veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 3296 dotazů...
Hledat
vyhledáno 3296 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Zuzana R. 23.10. 2016 18:33

Dobrý den,mám dotaz ohledně výživy mladého sportovce.Mám štěňátko tibetkého teriéra ( v dospělosti 13kg,teď 8),je mu čtyři a půl měsíce.Je pořád v pohybu a provozujeme hodně sportovních aktivit.Chodíme na dlouhé procházky v délce 3-7km a navíc chodí na cvičák jednou týdně, kde cvičíme poslušnost a překážky(trénink na agility)a chtěli bychom zkusit i výstavu.Coby krmivo dáváme purina pro plan medium puppy opti derma.Mám dotaz,jestli je purina pro něho při této dávce pohybu vhodná,když jse četla,že takřka neobsahuje sůl?A existuje nějaké krmení pro aktivní štěňata?Díky za radu
Zuzana R.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 24.10. 2016 08:45

Dobrý den,

na našem pracovišti upřednostňujeme jiné značky krmiva, takže se Vám ke složení Puriny nemohu vyjdářit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kamila 23.10. 2016 17:50

Dobré odpoledne, chtěla bych se zeptat. Máme doma psa, rasa jezevčík starý 7 let. Nedávno jsme zjistili, že má něco s plotýnkami, chtěla bych se zeptat jestli se to dá nějak vyléčit, že by se toho zbavil té bolesti apod.
Jestli pomáhají nějaké léky.
Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 24.10. 2016 08:44

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření. Dle klinického vyšetření a nálezů na nativním RTG případně myelografii navrhneme vhodnou terapii.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Vojta Tvrdik 23.10. 2016 14:16

Dobrý den, mám morče asi rok staré a asi týden špatný jsem mu na bederní části spozoroval lisinku a najednou se mu tam začaly dělat takové bílé tečky ,které se drolý a tak jsem jel za veterinářem a ten mě řekl že to může být nějaká vyrážka a tak nám dal za 100 Kč mastičku a dva dni jsem mu to mazal a když jsem mu to chtěl dnes také namazat tak to měl rozškrábané až do krve.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 24.10. 2016 08:42

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

Alice 22.10. 2016 21:25

o tom, že některý pes si libuje ve výkalech cizích psů či dokonce lidských se už napsalo dost a je těžké s tím něco udělat, ale můj dotaz zní, musela jsem mu dlouho utírat čumák, měl toho plné fous, ještě jsem se snažila mu vypláchnout čumu, je mi z toho špatně, existuje nějaká desinfekce či něco, co mu dát, bojím se, aby se nenakazil, do dalšího odčervení to je několik něsíců, děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 24.10. 2016 08:41

Dobrý den,

umýt a očistit běžnými prostředky. Odčevování doporučuji v tomto případě alespoň 4x ročně. Dobré zkušenosti máme s podáváním probiotik.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka a Rony 21.10. 2016 18:56

Dobrý den máme psa No 9let.Pred týdnem u Vet. odběr krve moc. Pes nezral týden a jen polehaval,zvracel.Po kontrole nám Vet. Zdelil že poskozeni jater a ledvin je tak Velké že nám dává týden po nasazeni infuze max14dni.Byl dehydrovany nezral. Teď malé zlepseni pes zere. Je možné že to prezije? Pokud ano uděláme proto vše. Veterinar návrhoval uspat. Děkujeme

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 09:00

Dobrý den,

bez znalosti celkového zdravotního stavu, výsledků vyšetření, bez provedení USG, RTG a případně dalších vyšetření nejsem schopen stanovit prognózu onemocnění.

S podzavem MVDr. Ondřej Cáder

Nikola 21.10. 2016 16:05

Dobrý den,
prosím Vás, jsem bezradná. Mám křečka a dnes v noci utekl z klece.. Když jsem ho ráno našla, tak měl jedno oko více přivřené, než normálně. Odpoledne, když jsem se na oko podívala, tak normálně má křeček oči lehce "vypoulené", což má jen jedno, to druhé takové zastrčené. Mokré oko nebo srst okolo nemá. Mohl by jste mi poradit, jestli mám být v klidu a samo se to zlepší nebo co to může být? Moc děkuji!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:58

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bogarova Natalie 21.10. 2016 13:14

Dobry den naš pejsek (jorkšírsky terier) jednorazově zvracel zvratky čokoladove hnědé a smrděly po vykalech

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:58

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristyna 20.10. 2016 21:49

Vazeny pane doktore,
Nase fenka byla pred 4 dny vyoperovat delohu a vajecniky kvuli zanetu. Dnes zacala rana cervenat. Znamena to hojeni nebo se muze jednat o zanet? Bere protizanetliva antibiotika.
Nechteli bychom neco podcenit. Vek 7 let.

Moc dekuji za odpoved.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:57

Dobrý den,

doporučuji stav skonzltovat s ošetřujícím lékařem.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Sandra 20.10. 2016 21:29

Dobry den, dnes jsem si poridila potkana je mu asi mesic, kdyz jsme prisli domu mela normalni stolici hnedou dala jsem mu najit , jidlo urcene primo pro potkany koupene ve zverimexu jenze jak jsem prisla domu z prace tak je ma zelene. Muze to byt z toho jidla a nebo ze tresu z noveho prostredi, A nebo mam navstivit veterinare.

Predem dekuji za odpoved .

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:57

Dobrý den,

pokud je potkan aktivní bez jiných známek onemocnění, bez průjmů, patrně se bude jednat o změnu barvy v důsledku změny krmiva.

S pozdravem MVdr. Ondřej Cáder

libuše Lučanová 20.10. 2016 19:50

Dobry den ,mám dotaz ,ohledné krmiva pro štěně fena jezevčík stará dva měsíce ,krmím ji granulema brit puppy a paštiky a kapsičky ,šgěně nyní má prujem ,nevím zda bych neměla přejít na jiné granule vhodné pro jezevčíka ,děkuji za odpověd

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:55

Dobrý den,

pokud průjem neustává vyhledejte veterinární ošetření. Případnou dietetickou chybu lze snadno napravit nicméně u takto mladého psa bych se obával i závažných infekčních onemocnění.

S podzavem MVDr. Ondřej Cáder

Nikys 20.10. 2016 16:08

Dobrý den, chci si pořídit pejska Rottweilera, ale majitel od štěňátek má už pouze jedno volné, ale prý má kýlu, vím že je operovatelná, ale je nějaké riziko, že se to nemusí podařit? A kolik cca taková operace stojí?
Děkuji, Tomašáková.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:54

Dobrý den,

cenová kalkulace na našem pracovišti je 2500-3000,-. Rizika anestezie jsou vždy ač děláme vše pro jejich minimalizaci.

S podzravem MVDr. Ondřej Cáder

Světlana Hummelová 20.10. 2016 14:28

Dobrý den, mám 7 let staré hladkosrsté morče - samec. Jeho normální váha je kolem 750g, byl nejmenší z vrhu. Před 2 a půl měsíci zhubl na 570 g, měl přerostlé zuby. Ty mu zbrousili v celkové inhalované anestezii. Několik dní byl v pořádku, ale najednou mu začali odcházet zadní nohy - jakoby je začal vláčet za sebou, citlivost v nich byla, zranění se nestalo. Polehával na pravý bok. Za pár dní na to dostal zápal plic, na které mu vet napsala antibiotika - marbocyl P tablety 20 mg (Bral 2x denně 1/4 tablety). Za pár dní to bylo opět čiperné a zdravé morčátko. Bohužel nyní opět tahá nohy za sebou a polehává na pravém boku. Všimla jsem si výtoku z nosu a trochu slinění. Tmavě zbarvená moč, ale krev to podle vet není. Parazity nemá. Stále hubne, nyní má 480 g. Má chuť k jídlu, žere vločky, piškoty, tvrdý chleba, zeleninu - mrkev, rajče, okurka. Žere sice míň, než ostatní morčata, ale žere a vždy se s chutí pustí do vloček. Seno skoro vůbec nežere. Občas ho přikrmuji rodicarem, glukopurem a trochu oleje. Snažím se do něj dostat vit C v prášku - posypu na zeleninu, aplikuji střičkou rozpuštěný ve vodě. Do rodicaru přidávám malé množství zeleného mladého ječmene v prášku na ovonění. Sedí stále na jednom místě, snaží se hýbat, ale nejde mu to. Trochu zapáchá a hodně líná v oblasti třísel a vnější strany stehen. Moč má tedy čirou, ale tmavší. Výkaly jsou pevné, někdy měkčí, hodně malé a nalepené jakoby na sebe, vždy když ho zvednu, vypadne z pod něj jeden větší slepený shluk výkalů. Má velmi oslabené pánevní dno a celkově je celá zadní část silně oslabené, zadní nohy začínají být deformované - nohy do y (lajcky řečeno, ležel jak rozpláclá žába) Snažím se, aby ležel na boku a nohy se tak nedeformovali. Neustále hubne, i přes to, že vždy, když mu nabídnu jídlo, tak ho sní. Myslela jsem že ho nechám uspat, protože si myslím, že se trápí. Vet řekla, že dokud má chuť k jídlu, tak se nejspíš netrápí, a když už jsem do něj investovala takových peněz, že je ho prý škoda nechat utrácet, že by mu dala ještě šanci.
Chtěla bych se zeptat na Váš názor, co se týče jídla, co doporučujete, co byste vyřadil?
Myslíte, že mu zpátky na nohy pomohli antibiotika? Myslíte, že kdyby se opět začal aplikovat marbocyl, opět by se mu ulevilo?
Dále by mě zajímal Váš názor jestli se trápí, či se netrápí, jestli je ještě vůbec nějaká šance na uzdravení či je lepší ho nechat uspat.
Děkuji Hummelová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:53

Dobrý den,

doporučuji RTG a USG vyšetření, případně rozbor krve a na základě výsledků zvážit další postup. V sedmi letech může být jeho diagnózou stáří.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martin 20.10. 2016 13:59

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli děláte testy na přítomnost cryptosporidií v trusu a popřípadě jestli mi můžete napsat orientační cenu testu. Jedná se o trus gekončíka nočního. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:50

Dobrý den,

standartně ne, ale jsme schopni zajistit vyšetření.

S pozdrvem MVDr. Ondřej Cáder

Alena Kalábová 20.10. 2016 12:55

Dobrý den,
mám 5letou samičku zakrslého králika. Už asi 3 měsíce má zduřelé mléčné žlázy a vytéká jí asi mléko. Nyní si nejspíš začala stavět hnízdo. Když sem byla u veterináře, tak jí prohmatal zda němá nádor v děloze. Ten tam nebyl. Prý máme počkat, že to možná přejde samo. Prosím jaký je váš názor a co mám dělat?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:49

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, především bych udělal USG vyšetření břicha.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva Kroftová 20.10. 2016 10:04

Dobrý den, máme tříletou britku a s odstupem několika týdnů jsem jí lakmusovými papírky měřila hodnoty moči. Z pěti hodnot byly překročeny bílkoviny (cca. 100 mg/dl) a leukocyty (cca. 400 leu/mikrolitr). Papírky jsou určeny pro lidi, tak se chci zeptat, jestli kočky mají tyto hodnoty oproti lidem přirozeně vyšší nebo zda mám vzít kočku k veterináři? Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:48

Dobrý den,

s ohledem na hodnotu bílkovin nejsou lakmusové papírky u zvířat přesné. Pokud máte pochyby o zdravotním stavu kočky zastavte se u nás na vyšetření ideálně i se vzorkem moči.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Angelika 20.10. 2016 08:37

Dobrý deň!chcela by som spytat!mám sučku shitzu teraz je gravidna 4x,a teraz je v 60 dní gravidity,a v 57 deň začala dychcat(pachtit)cca hodinu potom aj v 58 deň takisto a ani nejedla.v 59 deň už jedlá celý deň,ale a dychcala cez cca 4 hodiny!neviem či je to v poriadku že cez 3 dní dychci potom prestane šteniatka sa jej dosť intenzívne pohybujú!poradte mi prosím vás či je to v poriadku alebo je niekde problém,alebo ešte neprišiel čas na pôrod,ale potom prečo pachti tri dni a stále prestane!ďakujem vám za rýchlu odpoveď!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:47

Dobrý den,

zastavte se u nás na sonografické vyšetření zda jsou všechny plody v pořádku.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Chumová 19.10. 2016 22:11

Vážený pane doktore,
mám dva činčilí samečky, jednoho 2,5 roku, druhého 1,5 roku. Přestože po většinu času jsou spolu v kleci a snáší se velmi dobře, mají období, kdy musí být na měsíc a déle od sebe, protože se nesnesou. Starší samec je větší a velmi dominantní, všechny konflikty pochází z jeho strany. I dnes, přestože ráno bylo ještě vše v pořádku, napadl opět mladšího samečka, nejspíš v reakci na to, že jsem si mladšího hladila. Celá situace vyústila v do krve pokousanou nohu, utlačování v kleci a neustálé obskakování mladšího samečka starším. Myslíte si, že by tento problém mohla vyřešit kastrace staršího ze samců, snížila tak jeho touhu po dominanci a zmírnila celkové agresivnější chování? Je kastrace pro činčilu velká zátěž? Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem
Petra Chumová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:46

Dobrý den,

zvířata bych oddělil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie 19.10. 2016 20:27

Dobry den chtela bych se zeptat mam psa je to křiženec a večer zabiji ježky je jak nepřičetna sliny zhuby ji tečou . Nevim co stim mam delat mam male dite a mam strach že jednou zautoči na dite

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:44

Dobrý den,

toto není otázka na veterináře ale spíše na chovatele a cvičitele psů. Zásadou je mít psa řádně vycvičeného a zaměstnaného aby na špatnosti neměl čas.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva Hladíkova 19.10. 2016 19:40

Dobrý den
Můj králík samička
Má tak 2krat za měsíc prujem
A chová se o proti jinejm dnům divně
Hodně leží což nikdy jindy nedělá a je na ni vidět že je unavena ..
Prosím poraďte mi co s tim mám dělat

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:43

dobrý den,

může se jednat o dietetickou chybu nebo nějaké vážnější onemocnění. Zastavte se u nás na konzultaci a vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena 19.10. 2016 17:23

Dobrý den,mám starost o svého psa.Je to AM.bullterier,je mu 14 let a 3 měsíce.Vážil cca 27 kg,teď má cca 22 ?? a má problém se zadníma nohama.Myslela jsem,že tohle postihuje jen vlčáky,ale to samé má teď Sam.Špatně se staví na zadní nohy,ale pak celkem slušně jde,Občas má ale tendenci padat stranou na zadek.Do schodů ho musí nosit a dolů alespoň pomáhat.Prosím Vás,dá se mu nějak pomoci?Prosím,poraďte. Děkuji Alena Plzeň

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:42

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, především doporučuji preventivní rozbor krve a dodiagnostikování slabosti pánevních končetina a nasazení vhodné terapie.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Axmannová 19.10. 2016 14:41

Dobrý den,
mojí kočce po kakání zůstane na zadku trošku krve, trvá to druhý den, výkaly měla do teď tvrdé až při posledním vylučování už měla průjem. Podotýkám, že je to kočka domácí, bez přístupu ven, čili nemohla jen ta něco sníst, že by jí to nějak podráždilo střeva. Stravu má kvalitní s 80% masa jak v podobě granulí, tak i konzerv. Nemůže to mít spojitost s odčervením? Naposled byla odčervená na začátku letošního ledna. Měla bych ještě počkat, zda se to zlepší nebo raději vyhledat veterináře? Předem moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 22.10. 2016 08:41

Dobrý den,

příčin může být celá řada, v prvé řadě je třeba vyloučit parazity.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Anna 19.10. 2016 09:29

Dobrý den,

před pár dny nám po 4 letech umřel pískomil-sameček. Druhý vypadal také špatně (hlavně jeho oči,vypadalo to, že oslepl), ale po úmrtí druhého se jakoby "zmátořil" - dobře jí i se celkem dobře pohybuje, ale jeho oči vypadají pořád špatně - jsou jakoby zalepené, skoro jako kdyby změnily barvu (je to šedivý pískomil s červenýma očima). Bohužel je také hodně bojácný - nevíme moc proč, jídlo si vyčmuchá, ale asi tím jak nás nevidí, tak se bojí. Nedovedu si představit, že bych ho stresovala veterinářem, když už nejspíš také brzy odejde. Jde s těma očima dělat něco doma? Třeba vykapat borovou vodou? Moc děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.10. 2016 12:59

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Z. Šonka 18.10. 2016 20:28

Dobrý den,

můj kocour (5 let) má asi 3 dny neustále rozšířené zorničky a mírně vypouklé obě oči, jako kdyby byl pořád ve tmě. Během necelých 2 dnů se mu rapidně zhoršil zrak a téměř nevidí. Podle nastudování všech možných informací se nejspíše jedná o glaukom. Má zvýšený nitrooční tlak. Už jsem byl 2x u veterináře, ale nebyl mi schopen s ničím poradit. Ve 3 injekcích dostal nějaká antibiotika a protizánětlivé látky, toť vše. Chtěl bych Vás poprosit o radu, jaké oční kapky na snížení nitroočního tlaku nebo zvýšení jeho odtoku mám pořídit? Nikde jsem žádnou konkrétní radu nenašel. Děkuji za odpověď.
S pozdravem,
Z. Šonka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.10. 2016 12:56

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, po přeměření nitročního tlaku zvážíme další postup.

S podzrvem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela 18.10. 2016 19:42

Dobrý den,máme doma činčilu,stáří cca 17let.Poslední týden si čistí pohlavní úd,který má stále vytažený...nikdy jsme u činčily toto chování neviděli,je to normální?Předem děkujeme za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.10. 2016 12:50

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, především je nutné vyloučit tzv. fur ring, případně jinné příčiny.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

Jiří 18.10. 2016 18:08

Dobrý den, mám křečíka džungárského a v poslední době strašně zhubl, nevylézá ani v noci z domečku a moc nejí. Nevíte proč tomu tak je a jak to napravit? Předem děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.10. 2016 12:47

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Josef Stehlík 18.10. 2016 12:32

Dobrý den,mám třítýdenní štěňátka. Jsou z císařského řezu. Matka je nikdy nekojila. Krmím je mlékem od firmy Royal Canin. Štěňátka ho velmi dobře přijímají a mají pěkné váhové přírůstky. Objevil se však nějaký kožní problém spojený s vypadáváním srsti. Demodex je vyloučen- rozbor stěru pod mikroskopem. Vzhledem k tomu, že neměli mlezivo, mají slabší imunitní systém. Pídil jsem se po internetu, kde je nabízeno kravské kolostrum. Nevím zda by bylo podávání štěňátkům vhodné a pokud ano, tak v jakých dávkách na váhu 2kg a jak dlouho.
Předem Vám děkuji za odpověď.
Stehlík

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.10. 2016 15:04

Dobrý den,

s podáváním kravského mleziva štěňatům nemám zkušenost.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ivan 18.10. 2016 11:42

Dobrý den. Mám šestiměsíční fenku mopse. Chtěl bych se zeptat, jestli je potřeba zastřihnout drápky? Jsou dlouhé asi jeden centimetr... Náš veterinář řekl, že není potřeba. Přitom všude čtu, že se drápky zastřihávat mají. Obracím se tedy na Vás, nerad bych u štěňátka něco zanedbal. Děkuji za odpověď. S pozdravem IVAN.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.10. 2016 15:03

Dobrý den,

Zastavte se u nás na ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tomas Urban 18.10. 2016 10:47

Dobrý den, rád bych poprosil o radu. Máme šestiměsíční kočku a kocoura - sourozence, kteří spolu žijí v bytě. Kdy byste je radili vykastrovat prosím? Děláme to neradi, ale nemůžeme si dovolit koťata. Díky. Tomas Urban

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.10. 2016 15:02

Dobrý den,

přednostně bych vykastroval kočku, kocoura až bude mít rok nebo začne značkovat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Irena Sedláčková 17.10. 2016 13:08

Dobrý den, mám vykastrovanou fenku 15,5 let stará, je to malá fenka, kříženec. Kupuju jí Proplan pro stare psy, mám doma ještě 2 kočky 9 let vykastrovaný kocour a 10 let vykastrovaná kočka. Vím, že by pes neměl žrát kočičí granule, ale ony kočky žerou to psí. Všechny zvířata jsou v bytě a je problem, rozdělit jim žrádlo. Ráda bych krmila všechny Proplanem pro stare psi, ale mám strach, aby to nedělalo problem kočkám. Děkuji Zdravím Sedláčková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 18.10. 2016 15:01

Dobrý den,

zvážil přidávání vhodných minerálních a vitamínových přípravků pro kočky především s ohledem na obsah taurinu.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

Klára 17.10. 2016 06:43

Dobrý den,
Prosím Vás.. naše kočička má rok a je vykastrovaná,ale neustále mňouká u dveří a jakmile chceme jít z bytu pryč okamžitě vystřelí a my ji pak lovíme po chodbě.. Ani by mi to tak nevadilo,ale dole jsou otevřené dveře a bojím se,aby nevyletěla ven - zpátky by se nedostala. Už nevím, jak ji utišit nic nepomáhá. Přítel je nevyspaný už je na prášky a chce ji dát pryč. Chci najít nějaké řešení je jasné, že chce jít "ven" ale prostě nemůže. Nemůže být nějaká možnost, že je špatně vykastrovaná? Že se pořád domáhá jít ven? Už jsem opravdu zoufalá máme ji moc rádi,ale mňouká pořád a když na ni zvýšíme hlas, tak začne mňoukat tišeji a jakoby nařčeně, že jí to nechceme dovolit. Přitom má doma stejně starého kočičáka,který je klidný úplně v pohodě, takže si má s kým hrát. Prosím poraďte... děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:08

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, zda je správně vykastrovaná a nezůstal někde zbytek ovariální tkáně lze zjistit z krve.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Libuše Pavlová 16.10. 2016 19:01

Mainská mývalí kočka - kocour 7 let, problémy s močením, zadržuje moč, snaží se vyprázdnit i několik hodin bez výsledku. Co může být příčinou a jak je možno tuto poruchu léčit?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:07

Dobrý den,

může se jednat o zánět močových cest, zastavte se u nás co nejdříve na vyšetření a nasazení vhodné terapie.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Prieložná 16.10. 2016 11:45

Dobrý den pane doktore, můj kocourek obyčejný pouliční (6let) kastrovaný dostal nějakou vyrážku okolo poslední cecíku vpravo. Veterinářka řekla, že to může být buď kousnutí od blechy (chodí ven na postrojku, jinak je v bytě), nebo alergie (cca 3-4 měsíce jí granule zn. Specific na hubnutí, vážil 9,6 a teď 8,9kg) ale řekla, že je to sice povrchové, ale že nádorové onemocnění se vyloučit nedá. Jak se to dá zjistit? Byla to lepší klinika, tak mě to dost šokovalo. Vyfotila jsem to,ale není zde možnost dát foto do přílohy, jsou to takové narůžovělé vystouplé flíčky, hodně si to líže, asi to svědí, dávám Tenazym od pátku večer a dostal Stronghold pipetu prý na vnější i vnitřní parazity, ale on žádné blechy nemá, prohlížela jsem ho. Mají kocouři mléčné žlázy? Může dostat rakovinu cecíku? Jaké by byly příznaky? Nebo co si myslíte, že to může být? Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:06

Dobrý den,

jedinnou možností jak nádorový proces potvrdit nebo vyoučit je biopsie novotvaru a patohistologické vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martin Masáček 16.10. 2016 11:39

Dobrý den, mám doma pejska.
Jack Russel teriér ale parson (ten s vyššíma nohama).
Pravidelně dostává křeče. Najednou ztuhne a nemůže se hýbat.
Je jak kamenná socha.. občas kňučí.. míval to tak jednou měsíčně,teď to měl dva dny po sobě..
On je dost nerváček, jakmile je něco jinak než normálně, když máma zůstane doma místo toho, aby šla do práce, tak fňuká a je nervózní, nebo když najednou všichni odejdou a je doma třeba jen s mojí sestrou.. nikdy jsme ho nenechávali doma samotnýho..
Máma s ním už prý byla u veterináře a ten jí řekl, že je to od páteře... hmm, to je super, ale co s tím?

Poradila byste mi prosím? Máme ho už osm let, je to rodinej člen, už je jak můj mladší brácha..

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:04

Dobrý den,

zastavte se se psem u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Simona 16.10. 2016 01:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme andulku vlnkovatou mládě asi 3. den a má nateklé červené oko jen leží v kleci na zemi nepřijímá potravu. Dá se jí pomoc? Děkuji za odpověd

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:02

Dobrý den,

obávám se, že pokud nepříjmá potravu, tak šanci nemá.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

Andrea 15.10. 2016 17:39

Dobrý den mám 7 měsíců starou fenku NO. Poprvé hárá, před týdnem (začátek hárání) zvracela, dnes se zvracení opakovalo. Fenka je bez nálady , ale na procházku šla s chutí. Je možné, že je to háráním? Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:00

Dobrý den,

ano může to být způsobeno háráním, ale pro jistotu bych si fenu důkladně vyšetřil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Sebastien 15.10. 2016 13:58

Krásný den , chci se zeptat, náš malinký krysařík si vlezl do květníku na balkoně/ nechali jsme ho otevřený, protože je hezky, nic jedovatého tam nemáme/ a tam vylizoval plesnivý květník.... Může se mu něco stát? Děkuji za odpověď a moc se omlouvám

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:00

Dobrý den,

sledujte zdravotní stav zvířete, v případě komplikací nás navštivte.

s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Romana Šašková 15.10. 2016 11:28

Dobrý den,
máme osm let kocourka Sphynx. Během jednoho týdne najednou z ničeho nic již podruhé spadnul. Sedí jako běžně sedává na opěrce gauče a z ničeho nic spadne na zem, poté má chvíli problém z koordinací. Packy zvedá divně do stran, je lehce dezorientovaný a zhruba 15 minut ještě po pádu se v sedě lehce kolíbe ze strany na stranu a straní se nás. Pak začne zase klasicky běhat a klidně si i hraje s naší čivavkou. Prosím o radu co by to mohlo být.
Předem děkuji za rychlou odpověď
Šašková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:02

Dobrý den,

doporučujic podrobné neurologické vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Kristýna Hellerová 15.10. 2016 00:25

Dobrý den , mam doma téměř ročního campbellova křečka a asi před měsícem se mu objevila mala boulicka pod pravou přední koncetinou a během týdne se trochu zvetsila o další týden později pak to samé u levé přední. Byla jsem u veterináře kdyz se mu objevila ta první ,avšak bylo mi řečeno ze dokud krecik papá a pohybuje se po kleci nic se neděje..uz je tomu jak jsem psala měsíc od objevení první bulky a momentálně ma tedy pod každou přední koncetinou jednu bouli ..zacervenalou ,nezakrvacenou a nepokrytou srsti. Chtěla bych se zeptat jaké alternativy by mohly byt pro nějakou léčbu doma ..napriklad desinfekce ,nějaké masticky či cokoliv jiného. Dekuji předem moc za odpoved

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 07:57

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, předpokládám že by se mohlo jednat o onemocnění mléčné žlázy.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bětka Zachová 14.10. 2016 12:47

máme osmi letého býgla. Ještě včera byl skoro normální, akorát mírně líný vztávat, když se na něj zavolalo. Dnes ráno ještě normálně žral, ale teď už jenom leží a odmítá se hnout z místa a nespí. dokonce i když jsem zkusila zaštěrchat sušenkama (a to on přiběhne vždycky pečenej vařenej) taky to s ním nehlo. Asi dvakrát bylo slyšet že hlasitě zakňučel. Když jsem ho prohlížela, mírně se třepal. Mohli byste mi prosím napsat, v čem je problém nebo co má za nemoc a co dělat? Předem děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 07:49

Dobrý den,

okamžitě navštivte veterinárního lékaře.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Marta 14.10. 2016 11:09

Dobrý den,
pořizuji si kotě, kterému budou na začátku listopadu 3 měsíce a potřebuji vědět, zda v tomto věku již smí přes noc zůstávat venku? Bude mít k dispozici polystyrenovou krabici vystlanou senem (jako pelech) a již nyní chodí ven přes den, kdy dostává lekce lovu od matky, ačkoliv v noci bývá v bytě.
Předem velice děkuji za Váš názor.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 08:01

Dobrý den,

raději bych kočce poskytl na noc raději kotelnu nebo garáž.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jana Šimečková 14.10. 2016 08:29

Dobrý den, naši známí chodí s kočkou na nějaké čištění zubů, vždy v narkóze, některé zuby už má i vytržené (prý hrozí v budoucnu nějaké nemoci). Máme taky kocourka (polovenkovní) a chtěla jsem se zeptat, jaký je váš názor na tyto zákroky, jestli je doporučujete a jestli je to nezbytné. Děkuji za odpověď Šimečková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 07:48

Dobrý den,

pokud má se zuby problémy je ošetření na místě. Zastavte se u nás na konzultaci.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Rostislav Mihaly 13.10. 2016 20:48

Dobrý den mám fenku rasy Yorksher. Na levé straně žeber se ji udělala docela velká boule vypadá to jak otok. Nevíte priblizne co tu!může být? Dekuji za Vaší odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 07:47

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření a domluvíme se na daším postupu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bětka 13.10. 2016 10:21

Dobrý den , potřebovala se zeptat máme doma roční britku..ale ne úplně od kotěte přivezli jsme ji dva měsíce zpátky domů..;) Po týdnu nám kočička začala v noci furt mňoukat až plakat a trvá to už pět neděl ..a my nevíme jestli chce jenom kocourka nebo jestli za tím něco jiného

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 07:45

dobrý den,

ano je možné že se jedná o mrouskání.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka 12.10. 2016 22:40

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, mám křečka který má asi půl roku vážil 55 g ale zhubl a má už jen 42 g směsku jí ale málo dávám slunečnicove semínka ale nepribira je dost málo akční jen spí kolo ho nezajímá i přes noc spi. Ale jinak mi přijde zdravý ma hustou srst oči jiskrne myslíte že je to u křečka normální?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 07:45

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Štěpán Novák 12.10. 2016 09:38

Dobrý den. Máme Bernského salšnického psa ve věku 14 měsíců. Jelikož pracujeme s manželkou 12-ti hodinové směny proti sobě, tak je s ním pořád někdo doma. Pokud jdeme něco vyřizovat, nebo nakupovat tak zůstává sám doma, občas i 6-8 hodin. Bohužel se situace změnila a nejspíš se nám se ženou budou směny krýt. Myslíte si že je přípustné aby zůstal sám cca 13 hodin? Bylo by to v jednom týdnu 2x a v druhém 3x (děláme krátký/dlouhý týden). Občas máme možnost hlídání, nebo aspoň venčení, ale určitě ne vždy. Velmi nás to trápí ale nevíme jak jinak tuto situaci řešit. Ve volných dnech bychom mu to samozřejmě náležitě vynahradili. Myslíte si že by to na něj mohlo mít nějáký negativní vliv? Ať už zdravotní nebo psychický? Děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 17.10. 2016 07:44

Dobrý den,

správně navyklý pes by s tím problém mít neměl.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lucie Vlašicová 11.10. 2016 20:11

Dobrý den, mám dotaz ohledně růstu hrudníku a předních nohou mého sedmiměsíčního štěněte novofundlandského psa. Když mu byly 3 a 4 měsíce, tak vyrostl příliš rychle, i když jsme pečlivě dodržovali krmení a výživu a tak. Ovšem způsobilo to, že se vytáhl hodně do výšky, ne však do šířky, čili má velice úzký hrudník a přední nohy má hrozně u sebe (má mezi nimi mezeru, že se mi tam sotva vejde dlaň na šířku!) a kvůli tomu se mu nohy začaly vytáčet do stran a má je tak jakoby do x, aby udržel lépe rovnováhu (někdy při zatáčení v rychlé chůzi nebo běhu málem upadne, protože se mu ta rovnováha špatně drží). Veterinářka mi řekla, že se mu to ještě spraví, protože ještě dost poroste a to především do mohutnosti, tak že mu to zmizí a nemusím to řešit, ovšem já tomu moc nevěřím, tak bych se na to chtěla raději ještě zeptat, co se s tím dá dělat, a pokud by mu to zůstalo, tak jestli by kvůli tomu nemohl pak mít třeba nějaké problémy? Děkuji mockrát za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.10. 2016 08:17

Dobrý den,

doporučuji vyšetření u ortopeda a provedení RTG snímků minimálně loktů a zrevidovat jak a čím psa krmíte.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nosálová Lucie 11.10. 2016 14:58

Dobrý den,je to cca 14dni co se naše fenka začala škrábat dosti silně,často a i s občasným zakňučením na pravé,přední části těla mezi packou a hrudníkem.Nyní ji na tom místě vypadali všechny chlupy,celé je to silně zarudlé,na dotek rozpálené a značně zapáchající.Prosím o pomoc co mám s tím dělat a co by to asi mohlo být.Předem Vám děkuji za odpověď.Popř mohu zaslat i následně foto

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.10. 2016 19:29

Dobrý den,

příčin pruritu může být celá řada, zastavte se u nás na důkladné vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Mirka 11.10. 2016 10:41

Dobrý den. Mám pejska Bruselského grifonka. Před několika měsící se začal strašně moc škrábat (níže na zádech, zadních nohách, krku). Viditelně nemá nic s pokožkou! Napřed jsem si myslela, že to bude dlouhou srstí, tak jsem ho vytrimovala, ale nezměnilo se to. Krmivo má už delší dobu stejné, snažím se bez obilovit, ani šampón jsme nezměnili (šampónuji max 4x za rok, až když se v něčem vyválí). Poradíte prosím postup co dělat? Moc děkuji!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.10. 2016 13:44

Dobrý den,

příčin pruritu může být celá řada, zastavte se u nás na důkladné vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michal bottka 11.10. 2016 08:27

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, múže Bullmastiff při krmení nasát krmivo (granule) cez hrtan do nosní přepážky?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.10. 2016 13:44

Dobrý den,

při defektu měkkého a tvrdého patra asi ano.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jarka 10.10. 2016 21:53

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je léčitelné otevřené úrazové přeříznutí povrchového ohýbače zadní končetiny koně, pokud ano, jaký bývá standartní postup a prognóza úspěšnosti léčení a případných trvalých následků. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 11.10. 2016 13:43

Dobrý den,

konzultaci takového pacienta doporučuji kontaktovat kliniku chorob koní na VFU Brno.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 3296 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy