O nás

Historie naší firmy začala v r. 1990, kdy jsme s kolegyní MVDr. Renatou Hlavovou otevřeli veterinární ordinaci na Rybové ulici v Opavě a kde jsme jako jedni z prvních začali privátní éru coby veterináři malých a pet zvířat. Postupem času jsme se začali rozrůstat, specializovat a vybavovat naše pracoviště nejrůznějšími přístroji. Musím konstratovat, že veterinární lékařství je jeden z nejrychleji se rozvíjejících medicínských oborů a dnes směle konkurujeme pracovištím v rámci EU a světa.

onas1  onas2

• Jsem soudní znalec v oboru veterinářství a dlouhodobě se vzdělávám a specializuji v oborech chirurgie, ortopedie, laparoskopiské operace, kardiologie, exoti a malí savci.
  • V poslední době se také věnuji alternativní a přírodní medicíně.

V roce 2008 jsem otevřel na základě zkušeností ze světa a návštěv podobných zařízení v ČR, nové špičkově vybavené pracoviště v rekonstruovaném objektu v Opavě Jaktaři, které jako jediné v rámci severní Moravy splňuje statut VETERINÁRNÍ NENOCNICE – coby nejvyššího stupně veterinárních pracovišt a které nemá v okolí obdoby komplexností a jedinečností služeb.

Jen pro vaši informaci, uvedu hierarchii veterinárních pracovišt od nejjednodušších:
privátní veterinární lékař, veterinární ošetřovna, veterinární ordinace, veterinární klinika, VETERINÁRNÍ NEMOCNICE.

Jsme nemocnice s nepřetržitým provozem, hospitalizačními boxy pro koně a velká zvířata. Díky tomu nabízíme kvalitně vybavené pracoviště (digitální RTG, sono, ultrazvuk, rehabilitační přístroje, laboratorní přístroje na vyšetření krve a moče, vlastní bakteriologická laboratoř).

Máme špičkově vybavený operační sál a provádíme artroskopické výkony, operujeme i laparoskopicky, používáme výhradně inhalační anestezii. Nabízíme komlexní řešení kardiologických pacientů. Máme možnost i dlouhodobé hospitalizace pacientů, disponujeme jednotkou intenzivní péče, konzultujeme případy na vizitách. Jsme tým veterinátních lékařů a sester specializujících se v jednotlivých oborech, naše ceny běžných zákroků (vakcinace, kastrace) jsou srovnatelné s konkurenčními pracovišti. Složité operace, ke kterým využíváme nejmodernější přístroje jsou samoznějmě v jiné cenové relaci, ovšem plně srovnatelné s úrovní pracovišt Brna a Prahy.

Pro zájemce o alternativní terapii zajišťujeme individuální přístup (homeopatie, přírodní léčba, Dornova metoda). Metody klasické a alternativní můžeme případně vhodně zkombinovat.

Jako jediní v Opavě i v rámci Severní Moravy provozujeme "veterinární sanitku".

Jsme referenčním pracovištěm pro mnoho kolegů a pracovišť v rámci Moravy a Slezska. V rámci toho provádíme složité výkony typu operací kolen, osteosyntézy, hrudní a břišní chirurgii a co je málo známé i operace páteře. Vyzdvihnout musím i specializaci našich pracovníků na koně a velká zvířata s možností jejich hospitalizace a mou specializaci na drobné savce a exoty. Součástí toho jsou zákroky na zubech malých savců, operace želv a plazů, léčba hospodářských i akvarijních ryb apod. V rámci hipiatrie diagnostikujeme pomocí mobilního digitálního RTG, flexibilního endoskopu, sonografu pohavních orgánů, dutiny břišní a šlach přímo v terénu. Hospitalizačně řešíme kolikové stavy, chronické onemocnění vyžadující nepřetržitou péči a složité zákroky na zubech koní.

Objekt veterinární nemocnice a jeho vybavení

veterinarni nemocniceObjekt nemocnice byl vybrán přísně účelově jako bývalý statek v okrajové části Opavy, z důvodu vysoké specifikace spočívající pouze v léčení a chovu zvířat. Neslouží k jiným účelům - bydlení apod. Je oplocen, s velkou zahradou a zázemím pro majitele i jejich zvířata. Nemocnice má samozřejmě bezbarierový přístup a vlastní parkoviště. Našimi zákazníky je vysoce hodnocena komplexnost našich služeb, rychlost diagnostiky, při které využíváme špičkové přístrojové vybavení. Např. biochemické a hematologické vyšetření krve je prováděno standartně na počkání!

Totéž se týká sonografického a RTG vyšetření. Výsledky bakteriologického vyšetření, které jinde trvá 3-5dnů, poskytujeme našim klientům do 48hod od odběru vzorku.
Při hospitalizacích a řešeních kritických stavů využíváme standartně vyšetření krve na acidobazickou rovnováhu a krevní plyny z důvodu precizního dávkování infuzní terapie.

Filozofie firmy

Naší filozofií je vytvořit si s klientem rovnoprávný a otevřený vztah, který směřuje k jedinému cíli – komplexně a na 100% zabezpečit zdraví a pohodu chovaných zvířat, umožnit majitelům si soužití s jejich zvířetem užít, jejich miláčkům pak zabezpečit servis od narození až po důstojné stáří.

Preferujeme vzájemnou důvěru mezi klientem a našimi pracovníky nejen v obl. vet. medicíny, ale i výživy, péči o tělo a psychické pohody zvířat.

Dobře víme, jak je tato psychika a – tzv. wellfare důležitá pro zdraví každého jedince. Tato obdoba celostní medicíny lidí se stále více dostává do popředí mnoha chorob i u zvířat, se kterými si současná vet. medicína neví rady (některé alergie, choroby autoimunitní, dermatitidy apod.)

Dobře víme, že přátelský přístup, vzájemná důvěra a otevřená komunikace s majitelem zvířete je mnohdy zásadní při naší orientaci v léčbě našich miláčků.