Jak byla naše fenka léčena na různých veterinách

Jak byla naše fenka léčena na různých veterinách a jak ji nakonec zachránil p. primář Radomír Hynar ve veterinární nemocnici v Opavě-Jaktaři.

Narodila se jako šestá ve vrhu a od 6– ti měsíců byla léčena- neléčená cca 4,5 roku

1. veterina - první návštěva byla doprovázena slovy : „Má nadváhu, dávejte ji jenom granule, které máme tady v prodeji. “Nic víc a buď budete poslouchat mě nebo internet, ale pak můžete jít“– a tak jsme šli.

2. veterina - vyžádáno vyšetření fenka špatně dýchá a verdikt „ Prý má nemocné srdce, tzv.. Ave blok 3 st. Onemocnění nezvratné. Je to na kardiostimulátor. Navíc zjištěna špatná funkce štítné žlázy“, ale po 3 – týdnech vše O.K.!!! Světe div se!

Mohla tedy na kastraci. Předop.vyšetření žádné. Po kastraci musela být probuzená další injekcí.

3. veterina - Odebrána krev na štítnou žlázu a údajně odesílaná na rozbor do Německa. Rozbory v pořádku... Chování ovšem arogantní a tak papa.

4. veterina - Únava pokračuje, zvíře se horší -Já na srdíčku nic neslyším a že špatně dýchá? To by chtělo moře. Že by pán veterinář propagoval nějakou cestovku?

5. veterina - Proveden rtg srdce s výsledkem - „Patologicky zvětšené srdce“,

poslána ještě na sono a tam „malé srdíčko?! Příčina vrozená vada nebo

nadváha - to už byla dost dušná a unavená, čili žádná výdrž u pohybu.

6. veterina - Návštěva pro utržený vaz v koleni,

„Operace nepřipadá v úvahu kvůli srdíčku –po rtg kosti v pořádku bez artrozy, ale bude kulhat, až přestane chodit uplně“!!!

Když došlo k utržení druhého vazu a velkým bolestem, tak jsme hledali pomoc dále a oslovili jsme Veterinární nemocnici p. primáře Radomíra Hynara v Opavě kardiologa i ortopeda zároveň.

P. primář jako jediný a první ji změřil nejprve tlak a zjistil tak vysoké hodnoty, že její život byl už dávno ohrožen… Okamžitě nasadil medikaci a konečně došlo ke snížení na povolenou toleranci a mohla následovat operace.

Navíc navýšil 4 násobně dávky na štítnou žlázu, která byla už údajně v pořádku.

Byl k nám jako majitelům náslešný a zaujal rozumné stanovisko k nadváze i k celkovému léčení. K větší váze se vyjádřil „pes s vysokým tlakem a tím pádem už poškozeným srdcem nevydrží větší zátěž a snad po operaci nohy“ se bude víc pohybovat a váha se může upravit.

Vazy byly následně bez problému operovány a dnes se už Čaki vesele dívá na svět.

Na veterinách jsme se často setkali s tvrzením: „je rozmazlená, tlustá, to není ani rotvajler, její matka se někde zaběhla“. Výsledky byly často sdělovány telefonicky.

Tady v Opavě jsou vždy vystavené písemné zprávy a i na další jakékoliv dotazy jsou všichni v jeho týmu ochotni odpovědět.

Je třeba zdůraznit odbornou profesionalitu p. primáře MVDr. Radomíra Hynara.

Jsme vděčni za bezproblémovou operaci, vstřícnost a za jeho ochotu nám pomoci. Jsme nadšeni, že jsme našli takového veterináře a že naše RTW bude konečně v pěti letech v pohodě!!!

Czempielovi, Dolní Lutyně

Jak byla naše fenka léčená (originální zdroj, formát word)