé se neví, kde je. Má lékařka mi řekla, že je nutná pouze kastrace. Ale viděla jsem dokument, kde veterinář pejskovi vrátil varle tam kam patří. Je to možné? Nechci ho nechat kastrovat. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:57

Dobrý den,

operace za účelem změny vzhledu psa se považují za týrání. Doporučuji kastraci, proti reverzu je možné vykastrovat pouze kryptorchidní varle.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika Vláčilová 10.4. 2020 15:02

Dobrý den, 12ti letý kocour koncem roku 2019 urputně zvracel natrávené krmivo i nenatrávené byl 2x léčen ant. po vysazení se vždy vrátilo zvracení. Na rtg, sono a vyšetření krve se nic nenašlo byl na kapačkách s ant. a výživou. Dieta gastrointestinal, ale i tak se zvraceni objevilo a byl nasazen Dopo medrol,22.12,4.1.,9.2.znovu začínal zvracet, 9.4.s tím že měsíc téměř nežere a zhubl 0,5 kg. Mimo jiné jsme zkoušeli bylinné kapky energyvet. Nechce moc žrát jen cca 1/5 krmné dávky za den, nechutenství. Veterinář nás připravuje na nejhorší. Nemáte s tím zkušenosti? Děkuji za informace

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:56

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření, pravděpodobně bude na místě provést další vyšetření například gastroskopii atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivana Prošokvá 9.4. 2020 21:12

Dobrý večer, v sobotu 4.4.2020 jsme byli s fenkou maltezáčka (Enny) u vás na klinice a pan doktor zjistil, že má psincový kašel. Dostala antibiotika. Dnes jí začala vytékat z bradavek čirá tekutina. Hodně si olizuje pohlavní orgány, schovává se, pokňukává, nebo naopak se od nás ani nehne. Málo žere. Může jít o falešnou březost? Je cca 5 týdnů po hárání. Máme pro jistotu přijet na kontrolu? Děkuji za odpověď, Prokšová Ivana Vítkov

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:55

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina K. 7.4. 2020 20:25

Dobrý den, už cca 10 dní pozoruji u želvy zelenavé nateklá víčka, oči má v poslední době téméř pořád zavřené. Pokud je otevře tak jen částečně a jsou zahaleny bílým povlakem (normálně jsou černé). Poslední týden kapu 1x denně kapky Floxal, zatím ale nepozoruji zlepšení. Chci se zeptat, zda je dobrý nápad nasadit kapky Tobrex (antibiotika) nebo bude lepší konzultace. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:55

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

ilona strnadová 7.4. 2020 15:46

PROSÍM MÁM PROBLÉM S FENEČKOU POSLEDNÍ DOBU ŠPATNĚ ČURÁ --HODNĚ DLOUHO A MALINKO A ČASTO A NĚKDY NEUDRŽÍ MOČ -A POČURÁ SE NA PODLAZE --JINAK JE JÍ -KOLEM 9 LET PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA INFO--STRNADOVÁ

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:54

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Muchová 7.4. 2020 11:40

Dobrý den, Mám psa cca 6 let s epileptickými záchvaty. Bere denně antiepileptika. Záchvat má co 2 až 3 týdny poměrně silný. Je nějaká možnost jak záchvaty oddálit? Případně máte nějakou zkušenost i v kombinaci s alternativní medicinou?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.4. 2020 07:54

Dobrý den,

na případnou konzultaci alternativní terapie se objednejte přímo k dr. Hynarovi 553 662 467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Milena Vrtěnová 4.4. 2020 22:41

Dobrý den, naše fenka má11let a je půl roku po operaci timpanické buly. Asi 2 měsíce u ní pozorujeme zvláštní chování. Leží na místě a najednou vyskočí a začne se honit za ocasem. Vypadá to jako kdyby se lekla. Napadá vás, co by to mohlo být za problém? Děkuji Vrtěnová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:34

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, s neurologickým pacientem se nejlépe objednat přímo k dr. Hynarovi 553662467

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dominik 4.4. 2020 19:31

Dobrý večer , mam amstafa 10 měsicu a od rana mi blije jenom hleny ted k večeru vyhodil snidani a granule co měl na oběd prosim o radu co snim ? děkuji Štefko

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:33

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Silvie K. 3.4. 2020 10:34

Dobrý den. Máme doma psa-kříženec jezevčíka 13 let u kterého nás trápí "zduření penisu"
Zpozorovala jsem to už před lety, kdy k tomu docházelo např. jednou za půl roku. Penis silně oteče a ztopoří, kapkama z něj vytéká tekutina. Trvá to přibližně 10-15 min. Pak se penis vrátí do normálu. Dochází k tomu v klidovém stavu, kdy pes například leží a nijak se například neoblizuje nebo nic podobného. V poslední době se to stává i jednou do týdne. Pes nehnutě stojí a čeká až to přejde. Napadlo mě, že by se mohlo jednat například o prostatu. Na internetu se mi bohužel nepodařilo podobné témata dohledat. Jinak je pes zdraví a veselí. Dohledala jsem, že by mohlo pomoci promazat mastí na sliznici. Prosím o radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:33

Dobrý den,

doporučuji vyšetření zvířete a pravděpodobně zvážit kastraci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana 2.4. 2020 14:30

Dobrý den,
máme zakrslého králíka, stáří cca pět let. Králík je už několik let na jedno oko slepý - šedý zákal. Včera mu toto slepé oko celé zčervenalo. Žádné jiné změny u něj nejsou - chuť k jídlu má, je stále hravý a veselý. Prosím o radu, co může být příčinou.
Předem děkuji za Vaši odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:32

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Drahuše Maňkošová 1.4. 2020 16:32

Dobrý den prosím o radu Mám 9 leteho pejska Jorkšíra bylo mu diagnostikované onemocnění slinivky. Na podzim
měl zánět močových cest a byl předávkován antibiotiky mimo jiné biseptolem. Projevilo se to zvracením a průjmem s krví. Byl zaléčen a nějakou dobu byl v pohodě. Teď se objevily stejné problémy tak mu paní doktorka naordinovala antibiotika enroxil flavour 50 mg na bakteriální infekci střev. Jde mi o to že váží 5,7kg a má užívat tabletu 1x denně. V přívalovém letáku doporučuji přísně dodržovat živou váhu a tableta 50mg je na 10kg živé váhy tak mám velké obavy z předávkování. Tak moc prosím o radu. Děkuji za odpověď Maňkošová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:30

Dobrý den,

dotazy směřujte na ošetřujícího lékaře, který léčbu nasadil a zná diagnozu a indikaci proč ji nasadil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Mirka Machova 31.3. 2020 20:25

Dobrý den za jak dlouho začnou působit granule pro psa Royal Canin URINARY S/O dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:30

Dobrý den,

dotazy směřujte na ošetřujícího lékaře, který dietu nasadil a zná diagnozu a indikaci proč ji nasadil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Adéla Rečková 31.3. 2020 19:12

Dobrý den,
Mám pejska, dnes na procházce na nás vyběhl jiný pes a napadl mojeho. Doma jsem zjistila že má něco s jedním okem. Bělmo nemá bílé ale červené. Další jiné příznaky nemá. Myslím že na obě oči vidí, s oka mu neteče, jedine co tak jen to Bělmo má červené. Mám sním jet na veterinu nebo mu můžu nějak pomoct doma? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:29

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna 31.3. 2020 11:36

Dobrý den,
dnes ráno naše fenka začala zvracet krev. Pár dní se hárá, neustále si místo ošetřuje oblizováním. Proč zvrací krev? Může to být důsledek hárání? Děkuju..

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:29

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Trčka Petr 30.3. 2020 23:35

Dobry vecer chtel jsem se zeptat kralik byl celej den v poradku a ted vecer jenom lezi a nechce se postavit ani kdyz mu pomuzu co se stim da delat nebo co snim je dekuji za odpoved Trčka Petr

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:29

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolína 30.3. 2020 17:04

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně moji kočičky. Máme roční kočičku, které se začala vypadávat srst na bříšku, vnitřní straně stehen a nad ocáskem. Všimli jsme si toho dnes, ale nikdy předtím to neměla. Týden zpět jsme jí koupali šampónem proti parazitům, ale tím už jsme jí párkrát koupali. Tentýž týden dostala i obojek proti blechám-Margus Biocide Collar. Našli jsme u ní blechy, proto jsme jí dali tento obojek.Můžete Nám prosím nějak poradit jak dále pokračovat ? Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Karolína.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:28

Dobrý den,

tímto postupem se blech nezbavíte, pokud to byl šampon na bázi permetrinů je jim možné kočku narozdíl od psa i otrávit. Zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana Kafková 29.3. 2020 14:33

Dobrý den, máme zájem o štěně ole bylo nám sděleno, že má fenka na jednom oku srostlé víčko. Chtěla jsem se zeptatk, jak je možné tento defekt odstranit, případně jak taková operace probíhá, zda jsou nějaké rizika nebo jaká je cena operace.
Předem děkuji za Vaši odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:27

Dobrý den,

objednejte se u nás na vyšetření přímo k primáři Hynarovi 553662467

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Věra Jonátová 27.3. 2020 21:23

Dobrý den chtěla bych se zeptat máme 7letou fenku yokšíra je vykastrovaná v poslední době se škrábe zjistila jsem že má na přední tlapce na kloubu černý vystouplí flek který si vehementně olizuje byli jsme u veterináře který nám řekl že si pravděpodobně trochu někde odřela a že je to strup já si to nemyslím jelikož po týdnu vidím že je to větší.Taky začala jak se říká sáňkovat po koberci když jsem se podívala tak u kořene ocasu má kůži načervenalou a kolem řitního otvoru je kůže černá ale bez vystoupnutí.Pan doktor nám před týdnem dal lék Prednisol půl tablety večer 4dny a pak půl tabl.ob den ale myslím že to nepomáhá.Snažím se jí to omývat odvarem z řepíku můžete mi poradit co by to mohlo být?moc děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 7.4. 2020 08:26

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

novější vzkazy vyhledáno 5439 (zobrazeno 51 - 100)
starší vzkazy