veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 6515 dotazů...
Hledat
novější vzkazy vyhledáno 6515 (zobrazeno 51 - 100)
starší vzkazy

Tereza Vincourová 29.9. 2021 15:43

Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem, ohledně mé domácí, obyčejné kočičky. Pokusím se problém popsat co nejsrozumitelněji :). Už nějakou dobu kočička při mazlení a tulení vypustí občas z vylučovacího ústrojí zapáchající tekutinu....ale není to tekuté, jen jakoby nějaký "sliz". Byla jsem s ní u veterináře, kde zaznamenali špatně provedenou kastraci. Kočička šla tedy znovu na operaci, kde ji vybraly celou dělohu, atd. Bohužel po nějaké době to začala dělat znovu. Je to ale jen pokud je hodně uvolněná a tulí se. Potom se okamžitě začne lízat a čistit. Nikde na internetu jsem nenašla, o co by se mohlo jednat. A protože je pro ni velmi stresující cesta k veterináři, zkouším první vás. Třeba mi poradíte a budete vědět, o co se jedná. Byla bych vám moc vděčná.

Předem děkuji a přeji pěkný den

S pozdravem

Vincourová T.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:49

Dobrý den,

nejedná se o pachové žlázy?

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karel Kaman 29.9. 2021 15:24

Dobrý den. Pes, 7 roků si koše kosti zadních noh od tlapky po patu, ne klouby.. Je zdravý, běhá dobře, při vycházce i táhne silou. Vzali jsme si ho před 4 měsíci. O jeho minulosti moc nevíme, zda žil venku u boudy, nebo uvnitř budovy. Údajně je to kříženec Německého ovčáka a Border kolie. Má 20kg. Může to být psychická porucha? Máme mu koupit nějaké léky? Děkuji za odpověď. Kaman Karel.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:48

Dobrý den,

objednejte se k nám na dermtologické vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Xbit 28.9. 2021 07:54

Dobrý den chci ze zeptat mám 2 myši a jedna má úplně nafouklé břicho tak by mně alespoň zajímalo co to znamená nebo co stůj dělat. předem děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:48

Dobrý den,

doporučuji ošetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucia Marcinová 27.9. 2021 11:09

Dobrý deň, liečim môjmu kocúrkovi ranu, ktorá sa ale nijak nezmenšuje. Priemer je asi tak 1cm. Prvýkrát som to konzultovala s veterinárom v červnu, keď tam mal už väčši strup, a stále si to zlízal. Pán doktor mu to vyčistil alfabinem a dal mi límec, ktorý mal zabrániť zlízaniu strupu. Strup sa mu tam ale držal celé dva mesiace a on mal celé dva mesiace límec, myslela som, že to proste odpadne samo. Avšak kocúr si stále do toho strupu chodil a nakoniec sa naučil využívať límec na to, aby si strup zoškrabol a na základe toho som opäť 10.9.navštívila veterinárnu ambulanciu, tentokrát inú. Doktorka povedala, že pod tým strupom tá rana nebola stále zahojená a že pôvod môže byť akýkoľvek, ale musí sa to liečiť ako živá rana, nemôže to zaschnúť. Takže to už druhý týždeň liečime mastičkami. Keďže ale kocúr si do toho stále ide, musí byť na tej rane ešte gáza a zaviazala som to elastickou bandážou. Nie napevno, aby tá rana aj dýchala. Každé ráno mu to čístím řepíkovým čajom (samozrejme vlažným), prípadne vyčístím 3% peroxidom, potom znovu natriem mastičkami a obviažem. Rana sa ale nezmenšuje zatiaľ a doktorka tvrdí, že to môže byť tým, že okraje rany sú už zahojené a preto sa nesťahujú, ale vnútro rany je stále otvorené. Vraj ak to nebude lepšie, budeme musieť oživiť okraje rany a ďalší postup zatiaľ neviem. Inak v okolí rany mal podkožný zápal, ale to už vyzerá lepšie. Momentálne berie antibiotiká enroxil. Prvý týžden mi doktorka dala len mastičku ialugen, ktorú som mu dávala do rany, teraz mu ju dávam na okolie rany a dovnútra rany mi predpísala gél iruxol. Moja otázka je, či je chirurgický zákrok (oživenie okrajov rany) naozaj jediná možnosť? A či je vôbec dobré, že je tá rana stále mokrá/mastná?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:48

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Ročková 27.9. 2021 10:37

Dobrý den, máme 8 letou labradorku a v průběhu září nám diagnostikovali Hornerův syndrom, v jeden den spadlo jedno spodní víčko a nastal velký kašel...za týden spadlo i druhé víčko, brali jsme antibiotika , na kašel nám nepomohl ani Stoptusin ani Mucosolvan, pomohl až Jitrocelový sirup ,který jsem si pro pejska koupila sama.Přidáváme Milgamma N. Nyní bez kašle, oči jsou stále podrážděné, takže používáme umělé slzy Recugel. Když spí , pak má oči více červené, pak se to zase zlepší a pořád dokola.Můžete mi něco doporučit ? Co třeba nějaké kapky přes den a večer gel? Po tom gelu hůř vidí, ne? Jestli by nebylo vhodné to nějak kombinovat. Doporučíte mi třeba i jinou značku gelu nebo kapek ? Moc děkuji za radu. HR

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:47

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem který zná celkový zdravotní stav psa.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

David 26.9. 2021 19:02

Dobrý den. Mám takový problém. Před dvěma dny jsem králíčkovi slupoval z ocásku zaschlé bobky a on sebou škubnul a jeho celý ocásek mi zůstal v ruce. Tak půl hodiny mu tekla z rány po ocásku tekla krev pak se to uklidnilo. Králíček normálné pije a žere, ale mám strach aby do toho nedostala infekci nebo něco podobného. Volal jsem na veterinární pohotovost a tam mi řekli, že je tohle jedno z nečastějších zranění u králíků a prý jaká si obrana před dravci. Poté mi řekli že za veterinářem není třeba chodit dokud se mi nebude zdát králík nějaký divný či přestane žrát nebo pít. A že jí to mám potřít "žlutou dezinfekcí". Mám tedy za veterinářem zajít? Mám se bát že umře?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:46

Dobrý den,

doporučuji ošetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 25.9. 2021 20:48

Dobrý den mám zakslého králíčka kterému jsem zjistila že má pod okem bouličku byli jsme ve čtvrtek u zvěrolékaře ten mu to rozřízl vymačkal bílý hnis a poslal nás domu dnes máme sobotu a mátam zas bouličku možná horší než předtím mažemeto višňovou mastí děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:45

Dobrý den,

objednejte se k nám k dr. Máčelovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina Hrubá 25.9. 2021 20:23

Dobrý večer,mám dotaz ohledně mláďat morčat.Mame tři mláďata jsou dnes to je 25.9. stará 17 dní vím,že by měli být u matky 3-4 týdny,ale mladí samci už na ni naskakuji...a já se bojím,že ji oplodní...mám je už od matky oddělit.Dekuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:44

Dobrý den,

konzultoval bych stav se zkušeným chovatel, já nevím :-)

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 25.9. 2021 13:06

Dobrý den, máme psa, je mu 8 let. Poslední rok mívá střídavě nějakou asi kožní nemoc. Vykusuje si chlupy, hlavně na zadních nohou. Zůstává mu pak lysá kůže, červená, občas krvavá, kterou pak olizuje. Krmíme už jen granulemi, kvůli nějaké potravinové alergii... ale tím to asi nebude. Začalo mu to poté co byl asi přiotrávený, nevím jestli to může mít souvislost.... nevíte čím by to mohlo být? Případně mohu zaslat i foto. Dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:44

Dobrý den,

objednejte se k nám na dermtologické vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Terezie 25.9. 2021 11:14

Dobrý den,
Všimla jsem si u mojí agamy vousaté, že když loví a vyplázne pořádně jazyk, má ho rudý. Není nateklý, jen má rudou barvu. Při otevření tlamky to není vidět, jen když pořádně vyplázne jazyk.
Je to roční agama, krmím každý den šváby Dubia a listy pampelišky, pravidelně podávám čistý vápník bez vitaminu D3 (každý den), potom vitamíny Reptivit jednou týdně.
Není apatická, chová se standardně, je aktivní, chuť k jídlu má, není na ni poznat, že by ji cokoliv trápilo. Červený jazyk má už něco přes týden. Nemohla se třeba nějak poranit?
Teploty v teráriu jsou nastavené správně, má tam UVB, kterou obměňuji každý půlrok, plnospektralni zářivku, a výhřevnou žárovku.
Co myslíte? Může to být něco vážnějšího? Mám o ní strach.

Děkuji předem za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:43

Dobrý den,

doporučuji objednat se přímo k dr. Hynarovi na vyšetření 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karin 23.9. 2021 00:28

Dobrý den, v pondělí večer jsme byli s mojí čivavkou na očkovaní - dostal Nobivac, jako vždy měl alergickou reakci, tak jsem mu dala v úterý 16 kapek fenistil kapiček, co mi doporučila moje veterinarka - otok ještě ten den zmizel a mohli jsme ho vzít zase do ruky. Dostavila se ale silná prujem, pozdeji i s krví. V úterý pozdě večer už to byly jen světlejší červené kapky, protože už nemá co vylučovat. Dnes (ve středu) se to nezlepsilo, dopoledne měl řidkou stolici, přes noc snědl trochu rýže s krutim, teď večer jsou to zase jen kapky. Chodi třeba 10x za den a strašně u toho naříká, tlačí, ale nemá co. To přisuzuji i té krvi ve stolici, může to být z toho průjmu a tlačení? S veterinarkou jsem mluvila, naordinovala nám dietu a černý čaj s medem, máme počkat ještě den dva a případně přijet, jsme z daleka. Co si o tom myslíte? Můžou být na vinně i ty kapky nebo očkovaní a co byste nám doporučil? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:42

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Horníčková 22.9. 2021 15:43

Dobrý den,
jsem chovatel psů a doslechla jsem se o injekci, která se dá aplikovat po krytí feny a má napomoci spuštění většího počtu vajíček. Můžu se zeptat o jaký přípravek se jedná, případně na nějakou zkušenost?
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:41

Dobrý den,

s tímto nemám zkušenost.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jakub 21.9. 2021 13:52

Dobrý den,
asi před týdnem (12.9.) jsme si přinesli od chovatelky pětiměsíčního kocoura (Ragdoll). Kocour je již kastrovaný (což nám veterinář sdělil, že bylo příliš brzy...). Na nový domov si rychle zvyknul, od třetího dne je zcela klidný. Bohužel od začátku trpí průjmem (stolice dvakrát denně vodová), někdy s trochou červené krve. Protože si nejsme jisti zda a jak chovatelka odčervovala, rozhodli jsme se raději provézt odčervení. V neděli kocour dostal první tabletu, dnes ráno druhou. Od neděle je unavený a hodně spí. Chuť k jídlu má, když nabere sílu, je i hravý, jen se rychle zase unaví. Myslíte že průjem souvisí se stresem ze změny domova a odezní nebo bude vhodné navštívit veterináře? Jsme nervózní z té krve ve stolici, i když jí není velké množství. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:40

Dobrý den,

ano doporučuji vyšetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela 21.9. 2021 06:47

Dobrý den, čivava 6 let, první problém cca před dvěma lety, podruhé letos v srpnu a teď znovu - zřejmě výhřez meziobratlové ploténky v oblasti krční páteře - zatím léčeno injekcí, léky a klidový režim - stav se nelepší, pes má i bolesti. Veterinář řekl, že se to zřejmě bude vracet již pořád a zatím je to malé postižení - až to bude horší, tak že už jedině operace, která stejně nemusí být konečná. Jak tedy postupovat, případně co se dá udělat když nemáme na tak nákladnou operaci finanční prostředky, nebo kdo rozhodne, že už je situace tak vážná, že je potřeba psa uspat. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:40

Dobrý den,

pokud je další žití zvířete spojeno s utrpením a majitel odmítá další navrhovanou terapii je na místě uvažovat nad eutanazií.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna 16.9. 2021 13:28

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co dělat, když nám naše venkovní voliéry s papoušky napadá opakovaně kočka či kuna. Dnes se stalo že jednomu papouškovi amputovala v noci cizí kočka nožičku. Myslíte že může papoušek i bez jedné nohy nadále žít? Existuje nějaká pomoc či rada co dělat a jak papouškovi s jednou nohou pomoci?

Děkuji moc

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:34

Dobrý den,

doporučuji ošetření veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marta 16.9. 2021 09:18

Ahoj všem, včera jsme si pořídili 8tydenni fenku bulmastif x cane corso. Je to 17té stene z vrhu a tudíž velice malinkatá. Sourozenci mají 5-7kg a ona jen 2kg. Chtěli ji nechat utratit , ale podařilo se jí zachránit a má se čile k světu. Bohužel má ale veliké břicho. Čura, kaka, hraje si, vše je v pořádku. Jen velké břicho. Na pohrmat ho tvrdé nemá. Majitelka říkala, že je to od toho jak je maličká tak se to snaží dohnat a pořád papá. Jí granule pro štěňata a do včerejšího večera měla i od maminky mléko. Chystáme se příští týden na veterinu aby ji zkontrolovali. Žijeme v zahraničí a čekací doba na obyčejnou kontrolu je tu i díky Covidu delší. Čím nejlépe krmit aby přibrala a máme mít strach co se týče bříška?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 30.9. 2021 10:34

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem, pravidelné odčervení a trpělivost, čas ukáže jak se bude situace vyvíjet je možné že vše dožene.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna 15.9. 2021 14:17

Dobrý den,

chtěla bych moc poprosit o radu s mým třináctiletým jorkšírem.

Večer když je tma tak téměř nevidí a bojí se udělat kamkoliv krok. Když v ložnici celou noc svítíme tak je to lepší ale velmi nás to samozrejmě omezuje. Neexistuje tedy prosím nějaký přípravek který by jeho vidění za tmy zlepšil? Či nejsou nějaké jiné rady jak tento problém řešit?

Děkuji moc.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.9. 2021 07:48

Dobrý den,

obávám se že ne, ale doporučím vyšetření zkušeným oftalmologem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petr 15.9. 2021 13:58

Kastrovaná kočka (samice) žijící pouze v bytě, věk 7 let, má okolí vagíny slabší mírně znečištěné jakoby výtoke. Chová se a přijímá potravu jako by jí nic nebylo. Při kontrole záchodu byly v moči stopy bíložlutého výtoku. Stav trvá asi týden. Dříve už taky měla znečištěné okolí vagíny, ale časem to vymizelo. Kočka měla před asi dvěma roky problémy s močením (kameny), upravilo se léčbou. O co teď může jednat? Co dělat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.9. 2021 07:48

Dobrý den,

doporučuji vyšetření zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kukol Vladimír 12.9. 2021 13:22

Dobrý den, náš pejsek kulhá na pravou přední nohu jen při rychlé chůzi, na pohled není vidět žádné zranění ani otok.Chtěl bych se zeptat jestli je u vás možnost nožku zrentgenovat. Děkuji Kukol

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.9. 2021 07:47

Dobrý den,

určitě ta možnost je, ideálně se objednejte na recepci 553662467 přímo k dr. Hynarovi nebo dr. Přibylovi, kteří jsou naši ortopedi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Renáta Kakrdová 10.9. 2021 15:29

Dobrý den.
Moje kočka má předepsaný Amodip (1,25 mg) na hypertenzi. Užívá 1x0,5 tbl. Občas se stane že musím odjet a nemá kočce kdo prášek podat. Je možné např. 1x za měsíc vynechat? Resp. jak je možné podání vynechat, aby nebylo pro kočku nebezpečné?
Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.9. 2021 07:46

Dobrý den,

doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem který medikaci nasadil. Ale měla by to zvládnout :-)

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 8.9. 2021 19:30

Dobrý den, u našeho italského chrtika, 4 měsíčního, se objevily bílé pupínky na hlavičce. Velmi rychle se vysušují a v místě ztrácí chloupky. Nesvědí ho, neškrábou, jen se den ode dne zhoršují. Objevily se teprve nedávno. Děkujeme za radu, o co by mohlo jít.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:33

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Luděk Bystricky 8.9. 2021 13:51

Dobrý den,jaký je prosím Váš názor na použiti konopného oleje,nebo tinktury naztišení bolesti kloubů u psa.Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:33

Dobrý den,

můžete se u nás pro přípravky s CBD zastavit máme je běžně skladem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jaroslava Kyslíková 7.9. 2021 12:38

Dobrý den, prosím o radu.
Pořídili jsme si mládě agamy - sameček, cca 2,5 měsíce. První týden jedl normálně, od konce minulého týdne méně a od víkendu už téměř vůbec nejeví o potravu zájem, i když se snažíme. Ve stolici se objevila malinko krev. Byla jsem s ním už u veterináře, říkal (bez rozboru stolice), že to budou střební paraziti a dal mu něco na odčervení. To bylo včera dopoledne, dodnes si ale zatím opět nevzal žádné jídlo. Jinak se trochu po teráriu pohybuje, reaguje, močí.
Bojím se, pokud nebude jíst, abychom o něj nepřišli. Není nějaký přípravek, který by podpořil chuť k jídlu, příp. nějaká náhradní výživa /vstříknout do tlamičky/, aby se nějak rozkrmil?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:32

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření přímo k dr. Hynarovi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie 7.9. 2021 11:16

Dobrý den,máme stěně 10t.s podkusem.Dolní špičáky zasahují do horního patra,a jsou v něm vytlačeny dírky.Náš vet nevidí důvod to řešit. Jaký máte názor na např. zbroušení či odstranění těchto mléčných špičáků?Je možnost,že při včasném řešení tohoto problému by se čelist růstem mohla částečně srovnat a další zákroky na stálých zubech by nebyly potřeba? Jaká by byla cena odstranění špičáků v inhalační narkóze?Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:32

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření k dr. Máčelovi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anna 6.9. 2021 18:50

dobrý den chtěla bych se zeptat mám 11 letou fenku .. od neděle je nějaká divna nemůže vyskočit na postel ani nemůže jít nahoru po schodech všimla jsem si že i pokulhává na zadní nohu ..když si ke mě lehla tak při otáčení když se chtěla zvednout sebou začla škubat tak jsem jí pomohla ..všimla jsem si že i nějaká napnutá vůbec není uvolněná má tvrdší bříško ..nevíte co by to mohlo být ?? problémy se zády ?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:31

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 5.9. 2021 01:04

Dobrý den,

chci se zeptat. Předevčírem jsem si u kocoura (letos mu bude 5 let), že má něco na levé straně u čumáku. Z dálky to vypadalo jako kdyby tam měl díru, tak jsem udělala několik fotek, kde jsem si všimla zaschlé krve. Včera jsem opět udělala pár fotek a jsem z toho úplně mimo. Chci se zeptat, jestli to je strup? Já se tedy omlouvám, ale strup jsem neviděla ani nepamatuji, proto si s tím nejsem jistá. Kdyby tu byla možnost vložit fotku, tak bych ji přidala. Jinak kocour je v pořádku - pravidelně koná potřebu, má chuť k jídlu, žere, pije, zaběhá si po bytě...Můj otec má mezi okny vnitřními a ven kaktusy, před oknem na dřevěném parapetu, co máme uvnitř, kam si kocour lehává, měl na levé straně kytku a na pravé rostlinu se středně dlouhými trny, kam si Vašík pokládal hlavu na květináč. Včera jsem tu kytku dala na polici nad TV, kam kocour neskáče. Je možné, že by se škrábl? Nebo když se podrbe, že se škrábl? Asi zbytečně panikařim a nic to nebude, ale chtěla bych Vaší radu. Mám to něčím namazat? Za jak dlouho to zmizí?

Děkuji moc za odpovědi.

Krausová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:31

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pařízková Eva 4.9. 2021 20:56

Dobrý večer pane doktore, mám 10letého ridgebacka, má rozšířený jícen a po krmení masovou konzervou rozmačkanou na kaši zvrací několikrát denně i v noci.Trvá to již několiv měsícu,samozřejmě hubne. Máme léky,ale nepomáhají.Je naděje v alternat.medicíně

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:30

Dobrý den,

domluvte si termín konzultace přímo k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Matějková 4.9. 2021 20:50

Dobrý večer. Samec činčily (13,5roku) v poslední době HODNĚ pije a močí. Jinak je v pohodě, veselý, aktivní. Dočetla jsem se, že jsou to příznaky cukrovky u obézních činčil - což ale není jeho případ.
Rada bych věděla, jestli jeho obtíže souvisejí s věkem, popř.zda se dají léčbou upravit. Nezdá se, že jakkoli trpí.
Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:30

Dobrý den,

doporučuji vyšetření a odběr krve.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena 2.9. 2021 18:10

Dobrý den, prosím, kolik by stála na Vaši klinice endoskopie dýchacích cest pro psa 38kg?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:29

Dobrý den,

kolem 6000,- objednejte se přímo k dr. Hynarovi 553662467

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta Holešovská 2.9. 2021 16:03

Dobrý den, mám 5 měsíčního Bostonka, teprv ve 4 měsících mu sestouplo druhé varle. Je i tak nevhodný k chovu? Děkuji za info. Hezký den

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 9.9. 2021 08:28

Dobrý den,

z etického hlediska bych na něm nechoval, riziko že u jeho potomků nesestoupnou je určitě větší v porovnání se "zdravým" psem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena 2.9. 2021 07:42

Dobrý den, naše roční fenka x riedgeback prodělala před cca. 4 týdny psincový kašel, léčeno jitrocelovým sirupem. Když už přestala kašlat začala soplit z levé nosní dírky a kýchat. Po té místo soplíku zhruba jeden den krev. Krev ji tekla v takové frekvenci jako předtim rýma. Od té doby klid. Podle vyšetření krve vysoký počet leukocytů. Posledních 14 dnů asi 2x denně obrácené kýchání/kašel/ . Žere, pije a chová se úplně normálně.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.9. 2021 14:07

Dobrý den,

dopouručji provést endoskopické vyšetření dýchacích cest.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Šilhárová 26.7. 2021 18:37

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně našeho 11letého psa čivavy. Má problém s vyprazdňováním, nebo spíše mu to už skoro nejde. Tvoří se mu zevnitř vedle řitního otvoru váček, který je neustále plný tuhou stolicí. Lze to u Vás řešit? Popřípadě kolik by zákrok stál? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.9. 2021 14:09

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření a dle nálezu domluvíme další postup.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Klára K. 26.7. 2021 17:25

Dobrý den, naše vodní želva má poraněný krunýř zespodu až do krve. Nejsem si jistá zda se jedná pouze o mechanické poškození nebo o nějaké onemocnění. Je v poslední době více aktivní a zároveň se jí více kalí voda, jinak neprojevuje jiné známky nějakého onemocnění.
Budu vděčná za rady, případně mohu zaslat fotografie poškození.
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.9. 2021 14:10

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření přímo k dr. Hynarovi a dle nálezu domluvíme další postup.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel Boublík 25.7. 2021 08:26

Dobrý den, mám Indického bežce kačera a mám s ním teď problém. Od včerejšího dne začal špatně chodit, na jednu nohu kulhá za tahá ji spíše za sebou, pořád jen posedává. Sice trochu pije a žere ale, jinak je apatický. Má namodralý zobák. Je mu cca. 7 let. S ní jsou pohromadě jěště tři kachny Indického bežce a cca 30 slepic. Ty jsou ale v pořádku. Moc Vás prosím zda nevíte co by mu mohlo být, nebo co mám pro něho udělat. Děkuji moc za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.9. 2021 14:11

Dobrý den,

doporučuji vyšetření veterinárním lékařem nebo brakaci zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Natálie 24.7. 2021 09:18

Dobrý den,

mám kocoura, který trpí cukrovkou, veterinář nám doporučil Canininsulin. Ráda bych se zeptala, zda je možné místo něho užívat Lantus, jelikož ten máme stále doma a bylo by to pro mě jednodušší. Je nějaký přepočet dávkování Canininsulinu a Lantusu? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 2.9. 2021 14:11

Dobrý den,

toto konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika H. 19.7. 2021 18:49

Dobrý den, mám nakrytou fenu, ještě nevíme s jakým výsledkem. Vzhledem k tomu, že jsme s tím nepočítali, není odčervena - naposledy 12/20. Je možné ji teď nyní podat na odčervení nebo počkat až po případném porodu. Může případným plodům neodčervení uškodit? Ve stolici žádný nález není. Předem moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 08:03

Dobrý den,

odčervení v polovině březosti je žádoucí. Chce to však odčervit přípravkem bezpečným a schváleným pro březí a kojící feny.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolína 19.7. 2021 12:27

Dobrý den, našemu nekastrovanému psovi (10 let, 17 kg, kříženec) se loni v létě udělala boulička na noze (vnitřní strana předloktí přední nohy). Po biopsii došel výsledek, že je to pravděpodobně sarkom z vřetenitých buněk, které zřídka metastazují do regionálních mízních uzlin či plic a jsou lokálně invazivní a často recidivují. Doktorka nám řekla že vlastně žádné řešení není ideální a rozhodnutí je na nás. Vzhledem k časté recidivě a místu, kde by bylo odebrání velmi komplikované, jsme se tedy rozhodli bouličku ponechat. Boule je momentálně veliká asi 3x3 cm a psovi zatím nijak nevadí a nevšímá si jí. Ovšem mě děsí, jak moc roste a co by se mohlo dít dál.
Mohli byste nám prosím doporučit, jak v tomto případě postupovat? Co byste dělali na našem místě se svým psem?
Předem děkuji
Novotná

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 08:02

Dobrý den,

chirurgické odstranění novotvaru, v případě že tato terapie bude neúspěšná zvážit amputaci končetiny. Na možnosti chemoterapie nebo radioterapie se doporučuji obrátit na onkologické pracoviště.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel 17.7. 2021 17:41

Zdravím.

Nedávno jsem se přestěhoval do nového bytu. Na první dojem mi to nepřišlo, ale teď mi došlo, že je docela temný - a vypadá to, že budu nucen svítit v obýváku i přes den. Není to žádný sklepní byt. Druhé patro, ale před domem je strom a i celkově je to umístění takové, že je tam prostě šero. Okna jsou na západ, ale to pomáhá trochu jen odpoledne. Kombinace denního světla a umělého osvětlení je pak v pohodě. Ale já jsem možná moc přecitlivělej.
Pořizuji si štěně a už si rýsuji hororové scénáře, jak se mu tam zhorší zrak, bude oslněn lustrem, oslepne apod. Možná jenom řeším hovadiny. Pejska budu brát s sebou do práce a samozřejmě často venčit v parku u domu. Ale bude mu 8 týdnů takže doma budeme že začátku trávit hodně času a mám trochu strach, aby mu to nevadilo na vývoj zraku.
Jaký je váš názor?
Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 08:00

Dobrý den,

nepředpokládám nějaký problém.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Bláhová 17.7. 2021 11:46

Dobrý den, máme cca rok a půl džungárského křečíka. Byla hodně mazlivá, spala v náručí, běhala za námi jako pejsek. Z ničeho nic cca před 3 měsíci začala kousat ( a to tak, že kousne i do krve a drží se jako klíště), není vůbec přítulná, spíš je to takový malý terorista. Byla jsem s ní na veterině (ne u Vás), dali jí nějaké vitamíny a že je čilá, takže ji máme brát takovou jaká je. No, teď začala chodit s hlavou stočenou do boku. Jelikož ji máme rádi a chceme ji pomoci, ptám se, zda to celé lze nějak řešit, zda ji můžete nějak pomoci. Vím, že se džungaráci dožívají max tří let, ale je to přeci jen živý tvor, který si také zaslouží péči. Většina veterinářů, ale tyto malinké pacienty neradi vidí.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 07:59

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření, náklon hlavy může mít více příčin, ale s ohledem na vyšší věk se obávám že se může jednat o nějakou onkologii a tam jsou možnosti diagnostiky finančně mimo realitu, a možnosti terapie žádné, bohužel. Samozřejmě by to chtělo vyloučit onemocnění uší atd.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 17.7. 2021 09:34

Dobry den, chci se zeptat, zda je riziko otravy, kdyz jsme vcera s civavou prochazeli kolem fotbal. hriste, ktere zrovna strikali proti jeteli. Bohuzel aerosol byl ve vzduchu dost citit, prosli jsme opravdu rychle, do 10 sekund max. Mohl se pejsek nejak nebezpecne nadychat? Zatim se zda uplne v poradku. Dekuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 07:57

Dobrý den,

pravděpodobně ne.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 16.7. 2021 22:09

Dobrý den,měla bych dotaz ohledně našeho Huskyho. Jsou mu 4 roky a poslední rok se po žrádle dusí, frká,dáví,vyzvracuje ale jen náznakově. U vet.jsme byli srdce,plíce,krev sonda žaludek vše má v pořádku. Dostávál britt sensitive ale teď je na traineru sensitive a cca po 15 min. Se začne dávit,odfrkavat občas se snažit něco vyzvratit jako kdyby tam něco měl ...
Nedělá to nejen po žrádle ale občas přes den i noc ...
Jezdíme sním na kole a během jízdy i po není žádný problém
Už jsme z toho zoufalý
děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 07:56

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření, přímo k dr. Hynarovi 553 662 467

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora 16.7. 2021 13:17

Dobry den,
mam kote 5mesicu stare. Byla na posledni treti vakcinaci, ale prisli jsme skoro o mesic pozdeji. Je opravdu nutne s kotetem jit znovu na 4tou vakcinaci? Co se stane kdyz s ni uz nepujdu ? A kdyz nepujdu a rozhodnu se treba jit za pul roku, musi opet absolvivat dve vakcinace nebo kolik ?

dekuji za odpoved

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 07:56

Dobrý den,

interval daný výrobcem je zpravidla 3-4týdny.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jan Doušek 16.7. 2021 12:39

Dobrý den. Můj pes (dlouhosrstý kříženec, 27kg) často trpí na tzv. hotspoty. Nejčastěji po kousnutí hmyzem. Chráněný je obojkem a Frontlinem. Avšak občas něco proklouzne a způsobí mu kožní zánět. Ten již léta na doporučení veterináře přeléčím betadinem a a Frontline TriAct. Do týdne se vždy vše uklidní. To se povedlo i nyní, ale tentokrát mu to místo bůhví proč velmi ztmavlo, skoro zčernalo. Nijak mu to zdá se nepřekáží, nesvědí ani nic. Nevíte co by to mohlo být?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 07:55

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 16.7. 2021 10:27

Dobrý den, mám ročního labradora a všimla jsem si "pupínků" na spodní čelisti. Jsou to jen takové tečky, nejsou červené, nebolí, nesvědí... Případně bych mohla poslat foto. Děkuji za odpověď, s pozdravem Peterková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.7. 2021 07:54

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Daniel 13.7. 2021 09:16

Dobrý den. Mému kocourovi, kterému je 16 let (nejvíc aktivní ze všech mých koček, apetit má pořád vynikající, močí normálně), byla diagnostikována cholangitida. Má břicho plné tekutiny, má nízké hodnoty bílých krvinek a ledvin se srdíčkem, apatický není. Dostal léky na otok a posílení srdce a ledvin. Proč se nedá zjistit, z čeho se stále tekutina tvoří a odstranit ji. Lékař mi řekl, že pokud se bude břicho zvětšovat je to začátek konce, ale já se s tím nemůžu smířit když vidím, jakou má stále chuť do života. Děkuji za jakoukoliv odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.7. 2021 08:36

Dobrý den,

s uvedenou diagnózou nemám klinickou zkušenost, doporučuji se obrátit na některou z velkých referenčních klinik jako je Jaggy Brno nebo VFU Brno.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Antonin Malec 12.7. 2021 23:33

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně své půl roční feny německého ovčáka,kterou jsem dnes přistihl když jsem přišel z práce jak zdlábla celou pixlu Chondro maxi byla v nì téměř čtvrtina, je možné že by se jí po tomto doplnku stravy mohlo neco stát?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.7. 2021 08:33

Dobrý den,

na místě bylo kontaktovat co nejdříve veterináře a zvíře vyzracet. Teď je možné že bude mít docela silné zažívací obtíže především průjem a tak bych stejně ošetření vet. lékařem vyhledal.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena Vávrová 12.7. 2021 13:27

Dobrý den ,mám tří letou kočku která je venku loví a jí myši proto jí odčervuji každý měsíc ,ale teď odmítá prášky i pastu vydáví je zjistila jsem ,že jsou kapky na kůži ,ale nevím jestli budou stačit odčervit jednou za tři měsíce .Děkuji za radu a odpověď.Vávrová.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.7. 2021 08:31

Dobrý den,

je to sice dražší varianta ale také účinná, zastavte se u nás rádi Vám vhodný přípravek nabídneme.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jitka Timová 12.7. 2021 08:10

Dobrý den, v sobotu odpoledne jsme byla z mojí tenkou bledě. Vrátili jsme se všechno bylo dobrý v osum večer jsme šli ven i jedla. V deset třicet večer už nevylezla byla pořád pod postelí,ráno taky nevylezla a zvracela . Vod tý doby jen pije nejí ven nechce chodit jenom spí. Co mám udělat aby šla ven??? Musí na záchod bytě se mi vicurala jen jednou a to včera ráno vod tý doby ne. Bojím se o ní. Prosím poraďte co mám dělat. Děkuji Timová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.7. 2021 08:31

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana 11.7. 2021 10:26

Dobrý den,mám fenku rok a půl starou a poslední tři dny jen knučí má vše co potřebuje a stále knučí nevíme co už s tím fenka je Německý Ovčák

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.7. 2021 08:30

Dobrý den,

objednejte se k nám na vyšetření.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Sedrik Brož 10.7. 2021 19:17

Dobrý den,dnes jsem u kočky při kontrole zjistil, že má klíště v zadečku, kde si ho, bohužel, nenechá vyndat pinzetou. Klíšťat okolo hlavičky jsme se účinně zbavili díky obojku Foresto. Jak s těmito parazity bojovat v takovýchto místech? Děkuji, Brož.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.7. 2021 08:30

Dobrý den,

stejně jako ne jiných místech používáním účinných ektoparazitik a manuálním odstraněním.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

novější vzkazy vyhledáno 6515 (zobrazeno 51 - 100)
starší vzkazy