veterinární poradna

Chcete poslat dotaz do online veterinární poradny?

Vaše jméno
Email

Email nebude zveřejněn, slouží jen pro kontrolu a další komunikaci

Antispam kód dva plus tři rovná se (doplňte slovem)

Váš dotaz

Vážení uživatelé, pokud Vás zajímá konkrétní problém, zkuste nejdříve vyhledat jeho řešení pomocí vyhledávače v Poradně.

V databázi je celkem 3194 dotazů...
Hledat
vyhledáno 3194 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy

Alena Nováková 29.9. 2016 10:05

Dobrý den,
chtěla jsem Vás moc poprosit o odpověď. U našeho pejska, šarplaninského pasteveckého psa,narozeného tento rok, pozorujem vybočené špičky předních tlapek (jako chodí baletka). V pohybu mu to zatím nevadí. Patrně je nutné navštívit veterináře, jen bych se ráda malinko připravila, jak moc je to vážné.
Děkuji Vám moc za odpověď.
A.Nováková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.9. 2016 11:01

Dobrý den,

co nejdříve se u nás zastavte na vyšetření, psa si potřebuji řádně vyšetřit a z Vás vyptat čím a jak krmíte, protože pravděpodobnou příčinou bude s velkou pravděpodobností nevyvážený poměr vápníku v potravě.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra H. 28.9. 2016 13:58

Dobry den. Moc prosim o radu.nas pejsek se leci s pomerne skaredym hotspotem (stale otevena rana). Je mozne v tuto chvili podat antiparazitalni kapicku ? Nasli jsme doma blechu mame obavy zda neni.pricinou jeho problemu a chceme se vyvarovat pripadnym dalsim loziskum...

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.9. 2016 10:58

Dobrý den,

záleží jaký spot on, a jaký je rozsah léze, spíše bych preferovat tabletu proti blechám.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Aneta 27.9. 2016 15:33

Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám devítiletého psa (husky) který měl cca před 5ti lety problémy s prostatou, která mu byla odoperována a byl vykastrován. Nyní se mu udělala na vnitřní straně stehna boulička velikosti olivy, která je pod kůží. Myslíte že je dobré nechat psa operovat v narkóze když má nedomykavost chlopně a při minulé operaci se špatně probouzel z narkózy? Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.9. 2016 10:56

Dobrý den,

toto bych nechal na zvážení ošetřujícího lékaře, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 27.9. 2016 13:57

Dobrý den,

naše kočička trpěla hroznými průjmy a při vyšetření trusu vyšlo, že špatně tráví bílkoviny, po dalších testech tentokrát krve vyšlo, že má chronický zánět slinivky a musí dostávat do každého krmení pankreolan forte + má mít gastro intestinal dietu. Paní veterinářka říkala, že máme pankeolan nechat 30 minut rozdrcený v jídle a pak ho kočce podat. Kočka mi ale to jídlo s pankreolanem nesní, i kdyby měla umřít hlady. Jediné jí granule RC gastro intestinal, protože v těch pankreolan nemá. Chtěla bych navíc, aby trochu přibrala, kvůli těm průjmům zhubla z 5,20 kg na 2,9 a je velmi hubená, ale nemůže přibrat, když netráví pořádně bílkoviny. Chtěla bych poradit, jak kočce trávicí enzymy podávat? V jídle mi je nesní, tak jestli bych jí je mohla nějak podávat perorálně před jídlem nebo po jídle, klidně koupím jakékoliv..

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.9. 2016 10:55

Dobrý den,

doporučuji aplikaci tablet přímo do tlamy na kořen jazyka. Jiná forma léčiva než pankreolan není.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana 26.9. 2016 19:58

Dobrý večer, prosím o radu. Již třetí den má moje fenka (kříženec středního plemene), dosti zapáchající průjem. Dva dny má dietu a nic nežere. Teď jsem s ní byla na procházce a zničeho nic si lehla.Normálně je velmi živá, ale teď je bez nálady a když jsem ji utírala tak jsem se jí nemohla skoro ani dotknout, jak ji to bolí. Občas si vykousava srst. A na to mi řekl veterinář, že má zánět žlázek. Může to být alergie na krmivo? Dávám jí jen Brit. Moc děkuji za odpověď H.S.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.9. 2016 10:54

Dobrý den,

pokud hladovka a dietní opatření nezabralo, tak bych s návštěvou veterináře neotálel.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla 26.9. 2016 14:02

Dobrý den,
máme korelu 10ti letou, která asi poslední 2-3 měsíce má boule za krkem a další se mu dělají i na hrudi. Korela je stále aktivní, nespozorovali jsme žádné změny v chování. Jen ji začalo opadávat peří (nejsme si jisti jestli to není přepeřováním) a na místech, kde jsou boule tak není žádné peří. Nevíme co máme dělat a nechceme ji traumatizovat cestou k veterináři.
Předem moc děkuji za odpověď. Hezký den.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.9. 2016 10:53

Dobrý den,

bez klinického vyšetření zvířete a případného odběru vzorků Vám nejsem schopen objektivně poradit.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

MVDr. Ondřej Cáder 29.9. 2016 10:53

Dobrý den,

bez klinického vyšetření zvířete a případného odběru vzorků Vám nejsem schopen objektivně poradit.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

Ladislav Piňko 26.9. 2016 13:38

Dobrý den, máme zakrslého králička (ikdyž zakrslý moc není :)). Dnes si žena všimla, že má okousané zadní nohy za šlapkou. Denně čistíme klec od bobků a dáváme nový kobereček, na který si zvykla a leží na něm. Někdy leží v takovém záchodě, kde dáváme podestýlku pro hlodavce s extraktem léčivé rostliny Aloe Vera, kde čůrá a bobkuje a leží si v tom. Asi to bude na něco alergie, nevíte co s tím?

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 29.9. 2016 10:52

Dobrý den,

takovéto otlaky mohou být pro králíka velmi vážným ohrožením celkového zdraví, zastavte se u nás na ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Věra 25.9. 2016 21:47

Dobrý večer, marně teď řeším bleší válku. Problém je, že ze srsti psa blechy nemohu dostat, takže zažívám dokola stejný kolotoč. Nasazená Bravecto tableta zabrala, ošetřila jsem prostředí, po čase jsem dala opakování... Asi 14 dní byl klid, ale pes je má zase. Tabletu má nasazenou asi měsíc. Ze zoufalství jsem zkusila i šampon+pěnu, ale bez účinku... Nevím, co teď. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 09:45

Dobrý den,

nemohlo dojít k vyzvracení bravecta? že by po 14ti dnech přestal fungovat se mi nezdá. Zastavte se u nás na konzultaci dalšího postupu.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra 25.9. 2016 11:49

Dobrý den, doma mám Bernského salašnického psa (fenu) je ji 12 let. Před dvěma dny ji byl navštívit veterinář a vymáčkl ji anální žlázky.
Od té doby není ve své kůži poléhavá a jednu dobu i slintala.Chtěla bych se zeptat zda-li to může mít něco společného s návštěvou pana veterináře? Předem děkuji P.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 09:05

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana Vacková 25.9. 2016 11:19

Dobrý den, máme 11 ročního zlatého retrívra. V posledním měsíci se párkrát stalo, že když si kýchnul tak mu z nosu vyletěla i čistá krev. Nyní jsem si všimla, že má jednu nosní dírku plnou. Vypadá to jako "nudle", ale zřejmě je to nějaký výrůstek, když jsem mu chtěla nos vyčistit, je to citlivé na dotyk a hned se objevila krev.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 09:05

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, příčin může být celá řada.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela Poláková 24.9. 2016 17:08

Dobrý den,
mám doma půl roku starého chameleona, který nejspíše trpí odvápněním, příznaky na to bohužel sedí. Existuje nějaký přípravek, který by mu na veterině podali aby bylo uzdravování rychlejší, než jen zvýšený příjem daných vitamínů v dlouhé době? Strašně těžce nesu, jak se klepe a ani neleze. Ráda bych mu pomohla co nejrychleji to jde.
Děkuji předem za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 09:04

Dobrý den,

ano v takových to případech podáváme vitamínové injekce především s obsahem vitamínu D který ovlivňuje vstřebávání a metabolismus vápníku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Katty 23.9. 2016 18:13

Dobrý den, můj kocour se ráno vrátil domu a kulhal na přední tlapku, nemá žádné vnější poranění skrabnuti ani nic vyřazeného v tlapce, ani sem mu nic nenahmatala jako otok nebo tak... Zajímalo by mě co by to mohlo být? Na tlapku nedoslapne ale na pohmat neprojevuje bolest. Moc děkuji za odpověď :-)

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 09:03

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

Pavla 22.9. 2016 23:13

Dobrý večer.Dneska múj pejsek dostal sadru na přední nožičku.Nyní mu spodek tlapky natekl.Co mám dělat.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 09:03

Dobrý den,

okamžitě stav řešte s ošetřujícím lékařem nebo se u nás zastavte na ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Bergerova 22.9. 2016 18:01

Máme fenku jezevčíka v září měla čtyři roky uvažujeme o kastraci.Dozvěděla jsem se, že ji provádíte laparoskopicky.Chtěla bych se zeptat co tato operace obnáší a kolik by operace stála.
Děkuji Bergerová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 09:02

Dobrý den,

ano kastrace fen na našem pracovišti provádíme i laparoskopicky, zastavte se u nás na konzultaci abychom s Vámi probrali co Vás k dannému zákroku zajímá a domluvíme se na termínu zákroku.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Alena Žitná 22.9. 2016 13:18

Dobrý den, starám se doma o malé kuřátko, má nemocnou nožku, nedokáže se na ní postavit, takže nechodí. Je opravdu nutné ho nechat zabít? Nedalo by se s tím něco udělat?Vím že je to jen kuře, ale já bych mu ráda dala šanci, děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 09:01

Dobrý den,

bez klinického vyšetření, případně provedení RTG snímku nelze stanovit objektivní prognózu. Je nutné si uvědomit že případné náklady na řešení fraktury končetiny budou značně převyšovat cenu kuřete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lenka Šťastná 22.9. 2016 08:29

Dobrý den. Mám 13 letou kobylu. Před měsícem mi porodila hříbě. Již před porodem značně vyhubla,neměla pohyb z důvodu rány na noze.Po vyléčení rány kulhala .Po porodu jsme zavedli aplikace bonharenu. Situaci kontroluje veterinář, včera doporučil dávat do jádra aminosol.Kobylka má dostatečný přísun sena a dosud dostávala dvakrát denně jádro, fittmin opti. Zajímá mě Váš názor, pohyb má jen 20 minut 3x týdně lonžování. Děkuji .Lenka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 08:59

Dobrý den,

vhodnost zátěže konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nela 21.9. 2016 09:53

Dobrý den,
mám doma rok a 4 měsíce starého staforda. včera ráno, mi začal z ničeho nic strašně slintat. trvalo to asi 10 vteřin. Nějak jsem tou nevěnovala pozornost, ale když jsem přijela odpoledne z práce taky se mu to stalo. V noci spí se mnou v posteli. V noci se probudil dvakrát. Jak píšu z ničeho nic začne slintat mlaskat pusou a trochu třepe hlavou. Jinak je v klidu žádné křeče v těle nemá, na zvracení mu taky není ani se nijak nedusí. Jen začne mlaskat a slintat a třepat hlavou. Celé to trvá max 15 vteřin. Normálně jí granule pije vodu ve stejném množství jako vždy. Prosím o Váš názor co si myslíte, že by mu mohlo být? včera jsem s ním byla u veterináře, protože si sedřel nohu tak mu to paní namazala mastičkou a obvázala. Když jsem jí upozornila co se mu děje, řekla mi , že asi zacítil fenu...Tohle vůbec neberu v úvahu! Strašně moc Vám děkuji předem za Vás názor.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 08:59

Dobrý den,

příčin může být celá řada od požití čehokoliv, přes výměnu, zubů, po příznaky začervení, epilepsie...

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jaroslava 20.9. 2016 19:28

Dostala jsem 13letého kocourka výhradně žijícího v bytě dříve i nyní bez kontaktu s jinými zvířátky. Je nutné očkování,příp.jaké? ( Zátěž pro tělíčko).Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 26.9. 2016 08:58

Dobrý den,

záleží na zvážení rizik. Pokud by některou z kočičích nemocí, proti kterým lze očkovat dostal, bude léčba náročná nebo nemožná.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tomáš Chludil 20.9. 2016 13:09

Dobrý den, v sobotu jsme byly u veterináře dostali jsme tabletky na epilepsii, záchvaty se uklidnili, ale bohužel od soboty nás trápí břicho, snažil sem se ho jemně masírovat, dnes sem vyřadil uplně jídlo po domluvě s veterinářkou, vím že to nezabere hned ale chtěl bych znát názor i jiného doktora. Pejsek má 16 let, tabletky se jmenuji phenaemaletten a je to jezevčík.. jinak podle paní doktorky kromě těch záchvatů je zcela v pořádku...

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 17:00

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který léčbu nasadil a zná celkový zdravotní stav zvířete.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Barbora 20.9. 2016 11:46

Dobrý den,

mám půlročního zakrslého králíka, kterému slzí pravé oko. Problém u něj nastal v červenci, když jsme ho koupili. Je očkovaný a jeho chovatelka říkala, že nejde o nic vážného, že se zřejmě píchl o seno, což se stává a pokud by problém neustupoval, ať mu očko vykapeme kapkami. To jsem udělala několikrát, přesto to nepomohlo. Oko není zarudlé ani nehnisá, zřejmě mu ani v ničem nevadí a neomezuje ho, já bych se toho ale ráda zbavila. Poradíte mi další postup? Je nutné se objednat k veterináři, nebo můžu koupit nějaký volně dostupný lék, který by mu pomohl?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den! Bára

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:59

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

sára 20.9. 2016 00:51

Dobrý den, chtela bych se zeptat - mam 5ti mesicniho kocoura, co bydli v byte, ale chodi denne tak na 4hod sam ven, v nedeli se vratil, a nemohl doslapnout na zadni pravou nohu, tak sme ihned jeli k veterinari, tam dostal injekci proti bolesti, protoze tam mel velky otol a rekli mi at prijedu zitra. V pondeli ho zrentgenovali a p. doktor zjitik ze ma zlomenou loketní kost těšte nad kloubem, rikal mi jake mam moznosti a operaci za 9tis si nemohu dovolit. Mel by ste nejakou radu, co delat jineho? Mohu klidne poslag fotku rentgenu na email, bojim se ze mu ti spatne sroste a bude kulhat... Moc děkuji za odpověď

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:59

Dobrý den,

ano bez chirurgického ošetření je pravděpodobnost špatného srůstu vysoká.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Tobiáš 19.9. 2016 20:36

Dobrý den, morčátko (samička) ze zverimexu má všenky. Její váha je cca 300 gramů. Věk odhadem 4 měsíce, ale těžko soudit. Je vhodná léčba pomocí Effipro? A jaké dávkování? Máme ho totiž na kočičky, ale různě po internetu jsme našli, že se dá použít i na morčátko. Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:58

Dobrý den,

na našem pracovišti upřednostňujeme u morčat jiné účinné látky než fipronil.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Ryšavá 19.9. 2016 19:26

Dobrý den, chci se zeptat, náš pes sharpej venku na procházce pořád hrabe všema čtyřma packama. Každou chvíli se zastaví a hrabe. Jen mám strach jestli není nemocný. Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:57

Dobrý den,

nenapadá mne jak rozlišit zda se jedná o normální projev chování nebo o poruchu chování.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Hana 19.9. 2016 15:17

Dobrý den potřebovala bych poradit jak se zbavit sametky-svilušky u Jorkšíra a něco na svědění čím potírat nebo co dělat.Nic nám nezabírá a strašně se drbe děkuji Hana

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:54

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MvDr. Ondřej Cáder

Nikola 19.9. 2016 15:14

Dobrý den, mám 6letého berňáka a nyní máme problém - od včera je smutný, zaražený a polehává. Jindy radostně pobíhá po bytě, když dorazím domů, teď jen zavrtí a leží. Chutná mu ale stejně, jí normálně, i stolice je v pořádku. Co je ale divné a asi i příčina - bojí se najednou ze schodů a do schodů. I třeba jen jeden schod. Stáhne ocas, nahrbí se a vyjde hrozně pomalu. Před třemi dny běžel k plotu štěkat a ujely mu obě zadní nohy po dlažbě až zakopl. Myslíte, že si třeba natáhl svaly nebo něco podobného? Nekulhá, ale chodí pomaleji. Spíš nelítá jako předtím. Nevím, zda jít na rentgen nebo mu zkusit dát léky na svalstvo. Děkuju

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:54

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.


s pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

veronika 19.9. 2016 14:25

Dobrý den. Chtěla bych adoptovat koně který po starém úrazu hlavy má také jednu nosní dírku zablokovanou zkostnatělým útvarem. JE mi jasné že kun je omezený v záteži ale přicházím s otázkou zdali je nějaká šance koni pomoci a norní dírku nějak zprovoznit. Spolu s koněm dostanu i snímky z RTG ale i tak bych se pokud se koně rozhodnu vzít chtěla znovu ujistit a znova prošetřit a tak se ptám kolik stojí takové RTG nosu. A zdaly jsou nějaké inhalace ktre by u to alespon trochu uvolnovali. Budu ráda za jakoukoli informaci . Děkuji.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:53

Dobrý den,

bez klinického vyšetření a provedení RTG snímků, případně endoskopie se nelze k případu objektivně vyjádřit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Martina 19.9. 2016 12:00

Dobrý den, máme mopse, opakovaně trpí na erozi rohovky po traumatu drápem jiného psa. Vždy měl oční kapky - Voltaren, Floxal, Aptus, někdy i Tobrex. Nyní nám na veterině doporučili odběr krve na sérum, z toho že by byly kapky pro něj na míru a přidávaly by se 3x denně ke stávající terapii. Je tento postup běžný? Opravdu jsou ty kapky na míru tak dobré? Tyhle kapky co měl mu vždy pomohly samy o sobě. Děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:52

Dobrý den,

terapeutický postup konzultujte s ošetřujcím lékařem, který zná stav oka. Sérum nebo plnou krev běžně při léčbě rohovkových erozí používám.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Aneta 19.9. 2016 11:02

Po odčervení štěněte BIŠONKA stáří 3měsíce a týden,váží 2,7kg,jsem našla 7cm škrkavku.Prosím o radu, jestli bude nutná nějaká léčba nebo mám za 14 dnů dát odčervovací tabletu?Děkuji za odpověď.Aneta

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 20.9. 2016 16:51

Dobrý den,

doporučuji opakované odčervení po 14ti dnech a pak následně každý měsíc do půl roku věku psa.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Lukáš 18.9. 2016 22:22

Prosim vas o radu mam osmaka a omylem si nabral písek do nosu a funi zatim nevidim zadne poruchy v jídle nebo v milosti proste jen funi je nejaka sance o uzdravení ?? Dekuji LUKÁŠ

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2016 10:10

Dobrý den,

určitě doporučuji aplikaci antibiotik aby se zabránilo případné infekci plic. zastavte se u nás.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Andrea 18.9. 2016 19:18

Dobry den.Mela bych k Vam dotaz.Mam 11 leteho psa labrador křiženy s ohařem.A muj pes ma od včera hodne vystouple břicho a hodne tvrdy.Pravidelne chodi na stolici a žere.Tak bych chtela poradit co by mu tak mohlo byt nebo jestli mam radeji navštivit vetetinaře.Dekuji za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2016 10:09

Dobrý den,

co nejdříve se u nás zastavte.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Dana Horčíková 18.9. 2016 13:12

Dobrý den,prosím o radu.Mám fenku maltézačku ,věk 14 let+3 měsíce.Naprosto všechny příznaky ukazují na Cushingův syndrom. Teď však nevím,zda máme podnikat v jejím věku nákladnou léčbu,jsem důchodkyně a léčba je prý dlouhodobá.
Prosím o radu.Děkuji,Horčíková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2016 10:09

Dobrý den,

ano terapie cushingova syndromu není nejlevnější nicméně u takto malého psa se o závratné částky nejedná. Pouze na základě příznaků bez provedední příslušných testů nelze tutu diagnózu stanovit.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Michaela 17.9. 2016 18:28

Dobrý den, máme dvoudenní štěňátka husky, chci se prosím zeptat, zda provádíte odstranění paspárků na zadních tlapkách? Jedno štěně má jeden navíc a druhé dokonce dva. Nechci aby měly v dospělosti nějaké komplikace nebo poranění tlapek. Děkuji předem za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2016 10:06

Dobrý den,

zastavte se u nás na konzultaci. Provádění takových to zákroků je v rozporu se zákonem na ochranu zvířat.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Renata 17.9. 2016 11:36

Dobrý den chtěla bych se zeptat.Jsme si koupili štěně labradora nar.23,7,2016 (8 týdení)a váží 3,5kg, kolik by měl dostávat granulí za den a kolik krát za den děkuji Renata

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2016 10:02

Dobrý den,

dle krmného návodu daného výrobcem směsi.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

jana 17.9. 2016 09:24

Dobrý den, mám dotaz co mohu dělat při záchvatu kašle u jorkšírka. Jak mu mohu pomoci? děkuji

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2016 10:01

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření. Pro správnou léčbu je nutno zjistit příčinu kašle.

S pozdavem MVDr. Ondřej Cáder

Ilona 16.9. 2016 19:32

Dobrý den. Mám dva osmáky (samečky), mají něco přes rok. Jeden z nich občas asi dvakrát denně začne pískat, přerušovaně, krátce a velmi hlasitě a trvá to někdy i 15 minut. Má to tak už od malička. teď má ale navíc úplně olysalé Y pod očima až na čumák. Jinak oba žerou i vypadají normálně, jsou aktivní, nejsou hubení.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 19.9. 2016 10:00

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Nick 16.9. 2016 14:34

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli v rámci rehabilitace chameleona ho můžu dát na záda a na jak dlouho? On jak leží pořád na boku je ztuhlý v páteři. Já ho opatrně narovnávám a cvičím s ním. Má ještě problém s polykáním, na to veterinářka řekla, že to může souviset s tím jak je zatuhlý jakoby do klubíčka a tím pádem mu to jde hůř. Tak jsem místo sarančat nakoupil cvrčky, které zvládá lépe a zároveň s ním cvičím. A šlo by nějak udělat dlahu na páteř aby se při ležení nestáčel do klubíčka, ale aby takto postupně narovnával? Předem děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.9. 2016 15:31

Dobrý den,

toto konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete a co ho trápí.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Elena Farkašová 16.9. 2016 09:47

Dobrý deň.
Nakoľko z určitých dôvodov nemá zmysel ísť s otázkami za naším veterinárom, obraciam sa na Vás. Prosím vedeli by ste mi poradiť? Mám 3 ročnú mačku s chronickým ochorením obličiek. Berie 1/2 tabl. DiReNe a 1/2 tabl. Benakor denne. Nakoľko je čím ďalej tým viac až extémne anorektická, hľadám ešte ďalšie možnosti ako jej pomôcť. Nie je na diéte, nakoľko odmieta jesť úplne všetky renal diéty. Dávame kapsičky, náhodný výber - raz zje niečo a o tri dni to už nechce. Ale k otázke. Našla som informácie o prípravku RenAvast. Nakoľko nie je lacný, kým si ho zaobstarám, tak by som potrebovala vedieť či ho môžem podávať spolu s DiReNe a Benakorom. A ešte som sa dočítala, že by mohli pomôcť aj čaje. Konkrétne Zlatobýl obecný a svízel obecný. Môžem skúsiť aj tie? Veľmi pekne ďakujem. Elena Farkašová

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.9. 2016 15:29

Dobrý den,

kombinaci vhodných léčiv konzultujte s ošetřujícím lékařem, který zná celkový zdravotní stav zvířete nebo se u nás zastavte na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Jan 14.9. 2016 22:31

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zda-li jsou stavy popsané níže jasnými známkami smrti, jestli se již v takovém případě nedá nic dělat. Konkrétně u psa. Leh na boku, natáhnuté nohy (stejná poloha jako při spaní), otevřené oči, při doteku ztuhlé svaly, nemožnost otevřít pevně sevřenou čelist, žádné očividné známky života, zápach, všude hejna much, převážně kolem tlamy (v tlamě již nakladená vajíčka). Je toto stádium již vážně definitivní? Děkuji mnohokrát za případnou odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.9. 2016 15:28

Dobrý den,

okamžitě vyhledejte veterinární ošetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Stanialav Ježek 14.9. 2016 10:49

Dobrý den, měli jsme v řadě za sebou několik kolií. Ve stáří trpěly značnými pohybovými problémy, zejména u zadních končetin. Nyní máme osmi letou fenu a rádi bychom ji co nejdéle udrželi fit. Prosím, jsou nějaké prostředky, jak toho docílit ?
Děkuji za radu

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 16.9. 2016 15:27

Dobrý den,

především doporučuji koupi štěněte z dobrého prověřeného chovu. Dále je důleživá správná výživa a podávání vhodných doplňků například chondroprotektiv. Doporučitelná je i fyzioterapie například Dornovou metodou.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Vlasta Stryjová 12.9. 2016 20:57

Dobrý den .Prosim Vás mám 4 letého Jokšírka a začínají se nám objevovat v srsti vyrážky a po zmáčknutí z toho vytlačím hustý maz prosím o radu co stím krmím granulkami Roayal Caninc Moc děkuji za radu nevím zda mu něco nechybi

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 13.9. 2016 12:08

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eliška Pařízková 12.9. 2016 19:43

Dobrý večer, máme doma cca 2 a čtvrt roku starého potkánka. Jelikož na většině webů o potkanech píší, že se potkan dožívá cca 2 let, přišlo nám normální, že už je unavenější než dřív, ale asi před dvěma dny přestal úplně chodit a otekla mu zadní nožička. Myslíte, že má smysl s tím něco dělat, nebo už to k tomu stáří prostě patří?
Děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 13.9. 2016 12:07

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, bez toho se nelze objektivně rozhodnout zda je stav řešitelný nebo ne.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Soňa 12.9. 2016 17:00

Dobrý den, u pejska mých známých (pouliční směska) jsem zaznamenala vypadanou, nejspíš teda vydřenou či vykousanou srst v okolí řitního otvoru a ocasu. Je to asi dva až tři týdny, co jsem to zaznamenala, přičemž holá místa se zvětšují, majitelé se zatím k řešení nemají. Jaké jsou možné příčiny? Předpokládám, že stejně budou muset s pejskem navštívit veterináře. Předem velmi děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 13.9. 2016 12:06

Dobrý den,

příčin může být celá řada, vzledem k aktuálnímu teplému počasí doporučuji návštěvu veterináře co nejdříve, než do rány nakladou vajíčka mouchy.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Komárková 12.9. 2016 11:54

Dobrý den, máme doma fenku, kříženku yorkšíra s Shi-tzu. Letos jí bude 8 let. Asi před půl rokem jí začalo hrozně škrundat v bříšku. Chodila po bytě, nevěděla jak si sednout, lehnout, aby jí to nebolelo. Ihned jsme šli na veterinu, kde jí pan doktor dal injekci, už bohužel nevím co to přesně bylo. Celkem jich dostala 4. Pan doktor se domníval, že by to mohla být i cukrovka. Každopádně to po té injekci přešlo. Jenže včera jí začalo opět škrundat v bříšku, na štěstí se to přes noc uklidnilo. Krmíme jí konzervama pro psy a granulema. Občas dostane plátek sýra, kolečko okurky. Jinak jí nic jiného dávat nemůžeme, protože má pak průjmy. Proto bych se chtěla zeptat na váš názor, co by to mohlo být. A jak bychom jí eventuelně mohli pomoci. Moc děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2016 15:17

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření, především doporučuji rozbor krve na pankreatické parametry, sono břicha a důsledné odčervení.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Emília Bošková 11.9. 2016 15:01

Dobrý den, před třemi týdny jsem si ve Zverimexu pořídila dva křečky (Džungarský). Nevěděli mi říct jakého jsou pohlaví. Dobře se snášeli, hráli se spolu, spolu spinkali. Pak jsem poznala, že je to kluk a holka =). Začali spolu i sexuálně žít, vše v pořádku. No najednou poslední dva dny začala samička samce napadat a kousla ho ošklivě do bříška až tam měl krvavý flek. Honem jsem je oddělila a koupila druhou klícku. Můžete mi prosím poradit co dělat dál? Mám je už nechat napořád oddělený, nebo je mám zkusit dát zase dohromady. A taky by mě zajímalo proč se samička odrazu tak agresivně chová. Moc krát děkuji za odpověď.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2016 15:14

Dobrý den,

je možné že si tak vyhraňuje teriotorium pro svá mláďata.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Šárka 11.9. 2016 13:14

Dobrý den,
mám na Vás velkou prosbu. Měli jsme 8 letou fenku Ridgebacka, která byla naprosto zdravá, vitální, bez jakýchkoliv problémů. Předevčírem byla ještě naprosto v pořádku, včera ráno zvracela a začala být bez energie, stále polehávala ale nespala, stolici měla ale normální. Celý den nezavřela oči, nepila, ani nečůrala, neměla chuť ani reagovat na volání, k večeru začala trošku kňučet a nemohla se postavit na nohy, motala se. Vzali jsme jí na veterinu, kde jí již museli oživovat, píchali adrenalin, ale nezachránili ji.Po vyšetření říkali, že fenka byla naprosto v pořádku a zdravá, že to byla otrava. Vysvětlovali nám, že to mohla být otrava jedem, třeba na krysy nebo postřiky jako je Roundup atd. U nás na zahradě se nakazit ničím nemohla, ale sousedi si stříkají trávu Roundupem a tvrdí, že tam mají myši a krysy, tak věřím, že používají i nějaké jedy. Naše fenka vážila 40 kg. Chtěla jsem se zeptat, kolik postříkané trávy či nějakého jedu by musela pozřít aby to bylo smrtelné?Nebo čím jiným by mohla být otrávena? Na veterině nám říkali, že ta otrava mohla trvat i několik dní, než se projevila.Naše fenka jinak nekrvácela, neslinila ani nebyla nafouklá. Pouze ráno zvracela, nečůrala, nepila, nejedla, stále ležela a přišla mi studenější, jakoby měla nižší teplotu. Nabízeli nám pitvu, ale chtěli jsme jí v klidu pochovat.Děkuji Vám za odpověď. Šárka

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2016 15:13

Dobrý den,

jedinou objektivní metodou jak stanovit příčinu úhynu je pitva na akreditovaném pracovišti.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Petra Nováková 11.9. 2016 12:35

Dobrý den, mám půl ročního britského kocourka, který se nemyje po vykonání potřeby. Výkaly ma znečištěný zadek a otírá si jej, kde se mu zlíbí nebo špínu absolutně ignoruje. Nevím co s tím. Děkuji za Vaše rady!

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2016 15:15

Dobrý den,

doporučuji změnu krmiva a pořízení více kočičích záchodů do domácnosti, případně léky pro navození psychycké pohody kocoura.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Monika Špačková 11.9. 2016 10:08

Dobrý Den, Prosím vás dneska rano mi začal pejsek napadat na zadní nohy nevite čím to můžee být způsobeno? myslíte si že je nutná veter. prohlídka? jedna se o tříleteho austraskeho ovčaka s labradorem

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2016 15:09

Dobrý den,

příčin může být celá řada, zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Eva Buzková 11.9. 2016 07:59

Maltézák 3 roky, třes těla,zvracení i po 1 dni bez stravy , pije jen vodu,špatná koordinace u chůze, rtg v pořádku, krev taky - odběr na klinice, trvá už 3 dny a velký třes i hlavy

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2016 15:09

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Božena Dirbáková 10.9. 2016 22:32

Dobrý den,
prosila bych o radu, máme 10-ti letého anglického buldoka. Už tak asi rok se velmi zadýchává, nyní je to čím dál horší.Vůbec nechodíme na procházky, pejsek je doma, jen se jde na zahradu vyvenčit. Při sebemenší únavě chrčí a špatně dýchá.Minulý týden jsme byli u veterináře a ten psa uspal a určil diagnozu - ochrnutí hrtanových svalů. Odřezal mu cca 2 cm z mékkého horního patra a říkal, že by to mělo trochu uvolnit hrtan a pomoct mu při dýchání. Pejsek je 5. den po operaci, ale zlepšení se nám až tak moc nezdá, možná jen mírné. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho může pejsek s tímto onemocněním přežít a kdy mám poznat, že je pro něj uspání vysvobozením.
Děkuji za odpověď
Dirbáková

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2016 15:08

Dobrý den,

stav konzultujte s ošetřujícím lékařem, který psa operoval a zná jeho celkový zdravotní stav.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

Olina 10.9. 2016 22:14

Dobrý den,
Máme asi ročního křečka zlatýho a udělal se mu na zádech v chlupech takový jako pigmentovy místo - znaménko. Co to může být? Nedrbe ani nekouse se. Mám i foto kdyby šlo přiložit.
Moc děkuji už i kvůli dětem který se o nej starají.

odpověď:

MVDr. Ondřej Cáder 12.9. 2016 15:04

Dobrý den,

zastavte se u nás na vyšetření. Může se jednat o specifickou mazovou žlázu nebo její novotvar.

S pozdravem MVDr. Ondřej Cáder

vyhledáno 3194 (zobrazeno 1 - 50)
starší vzkazy