veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 3712 dotazů...
Hledat
vyhledáno 3712 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Lenlen 27.3. 2017 06:29

Dobrý den,mohu 16ti leté fence německého pinče podávat umělé mateřské mléko? Ztrácí svalovou hmotu, je hubená a doma zbyla krabice UM. Děkuji za odpověď na netradiční dotaz.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 08:54

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jiří Průcha 26.3. 2017 21:24

Dobrý den, tímto bych Vás rád poprosil o radu. Mám doma perského kocourka, věk necelých 7 let. Dne 12. 3. 2017 mu bylo zjištěno selhávání ledvin z rozboru krve. Močovinu měl 21 a cre 337. Ihned mu byla nasazena ledvinová dieta - granule Purina renal a k tomu lék Fortekor. Dále do jídla přidáváme ještě Ipakitine. Kocour dietu přijmul a jí jako doposud, tekutiny přijímá také normálně. Je jen více unavený. Dne 25. 3. jsme byli opět na rozboru krve a močovina se zvýšila na 41, cre zůstal stejný. Lékař nám nasadil každý den kapačky. Prý je to poslední možnost jak kocourkovi nějak pomoci, potom už prý veterinář nemá co udělat, avšak se s tím nemůžeme smířit. Existuje ještě nějaká jiná možnost či další léčba? Mockrát děkuji za Váš názor či radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 08:53

Dobrý den,

bohužel dialýza ani transplantace ledvin není ve veterinární medicíně možná.

S pozdrvem MVDr. Ondřej Cáder

Veronika Jandeková 26.3. 2017 00:38

Dobrý den , chtěla bych se zeptat - Máme dvě kočky,moc spolu nevychází. Amalku máme asi 6 let a tu druhou ( Chelzeu) máme asi 3 roky. A problém je v tom, že Amalka nám cura do rohu v obýváku. Nic příjemného, ještě k tomu když máme nový koberec a taky na předložku v koupelne. Dělá to od té doby co máme Chelzeu. Už spolu vychází líp, ale moc se radi nemají. Honí se, ale někdy se i osklive liskaji. Jde videt, že se amalka někdy radeji Chelzee vyhýbá obloukem. Kastrované jsou obe. Věnujeme se jí, hrameje si s ni, jídla i vody má dostatek, záchodky máme dva, oba čistíme pravidelně. Snažíme se ,, upřednostňovat" Amalku, aby viděla že není pozorností po zadu za Chelzeou. Nevíme proc to muze dělat. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Napadlo nas ještě , jestli nemuze mit něco s ledvinama, ale to by asi necurala furt na stejný místo ne? Jak vyresit problém, když i po trech letech se ty dvě nemusí? Nejspíše je ve stresu z Chelzei? Pokud ano, je nějaký přípravek, který by ji zklidnil? Prosím moc o radu, již jsem zoufalá. Děkuji za každou radu!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 08:52

Dobrý den,

ano onemocnění ledvin a zánět močových cest by bylo vhodné vyloučit. Doporučuji vyzkoušet do daného rohu přemístit misku se žrádlem a vodou.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina Lebedová 25.3. 2017 21:37

Dobrý den, dnes jsme si s rodinou pořídili zakrslého králíčka, ale během dne jsme si u něj všimli, že má napuchlé víčko a kolem oka to má narůžovělé. Koukali jsme i na internet co by to mohlo být, ale nejčastěji nám to našlo Myxomátozu, ale naštěstí jsme si u něj nevšimli dalších příznaků, proto píšu na Vaši poradnu. Předem děkuji za odpověď :)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 08:51

Dobrý den,

zastavte se s králíkem na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Luck 24.3. 2017 17:53

Dobry den,chci se zeptat jestli nahodou není něco špatně mým psem ,mám 2 rořního labradora s křižení belgickým ovčakem ,davám mu najíst granule i kapsičku masa,a i normalní jídlo ,poslední dobou ho pozoruji on se na jí ale za par minut možna i hodinu jde na velkou stranu a kolikrat mi připáda že pořad je vyhladovělej ale není štihly ,děkuji za odpověd

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 08:50

Dobrý den,

z Vašeho dotazu nechápu na co se ptáte, pokud na psovi pozorujete zdravotní obtíže, zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kateřina 24.3. 2017 16:32

Dobrý den,
prosím o radu, mám 7 týdenní štěnátka maltézáčka, na fenku (matku) jsem aplikovala týden před nakrytím antiparazitikum frontline. Bohužel se stalo, že z venčí nedávno přinesla blechu(y), což jsem nezaznamenala (ani jsem nedávala pozor) a mají je teď štěnata. Ti jsou týden odčervení, 2. den po 1. očkovaní. Veterinář mi řekl, že jsou to jedy a že jim na to nic dávat nemám, že je mám pochytat ručně (že jich bude málo, nemají viditelný ani bleší trus). Snažila jsem se, ale našli jsme jednu, ale dle drbání tam ještě nějaká bude. Je něco, čím bych je mohla ošetřit, abych jim neublížila a zároveň nešli do nových domovů zablešení? Moc děkuji za radu. Katka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 08:49

Dobrý den,

nutná je sanace prostředí a důsledné ošetření matky vhodnými přípravky. V sedmi týdnech už bych se neobával ošetřením některými šetrnými antiparazitiky, které je možné podávat od 6tého týdne věku. Přece jen dávat do nového domova zablešená štěňata je trochu ostuda :-) Zastavte se u nás.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta 24.3. 2017 09:23

Dobrý den, máme 4 měsíčního pejska pred tydnem jsme mu koupil granule stejne znacky na kterou byl zvyklí ale s jinou příchutí. Postupne jsme mu je pridavali ke starym...jedl ale ne moc dobře. Viditelne mu to nechutnalo. Když dostal uz jen nové granule odmital je. Na návštěvě u známých sezral celou misku granuli jejich psa. Ty následně večer vyzvracel, potom i ráno. Koupili jsme mu zpátky jeho granule. Ty uz jedl normálně. Ale dnes v 1 hodinu ráno mě probudilo jak zvraci. Byla to žlutá pena. Od te doby zvracel uz 4x jidlo jsem mu odstavila. Vodu taky jelikoz zvracel i po vode. Nevím jestli mám dal čekat jestli se to zlepší nebo jet na veterinu. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 08:43

dobrý den,

zastavte se u nás na ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nohejl Václav 23.3. 2017 18:52

Včera mě zemřel pejsek Špiclík údajně na Cushyngův syndrom, měl zvětšené bříško a dost tvrdé. Jako lék dostával 2xdenně polovinu prášku Forthyron 200. Stratil dost srst, ale jinak byl stále čiperný. Najednou přestal přijímat potravu,jen hodně pil až mu tekla čirá voda z konečníku a za dva dny my v náručí umřel. Co se mu vlastně stalo??? Jsem hrozně nešťastný a ...... díky za pochopení a smysluplnou odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 07:56

Dobrý den,

jedinou objektivní metodou stanovení příčiny úhynu je provedení pitvy na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Gabka 23.3. 2017 08:01

Dobrý den,
prosím o radu. Mám tří letého yorka a minulý týden se mi doslova vyvrátil. Žádná změna chování, ani nic tomu však nepředcházelo. Až odpoledne se vyzvracel a pak za pár minut se vyvrátil na záda a nereagoval. Po zatřepání s nim jak by se vzpamatoval a zas bylo vše ok. Jela jsem s pejskem na veterinu, kde mu byl proveden rtg, ekg, celkové prohlídnutí pejska a komplexní rozbor krve. Všechny výsledky dopadly nad očekávání dobře, akorát jeden jaterní enzym byl zvýšený. Mvdr. říkal, že normální hodnota má být do 1,2 a pejsek měl 4,3. Nicméně mi pán doktor řekl, že zatím ať to neřeším a za měsíc mám přijít na kontrolní jaterní testy. Můžete mi poradit, co by mohlo způsobit zvýšení tohoto enzymu? Mohla by mít za následek zvýšení i událost, která se stala, když mi rodiče hlídali pejska? Během nesledované chvilky totiž rozkousal plynový zapalovač, který mu explodoval, tak nevím, jestli se nenadýchal toho plynu ze zapalovače. Krom toho sežral i kus jezdce od zipu, který sice normálně vyšel na druhý den ven, ale už teda bez původního laku.

Děkuji.
Gabka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 07:56

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete a ví hodnoty rozborů krve.

S pozdravem MVDR. Ondřej Cáder

Andrea W. 22.3. 2017 15:30

Dobrý den,5měs. štěně Jack russela ve chvilce nepozornosti spolklo před 3 dny kus potravinářské folie.Chová se normálně.Máme pro jistotu navštívit veterináře?
Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 07:55

Dobrý den,

při apatii, zvracení atp. okamžitě vyhledejte veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Markéta 22.3. 2017 13:29

Dobrý den, mám 17ti roční kočičku, poté co tři dny zvracela, jsem ji vzala na veterinu, kde jí diagnostikovali chronické selhávání ledvin. Dostala léky a objednala jsem jí speciální krmivo a lososový olej. Ale od té doby co jí není dobře (4 dny) sní jen třeba tři granulky denně, které pak vyzvrátí nebo olízne maso, to sice nevyzvrací ale to nechce jíst už vůbec. Zkoušela jsem jí jídlo ohřát, dávat z ruky, nebo rozmixované stříkačkou ale to hned plive.
Chtěla jsem se zeptat jak dlouho mám čekat než začne jíst, léky má teprve den. A jestli není způsob jak jí přimět jíst nebo nějáký přípravek, po kterém by měla chuť k jídlu. S příjmem tekutin problém nemá.
Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 07:54

Dobrý den,

doporučuji především intenzivní infusní terapii a poté převod na ledvinnou dietu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva 21.3. 2017 23:38

Dobrý večer, mám doma 9 letého francouzského buldocka a dnes sem mu pod krkem nahmatala 3 celkem velké boule. Prosím nevíte co by to mohlo byt? V chování a jídle změnu žádnou nevidím
děkuji za odpověď Eva

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 07:53

Dobrý den,

zatavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Montagová 21.3. 2017 17:14

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy ordinuje pan MVDr. Vít Mačel. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 07:53

Dobrý den,

zpravidla čtvrtky a pátky, zavolejte si na recepci pro časovku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Denisa Kozáková 20.3. 2017 13:20

Dobrý den, nám doma se asi chce spářit králík a morče. Morčeti je 1 rok a králíkovi je 5 let, králík je kluk a morče je holka . Je možné že by se ti dva spářily ????

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 07:52

Dobrý den,

potomky mít spolu nemohou.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Denisa 20.3. 2017 12:47

Dobry den,
od minuleho tydne mi moje fenka(prazsky krysarik) pajdala na levou predni nohu, navstivili jsme veterinare kde byl udelan rentgen, avsak se nezjistila zadna zlomena kustka, nic. Po prohmatani patere u krcni zacala trochu reagovat jak kdyby slo o skripnuti, dostala tedy 3injekce Becko,proti bolesti a antibiotika, do soboty pak brala antibiotika a leky proti bolesti,ale bohuzel beze zmen :( byl mi doporucen pan Radomir Hynar, s tim ze se da vysetrit pater i nejakou kontrastni latkou, nelze to zjisti i jinym vysetrenim? A jaka je cena za vysetreni kontrasni latkou. Predem dekuji

Ps: je mozne ze by na to melo vliv i falesna brezost? Momentalne jsme dostali i prasky proti ni, jelikoz uz bude pretrvavat 3tyden a mame i zvysenou teplotu na 39,7

Dekuji za odpoved Denisa

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 27.3. 2017 07:52

Dobrý den,

Při kontrastním vyšetření míchy tzv. myelografii je u nás cena kolem 4000,-. Ideální variantou pro vyšetření páteře a míchy je CT nebo MRI vyšetření ceny se pohybují mezi 10 a 15 tisíci, na tyto vyšetření bychom Vás museli referovat jinam.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Simona Lukešová 19.3. 2017 12:45

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně agresivního jednání u svého psa, téměř 2,5 letého bullterriéra. Je papírový, od chovalelky jsme si ho přivezli, když mu byly cca 4 měsíce. Byl od vždycky dost bázlivý, nechtěl chodit vůbec ven na procházky, což jsme nakonec překonali, pořád se bojí např. velkých aut - popeláři, traktor a pod. K rodině se od mala chová ochranitelsky, např. v autě, když zastavíme a potřebujeme se zeptat na cestu, tak když se někdo přiblíží začne strašně štěkat a pouštět hrůzu. Od mala byl cvičen manželem, základní povely společně docela hezky zvládají. Mě moc neposlouchá. Je hodně mazlivý a přítulný, je to ale pár dní, co se stalo, že když ho pohladím vyjede po mě a už i pokousal. Teď jsem momentálně ve fázi, kdy se bojím i kolem něj projít. Nikdy jsem mu nic zlého neudělala, vždy jsem ho hodně mazlila, což ale bohužel teď jeho výpady skončilo a já nevím co dál. Předem díky za názory! Simona L.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:49

Dobrý den,

bohužel pes se v hierarchii smečky dostal nad Vaši pozici. Doporučuji důsledný přístup, nedovolovat psovi ležet na gauči v posteli atp. chodit s ním na cvičák (i vy ne jen manžel)... Doporučuji zvážit kastraci psa.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Karolína Brychtová 19.3. 2017 11:19

Dobrý den, měla bych dotaz co znamená když si pes pořád olizuje hrudník, mysleli jsme si že má problém se zuby tak jsme pořídili speciální psí kartáček a pastu, ale stále se olizuje. Myslíte že je to něco čeho bychom se měli obávat nebo náš pes jen nadměrně dbá na hygienu?
Předem děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:47

Dobrý den,

příčin může být celá řada, zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Totušková 19.3. 2017 10:31

Dobrý den.
Měla bych dotaz ohledně chameleona (Furcifer pardalis-zbarvení ambilobe), který má vrchní část hlavy do šedočerna a místami černé fleky, zda netušíte čím by to mohlo být způsobeno. Bohužel nejde poslat fotografie.
Předem děkuji za odpověď. Totušková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:44

Dobrý den,

nejpravděpodobnější je popálenina, případně plísňová nebo bakteriální infekce. Zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavel Zámečník 18.3. 2017 20:51

Dobrý den,

máme křečka, který si ulomil kousek zubu a má zánět v tlamičce.
Dnes jsme byly u veterináře, který provedl vyčištění a dal nám antibiotka (zředěný koncentrát, nejnižší možnou dávku), kterou jsme aplikovali. Po aplikaci se křeček začal klepat a motat (dostal o malinko větší než měl dávku), hned jsme volali veterináři a bylo nám řečeno, že se nic zásadního neděje. Od té doby spí, dýchání probíhá ve větších intervalech. Vzhledem k tomu, že naposledy žral malinko ráno a vůbec celý den nepil, chci se zeptat, jestli ho máme vzbudit a aplikovat mu rozmělněnou stravu, případně trochu vody stříkačkou, nebo ho máme nechat spát a dát mu až ráno. Je velmi vyhublý a vysílený.

Velmi děkuji za zprávu.

Pavel Zámečník

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:43

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Andrea 18.3. 2017 16:25

Dobrý den,

žiji v zahraničí, kde jsou služby veterináře extremně drahé. Mám často pocit, že chtějí hlavně vydělat a nabízí nám spoustu doplňků, které by třeba ani nebyly potřeba. Ráda bych se tedy zeptala, jestli je potřeba pro kočku, ktará žije výhradně doma a nechodí vůbec ven, Frontline pipeta pro léčbu a prevenci proti blechám a klíšťatům a kousavým všenkám (biting lice), pipeta se nakape za krk a je učinná jeden měsíc, pak se postup musí opakovat. Je pravda, že kočička ma na bradě stále opakující se tmavé místo a nevíme z čeho to je. Zkoušeli jsme vyměnit misky - alergie, vyléčili jsme to kortikoidní mastí, ale stálé se to vrací... nevíte jaká by mohla být příčina?

Děkuji mnohokrát.

Přeji hezký den,

S úctou.

Bc. Andrea Horňáková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:42

Dobrý den,

dermatologičtí pacienti patří k nejzáludnějším proto se bez klinického vyšetření nebudu k případné diagnóze vyjadřovat. Riziko infestace u indoorové kočky je minimální, ale vyloučit, že sebou dotáhnete blechy z venku vyloučit nelze.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Kubná 17.3. 2017 19:52

Jana Kubná
17.3.2017 19:48
Dobrý den, zakrslý králík kousl syna dost do krve, jaké je riziko přenosu nemoci? Zakoupený ve zverimexu, na dalším očkování nebyl, jeví se mi běžně naprosto zdravý a spokojený. Je třeba vyšetřit krev? Děkuji Kubná

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:41

Dobrý den,

dle zákona by měl být králík vyšetřen na vzteklinu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pipa 17.3. 2017 13:47

Dobrý den,

mám 11. letou fenku RTW, po tumoru na slezině (slezina odebrána cca 2 roky zpět).
Fenka celkem v pořádku, ale s ohledem na věk je trošku unavenější, více se zadýchá plus nějaké lipomy pravděpodobně metastázy po těle, nebolestivé.
S veterinářkou jsme se domlouvali, že uděláme loni poslední očkování na vzteklinu, protože to byla docela zátěž na její organismus po tom všem co prodělala.
Letos jsme byli na kontrole, fenka je stále ve stejném stavu,ale vet změnila názor a chce ji očkovat.
Mě se tento nápad trochu příčí a chtěla jsem se poradit i s někým dalším.
Děkuji mnohokrát za radu.

Hezký den

PV

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:40

Dobrý den,

nevidím důvod psa neočkovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Aneta 17.3. 2017 07:11

Dobrý den, mám fenku čivava x jorkšír. Má 11 měsíců a přestala nám žrát granule. Od pondělí nechce granule jíst. Pamlsek sní a kapsičku v pohodě taky ale jak jí do té kapsičky zamíchám granule tak už jíst nechce. Je poslední dobou hodně ukňučená, jakoby pofňukává. Jínak je veselá a hravá, venku běhá, vypadá spokojeně. Cizí těleso sníst nemohla, hlídám ju. Jedině co mohla spolknout ta knějakou třísku z klacíku. Vyprazdňuje se méně než když žrala granule.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:39

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela 16.3. 2017 23:51

Dobrý den,

dnes jsem náhodou na bříšku našeho kocoura (6 let, je pouze vevnitř, takže ven nechodí) objevila 2 bradavky, které jsou odlišné od ostatních (jsou to pouze nažloutlé poloprůhledné stroupky, okolí není nijak červené, na dotek to pravděpodobně nepříjemné není). Osobně mi to připomíná pupeční šňůru, která po odstřižení odumře. Jiné změny nepozoruji na kocourkovi nepozoruji a ani nevím, jak dlouho to může mít. O co se může jednat? Nebo jde o normální věc?

Děkuji Vám.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:39

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucka 16.3. 2017 08:37

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně kastrace fenky Cane Corso, chtěla jsem to stihnout před prvním hárání, ale bohužel se nepovodle, kdy se mám tedy dostavit, objednat po skončení hárání? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:38

Dobrý den,

2 měsíce po hárání.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jaroslav 16.3. 2017 08:20

Dobrý den před časem se u psa objevily malé místa bez ochlupení s černými tečkamy na pokožce. Na veterině udělal lékař odběr a parazita nezjistil pouze trus nějaký. Nasadil Demodex. Po asi 14 dnech se opět objevilo nové místo bez ochlupení na žebrech opět s černámi tečkami na pokožce. Můžete poradit co s tím? děkuji Šrůtek

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:38

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 15.3. 2017 21:33

Dobrý den,mám 10letého jorkšíra a momentálně trpí virozou.Bere clavaseptin 50 mg 1/5 tablety a oxyphyllin 1/4 tablety.Dnes jsem zjistila červené fleky(modřinky)ve slabinách zadních nohou.Múže to být po některém z lékú?Pejsek váží 2 kg.Děkuji za odpověď.Jana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:37

Dobrý den,

příčin může být celá řada doporučuji důkladné klinickék vyšetření a provedení příslušných kreveních testů.

S pozdrvem MVDr. Ondřej Cáder

máša 15.3. 2017 20:37

dobrý den, jedenáctiletá fena, 7 let aplikována antikoncepcedepopromope pravidelně půlročně, naposled 12.2016 začla hárat-oteklá vulva, krvácení. je to možné, či může jít o jiný problém. MOC PĚKNĚ PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚ´D

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:36

Dobrý den,

dlouhodobé podávání injekční antikoncepce se nedoporučuje s ohledem na možný rozvoj zánětu dělohy, cukrovky atd. Zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucka 15.3. 2017 11:14

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Chystala jsem se kočku očkovat proti FeLV, ale bylo mi řečeno, že vakcína není 100% účinná. Zajímá mě, z jakého důvodu není účinná. Děkuji za odpověd

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.3. 2017 07:35

Dobrý den,

žádná vakcinace není 100%. Důvodů je celá řada a to ať na staně vakcíny tak i na straně vakcinovaného zvířete. Doporučil bych před vakcinací vyloučit FeLV infekci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jakub 15.3. 2017 10:46

Dobrý den, mám krajtu královskou starou cca 3/4 roku takže ještě mladé a už 2 měsíce nepřijímá potravu. Chci se zeptat jestli mám s hadem třeba podstoupit nějaké vyšetření pro vyloučení nějaké nemoci popřípadě jestli nemáte nějakou jinou řadu. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.3. 2017 10:59

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdrvem MVDr. Ondřej Cáder

Jana 15.3. 2017 09:56

Dobrý den,
prosím o radu ohledně koní. Jedna kobyla má už delší dobu (skoro 2 týdny) "boule" za žuchvama - od uší dolů, někdy je "oteklý" i začátek krku. Byl tam veterinář, diagnostikoval uzliny a dostala antibiotika. Vypadalo to, že se problém zlepšuje. Včera ráno byla ok, pak po příchodu z výběhu měla ale otoky snad ještě větší než dřív (mám i fotky případně). Po vycházce se to o něco zmenšilo.
Zjistili jsme, že tento problém má více koní, kteří chodí do stejné ohrady. Může to být alergie, nebo něco infekčního? Kamarádka zase říká, že by to mohly být oteklé vzdušné vaky a že se s tím nic nedělá. Jaký je váš názor?
Děkuji a přeji pěkný den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.3. 2017 10:58

Dobrý den,

doporučuji endoskopické vyšetření vzdušných vaků.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anna 15.3. 2017 07:51

Krásný dobrý den. Mam cca ročního kocourka, který byl včera kastrován a při tom mu byla vyoperována i pupeční kýla. Nyní je v pořádku, přijímá potravu i vodu a bez potíží se pohybuje. Můj dotaz by se tedy mohl jevit jako prkotina, nicméně nechci nic podcenit. Po operaci dostal kocourek košilku, aby si ranku na bříšku neolizoval, ale zjišťuji, že je z ní nešťastý. Neustále ji líže a trhá. Mohu mu košilku sundat (samozřejmě s tím, že budu pozorovat, zda sešitému bříšku nevěnuje moc velkou pozornost)? Bohužel s ním již nemohu být zítra doma, tedy nebude v mých silách to kontrolovat a nerada bych mu tímto krokem uškodila. Předem děkuji za Váš názor. Hezký den

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.3. 2017 07:56

Dobrý den,

postup konzultujte s operujícím lékařem. Nemohu se objektivně vyjádřit jelikož nevím jak byla rána sešita, zda má kocour límec atp.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

jitka lindová 14.3. 2017 15:43

Dobrý den, podala jsem čtrtinku tablety ibalginu našemu kocourkovi/8 měsíců/. Důvod nejedl, polehával, jednou zvracel, vyhledával hlavně chladnější místa k polehávání, nevymočil se. Napadlo mne, že je nastydlý. Na veterině dostal cotasol v injekci. Veterinář doslova řekl, že má močový měchýř jako kámen. Mohla jsem mu tedy tako hrozně ublížit podáním toho ibalginu? Kocourek nám zemřel. Moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.3. 2017 07:55

Dobrý den,

ano podáním ibalginu jste mohla způsobit úhyn kocoura, jedinou objektivní metodou stanovení úhynu zvířete je provedení pitvy na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Natalia 14.3. 2017 14:34

Dobry den nasmu 11 rocnemu psikovi pred 2mesiacmi diagnozovali chronicke
zlyhavanie obliciek.Pes je aktivny nema problem s jedenim ani s pitim
ani nezvracia.Pred dvoma mesiacmi mal hodnotu kreatininu 240 a mocovina
23...Pred tyzdnom sa mu utrhol pazur tak mu dal veterinar antibiotikovu
injekciu mal prve dni bolesti na dalsi den sme isli znova na odber krve
vysledky boli 218kreatinin a mocivina stupla uz na 30..Mozu byt tieto
vysledky ovplyvnene aj tou injekciou a stresom?Veterinar nam este
nenavrhol infuzie ani ziadne lieky len dietu od royal canine renal ktoru
teraz stale dodrzujeme.Su tieto vysledky uz vazne?Ako dlho moze psik
vydrzat s touto chorobou?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.3. 2017 07:54

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete. Některá antibiotika je možná podávat i u onemocnění ledvin, některá striktně ne, pokud pes nastavenou dietu přijímá je to jen dobře. Doba přežitelnosti od stanovení diagnózy je značně individuální od dnů až po roky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jan Kubaň 13.3. 2017 19:10

Dobrý večer, naše fena středoasijského ovčáka si vykousává chlupy na předních nohách, ještě to nemá do masa, ale když si to líže, má kůži zarudlou. Fence je 1,5 roku a krmíme Happy dog. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.3. 2017 07:51

Dobrý den,

dermatologičtí pacienti patří k nejzáludnějším, zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martin Tomáš 12.3. 2017 19:57

Dobrý den, máme agamu vousatou. Dnes nám nakladla neoplodněná vajíčka. Rád bych se zeptal co s vajičky v terariu a co s agamou. Děkuji s pozdravem Martin Tomáš

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.3. 2017 07:50

Dobrý den,

neoplodněná vajíčka zlikvidovat, sledovat zdravotní stav agamy a kdyby vykazovala nechutenství, apatii a podobně uvažovat nad možností že nevykladla vše a vyhledat veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Miroslava 12.3. 2017 13:52

Dobrý deň, dnes som si všimla že má môj psík jedno ucho červené zvnútra. Je začervenané po okrajoch na jednej strane a červeným fľakom o pár cm ďalej (druhý okraj uška).
Neviem či sa jedná o zápal, lebo nesmrdí to, nejde odtiaľ žiaden hnis či výtok, len si ho chcela ráno štyrikrát po sebe škrabať. Nie je opuchnuté, a psík sa správa normálne ako vždy. Nenakláňa hlavu ani si ho nešúcha o zem. Vedeli by ste mi povedať či sa na základe týchto príznakov jedná alebo nejedná o zápal ucha? Čítala som príznaky na internete ale tam toho bolo viac než môj psík prejavuje.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 15.3. 2017 07:49

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bořivoj Fix 11.3. 2017 23:01

Dobrý dne,

mám problém s parazitickými hlísticemi u akvarijních ryb. Myslím že to jsou ony, jsou to cca. 0,1 - 1,5cm dlouhé žížalky odhaduji 0,1-0,2mm tlusté na koncích zúžené. Pohybují se hadovitým pohybem ve vodě.

Nějakým způsobem jsem je zavlekl do společenského akvária a do akvária pro potěr. Ve společenském akváriu mám nějaké neonky, tetry, parmičky černopruhé, mřenky trpasličí, 10 ancistrusů a 8 terčovců. U velkých ryb nevidím problémy, ale nejsem schopen odchovat žádný potěr ancistrusů, jakmile začnou žrát tak do 14 dnů je po nich. Úmrtnost 100%. Koupil jsem přípravek eSHa-ndx který obsahuje v 1ml 54 mg levamizol hydrochloridum, 0,85mg Methylis parahydroxybenzoas a 1,4 mg Natrii metabisulfis. Aplikoval jsem 4,5ml na 100l vody dle návodu a opakovaně po 14 dnech znovu. Bohužel to nepomohlo. Vyzkoušel jsem tedy přípravek Chemisole, který obsahuje 200mg levamisolu na 1ml. Aplikoval jsem 10ml na 100 litru vody. Nechal jsem 3 dny působit a pak jsem vyměnil 95% vody a po dalších 3 dnech jsem léčbu opakoval. Celkem 4x. Přesto se v akváriu pro potěr hlístice opět objevily. Zda jsou i ve společenském akvariu nevím, mohou být zalezlé v písku, ale ta léčba velmi zatěžuje ryby. Po její dobu kromě ancistrusů ostatní ryby vůbec nežerou a plavou jak omámené. Nevím zda mám v léčbě pokračovat nebo to mám vzdát. Nevím zda nedělám při léčbě chybu že vzduchuji a filtruji přes biomolitan. Také nevím zda ten chemisole nemám použít v jiné koncentraci (aktuálně jsem dávku v akváriu pro potěr zdvojnásobil, ale to už nežerou ani ancistrusové) nebo neexistuje jiný přípravek. Mohl byste mi prosím poradit? Mám nakoupen další chemisole a přemýšlím zda ho nalít do společenského akvaria nebo ne. Po aplikaci v tom akváriu pro potěr se najednou ty hlístice vyrojili, takže jim ten levamisol asi úplně nechutná.

Děkuji
Bořivoj Fix

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 13.3. 2017 16:02

Dobrý den,

doporučuji vyšetření ryb a parazitů na Ústavu chorob ryb a včel VFU Brno.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva 10.3. 2017 22:34

Dobrý den, mám problém, máme kocoura 7 let a ted po mě začal startovat a syčet. Jsme tříčlenná rodina a jde jen po mě. Může to být tím že jsme si pořídili králíka a žárlí? Králíka máme měsíc a nevím co s tím ted mám dělat. Děkuji za Vaši odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:26

Dobrý den,

doporoučuji vyzkoušet přípravky na úpravu psychiky kočky ať na alopetické nebo alternativní bázi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Katka 10.3. 2017 19:14

Dobrý den, chci se zeptat mám mladé morče ze zverimexu, nyní asi po 3 měsících začal v kleci běhat dokola nevím co to znamená.. jestli jen běhá nebo je to projev nemoci ? předem děkuji za odpověď .

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:25

Dobrý den,

doporučuji pořízení kamaráda.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Žaneta 10.3. 2017 13:12

Dobrý den, ve středu nám kočičku srazilo auto, ztratila hodně krve, má zašitou ránu u zadní nožky a má problém s páteří, nehybný ocásek a neměla ani chodit na zadní nožky, což se naší bojovnici nelíbilo a snaží se, i když je slabá a neudrží moc rovnováhu, někam jít. Nedostávala od pana veterináře moc šancí na přežití do druhého dne, ale zvládla to.
Dostává infuzi každý den s vítaminy a antibiotika a dneska by měla dostat transfuzi krve, ale prý to není nutné, tak bych se chtěla zeptat na váš názor, zda ano, nebo se s tím kočička raději má poprat sama vzhledem k rizikům transfuze. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:16

Dobrý den,

benefity a rizika konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná zdravotní stav kočky.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Míša 10.3. 2017 10:36

Dobrý den,
chováme morčátka asi dva roky. Najednou jsme si všimli místečka bez chloupků a šupinek u jednoho z nich. Mažeme Canesporem a koupeme v nizoralu, místečko začíná zarůstat a kůže je hladká, mezi tím jsme si všimli, že se plíseň roznesla i na ostatní morčata, jeden z nich to má na oušku a na čumáčku, ošetřujeme stejně, chci se zeptat, zda je možné je takto vyléčit?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:15

Dobrý den,

zatavte se u nás na vyšetření, především bude nutné si potvrdit že se opravdu jedná o plíseň. Pokud ano tak nasadit vhodnou terapii, krémy se na zvířata nepoužívají moc dobře jelikož jsou chlupatá a rádi to olizují...

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jaroslava Hájková 10.3. 2017 08:18

Dobrý den,náš pes včera našel v obývacím pokoji bonbony raffaelo.Jeden se mu podařilo vzít a okamžitě ho snědl,ale i s tim obalem.Dnes ráno malinko zvracel.Prosím o radu,co máme dělat?děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:11

Dobrý den,

nepředpokládám že by v této cukrovince byl velký obsah kakaa. Všeobecnou zásadou je vyzvracení psa do dvou hodin po požití a sledování stavu, případě příznaků intoxikace (salivace, třes, zvracení atd) vyhledat veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Borovková 9.3. 2017 19:33

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na přenos sarkoidů z koně na koně? Mám 13 letého valáška má sarkoidy na uších, předkožce a ve slabinách. Uši přes léto chráním maskou, zbytek repelenty aby na to nesedali mouchy. A máte zkušenost s jinou lečbou než je cirurgiké odstranění a AW4-pasta? Zatím mažu konopnou domácí mastí a dezinfikuji. Během 7 měsíců už mu 7 podkožních sarkoidů vypadlo a stále vypadávají. Bohužel musím koníka přestěovat a zatím mi ho v žádné stáji ustájit nechtějí kvůli riziku přenosu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:09

Dobrý den,

přesná etiologie přenosu není známá. Vhodnost konkrétní terapeutické metody závisí na typu a lokalizaci sarkoidu, tz že někde je lepší mazat a někde je lepší řezat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Kinclová 9.3. 2017 12:22

Dobrý den co si myslíte o produktech značky whiskas (pro kočky) a pedigree ( pro psy). Děkuji moc za vaši odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:07

Dobrý den,

své zvířata krmím jinými značkami s vyšším obsahem masa a bez pšenice.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

jiří bajus 9.3. 2017 03:54

mám psa staforda který možná večer sezral jed na krysy , má rozsířene vzornice a je maltný nemužé na zadní na přední už mohl trochu, je i alergicky na včeli podal sem mu lék prednison

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:05

Dobrý den,

v případě pozření takovéto nástrahy doporučuji co nejdříve psa vyzvracet. Pokud je již pozdě(má to cenu do 2h po pozření) je na místě sledování stavu a v případě jakýchkoliv obtíží vyhledat veterinární ošetření. Dávat psovi jen tak mi rozhodně nepříjde správné.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana 8.3. 2017 09:09

Dobry den,
pred 2 tyzdnami nasho 2,5 rocneho yorkshira zrazilo auto. Bol 4 dni na klinike v kyslikovom boxe kvoli krvacaniu v plucach. okrem toho, soku a par odrenin sa mu nastastie nic nestalo. vyse tyzdna ho mame doma a spozorovali sme u neho predtym sa nevyskytujuce prejavy agresie (podla nas asi skor zo strachu). Kedze si nesmie olizovat rany, nosi skoro cely den i noc na krku golier. pri venceni alebo jedeni mu ho davame dole. ak si zacne labky olizovat a snazime sa mu v tom zabranit, strasne na nas vrci a akoby nas chcel aj uhryznut, ale naozaj neuhryzne, len tak zlahka. ale vyzera to hrozne! nikdy sa takto nespraval. a posledne dva dni bud vystekne alebo zavrci aj ked sa ho napr. niekto necakane dotkne, hlavne v spanku. sme z toho dost nestastni a nevieme, ako ho zase z toho dostat :(
vopred vam velmi pekne dakujem za radu i odpoved!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.3. 2017 09:02

Dobrý den,

snad Vámi popisovaný stav odezní s ústupem bolestí. Pokud se však jedná o psychický problém bude třeba trpělivost a znovu si vyjasnění pozic kdo je ve vaší smečce pánem.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Chaloupková 7.3. 2017 16:27

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Pes měl v říjnu roku 2016 zvětšenou prostatu.Bral atb. a nakonec Ypozane.V prosinci mu bylo zjištěno zvětšené srdce,bere léky Vetmedin 5mg,Benakor 5mg a Furon + nasazená ledvinová diety,kvůli srdíčku.Chtěla bych se zeptat,jak udržet prostatu stále zmenšenou aby nemusel brát znova Ypozane.Existuje něco na podporu? Nějaké bylinky?Děkuji za odpověd.Chaloupková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.3. 2017 08:55

Dobrý den,

problém by vyřešila kastrace psa, případně je možno podávat co půl roku podkožní implantát.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cádeer

Martina 6.3. 2017 21:45

Dobrý den, prosím o radu ohledně vakcíny Equip EHV 1,4. Mám březí klisnu, termín má na začátku června. Zhruba před měsícem u nás byl veterinář, který mi řekl, že by měla mít očkování proti Herpesvirům, které se očkuje v 5. 7. a 9. měsíci březosti. Tvrdil mi, že nevadí, když ji naočkujeme později, že jí mám píchnout další vakcínu za měsíc a poslední v 9. měsíci. Naočkoval ji tedy před měsícem, kdy byla březí 7,5 měsíce. Další vakcínu by měla dostat nyní a poslední hned další měsíc. Po přečtení informací na internetu, kde jsou jasně napsané měsíce, kdy očkovat jsem dost na pochybách, jestli to bylo správné rozhodnutí a zda klisnu vůbec přeočkovávat, abych nějak neublížila hříběti nebo jí. Podotýkám, že máme doma pouze dvě klisny. Prosím tedy o radu, jak postupovat dále. Vakcíny mi leží v lednici a já nevím, jestli je použít, nebo ne. Předem děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.3. 2017 08:58

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který terapii nasadil. I v takovéto off label vakcinaci by dle mého názoru měla být účinnost ochrany v kritické fázi březosti dobrá.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jarmila 6.3. 2017 18:10

Dobrý den, mám fenku SBT a hárala poprvé už jeden den po šestém měsíci. Krvácela dost silně 4 týdny. Nyní bez 2 dnů po 2 měsících hárá znova (tedy měsíc po skončení 1.hárání). Je navíc na svůj věk velmi drobná. Může to být normální? Měla jsem už řadu fen, ale něco takového se mi ještě nestalo. S fenkou počítám do chovu, tak bych nerada něco zanedbala. Děkuji za radu.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 8.3. 2017 08:53

Dobrý den,

může se jednat o normální stav, který je ovlivněn momentálním prodlužováním dne. Pokud bude hárání trvat nějak podezřele dlouho nebo se bude opět za dva měsíce opakovat stav bych řešil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 3712 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy