veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 5259 dotazů...
Hledat
novější vzkazy vyhledáno 5259 (zobrazeno 101 - 150)
starší vzkazy

Josef Karban 24.9. 2019 12:53

Naše dobrmaní fenka Sára se nedožila 6let.Byla poslední z vrhu,malinká,ale přesto hyperaktivní,velice inteligentní a poslušná.Bydlela s námi jako rovnocenný člen rodiny v domku a myslím,že si svůj kraťoučký život užila velice šťastně.Bohužel asi díky její hyperaktivitě si v prosinci 2017 přivodila úraz kyčelního kloubu a v dubnu 2018 se podrobila náročné operaci z důvodu zachování hybnosti zadní končetiny.Tato operace byla spojena pochopitelně s vyšetřením srdíčka,aby operaci mohla bez větších problémů podstoupit.Kardio vyšetření bylo v pořádku,takže proběhla operace,která se zdařila.Po čase mohla Sára opět téměř naplno běhat.(poslední dobou jsme ji vozili autem do okolních lesů,kde jsme sundali kola a volným tempem s námi téměř denně bez problému běhala cca 8km.Byla z toho nadšená,stačilo vzít kolo do ruky...)
19.9. dostala v 17.30 jídlo (vařené hov.srdce aplec se zeleninou,cca 0,5kg),v 18 hodin ještě byla v naprostém pořádku.Pak jsem ji asi 10minut neviděl.Poté přiběhla,měla pěnu u pusy(tu pěnu měla ale zcela běžně,když třeba vyčmuchala ježka,žábu nebo jiné zvíře) ,vyzvracela na dvakrát večeři a začala být malátná.Zalezla si do své venkovní boudy a ztěžka dýchala,velice se jí stahovalo břicho.Ihned jsem volal veterinární pohotovost,měl jsem podezření na otravu .Doktorka byla bohužel na výjezdu k akutnímu případu a řekla,že to vypadá na embolii plic a ať se ozvu za půl hodiny.Volal jsem tedy Sáry veterináře,který byl také bohužel mimo dosah a ten mi řekl,že to bude nejspíš epileptický záchvat a že se během 15-30 minut vše určitě zlepší.V průběhu mých telefonátů Sára jednou vyběhla z boudy,úplně se motala a byla dezorientovaná.Poté opět zalezla zcela do rohu a byla pár minut zcela apatická,nereagovala ani na kocoura,který byl poblíž a to je tedy co říct.Najednou opět vylezla,zase se motala,udělala asi jenom pět kroků a přitom zvedala zcela nepřirozeně přední nohy až do úrovně hlavy.To už jsem na nic nečekal,letěl jsem do baráku pro klíče od auta,že ji povezu okamžitě na onu pohotovost a v tom na mne křičí děti,ať ihned přijdu,že se se Sárou něco děje.Prý zalezla do rohu boudy,zhluboka se nadechla a vydechla a poté se už ani nehnula.Ihned jsem ji vytáhl z boudy,byla bezvládná,z pusy jí visel úplně fialový jazyk a nedýchala.Snažil jsem se jí dát umělé dýchání a masáž srdce,ale bezvýsledně.Po pár vdechnutích
se mi zdálo,jako by vydechla,ale spíš asi z ní hromadně unikl vzduch,který jsem do ni nadýchal,protože se vůbec nepohnula a ani srdíčko jí netlouklo.Vše trvalo pouze pár minut.Děti přivezli asi do 4 minut místního veterináře,který dělá spíše koně a krávy a ten již konstatoval smrt,příčinu ovšem určit nedokázal.Poté mi volala paní doktorka z pohotovosti,že je již na cestě na ambulanci.Konstatovala,že to vypadá na selhání srdce.Ale před necelým rokem absolvovala Sára kompletní předoperační vyšetření ,které údajně bylo naprosto v pořádku.Hrozné je,že se vše odehrálo v rámci cca 25 minut Mám teď výčitky,jestli jsme ji neublížili těmi výlety po lesních cestách,ale jezdili jsme pomalu a s přestávkami,měla s sebou i pití a nebyla nikdy uhnaná.Chtěl bych vědět,co se vlastně stalo,ale co veterinář,to odlišný názor.Četl jsem zde o torzi žaludku,ale Sára po jídle nijak nelítala a ani se jí posléze nezvětšovalo břicho,naopak se jívelmi frekventovaně stahovalo.Pohřbívali jsme již až druhý den,asi po 18 hodinách a to již tedy byla velmi nafouklá,ale to je myslím asi běžný stav.
Uvítám Vaše názory a poznatky,které by mi pomohli zjistit příčinu dané skutečnosti.
karbi

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2019 08:03

Dobrý den,

jedinou objektivní metodou stanovení úhynu zvířete je pitva na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora 23.9. 2019 13:20

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat v jakém množství a jak často a zda je potřeba podávat pejskovi vitamín C. Máme čtyřměsíční štěňátko velkého švýcara, podáváme Alavis v tabletkách, vitamín C je v něm obsažen, ale pouze 20 mg. Štěňátko je zdravé, ale zda je dobré preventivně vitamín C podávat nebo zda je to zbytečné.
Děkuji Vám za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2019 08:01

Dobrý den,

u psů při vyvážené stravě není suplementace vitamínem C narozdíl od jiných druhů zvířat nutná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Frantisek vrba 23.9. 2019 00:41

Dobry den muj pes joksir pet let sniceho nic kdyz se pokusi skocut treba s postele strasne zaknuci a ted se pridalo i to ze chodi uplne shrbateli sotva jde a kdyz je na posteky a pokusi se nak otocit zaknuci vsimnou jsem si ze se nak nemuze ani oklepat poradne diky za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2019 08:00

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nikča 22.9. 2019 12:00

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat co s malými koťátky narozenými 5.září, když je matka odmítá kojit a přiblížit se k nim (prská a utíká.) Dvě ze čtyř zemřeli.Můžeme jim podávat teplé kravské mléko? Případně něco jiného?
Děkuji za odpověď. Semerádová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2019 08:00

Dobrý den,

lépe podávat mléko přímo pro koťata, nicméně v pěti týdnech věku už by mohli začít přijímat i pevnou stravu. Doporučuji koťata určitě odčervit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

JanaV 22.9. 2019 00:27

Dobrý den,

12-ti letá fena BOC, rok diagnostikovaný Cushingův syndrom, podáván Vetoryl, nyní po roce klinické příznaky - několik dní přetrvávající teplota kolem 41C, hodnota CRP přes 230, pomohla až týdenní infúzní terapie a antibiotika, rychle se zlepšila, dgn nespecifikovaný zánět v těle, resp. zdroj zánětu nenalezen. Po dvou měsících stejné příznaky - zejména teplota, vysoké hodnoty phos, alkp, chol, amyl, nejvyšší hodnota lipa cca 5800u/l. Dgn. zánět slinivky, ale nemá žádné klinické příznaky jako zvracení či průjem. Je možný zánět slinivky i bez těchto příznaků nebo to může značit jiný problém? počítám, že případný zánět je způsoben Cushingem, na atb. zareagovala okamžitým zlepšením. Můžeme něco dělat preventivního nebo je pravděpodobné, že se zánět bude vracet? Děkuji za reakci.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2019 07:59

Dobrý den,

stav doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete. Doporučuji posoudit slinivku sonografickým vyšetřením.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nagyova 21.9. 2019 23:35

Dobry den,byli jsme u Vas s fenou kiri staford,jestli si pamatujete ,dnes jsem jeji dceri majle (moje fena 8 let)nasla do 1 cm bulku,3 dny zpet mela ridsi stolici a v ni hlen a trochu krve,pak uz nic a stolice normalni,trpi na klouby,zajimalo by me ,jake vysetreni bude potreba u te bulky,dekuji moc za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2019 07:57

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření. Pokud se jedná o nějaký novotvar bude na místě uvažovat o jeho excizi a odeslání na histopatologické vyšetření, nicméně na prvním místě je klinické vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina Švecová 21.9. 2019 08:52

Dobrý den,chtěla bych se zeptat co mám dělat když mi pes(pes Americký kokršpaněl 13 let)zvrací křiklavě žlutou pěnu?děkuji Kateřina

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2019 07:55

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 19.9. 2019 07:29

Dobrý den, bylo mi řečeno že stres spustil rakovinu dělohy u feny, chtěla bych se zeptat zda je to možné. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2019 08:11

Dobrý den,

ano stres může být jedním z dílků skládačky na jehož konci může být onkologický proces, ale takto zjednodušeně to nelze říct.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka 18.9. 2019 09:07

Dobry den,

rada by som informovala, ci je normalne u kocura (16 rokov), ze po tom co cely zivot normalne pouziva macaci zachod zacne curat po byte. Stava sa to ale len nad ranom, ked vsetci spia. Zvykne nas budit neustalym mnaucanim a posledne dva mesiace k tomu pridal nahodne curanie do postele, na koberec (zachod ma vzdy cisty, pristup k nemu ma a cez den ho pouziva).
Za radu a odpoved dakujem.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2019 08:08

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, nejlépe i se vzorkem moči.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zdeňka Nausova 17.9. 2019 19:58

Dobrý den mám malinkou prosbicku máme doma 4roky starou kocicku a ted nám furt mrouska vzdy tak 7dni a 10 az 14 dni klid.Je to nás mazel ale tohle už se nedá vydržet vždy mrouskala cca jednou za měsíc az dvě teď takhle často.Nevíme si už rady do prace chodime nevyspali ale naší Anežce to nechceme mít za zle.Mame strach aby nebyla nějak nemocná a jak postupovat dále děkujeme moc za jakoukoliv radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2019 08:08

Dobrý den,

doporučuji kastraci kočky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vlasta 16.9. 2019 12:46

Dobrý den,můj Sejšelský kocour,atletické postavy 7 kilo,9 let jinak hodně aktivní, začal od včerejška zvracet.
Myslela jsem,že hltal kapsičku ale večer zase začal už vícekrát,tak jsem mu už nedala žádné kapsy, má k dispozici pouze granule Porta 21 pro citlivé žaludky(musím tam mít nějaké granule ,protože mám kočky dvě).On od večera nejí,jen sedí,nebo polehává a v noci zvracel už jen vodu.Vodu jinak pil,protože byl ráno na WC a čůral.On mi spadl nějak nešikovně ze skříně v sobotu,já u toho nebyla,jen jsem slyšela ránu a kocour se otřepával na zemi.Tak jsem ho prohmatávala ale vypadá,že ho nic nebolí,Normálně skáče,tak mě napadlo,nemůže mít kocourek otřes mozku?
Včera jsem mu zkusila na trávení podat kozlíkové kapky,trochu si líznul,ráno seděl u čestvé trávy,tu má k dispozici stále v květináči na trávení.....Dnes jsem mu koupila pastu Probican a granulky TROVET Rabbit ,ty nám vždy pomohly při potížích s trávením u druhé kočky.Snad to pomůže,kdyby ne,samozřejmě s ním jedu k lékaři.Děkuji za odpověď.Vlasta

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2019 08:08

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Sara Venclovská 14.9. 2019 17:39

Zdravim!Chci se s vami poradit.
Mame kotě staré 4mesice...
Přišel k nam podvyziveny a vystresovany-je totiz původně pravděpodobně z nejake mnozirny...Je to orientální kocka.
Kotě jsme se snažili vykuryrovat jak jen to slo...Má nonstop pozornost,péči,lasku...u veterináře jsme skoro každý tyden...nejprve slo o odcerveni, antibiotika kvůli průjmu,ted už očkováni...když i po 2mesicich neustálého samovylucovaní stolice (jinými slovy-kdyz si “prcne”-což dela mnohokrát za den,pak mu ze zadečku krom “větru”vyjde mokrý exkrement (omlouvam se za “slovník”nevim jak jinak to popsat) Byli jsme tedy zase u doktora-udělali rozbor stolice-výsledek”špatné trávení bílkovin”-dostal prášky- za 3tydny “spinil” opravdu méně,ale prakticky stále něco málo...Prášky dobral s problém je zpet...
Už moc nevíme co delat...zkoušeli jsme snad všechny nejlepsi granule jaké můžou byt,zkoušeli jsme to nejlepsi maso pro koťata a kočky jaké jsou...a porad mame “pokaděnou”domácnost...
Nutno rict,ze kotě nic nebolí,je hravý šťastný a na záchod normalne chodí-stolice v “záchodě”je normální...
Prosim Vas!Nemate někdo podobnou zkušenost nebo nápad co s tím??Nebo kam a za kým zajít??Jsme už zoufalí...našeho miláčka si nemůžeme vzít ani do náruče aniž by nas “nepokadil...”
Diky za jakýkoliv nápad či odezvu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2019 08:07

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření ideálně i s lékařskou zprávou z dosavadního ošetřování, příčin může být celá řada a bez dalších vyšetření těžko stanovit diagnózu a terapii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 13.9. 2019 17:11

Dobrý den.
Za 14 dnů si přivezeme domů štěně zlatého retrívra. Jaký druh krmiva bychom měli zvolit? A dále pak kdybychom měli navštívit veterináře?
Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2019 08:06

Dobrý den,

zastavte se u nás se štěňátkem na vstupní prohlídku a probereme s Vámi celou problematiku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana Sobotková 13.9. 2019 14:46

máme 10roční fenku Yorkšíra a asi měsíc po hárání jí granule jednou po 2-3dnech.Dávám jí granule pro Yorkšíra.Dříve jedla 2x denně
Děkuji za odpovědˇ

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2019 08:05

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Kratochvílová 10.9. 2019 11:07

Dobrý den, máme dvouletého ridgebacka, který si poranil při běhu horní (největší) peřinku na levé pacce. Jedná se o přímý celkem hluboký řez, který desinfikujeme betadine a zasypáváme žlutým penicilinovým zásypem. Včera jsme aplikovali Novikovův roztok. Je možné léčit ránu tímto způsobem nebo je nutné nechat polštářek u veterináře sešít?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:30

Dobrý den,

rány se šijí než se zapatlají vším čím jste popsala :-) Doporučuji návštěvu veterináře a zvážit vhodný další postupu. Rány polštářků se všeobecně dobře hojí ale určité zásady asepse a případně ATB jsou nutné.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Sandra 8.9. 2019 11:38

Dobrý den sem chovatelka agamy,a rozhodla sem se poridit si jeste mlade aby nebyla sama.Ano jsem hloupá mela jsem si o tom neco nastudovat ale neucinila jsem tak.Ptala sem se ruzne a i chovatel mi rekl ze by nemel byt problem ze budou spolu ta moje vetsi s tou malou....nicmene chvili to bylo v klidu nez se ji ta vetsi pokusila sezrat :-( okamzite sem je oddelila,ponaucena a ta mala ma vlastni terarko,vse jak ma mit,vyhrev atd., jen ji ochrnuly koncetiny vzdadu.Nevim jestli tim stiskem? Myslite ze je to uz natrvalo? Pomuze ji neco? Bohuzel nemuzu sehnat v nasem meste veterinare specialistu aby na ni ted kouknul. Jsou ji pres 2 mesice..nevim co sni?Je mi ji lito a syn je taky nestastnej :-( dekuji za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:29

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, nejlépe přímo k dr. Hynarovi 553662467. Pokud však došlo k fraktuře páteře a porušení míchy je stav pravděpodobně nezvratný a bude na místě zvážit i eutanazii zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Žáková Vladimíra 7.9. 2019 08:31

Hezký den,

kočička trpí opakovanými záněty močového měchýře, spouštěčem je zřejmě stres, neboť krev i sono v pořádku a kočička je bez teplot. Chci se ale zeptat, zda,když půlhodiny po užití antibiotik kočička zvrací, je třeba dát léky znovu nebo půlhodina stačí na vstřebání?
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:28

Dobrý den,

je možno použít jiná injekční depotní antibiotika. Pokud je však příčinou stres jsou ATB zbytečná a kočka potřebuje jiná opatření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zdena 4.9. 2019 14:16

Dobry den, mame doma dvojmesacne steniatko cca tyzden. Po odcerveni sme zistili ze mala skrkavky. Aka je prosim pravdepodobnost nakazenia 4 rocneho dietata? Vykaly dieta nejedlo ani sa k nim nepriblizilo. Bojim sa lebo stena dieta prvy den riadne pooblizovalo aj po tvari. Dakujem

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:27

Dobrý den,

relativně malé, ale vyloučit se nedá.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana Vankova 4.9. 2019 09:31

Mame ctyrleteho labradora, minuly tyden jsem hlidali dceri fenu, od te doby pes porad ucvrkava, vycura se ale jak jde tak jsou za nim kapky.
Stalo se nam dokonce ze se pomocil v dome a to do teto doby neudelal.
dekuji za odpoved
Vankova

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:26

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie 2.9. 2019 18:54

Dobrý den.mám boloň.psíka (7 měsíců).pokaždé ,když kdokoliv příjde domů projevuje obrovskou radost a vždy se počůrá.Ať jsou to členové rodiny či cizí lidé.Je to v pořádku a proč to tak dělá popř.jak ji to odnaučit.děkuji za radu.(doma o samotě není nikdy dlouho).

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:26

Dobrý den,

vyrazit se psem na cvičák a pobavit se o tom se zkušenými kynology. Zásadou je nepřehánět vítací a loučící rituály.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jakub 2.9. 2019 16:20

Dobrý den,
máme Aymaru pruhovanou už několik let, ale v posledních měsících její trus poměrně zapáchá. Papoušek se chová naprosto normálně nejeví žádné známky nemoci, je zvědavá, hravá, dožaduje se pozornosti apod. Jedinou neobvyklou záležitostí bylo, že už dříve jsme pozorovali, že požírá svůj trus. Můžete prosím poradit co s tím máme dělat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:25

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, nejlépe se objednat přímo k dr. Hynarovi 553662467.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Vaníková 2.9. 2019 16:18

Dobrý den, mám 4-letého pejska kooikerhondje. Před 3 týdny začal mít potíže s močením, snažil se močit velmi často, ale vždy jen pár kapiček, někdy s krví. Na veterině byla zjištěna cystitida / bílkovina , krev v moči / a přítomnost četných cystinových kamenů vel cca 3mm, měl RTG, echo.14 dní užíval antibiotika - sulfonamidy / floxacin /,začali jsme krmit pouze granulemi a konzervami Hills urinary U/D. Prosím a mé otázky - ačkoliv na kontrole po 14 dnech byla stále vysoká bílkovina v moči, další antibiotika nedostal - a na kontrolu máme přijít až za měsíc, není to riziko i pro ledviny ? Další otázka, na kterou jsem se u vet zapomněla zeptat, pro rozpouštění těchto kamenů je lepší kyselá nebo zásaditá moč a jak toho dosáhnout ? Dále - bylo mi řečeno, že si mám sama vybrat, zda operaci nebo rozpouštění kamenů dietou. Pokud pes má týden po vysazení ATB stále bílkovinu v moči masívně / doma vyšetřeno proužkem / a krev i viditelně, ale nezdá se, že by trpěl, je lépe ještě počkat, zda dieta nezabere - asi to může být i několik měsíců - nebo raději volit operaci ? To důležité jsem nenapsala, močení nyní vypadá tak, že po cca 10 kapičkách se objeví slaboučký proudeček cca 1s. Chodíme venčit a 2-3 hodiny ve dne v noci. Děkuji moc za každou odpověď. Vaníková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:24

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření. Vhodnou dietu Vám nasadí veterinárí lékař při ošetření zvířete. Řešením bude pravděpodobně až kastrace, v krajním případě uretrostomie.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jarmila 31.8. 2019 18:20

Dobrý den žádám o radu - nás Ježeček má žlutý výtok z oška už asi 3 dny.Prosìm o radu.Předem děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:22

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jarmila Karkošová 31.8. 2019 13:27

dobrý den ,mám doma kotě (2měsíce staré ,asi) ,je čiperné ,zdravé ,ale má na předních nožkách problém ....postaví se na packu ,chce udělat krok a nožka se mu v kloubu podlomí ,takže běhá "po loktech" .Bolestivé to není ,žádná rána ani viditelná zlomenina .Zajímá mě jestli se dá kotěti pomoci ,případně cena a délka tohoto léčení.Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:22

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie Nováková 29.8. 2019 18:37

máme labradora a kolem čumáku se mu udelala boule a je krvavá a mokvá

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:22

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva 29.8. 2019 08:42

Moje fenka maltézáka (4 roky)začala v neděli chrčet jako by měla něco v krku, což ji ještě drží, ale ne již tak intenzívně a od úterý pšíká. Ten kašel (chrčení)i to pšíkání začalo úplně z ničeho nic.Pšíkání i kašlání už není tak časté, doma přes den skoro nic, venku tak 2x až 3x. Mohlo by se jednat o alergii?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:21

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Dvořáková 27.8. 2019 16:13

Dobrý den,
máme staršího pejska zlatého labradora kolem 12 let věku. Už jen tento rok prodělal dvě operace:
1/ vyjmutí nezhoubných podkožních nádorů, které mu bránily v pohybu a byly velké jako pěst,
2/ vyjmutí močových kamínků kvůli krvi v moči a neustálým zánětům.

Pejsek velmi často močí i 3-4 x za noc, dostává často antibiotika (už má asi třetí) a teď mu vypadala i srst kolem čumáku, příjde nám velmi apatický a unavený.
Máme podezření, jestli to nemůže být selhávání ledvin nebo jater.
Rádi bychom se poradili i u jiného veterináře, aby jsme měli více názorů, zda mu nejsou ty antibiotika podávány zbytečně nebo příliš často.

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:21

Dobrý den,

stav doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiřina 24.8. 2019 23:08

Dobrý den.Mám takový dotaz.Zdědila jsem fenku Yorkshira 11let naposledy byla očkována proti vzteklině před 10 lety.A druha 9 let nebyla očkována vůbec.Můžu je nechat naočkovat,nebude to pro ně nebezpečné?Děkuji za odpověď.Jiřina

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:21

Dobrý den,

za psa nevakcinovaného proti vzteklině můžete dostat pokutu až 30 tisíc Kč.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Fridolin Vojvoda 24.8. 2019 18:27

co dát psovi aby neblbnul při hárání feny

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:20

Dobrý den,

objednat jej na kastraci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Natálie 23.8. 2019 23:57

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Můj sedmiletý pejsek trpí již půl roku bolestmi konečníku- neustále se k němu otáčí, jako by ho v něm píchlo (vždy vyskočí s úlekem), olizuje si ho, sáňkuje, či si okusuje kůži nad ocasem. Od mala trpí na ucpávání análních váčků, před pár měsíci v nich měl i zánět (léčeno antibiotiky). Nyní má žlázky již několik měsíců v pořádku, avšak výše zmíněné projevy neklidu a bolestivosti přetrvávají. Celé noci nespí, je schopen je prostát, případně se snažit upoutat pozornost- skákáním na postel, škrábáním na dveře, hrabáním v pelíšku. V noci též nadměrně slintá a mlaská a v očích má vyděšený výraz. Podstoupil všemožná vyšetření (ultrazvuk, rentgen, odběry krve) u několika veterinářů, byly mu podány hormony na zmenšení prostaty (kterou jeden z veterinářů - nesprávně- považoval za příčinu potíží. Další z doktorů problémy považuje za psychické- což si nemyslím, jelikož pejska znám a vidím na něm, že ho to opravdu bolí. Už jsem bezradná a prosím Vás tímto o radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:19

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel 22.8. 2019 14:26

Dobrý den,
mám fenku salašnického psa, stáří 7 let. Cca rok a půl má problémy se zadní kyčlí, na které pomáhala akupunktura. Fenka už sice není zcela plně pohyblivá, ale stále byla k světu. Poslední týden jsem u ní zaznamenal nechutenství, přestala přijímat potravu, pouze pije a chodí na záchod. Stolice je normální. Včera měla jakoby zakysané obě oči a dnes už má zakysané ještě víc. K tomu zvrací "pěnu". Na kontakt vrtí ocasem, ale něchce se už vůbc hnout. Můžete mi prosím poradit, co by se dalo dělat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:19

Dobrý den,

vyšetřit fenu veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nikola 21.8. 2019 21:17

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na pohled odborníka a nevím kam se obrátit. Měli jsme psa, 11letého německého ohaře. Vitální bez jakých kolik zdravotních problémů. Jednoho dne pes nedokázal vstát na zadní nohy a přes noc se mu udělala tvrdá boule na pravém boku. Nejedl a odmítal pít. Zkratím to, po 3 bohužel zbytečných návštěvách veterináře a několika desítkách telefonátů pes po cca týdením boji zemřel. Nejedl, nepil, zvracel, nechodil, měl bouly, byl apatický, měl horečky, zežloutlo bělmo a dásně atd. Jde mi o to Váš názor, co mohlo pejska trápit. Má maminka mu několik dní (cca 3) před prvními příznaky dala zbytek roštěné s houbami (víme že to byla chyba) a dává si to za vinu, že mu umrtí způsobily právě houby. Moc Vás prosím o Váš názor. S velkým díkem N.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:18

Dobrý den,

doporučuji pitvu zvířete na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nikola 20.8. 2019 23:13

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, může mít pes něco jako Posttraumatický stres? Naše, téměř slepá, fenka jorkšíra (9 let) nám začala kňučet, když se chce napít. Podle všech testů je vše v pořádku. A tak mne napadlo, jestli se nelekla, když pila (např. bouřka, velká rána nebo, že by na ni při tom někdo sahal). Může se jednat o nějaký druh stresu? Popřípadě co se s tím dá dělat? Díky

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:17

Dobrý den,

spíše bych hledal jinou příčinu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 19.8. 2019 06:50

Dobrý den, chovatelka, od které si bereme štěně nás informovala, že bude očkovat poprvé v 7 týdnu vakcinou nobivac DHPPi. Vzhledem k tomu, že se jedná o nestandardní očkovací schéma, ráda bych se zeptala za je pro štěně bezpečné už v sedmém týdnu tato kombinace, jaké bude následné přeočkování a zda může být standardně v devátém a dvanáctém týdnu. Děkuji za odpověd a přeji hezký den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:17

Dobrý den,

toto doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem. Lege artis to sice je, ale jsem zastáncem schématu kdy se v tomto věku očkuje pouze parvoviróza (případně s psinkou), protože na ostatní nemoci není ten imunitní systém schopen tvořit nějaké protilátky a je tak zbytečné. I po této vakcinaci budete muset ještě 2x naočkovat aby bylo vakcinační schéma ukončeno po 12. týdnu věku (lépe 14-15.)

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martin Píštěk 18.8. 2019 08:36

Prosim Vas pane doktore mame duvodne podereni z otravy psa..
Je to fenka Rotvajlera v listopadu ji budou dva roky.
Za posledni tri dny se stav jen zhorsuje... Zvraci cim dal vice, a ma prujem..Po poziti tekutin ihned zvraci. Dnes treti den jsem pooroval i problem s mocenim kdy byla rada ze to ustala..Uplne se pri tom trasla.. Z prvu zvracela nestravenou potravu(granule zn. propesko+Masova konzerva zn.Bony) vse bylo jeste v zaruce..Dnes uz zvraci jen penu bile barvy po malych davkach..Trasne se pri tom dáví az hruza.. Stolice je normalni hnede barvy ale na stolici ktera neni stara ani 12 hodin se objevil bily potah nebo jak to nazvat. Spise to vypada jako pavucina nebo dokonce kokon.. Pes je ji na prvni pohled sokovan a dehydrovan..Dostavylo se nechutenstvy.. Nereknu vam jak dlouho to trva presne ale Min 3-4 dny..
Je dost mozne ze jsem to domu prinesl ja na sve obuvy od znamich kde se objevylo neco podobneho..Fenka ije na dvore se zahradou..Navic mame doma civavu, fenecku ktera ma taky 2 roky a neco malo k tomu u ktere se zacal objevovat priznak krve ve stolici a vsiml jsem si zvracení( male mnozstvi byle peny. Prosim poradte je nedele a bojim se ze to nasi psi uz nevydri do podeli alespon ten jeden

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:14

Dobrý den,

na našem pracovišti je veterinární péče dostupná 24h denně.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jitka Honzů 16.8. 2019 21:06

Dobrý den, mám štěně zlatého retrívra , jsou mu 4 měsíce na hlavě mu roste boule, prý je to výrůstek moudrosti u retrívrů, prosím o info, zda je to pravda. Děkuji za odpověď. Jitka Honzů

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:13

Dobrý den,

toto mi není známo, zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 15.8. 2019 13:47

Dobrý den,
náš zlatý retrívr (12) je po operaci othematomu (chirurgické odstranění po 1 týdnu od nálezu). Po 14 dnech jsme byli vytáhnout stehy, vše ok. Hned další den se psovi v tom stejném místě udělal othematom nový. Jak je to možné?? Co je příčinou? Pes předtím nosil ochranný límec, žádný zánět ucha nemá... Mysleli jsme si, že othematom měl z toho, že se po plavání hodně třepe. Nechápu to, co když se to po další operací udělá znovu, přece nemůže chodit pořád na operace?

Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2019 08:12

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, pokud jste s postupem nespokojeni obraťte se na KVL.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martin David 15.8. 2019 07:10

dobrý den,je prosím možné podávat psovi(fena Labradora 10+let)přípravek na klouby GS Condro?má problémy s kolenním kloubem zadní nohy,děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:58

Dobrý den,

doporučuji podávat některý z přípravků určených pro psy.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

jitka 14.8. 2019 15:59

Dobrý den prosím biokillem vystrikat prostredi i pelíšky a jak dlouho nechat pusobit a za jak dlouho pelíšky po nastřiku vyprat děkuji jitka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:57

Dobrý den,

postupoval bych dle návodu, v případě že jsou doma kočky tak biokill nepoužívat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavlína 13.8. 2019 20:01

Dobrý den..naší fretka,které je 15 měsíců nepřišla do rije..začala však pelichat od kořene ocasu a byly diagnostikovane nemocné nadlevinky. Byl ji pred týdnem aplikovan suprelorin a fretecka dnes přišla do rije,moje otázka je,zds diky čipu rije sama odezní nebo bude potřeba riji po třech týdnech nechat ukončit pokud neodezni?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:56

Dobrý den,

ano první apliakce suprelorinu může vyvolat říji.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiřina Lengálová 13.8. 2019 15:43

Dobrý den, můj pes snědl alobal.Co mám udělat aby vyšel? Děkuji Jiřina

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:55

Dobrý den,

do dvou hodin od pozření má cenu vyvolávat zvracení, jinak sledovat stav a v případě varovných příznaků s návštěvou veteriny neotálet.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Renata 12.8. 2019 13:31

Dobrý den,
mám činčilu, kterou jsem měla teď na dva týdny na hlídání u kamarádky. Krmila ji stejně jako já, činčila je teď živá, jí i pije, ale na krku za hlavičkou se jí udělal velký strup, hodně tvrdý na dotek a já nevím, co to je, zda je to jen rána nebo nějaká nemoc. Kamarádka říkala,že jí viděla se škrábat o domeček tímto místem, ale přijde mi divné, že by se škrábala tak silně až by si udělala tak velkou ránu. Mám čekat, jak se to vyvine nebo vás navštívit? Děkuji za odpověď, Renata

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:54

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

JK 12.8. 2019 11:47

dobry den, rada by som vas poprosila o radu v nasledovnej veci: moja border kolia, 7rocna nekastrovana fenka mala pred mesiacom diagnostikovanu cukrovku (hodnota cukru v krvi 23), okamzite sme presli na diabetic granule, ale po mesiaci jej cukor neklesol, fenka chudne, pije vela vody a pachne jej z papulky. Pred cca 9 mesiacmi sa z odberu krvi zistili zvysene hodnoty cholesterolu a amilazy, odvtedy jedla hepatic granule. Veterinar mi idporuca inzulin, no mna by zaujimalo, ci by sa stav nezlepsil, keby sme presli na barf, resp. z coho jej jedalnicek zostavit, co moze a co nemoze jest? Vasa rada je pre mna velmi cenna.
Vopred vam dakujem!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:54

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, u fen je cukrovka ve většině případů spojena s pohlavími hormony, bez kastrace se Vám hladina cukru nepovede ustálit a odkládáním kastrace hrozí vznik tkáňové rezistence na inzulin a hrozí že skončí na inzulinu doživotně.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva 12.8. 2019 09:33

Dobrý den, máme 5tý měsíc žebříčku, upovídaný, aktivní, hravý kluk. V sobotu bylo vše v pohodě a od neděle ráno žebřička jen sedí a pospává, nevříská a nejí, občas se protáhne a jinak celý den spí. Vím, že nejlepší by bylo dojet na veterinu, bohužel ptáček je vždy vystresovany jen dám ruku do klece, tedy kdybych ho chytila byl by to pro něj velký šok. Nemá změny na peří, zobáku, zadečku ... neproběhla ani změna krmení, stanoviště. V sobotu dostal okurku a proso jako vždy. Existuje nějaká první pomoc, nasadit něco preventivně. Předem moc dekuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:52

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Beranová 10.8. 2019 00:17

Moje fenka(směska z útulku, 11 kg) před třemi dny při výskoku na gauč uklouzla na dlažbě, se zakňučením spadla a nemůže se postavit na zadní nohy. Navštívila jsem veterinu, hospitalizovali ji, nechali na pozorovaní, aplikovali pouze Milgammu 1 ml. Analgetika jsou prý indikována, zkreslovala by obraz. Po dvou dnech jsem ji vyzvedla a pokud bych nemohla zajistit její omezený pohyb, ukládám ji do půjčené výstavní klece. Bylo by, prosím, vhodné rozšířit medikaci o nějaké analgetikum? Nyní uděĺá cca 5 kroků a bezmocně sedne na zadek.
Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:51

Dobrý den,

toto konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina Jenčíková 9.8. 2019 14:04

Dobrý den, na hřbetu našeho křečíka džungarského se objevil malý flíček bez srsti fialové barvy. Křečkovi nevadí. Můžeme aplikovat nějakou mast? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:50

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marcela Danihelová 9.8. 2019 14:01

Dobrý den, asi před týdnem jsem byla s naším morčetem u veterináře, protože bylo apatické,nechtělo ani jíst. Ten nám řekl, že je to nedostatek vitamínu C. Ihned jsem ho začala léčit (5O mg tabletky vitamínu C rozpuštěné ve vodě podávané injekční stříkačkou). Sice se jeho stav zlepšil(jí, trochu píská když má hlad a občas se projde po kleci), ale pořád polehává, ale hlavně pořád nechce pít z napaječky ani z misky. Ze začátku jsem mu chtěla dávat pít také injekční stříkačkou,ale mám strach, že si na to zvykne. A tak bych od Vás chtěla poradit, je to normální? A kdy by mohlo začít pít samo ?
Děkuji,Danihelová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:50

Dobrý den,

doporučuji stav konzultovat s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eliška 7.8. 2019 00:49

Dobry den, mam 4 mesicni kote a ma slabe zadní nohy, potaci se obcas, neni to stale. Dekuji za odpoved.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:49

Dobrý den,

doporučuji vyšetření kotěte.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva Malá 6.8. 2019 18:28

12 lety barevný bolonáček už 9 měsíců má krev v moči.Už mě stálo 3200,- Kč/t.j. třetina mého důchodu/krev čůrá stále,vždycky jsou kapky krve v moči.Několikrár bral Metacan,dostal i Rilexine 75 mg.Sono prý potvrdilo drobné kameny.poslední rozbor moči je PRO 3+, URO normal. PH 7.5 S.G 1.025, BLD 3+ 10 mmol/l.LEU 500 ze dne 16.7.t.r. Je normálně veselý vitální,ale jak průtokač, napije se a hned se postaví a vyčůrá se téměř u misky/ čůra jako holčička/ Zemřel mi manžel a on jediný mne drží při životě.Uměli byste nám pomoc a poradit. Moc děkuje Eva Malá a Fineček.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:49

Dobrý den,

stav doporučuji konzultovat s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Magdaléna Bejdáková 6.8. 2019 18:02

Dobrý den,
má fenka (Entlebušský salašnický pes, 12 let, žijící trvale venku) několik posledních měsíců vykusuje důlky o velikosti cca tenisového míčku do trávníku. Děje se tak zpravidla večer/v noci, sežere trávu i s vrstvou hlíny. Poslední dobou také s oblibou požírá posekanou trávu. To, na rozdíl od důlků do trávníku, dělá i mladší fenka - taktéž ESP, 8 let. Před zhruba 3 měsíci jsme změnili krmivo - z Nutra Gold Senior na Annamaet Adult 23 % -, také jsme, na radu veterináře, podávali vitamíny, ale nedostavila se žádná změna. Fenka neprojevuje žádné známky zdravotních obtíží (kromě šedého zákalu, kterým trpí asi od 7 let).

Chtěla bych se zeptat, zda byste nedokázali poradit, co se vlastně děje a co s tím.

Díky,
M. Bejdáková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.8. 2019 08:48

Dobrý den,

doporučuji důkladné komplexní vyšetření psa.

S pozdravem MVDr. Ondřej cáder

novější vzkazy vyhledáno 5259 (zobrazeno 101 - 150)
starší vzkazy