veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 2890 dotazů...
Hledat
vyhledáno 2890 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Marie 27.6. 2016 14:20

Dobrý den
mám 12letou britskou kočku. Přes zimu zhubla 3 kg a začala zvracet každé jídlo a měla průjmy. Na veterině ji zjistili že má zvýšené jaterní testy a ultrazvukem že má v bříšku nádor ale už operaci k jejímu stavu nedoporučují a tak má již 2 měsíce dietu Royl canin vd gastro intestinal granulky i kapsičky. Z kapsiček olíže jen šťávu a ostatní nechá i když ji to rozmělním prostě je nechce a zbytečně je kupuji jen pro tu šťávu a granulek sní za celý den jen hrst. Za ty 2 měsíce zhubla 40 deka a já se bojím že bude hubnout dál. Není ještě nějaké jiné krmivo co bych jí mohla zkusito? Leží u misky a chtěla by papat ale ne co má v misce.Je vidět že má hlad a v misce má pořád to stejné krmivo.
Děkuji
Marie

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.6. 2016 14:42

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete. Vhodné by bylo vyzkoušet některé s možných diet ve formě kapsiček... Určitě bych udělal kontrolní rozbory krve a sonografické a RTG vyšetření břicha.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora 27.6. 2016 13:39

Dobrý den, mám sedmiletou fenku bernského salašnického. Už delší dobu měla jeden kožní výrůstek vzadu na boku, nesvědil a ani nepřekážel. Výrůstek se ale mírně nafoukl a zvětšil do bouličky velikosti cca velkého nasáklého klíštěte a za poslední týdny se jí objevilo výrůstků (zatím růžové placaté kožní výrůstky na první omak připomínající placaté klíště) po dalších částech těla. Jeden i na zadní tlapce shora, který si začala kousat, někdy až do krve. Mohu se zeptat případně, zda tušíte o co by se mohlo jednat a kolik by mě mohlo stát případné odstranění takových výrůstků? Po výplatě navštívíme veterinu, budu ovšem ráda, když budu předem alespoň relativně připravená... Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.6. 2016 14:40

Dobrý den,

doporučuji odstranění novotvaru a patohistologické vyšetření, to jedinné nám dá definitivní odpověď o co se jedná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolína 27.6. 2016 13:31

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co se může stát když 3- měsíční francouzsky buldocek rozkousal krém z DM od Baley a možná i něco snědl ... Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.6. 2016 14:30

Dobrý den,

od podráždění žaludku a střev až třeba po akutní pankreatitidu. Sledujte zdravotní stav psa a při příznaku obtíží vyhledejte veterinárnízho lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta 26.6. 2016 21:34

Dobrý večer.Máme agamu vousatou jsou mu asi čtyři měsíce.Je vytální ale dnes nám začal kulhat na zadní packu nevím co se mu mohlo stát.Přítel říkal že skočil z větve tak nevíme jak to máme řešit jestli jet s ním na veterinu .Děkuji za případnou odpověd Sýkorová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.6. 2016 08:57

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiří Knechtl 26.6. 2016 08:27

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, jakou značku kvalitních granulí by jste mi mohl doporučit pro mého psa, který má (velmi) citlivé trávení, vyšší cholesterol (aktuální výsledek krevního obrazu) a je již starší - 12 let(granule by měly být měkčí, aby se snadno kousaly). Cenu bych si představoval do 2000,- za 15 Kg.
Děkuji Vám předem za radu a přeji krásný den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.6. 2016 08:56

Dobrý den,

vhodné krmivo konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tereza Svitáková 25.6. 2016 21:17

Dobrý den . Máme venkovního kocoura . Je slabí, pohublí , nežere a trochu pije . Má slepenou mokrou srt na nohách , bocích a na ocase. Nevíme co sním . Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.6. 2016 08:53

Dobrý den,

vyhledejte veterinárního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

lucie 25.6. 2016 08:02

Dobrý den mám dotaz a spíše akutní včera si nás pes yorksirsky teriér cuchl do trávy a pak z ničeho nic mu tekla z pusy pěna a strasne se třeba, na veterinární pohotovosti mu odebrali krev stim ze na o pul noci řekli že je tam zvysene jen ld.Jinak celou dobu je pes dezorientovany, malatny proste mimo děkuji za odpověď Lancova

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 10:08

Dobrý den,

bez klinického vyšetření, se nemohu k případu objektivně vyjádřit. Pokud psovi není lépe tak kontaktujte ošetřujícího lékaře nebo nás navštivte.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

petra 24.6. 2016 16:32

dobrý den, mám kavalírka s alergií na permethrin.proti klíšťatům používáme fypryst spot a frontline combo spot - bez reakce. chtěla jsem se zeptat, zda bych mohla použít nějaký obojek.konzultovala jsem s veterináři-jeden doporučil, druhý nekompromisně zamítl - prý všechny obojky permethrin obsahují. proto jsem na vážkách.spoty příliš nefungují a z prášku bravecto či nexgard mám trochu obavy-obojek sundám, spot umyju, ale prášek za psa už nevydoluju. děkuji předem za radu petra pochylá

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 10:07

Dobrý den,

ano většina kvalitních a fungujících obojků je na bázi permetrinu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Růžena Říhová 24.6. 2016 12:34

Dobrý den,
už měsíc máme kočičku z útulku. Jsou jí dva roky. Před ní jsme měli tři kocourky a ty byli bez problémů. Až tato kočička se nechce mazlit, ani moc hladit. Jakou nenásilnou formou postupovat, abychom toto její chování změnili. Děkuji za odpověď Růžena.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:59

Dobrý den,

pokud u koček neproběhne řádná socializace v kotěcím věku, je "vymazlení" v pozdějším věku velmi obtížné až nemožné.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 24.6. 2016 10:40

Dobrý den, chtěla bych adoptovat pejska z útulku, ale bylo mi oznámeno že pejsek má škrkavky, doma už jednoho pejska mám, je to pro pejska kterého mám doma dost nebezpečné? Jak dlouho trvá než se pejsek škrkavek zbaví? Je vůbec vhodné si takového pejska vzít domů? Díky za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:58

Dobrý den,

toto vyřešíte řádným odčervováním.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kačka 24.6. 2016 10:11

Zdravím, mám kocourka MCO kterému je vice jak rok a cca 3 mesice je po kastraci. Ještě PŘED kastrací mu začal vylézat penis po cca dvou tydnech začal i krvácet a poslední den neustále a všude močil. Na veterině mu dali antibiotika a my navíc začli kupovat super drahé granule na tyto potíže až z USA.... Bohužel se mu krvácení neustále ale neustále vrací.... Prosím poradte .... už nevím co s tím a na každé veterině akorat poradí jiné granule a daji další antibiotika.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:57

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření včetně vyšetření krve, ideálně i se vzorkem moči.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolina 23.6. 2016 13:24

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat - maly pejsek cca 3 kg, snědl tak přes polovinu čajové lžičky avokáda. Četla jsem, že je avokádo pro psi jedovaté, mám ho tedy rychle vzít na veterinu, nebo myslíte, že takové množství není smrtelné? Bylo to opravdu minimum pul až třičtvrtě čajové lžičky? Děkuji moc

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:55

Dobrý den,

ano doporučuji psa vyzvracet a sledovat jeho stav, pokud zaznamenáte obtíže tak nás navštivte.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jan 23.6. 2016 12:32

Dobrý den,
mám 9 letou andulku. Včera jsem si všiml, že má jednu nohu stále narovnanou a nedokáže s ní obejmout bidýlko, jenom se s ní trošku otírá nehtem. Takže je celou váhou na jedné noze a je přikrčená aby se asi tělíčkem opírala a hlavu má skoro až pod úrovní bidýlka, asi kvůli rovnováze. Nedokáže ani seskočit k jídlu, takže jí krmím lžíčkou, kterou jí dám před zobák a sama z ní jí. Prosím nevíte co s tou nohou může mít? Děkuji za odpověď.
S pozdravem,
Jan

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:54

Dobrý den,

příčin může být celá řada. Zastavte se unás na vyšetření.

S pozdrvem MVDr. Ondřej Cáder

Daniela 23.6. 2016 09:42

Dobrý den. Mám sedm let starou fenku bišonka. Včera večer skočila ze schodů a začala kulhat na levou zadní nožičku. Asi před rokem se jí stalo něco podobného. Byla jsem s ní u paní veterinářky, která nám sdělila, že už se na nožičku bez operace nepostaví. Předepsala nám nějaké léky na bolest a kloubní výživu s tím, že si operaci máme dobře promyslet. Z finančních důvodů jsem operaci musela odsunout a podávala jí předepsané léky. Hodně odpočívala a za 2 týdny už se na nožičku postavila. Jenže teď to tu máme znovu. Tak bych se chtěla zeptat, jestli mám znovu jet pro léky a opakovat stejný postup jako u prvního zranění nebo je operace opravdu pro pejska nevyhnutelná? Jak bych jí mohla pomoci já? Moc děkuji za názor a odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:52

Dobrý den,

bez znalosti klinického stavu zvíře a jeho vyšetření se nemohu k diagnóze vyjádřit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Tomesova 23.6. 2016 08:46

Dobry den, mame 11ti mesicni stene francouzskeho buldocka. Pred cca 3 mesici se mu na hlave objevila lysina, ktera se postupne zvetsovala (ted je jiz cca mesic stejna). Nejspis to je demodikoza. Veterinar nam predepsal ampule Advocate. Jednou lysinou to bohuzel neskoncilo. Evidentne ho to totiz hodne svedi, a tak se hodne drbe (i kdyz se snazime ho usmernovat), az si podrazdil okoli oka a zahyby pod nim. Nekdy si to rozskrabe az do krve. Byli jsme tedy u veterinare podruhe. Demodex v podstate neresil. Pry se to casem vyresi samo, ale nelibilo se mu to oko. Predepsal kortikosteroidni mast proti svedeni. Mast jsme aplikovali (ac to bylo tezke, tak do oka se mu nedostala), ale oko mu pote zcervenalo a ma ho porad privrene. Mozna se mu tam ta mast dostala, kdyz se drbal o koberec. Nevite, zda neni nejaka setrnejsi mast nebo gel. Bojime se, ze touto napachame vic skod nez uzitku. Taky nam veterinar rekl, ze by to mohla byt alergie, ale jak mame zjistit na co? Od zacatku zacina superpremiove granule bez obilovin. Davame mu na granule lzicku jogurtu nebo kousek luciny, protoze jinak by si jidla ani nevsiml. Mohla by fo byt alergie na laktozu? Nebo treba posekana trava? Jsou na to nejake testy, jak to zjistit? Predem dekuji za odpoved. Tomesova

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:56

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete nebo se u nás zastavte na vyšetření, příčin může být celá řada. Testace na alergie je možná například na našem pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 23.6. 2016 08:26

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, včera byla našemu pejskovi u veterináře po RTG vyšetření určena diagnóza zúžená trachea. Pan veterinář nám dal léky- antibiotika a ještě jedny léky, které jsou cca na týden. Operaci nedoporučoval. Našemu pejskovi je 7 let. Prý je prognóza celkem příznivá, ale já tomu moc nevěřím. Může s touto diagnózou náš pejsek žít třeba dalších 7 let, aniž by byl operován?
Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den. Zdraví Petra S.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:50

Dobrý den,

jedinou možností jak psovi zachovat kvalitu života a navždy ho zbavit těchto komplikací je zákrok při kterém se do průdušnice zavede tzv. stent. Medikamentozní terapie je pouze udržovací s postupným prohlubováním obtíží.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika 22.6. 2016 20:39

Dobrý den,cca před 2 lety se našemu NO udělala na přední tlapě v kloubu cysta,VET vyoperoval a poslal na rozbor,vše ok...po operaci se mu stehy roztrhly a vytíkal mu sekret,stále měl ránu mokrou a lízal si jí.Měsíce jsme jezdili na převazy dostávali různé masti a antibiotika,ozařování,vystřídali jsme 3 VET,pes měl límec i náhubek.Na ráně se mu neudělal ani strup.Můžete prosím poradit co s tím.Jeden z VET nám řekl,že má lízací uchylku a že pokud ho to neodnaučíme tak se mu to nezahojí,měl 2 roky náhubek,dolů jsme mu jej dávali jen když dostával najíst ale ani to npomohlo spíše naopak rýpal si do toho náhubkem.Už jsme zoufalé..předem děkuji za jakékoliv rady.Monika

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:49

Dobrý den,

takzvaná lick dermatitida, je nepříjemné onemocnění s velmi obtížnou a bohužel ne vždy úspěšnou terapií. Zastavte se u nás na konzultaci nebo vyhledejte jiného specializovaného dermatologa.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nikola 22.6. 2016 17:36

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat babičky nadulka přestala chodit.."nohy" vypadají jako v křeči..přitahuje se zobákem a plazi se po břiše?nevite čím by to mohlo byt a dá se s tím něco udělat? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:46

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 22.6. 2016 17:14

Dobrý den,
Před měsícem jsem objevila u svého 13 letého pejska rasy Německý Ovčák (nečistokrevný) nádor zhruba o velikost pěsti. Zašla jsem tedy na místní veterinu, kde podstoupil vyšetření přičemž mu byl nádor naříznut, aby se ven dostala údajná infekce, jelikož zde byli objeveny rány po klíštěti. Poté se nádor trochu zmenšil a zhruba po 2 týdenní léčbě antibiotiky a docházení k veterináři se nádor opět vrátil do své plné velikosti. Výsledky krevního obrazu jsou v pořádku a nevykazují výraznější hodnoty.
Nádor je z jedné části ztvrdlý a z části, kde byl proveden řez je naopak měkký. Byla jsem odkázána místní veterinářkou na zákrok do většího města, kde na to mají potřebné přístroje.
Jak tedy máme dál postupovat ?Jaké vyšetření by bylo potřeba a kolik by stály zhruba jednotlivé zákroky? Navíc máme bohužel trochu problém s dopravou, jelikož nedisponujeme autem a pejsek má 40kg a je to venkovní pes, který nikdy nebyl v dopravním prostředku. Doporučujete tedy vzhledem k věku psa nějaké větší zákroky a operace, anebo je jednodušší ho nechat 'dožít'. Zapomněla jsem ještě zmínit, že pejsek je hravý běhá jí a mazlí se, jakoby se nic nedělo.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:45

Dobrý den,

s důkladným předoperačním vyšetřením, vyloučením případných metastáz a vedením zákroku v inhalační anestezii bych se chirurgie i v tomto věku nebál.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Urbanová 22.6. 2016 10:23

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu dát 2 letému jezevčíkovi (7kg) preventivně spot-on např. Advantix, ikdyž má již obojek Foresto? Bude se pohybovat týden v oblasti s velkým výskytem klíšťat. Minule po něm lezlo asi 15 klíšťat za den. Děkuji moc za odpověď. Urbanová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 25.6. 2016 09:44

Dobrý den,

spíše bych to nedoporučoval, ale osobní zkušenost s takovým kombinovaním nemám a v příbalové informaci obou léčiv to jako kontraindikace není.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolina 21.6. 2016 20:48

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na kastraci feny z preventivních důvodů. Mám šesti měsíční fenku (mini šarpej) a vím, že nebudeme nikdy chtít štěňata, je vhodné zvolit kastraci, jaké má kastrace pozitiva a jaké negativa? Popřípadě jaká je cena? Děkuji za odověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.6. 2016 08:03

Dobrý den,

to je na debatu přesahující rámec této poradny a co doktor to názor :-) zastavte se u nás na konzultaci rádi s Vámi všechny pro a proti probereme a nabídneme možnosti, konečné rozhodnutí pak bude na Vás.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Andrea 21.6. 2016 20:29

Dobrý den,
máme doma šest let starého zakrslého králíka. V neděli ráno jsme ho vezli na pohotovost, kde nám řekli, že měl mozkovou příhodu. včera večer jsme si ho přivezli domů s tím, že mu máme každé ráno podávat lék Medrol. Dnes jsem situaci konzultovala s mou veterinářkou, ke které již 9 let chodím se psem a jsem s ní spokojená, ovšem ta mi doporučila, abych mu Medrol nepodávala vůbec, že se s tím králíček musí poprat sám. Proto prosím o radu a Váš názor, zda králíkovi léky podávat, či nikoli. Králík je vitální, konzumuje i pije, sám se umývá a pečuje o sebe, jen má mírný sklon hlavy, který se mu, dle mého názoru, postupně zlepšuje...
děkuji, Kotrlová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.6. 2016 08:01

Dobrý den,

náklon hlavy je u králíků typický spíše pro zánět ucha nebo infekci encefalitozoonem. Doporučuji vyšetření u specialisty na drobné savce.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 21.6. 2016 15:43

Dobrý den,máme 10 letou fenečku křížence, asi jezevčík a špic, tzv.valšský medový.momentálně ji trápí zánět střev, (zvracení a krvavá stolice)už opakovaně od 20.května.dnes ji brali krev a červené hodnoty má tyto:WBC 5.50-16,90,NEU 2.00-12.00,MONO 0.30-2.00,ALT 10-100,ALKP 23-212.vím z toho akorát že má vysoké jaterní testy.mimo toto má ovšem ještě nádory na mléčných žlázázách a lékaři nám doporučují kastraci,vlastně mi vysvětlují jen toto,a já nevím zda vzhledem k věku psa ji mám podrobovat takové operaci.nehledě na to že jsem slyšela že by mohla trpět inkotinencí.nevím jak rozhodnout,jak ji netrápit?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:51

Dobrý den,

stav a možnosti terapie konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete. Hodnotit krevní parametry bez znalosti klinického stavu nejde a hlavně jste ani žádné neuvedla, jen jejich referenční rozmezí.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 21.6. 2016 13:31

6 ročný boxer je už asi mesiac liečený na zápal ucha, ktorý sme spozorovali tým, že mu ovisla jedna strana papule, zahnisalo sa oko a začal strácať rovnováhu. Pri prvom príznaku dostal prvé ATB, ktoré ale nezabrali a rozvinuli sa ďalšie príznaky, to už doktor diagnostikoval zápal ucha a pes dobral silnejšie ďalšie ATB a ušné kvapky, kvapky do oka stále berie. Pes je stále slabý a rovnováha sa úplne nenapravila, chcem sa spýtať, ako dlho asi trvá rekonvalescencia a kedy sa máme obávať že už sa zápal vrátil, respektíve, že už by mal byť v poriadku ale nie je. Tiež sa chcem spýtať na nejaké doporučenia ohľadom prídavnej liečby. ďakujem

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:45

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel 21.6. 2016 06:41

Dobrý den, máme psa, kříženec kolie a asi labradora, je mu 5 let a přestal skákat na vyvýšené místa. Rád lehával na parapetu, a teď už tam nevyleze. Nevyskočí ani na postel a nechce ani panáčkovat. Jinak se chová normálně, chodí pomalu, ale nepajdá, žere a vrtí ocasem. Chová se tak od včerejška. Nevíme, čím to může být. V neděli jsme byli na delší procházce (určitě 5km) a celou dobu běhal kolem nás. Spadl tam do řeky a bez pomoci nemohl ven a odřel si při tom chlupy na přední tlapce, ale nepajdá.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:44

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Růžena Večírková 20.6. 2016 23:16

Dobrý den.Jak se projevuje zmijí uštknutí menší rasy psa?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:44

Dobrý den,

dle místa poranění, velikosti psa, množství jedu, od otoků tkání až po náhlý úhyn.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavlína 20.6. 2016 21:12

Dobrý den, prosím o doporučení náhrady za lék Cerenia na kinetózu u dospělého psa (dlouhosrstá kolie). Cerenia se prý přestala v tabletách vyrábět, nyní je snad jen v injekční formě, což je pro mě dost komplikace. Cerenii jsem používala pro cestování se psem, pes při cestování díky této tabletce nezvracel, ani mu nebylo špatně a přitom byl aktivní, takže ideální stav na výlety, výstavy. Přípravky, které by psa otupovaly nechci používat, protože potřebuji, aby byl pes aktivní. Bez tabletky mi pes začne slintat a zvracet tak do 10 km jízdy, i když před jízdou nebyl krmen. Pokud se jede terénem s více zatáčkami, slintání se zvracením u něj nastává opravdu během krátké chvilky.
Děkuji a přeji krásný den. Pavlína.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:43

Dobrý den,

náhrada není. Je možno vyzkoušet i některé alternativní postupy jako jsou homeopatika či bylinné preparáty. Zastavte se u nás.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Páťa 20.6. 2016 15:46

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kastraci hřebečka. Je to poněkud složitější situace, myslím. Mému hřebečkovi byl 12.5. rok a pořád mu nesestoupily kulky. Je to welsh pony a jelikož už dorůstá mámu, tak už i na ní skáče a bojíme se, aby jí v budoucnu neoplodnil.Ve stádu máme také ještě valacha a klisnu hablingy a i když je 2x tak větší jak on, tak už i na ní skáče. Vůbec nevíme jak dál. Chceme ještě počkat do jeho 2 let, ale co pak, když se to nezmění? Nebo jak to udělat, aby mu sestoupily? Podle mě to opravdu nijak urychlit ani nejde. Ale rozhodně ho nechci prodat, nikoho z nich!!Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:41

Dobrý den,

doporučuji důkladné vyšetření veterinárním lékařem zda se jedná o úplného nebo třeba jen inquinálního kryptorchida a na základě tohoto vyšetření jej vykastrovat na místě nebo odeslat na specializované pracoviště, kde budou schopní případně vykastrovat i abdominálního kryptrorchida.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Frkalová 20.6. 2016 12:12

Dobrý den,
mám 5měsíční štěně yorkhire. Od 3 měsíců chodila na podložku čurat, bez problémů, jen trochu učurávala když měla radost. Teď posledních 14 dní nechodí vůbec na podložku a buď jde úplně jinam, nebo vydrží a pak učurává při vítání tak, že se tím úplně vyprázdní moč. měchýř. Můžete mi poradit, jestli může mít nějaký zdravotní problém? Když už jde na podložku, tak jen přidřepne, trošku se vyčurá, zbytek pak cestou z podložky, nebo jde vedle...Nijak ji netrestáme, jen zvednu hlas když ji vidím...děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:40

Dobrý den,

bez klinického vyšetření a vyšetření moči nemohu rozhodnout zda se jedná například o zánět močových cest nebo pouze o zlozvyk.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Zuzana 20.6. 2016 11:12

Dobry den,
mame doma macku ragdol uz 2 roky (je sama), je kastrovana, bez chorob. Povahovo velmi kludna a v chovnej stanici byvala vzdy sama dalej od ostatnych. Chceli by sme si domov priniest nove maca, najdenec z vonku. Chceme dat spravit test ne Fevl a Fiv, tomu maciatku aby nam nenakazilo starsiu macku. Moje otazky su:
Ako dlho trvaju testy? Ako dlho by malo byt maciatko v karantene? Ake testy sa maju este robit aby sme si boli isty ze je zdrava?
Je lepsie dat zaockovat aj nasu 2 rocnu ragdolku alebo stacia iba testy maciatka?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:37

Dobrý den,

serologické rychlotesty jsou hotové během patnácti minut, nicméně přesnější a lépe vypovídající bude PCR vyšetření krve ve specializované laboratoři a zde může výsledek být během několika dnů. Vakcinoval bych obě kočky dle výsleku vyšetřní.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Puchrová 20.6. 2016 10:41

Dobrý den, mám dotaz ohledně naší kočičiky. Cca před dvěma měsíci se jí vytvořila lysina na pravé tváři táhnoucí se od ucha až k tlamičce, kterou si kočka hodně a často škrábala. Ve stejné době přibližně jí začaly i močové problémy - přestala pít a čůrat a v případě, že už se vyčůrala, vždy to bylo mimo záchod, což ale dělá celý život. Veterinář řekl, že se jedná o ledvinové kameny a zánět ledvin, dostali jsme antibiotika a po chvíli se zlepšila i lysinka i čůrání. Teď ale kočka opět přestala pít a čůrat, v současné době ani nic nejí, žádné granule. Nic jiného kromě granulí nejedla nikdy, nic jiného jí nechutná, ale teď ani granule. Občas ale žvýká pažitku na balkoně a potom zvrací. Veterinářka konstatovala vrácení zánětu ledvin i s kameny, kočce dala léky, ale musíme ji donutit pít. Chtěla jsem se zeptat, pokud Vás nenapadne něco jiného, co s kočičkou dělat, nebo jak ji přimět pít, aby mohly léky působit? Dáváme jí vodu stříkačkou, ale většinou ji vyplive, tedy není možné do ní dostat větší množství. Zkoušeli jsme i kuřecí vývar a mléko (které dříve měla moc ráda), ale nechce nic. Budu vděčná za jakoukoli radu. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:34

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete. Jinak navrhují důkladné klinické vyšetření na našem pracovišti včetně rozborů krve a provedení sonografického vyšetření a na tomto základě zvážit hospitalizaci a infusní terapii.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Helena Richterová 20.6. 2016 09:14

Dobrý den, je prosím vitamín C - v tabletce - pro kočku škodlivý? Někde jsem to četla.. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:24

Dobrý den,

maximální doporučená denní dávka je 200mg na kočku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika 19.6. 2016 21:17

Dobrý den,
Pes - 4 kg sežral v pátek večer pecku od blumy. Pecka byla stále obalená dužinou. Pes normálně kadí = 2x až 3x denně. Pořádně to prohlížím, ale pecku jsem zatím nenašla. Pes mi připadá v pořádku, je veselý, chová se normálně. Je možné, že pecku stráví a nenajdu ji? Nevím, jestli mám jít k veterináři, když nezpozoruji divné chování. Jsme totiž v zahraničí na Maltě, tak je to pro mě trošku složitější. Moc děkuji!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 21.6. 2016 16:23

Dobrý den,

doporučuju sledovat psa a pokud začne projevovat bolestivost, zvracení atd tak okamžitě vyhledat pomoc pro možné cizí těleso ve střevech.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana D. 19.6. 2016 11:53

Dobrý den, mám pět let křížence čivavy a krysaříka a na dolní polovině těla se mu podél páteře objevila suchá, šupinatá kůže. Jako lupy, nevíte, co by to mohlo být? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.6. 2016 13:07

Dobrý den,

příčin může být celá řada. Začal bych vyloučením ektoparazitů, plísní a hormonálních poruch.

S pozdravem mVDr. Ondřej Cáder

Jana 18.6. 2016 22:49

Dobrý den, moje 9 letá fena má delší dobu jakoby mastnou stolici, co to může být? Jaká vyšetření by měla absolvovat? Mívá problémy se zažíváním, nedávno měla zánět žaludku, po atb. se zlepšila, ale vidím na ní, že není ok.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.6. 2016 12:44

Dobrý den,

příčin může být celá řada, stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná historii a celkový zdravotní stav psa nebo se u nás s vyžádanou dokumentací dosavadní léčby zastavte.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Romi 18.6. 2016 14:57

Dobrý den mam dotaz, děda ma starší fenku 11 let ve středu byla na težke operaci, mela nador v břiše.
dnes je sobota, normálně papa ale pít vubec nechce, na malou když jí dame tak se vyčura, ale na velké ješte vubec nebyla. Chci se zeptat zda je to normalní?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:55

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím veterinárním lékařem.

S pozdravem MVDR. Ondřej Cáder

dana 18.6. 2016 00:04

Dobry den, vcera vecer my zrazilo auto v obrovskej rychlosti kocurika. Mal ylomenu lebku }ako keby kost muvycnievala na nostekom. Mala som pocit , ze mu bije srdiecko, ale nic nereagoval, krvacal velmi a nevedela som co mam robit. Mohla som ho zachranit, moze zit aj ked je stuhnuty? Ci je to uz iba moja tuzba. Labku som mu krasne rozcvicila .... ale nic nereagoval a jazycek mal fialovy. Trapim sa je to druhy kocurik. za 7 mesiacov. Chodia ako idoti vecer, stalo sa to o 21 hodine. Citala som, ze jeden kocur sa vyhrrabal. Ja som ho zabalila. Mala som ho dnes posledny krat na slniecku.. milujem zvieratka a 9.6 odisiel jeden kocur a este sa nevratil a tento vcera 16 bol zrazeny. Co robit ak sa take daco stane je vobec hypoteticka sanca zachranit ho? Vraj macka prezije aj zlomeninu lebky. Ale aku , sanku? Mam cudny pociit, ze som zakopala ziveho kocura.... mohol zit aj ked nevidaval zvuk aa nevidela som ho dychat (lebo ja panikarim a revem hned... Prosim poradte, dufam ze nikdy nebudem musiet znova toto zazivat. Ale mam 4 macicky volne zijuce. Ochranit ich neviem...
Najradsej som , ked su pri mne na dvore... ale ja viem, ze chodia aj na cestu a trpne a bojim sa ... Dakujem

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:54

Dobrý den,

pokud kocour nedýchá a netluče mu srdce a není zahájena okamžitá CPR není šance jej zachránit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna 17.6. 2016 21:55

Dobrý den. Před dvěma dny jsem byla s mou kočkou na odběru krve a sonu ledvin a srdce. Mám 5tiletou britku a vím, že trpí na onemocnění HCM a PKD, tak jsem chtěla mít jistotu. Ze sona se ukázalo, že HCM ani PKD nemá, srdce i ledviny zdravé. Krev v pořádku také měla, ale měla zvýšený kreatinin na 230. Můj veterinář říkal, že pokud se na sonu nic neprokázalo, tak to bude asi z toho, že málo pije. Krmím jí jen suchým krmivem, protože po konzervách zvrací, tak mi doporučil namáčet jí granule, což opravdu funguje, vypije i vodu okolo. Nicméně mám teď strach, zda jí něco není. I když ze sona mi řekli, že mám naprosto zdravou kočku, tak mě zarazil ten kreatinin. Za tři měsíce jdu znovu na odběr na překontrolování. Mám se něčeho obávat nebo je to pravděpodobně opravdu z toho, že doposud míň pila? Byla bych moc vděčná za upřesnění, nevím co si mám myslet a jestli se mám něčeho obávat. Děkuji předem za Vaši odpověď. S pozdravem Kristýna

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:53

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav kočky. Doporučuji opakovaný kontrolní odběr a případná další vyšetření pro vyloučení onemocnění ledvin.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Romana 17.6. 2016 18:23

Dobrý den, před týdnem jsem si všimla, že můj kocour má červené puchýřky na obou ušních boltcích. Nejvíce vevnitř, ale prosvítají I z druhé strany, kde tvoří malá lysá místa. Obča se škrábe, ale jinak vypadá zdravě. Nikde jinde po těle podobné červené puchýřky nemá. Na veterině jsme dostali antibiotika s tím, že další vyšetření zkusíme, pokud nezaberou. Nevíte, čím může být onemocnění způsobena? Naše veterinářka se s takto lokalizovaným onemocněním ještě nesetkala. Kocourkovi je cca 10 měsíců, je měsíc po kastraci a před měsícem měl škrkavky. Jí 1:1 granule a kapsičky. Bydlí v byte, ven chodí cca jednou za dva týdny na pár minut na louku na vodítku, ale je bez kontaktu s jinými zvířaty. Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:50

Dobrý den,

bez bližšího vyšetření a případných paraklinických vyšetení se nemohu k diagnóze vyjádřit.

S pozdravem MVDr.Ondřej Cáder

Jana Šmajclová 17.6. 2016 09:34

Dobrý den,mám 4 letou fenu československého vlčáka a asi 14 dnů strašně páchne.V ničem se nevyválela, je to tělesný pach. Žádný výtok nemá je absolutně zdravá. Krmím ji syrovým masem, může to mít nějakou souvislost? Děkuji Jana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:49

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, bez toho nemám šanci problém diagnostikovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 17.6. 2016 09:33

Dobrý den, zjistila jsem, že můj roční biewer odněkud krvácí, nevím odkud. Včera jsem našla na posteli, kde se mnou spí, jednu skvrnku o průměru cca 2cm. A dnes ráno další drobné skvrnky plus jakoby loužičku se stopami krve. Myslela jsem, že se třeba počural, ale moč to není, spíš bych řekla žaludeční šťávy nebo sliny, nevím. Jinak se chová normálně, je hravý, žere normálně, stolice normální, moč taky, bez známek krve. Nevíte, co by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:49

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 17.6. 2016 08:53

dobrý den.Mám dotaz ohledně naší 5 leté fenky.Hárala se a v době kdy byla volně puštěná na zahradě jsme odháněli sousedového psa,který se podhrabával k naší feně.Tudíž došlo nejspíše ke krytí.Jenže uplynulo několik týdnů,bylo vše už ok,pes nikde,naše fena v pohodě,nic jsme nespozorovali,tak jsme to neřešili,protože jsme si říkali,že kdyby něco tak si štěňátka necháme,děti se těšily.V posledních dnech se začala schovávat pod paletu kde máme naskládané dřevo na zimu.Neskutečně dlouhou chodbu si tam udělala a když ji voláme neozve se a je tam třeba zalezlá celou noc,několikrát jsem myslela,že utekla a ona byla schovaná tam.Přes den vyleze,běhá po zahradě a leží u sebe v boudě a odbíhá pořád pod paletu a jakoby mě tam tahala.vždy tam jdu s ní a ona podleze a zmizí tam.Baterkou tam vidím jen kousek jí a mluvím na ní,volám a nic,ani se nehne.Včera se manžel vyděsil,že ji teče mléko s bradavek.Je možné,že je to jen falešná březost,nebo tam může mít štěňata a je potřeba se tam dostat nebo to nechat býta ona se o ně postará?je tam prach a hlína a vždy vyleze celá zaprášená.U veterináře jsme nikdy nebyli jen ji pravidelně očkujeme,veterinář jezdí k nám do vesnice na pravidelné očkování a tak teď si nevíme rady jestli to nechat tak,že si poradí nebo se tam dostat.Moc se omlouvám za tento dotaz ale nevím jak to vysvětlit.Moc Vám děkuji a přeji hezký den,Šibová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:48

Dobrý den,

řádně místo zkontrolovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Táňa Cojocarová 17.6. 2016 08:13

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Máme 12letou biškonku a asi pře třemi týdny sežrala kuřecí kosti,ne že by jsme ji je dali ale stalo se to náhodou.Dlouho je zvracela a pořád jsem ji sledovala jestli zvrací krev,nebo jestli nemá krev ve stolici,ale nic takového se nestalo.V úterý jsem ji našla kliště,které jsem ji odstranila.Nicmeně už druhý den všechno co sežere tak vyzvrací,jenom pije a je taková apatická,jenom leží a když jde tak velice pomalu,ale nenaříká,že by ji něco bolelo,je jen taková smutná.Chci se zeptat co s ní,jak ji pomoci.Děkuji Cojocarová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:46

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Mirek 16.6. 2016 21:08

Dobrý den. Mám doma několik měsíců stareho zakrslého králíčka a zničeho nic začal naklánět hlavu na stranu.žere i pije normálně.Prosím o radu děkujiji za odpověd.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:45

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření příčin může být celá řada od ušního svrabu, přes otitidu, encefalitozoonozu atd.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marie Chovancik 16.6. 2016 19:40

Dobrý den,stala se mi nepříjemná věc má fena NO kousla paní né do krve ale má velkou pohmoždeninu na zadní části těla .S fenou jsem byla na veterině na vyšetření a aby mi byl vystaven doklad o tom že fena je zdravá a není přenašečem vztekliny . Na veterině mi řekli že musím mít papír od poškozené který ji měli dát u lékaře kde byla vyšetřena a ten vet. potvrdí že pes je zdráv a poškozená odevzdá lékaři . je to tak že jinak mi vet . doklad nevystaví ?? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:44

Dobrý den,

na našem pracovišti potřebné potvrzení po vyšetření zvířete vydáváme.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora 16.6. 2016 15:13

Dobrý den, mám samičku zakrslého králíka..už třetí den má falešnou březost..za poslední tři dny dost zhubla.. ale žere běhá a má normální bobky.. zajímalo by mě jestli u falešné březosti králíci jedí normálně nebo jestli mám řešit že za týden mi zhubla 80 g

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:42

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Julie 16.6. 2016 11:10

Dobrý den, prosím o radu. Máme fenku kříženec čivavy s yorkšírem. V létě ji budou 3 roky. Naposledy hárala od 26.3.-11.4.2016. A ted náš problém 8.6. jsme ji byli objednat na čištění zubů a na kastraci. Nikdy štěnata nemela. Také jsme ji odčervili a dali ampulku proti klíštatum. Jenže co ted dělá, celou noc nám nosí plyšáky do postele a knučí u toho, má je z koše na hračky nanošené v pelechu. V noci se vubec nevyspíme, skočí do postele s plysakem chvili leží a pak zas skočí dolů a beží pro jiného a knučí. Nechce moc žrát jídlo, které dřív normalne žrala. Krome plyšáku nám do postele nosila i pamlsky, ty jsem ji vzala. Napadla mě falešná březost? ale nehárá? Může na ni mít vliv i to, že jsem těhotná a případné změny doma(složila se postýlka a tak) co s tím? prosím poradte. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:40

Dobrý den,

vzhledem k časové souvislosti se bude pravděpodobně opravdu jednat o falešnou březost. Zastavte se u nás na vyšetření, rádi Vám poradíme.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 14.6. 2016 17:04

Dobrý den, chci se zeptat, co znamená zkratka OSM? Máme to vždy na faktuře za vyšetření pejsků a nějak přesně nevíme, co si pod tím představit.
Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.6. 2016 17:39

Dobrý den,

toto konzultujte s pracovištěm, které navštěvujete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela 14.6. 2016 12:48

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Naší 14leté fence jezevčíka,kastrované,se neusnále dělá nad okem na hlavě boule o velikosti asi golfového míčku plná jakési krvavé hmoty.Náš veterinář ji na to už dal třetí ATB a vždy při návštěvě jí to vypustil.Na nějakou chvíli ATB zabrala a byl klid ale teď mám pocit že už nezabírají vůbec.Chtěla bych se tedy zeptat co by to mohlo být. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.6. 2016 13:02

Dobrý den,

zastavte se u nás na konzultaci a vyšetření. Obával bych se především periapikálního abscesu, případně dalších možných příčin.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Maria 14.6. 2016 10:23

Dobry den.prosim vas chcela by som sa opytat,mam kocura a zacala mu vypadavat srst,za hlavou ma taky flak uz bez srsti a stale to ma vecsie.prosim cim by som mu to mohla pomastit,alebo nieco?dakujem

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 14.6. 2016 13:01

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, v prvé řadě je nutné vylučit ektoprazitární a mykotické příčiny, případně hormonální poruchy.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 2890 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy